Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 107 od 107

Tema: Donešeni pravilnici

  1. #101
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa
    Nema ništa ni o oplođivanju samo 3 stanice...
    To ima u zakonu, notorni članak 15., stavak 1, iz Narodnih novina iz srpnja. Evo linka na tekst donešenog Zakona i evo tog članka:

    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_88_2150.html


    "V. PROVEDBA POSTUPKA MEDICINSKE OPLODNJE

    Članak 15.

    U postupku izvantjelesne oplodnje mogu se oploditi najviše tri jajne stanice dobivene u jednom postupku.

    Broj zametaka koji se unose u tijelo žene ne može biti veći od onoga koji, u skladu s profesionalnim dostignućima i iskustvima, obećava uspješan postupak medicinske oplodnje i, koliko je moguće, ograničava rizik višeplodne trudnoće.

    U jednom postupku nije dopušteno unijeti u spolne organe žene više od tri zametka.

    Višak preostalih spolnih stanica pohranjuju se za korištenje uz uvjete propisane ovim Zakonom."

  2. #102
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    E pa, u to bi trebalo uključiti medije, to treba u dnevnik! Sram ga bilo, i taj je oložio hipokratovu zakletvu...

  3. #103
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Citiraj taca70 prvotno napisa
    Bublica,kako to mislis?
    Vikki, nemoj si postavljati suvisna pitanja kad je sve jasno.Znas da pravila nisu ista za sve.
    Znam da nisu, ali, brate, toliko očito!? Onda smo svi mi koji ne idemo u IVF-plkl., već čekamo da se našim jadnim doktorima uruče papiri i da zeleno svjetlo, budale. Gdje je ta zdravstvena inspekcija da zaviri u kliniku koja radi, a nema licence, pravilnika, potrebne obrasce...
    Više nije samo diskriminacija manjine koja ima problema s plodnošću nego i diskriminacija većeg dijela te manjine koji ne plaća vrhovniku MPO-a u Hrvata.
    vikki dodat ću samo citai iz jučerašnjeg članka:

    I vrhunac priče u trenutku kada je Milinović napismeno, s potpisom ovlaštenog profesora medicine, predsjednika stručnog društva za humanu reprodukciju, u ruke dobio konsenzus struke o Zakonu o medicinskoj oplodnji, definiranom na ginekološkom kongresu.
    Novinar očito s namjerom nije spominjao imena 8)

    http://www.vecernji.hr/index.php?cmd...lumna_id=19850

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Voljela bih doznati koja je to 'struka' podržala zakon. Imena. Osim Šimunića. Koji su to reproduktivni ginekolozi podržali Milinovićev zakon. Kad doznam, javit ću vam. A doznat ću. Pa da znate kome da više ne idete. Ako doznate prije mene, napišite. I tko se to prodao za milijun kuna koliko je obećao dati za edukaciju biologa. I s čime ih je još ucijenio. Ili naprosto svatko od njih ima svoj interes i boli ga briga za pacijente. Na kraju balade ispada da je tako.
    Ne očekujmo previše od nove saborske procedure. Ličko govedo je pobijedilo. Oprostite mi, ali fakat sam došla do kraja svake svoje tolerancije i skrupula.

  5. #105
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Hm, prije par godina sam prošla edukaciju nečega što se zove Preuokviravanje. Tu metodu ličko... jako dobro koristi.
    Obećao im je brda i doline, a na kraju od toga neće biti ništa, a mi ćemo izgubiti reproduktivne godine. Konstantno mijenja kontekst priče i sa bitnih prelazi na nebitne stvari koje njemu idu u prilog.
    Primjer preuokviravanja:general koji se povlači izjavljuje: Mi se na povlačimo, nego napredujemo na drugu stranu.
    Tako i humana reprodukcija u ovoj zemlji...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Hm, prije par godina sam prošla edukaciju nečega što se zove Preuokviravanje. Tu metodu ličko... jako dobro koristi.
    Obećao im je brda i doline, a na kraju od toga neće biti ništa, a mi ćemo izgubiti reproduktivne godine. Konstantno mijenja kontekst priče i sa bitnih prelazi na nebitne stvari koje njemu idu u prilog.
    Primjer preuokviravanja:general koji se povlači izjavljuje: Mi se na povlačimo, nego napredujemo na drugu stranu.
    Tako i humana reprodukcija u ovoj zemlji...
    Je. Točno to.

  7. #107
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    tražila sam ove pravilnike, pa da ih ne tražimo ponovo kad nekome budu zatrebali
    kačim ih gore

    stavljam i podsjetnik - NN, br. 110/09


    Imam i pitanje, da li je slučajno donesen pravilnik iz članka 42. Zakona, a da mi je promaklo?

    Članak 42.

    Ovlaštene zdravstvene ustanove obvezne su Nacionalno povjerenstvo izvješćivati o broju i vrsti obavljenih postupaka medicinske oplodnje, o njihovoj uspješnosti te o pohranjenim spolnim stanicama.

    Ovlaštene zdravstvene ustanove podnose izvješće iz stavka 1. ovoga članka svakih šest mjeseci, odnosno najkasnije do 31. srpnja za tekuću godinu te do 31. siječnja za prethodnu godinu, a na zahtjev Nacionalnog povjerenstva i ranije.

    Sadržaj i oblik obrasca izvješća iz stavka 1. ovoga članka pravilnikom propisuje ministar.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •