Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 117

Tema: Dojenje uz AD - koliko dugo ste uspjele?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Isto kao i klarah, dojim i nadohranjujem 2.5 mj. Uspjeli smo smanjiti adaptirano i beba djeluje zadovoljno, iako količinski dobija manje. Nadam se da joj je to dovoljno.
    Nismo smanjivali postupno po 30 ml, nego po potrebi. Kad traži još, a neće više dojiti, damo joj adaptirano.
    Moram reći da, s obzirom kako je beznadno izgledalo na početku, prilično smo zadovoljni i ako ostane ovako - s jednim do dva obroka ad-a/dnevno. Glavno da beba ne gladuje.

    Ljudi, nemojte misliti da su sve žene u prošlosti isključivo dojile, pa da morate i vi, i onda ste isfrustrirani jer ne možete.
    Znam konkretan slučaj kad su prije 60 godina 3 žene dojile jednu bebu jer majka nije imala dovoljno. Snalazili su se na razne načine, to je bilo njihovo 'adaptirano'.

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Pa, mlijeko neke druge dojilje je, u svakom slučaju, puno bolje nego adaptirano. I zato je velika šteta što kod nas ne postoje banke mlijeka.

    Ne bih rekla da dojenje u prošlosti ima veze s frustracijama.
    Dojenje je prije bilo standard, "podrazumijevajući" način prehrane djece.
    Danas dojimo najviše zato jer smo svjesne koliko je to dobro za malene, da je to optimalna prehrana i nešto što čini dobro i djetetu i majci.
    Ali, ponekad se stvarno dogodi da jednostavno - ne ide.
    Ne treba zbog toga biti isfrustriran: treba sve pokušati kako bi se uspjelo, ali ni to ne jamči uspjeh.
    Dojenje je dio ljubavi koju pružamo našoj djeci. Ako ne uspije... puno je toga što im još možemo pružiti.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    .
    Ali, ponekad se stvarno dogodi da jednostavno - ne ide.
    Ne treba zbog toga biti isfrustriran: treba sve pokušati kako bi se uspjelo, ali ni to ne jamči uspjeh.
    Dojenje je dio ljubavi koju pružamo našoj djeci. Ako ne uspije... puno je toga što im još možemo pružiti.
    E ovo si stvarno super napisala...

    Ja jednostavno više ne želim biti isfrustrirana što ne dojim isključivo. Pokušala sam, a i pokušavam koliko god mogu. Dojim često i kad god mala traži još nadohranjujem, onaj savjet da izdajam uvijek poslije podoja jednostavno ne mogu ispuniti - jer poslije podoja joj moram raditi AD pa je hranit, pa podrigivat... Pa poslije svega toga moram i ja otić na wc, ponekad jest, stavit pelene u veš mašinu, nosat bebu, premotat je...

    Ne mogu se po cijele dane izdajat jer ne mogu objektivno. Možda sam slabić bez snage zbog toga, ali to prelazi moje snage jednostavno. Tako bi se odvela u ludnicu.

    Evo zadnjih 10 dana forsiram dojenje maximalno, smanjila AD dosta, važem bebu - nije dobila ni grama u tih 10 dana. Izdajam se 1-2 dnevno, maximalna količina 30ml. I tako od rođenja. I šta sad? Naravno da dohranjujem bebu i brinem se da počne dobivat na težini.

    Često mislim da to dojenje više znači meni nego bebi, jer nekad mi se čini da je sebično to moje forsiranje dojenja jer silno želim uspjet s dojenjem, eto da to ne bude na listi mojih neuspjeha i da se ne osjećam jadnije i manje vrijedno pred frendicama koje su uspjele. A one su mahom mogle izdojit par bočica odmah prvih dana. A iz mojih jedva idu nekakve kapljice... A jesam se fakat trudila, prvih tjedana je beba non-stop sisala i nikako se najest i smirit i zaspat, jednostavno nije išlo bez AD.
    Evo nakon 2ipol mjeseca isto i dojimo i dodajem.

    Jesam malo udavila s ovim postom, ali treba mi riječ podrške, a ne opet ono - joj svaka majka ima dovoljno mlijeka, joj trebala si ovo trebala si ono. Ja sam pokušala sve koliko sam psihofizički mogla.

  4. #54
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Klarah,

  5. #55
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Klarah, možda se sad čini da dojenje više znači tebi nego bebe, no kad malo naraste i doživiš taj pogled pun ljubavi prema cici...zaboravit ćeš sve poteškoće.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Klarah, možda se sad čini da dojenje više znači tebi nego bebe, no kad malo naraste i doživiš taj pogled pun ljubavi prema cici...zaboravit ćeš sve poteškoće.
    Već sad mi ona gleda u cice kad joj se približim , smiješno mi je to kad mi gleda u cice i onako se ko pomalo oblizuje , presmiješno. I to radu u principu stalno kad je pored mene il na meni. Ne gleda me u oči nego u cice . Slatko mi je to jako, dojit ću je makar na prazno samo zbog izraza njenog lica kad je prištekam, kad onako ozbiljno doji i ozbiljno gleda sa svojim okicama . Kad vidim kako hoće sisati i voli još mi više bude žao što se ne može nahranit iz toga, ali eto...

    Bar nismo zakinute što se tiče tog emocionalnog dijela.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj klarah prvotno napisa
    Ja jednostavno više ne želim biti isfrustrirana što ne dojim isključivo. Pokušala sam, a i pokušavam koliko god mogu. Dojim često i kad god mala traži još nadohranjujem, onaj savjet da izdajam uvijek poslije podoja jednostavno ne mogu ispuniti - jer poslije podoja joj moram raditi AD pa je hranit, pa podrigivat... Pa poslije svega toga moram i ja otić na wc, ponekad jest, stavit pelene u veš mašinu, nosat bebu, premotat je...
    Identično.
    Tek posljednja dva tjedna opuštenije izdajam, kad ulovim slobodno, prije je bila borba.
    Evo kako sad radimo: beba pocicka koliko želi vući, i onda je mirna neko vrijeme, taman da izdojim ostatak, pa joj dam.
    Ili, ako je frka, netko drugi radi bočicu, ja izdajam, pa to dobije za sljedeći obrok.
    Tako je krenulo otkad su se cecke počele puniti navečer i noću. [tu mi fali ona smajlica koja maše sisama ]
    I super mi je što je to dovoljno za noćni obrok, pa ne moramo ustajati za bočicu (jupi!). I onda ima još za pošteni doručak.

    Je li ti dobra podrška? Imamo sličan problem i slično stare bebice

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    Citiraj klarah prvotno napisa
    Ja jednostavno više ne želim biti isfrustrirana što ne dojim isključivo. Pokušala sam, a i pokušavam koliko god mogu. Dojim često i kad god mala traži još nadohranjujem, onaj savjet da izdajam uvijek poslije podoja jednostavno ne mogu ispuniti - jer poslije podoja joj moram raditi AD pa je hranit, pa podrigivat... Pa poslije svega toga moram i ja otić na wc, ponekad jest, stavit pelene u veš mašinu, nosat bebu, premotat je...
    Identično.
    Tek posljednja dva tjedna opuštenije izdajam, kad ulovim slobodno, prije je bila borba.
    Evo kako sad radimo: beba pocicka koliko želi vući, i onda je mirna neko vrijeme, taman da izdojim ostatak, pa joj dam.
    Ili, ako je frka, netko drugi radi bočicu, ja izdajam, pa to dobije za sljedeći obrok.
    Tako je krenulo otkad su se cecke počele puniti navečer i noću. [tu mi fali ona smajlica koja maše sisama ]
    I super mi je što je to dovoljno za noćni obrok, pa ne moramo ustajati za bočicu (jupi!). I onda ima još za pošteni doručak.

    Je li ti dobra podrška? Imamo sličan problem i slično stare bebice
    Ej, ma ti si ipak u boljem stanju, uspijevaš izdojit za obrok. Ja nema šanse da izdojim više od 30ml i to kad su mi kao pune cice, tj. uvijek tako izdojim. Nema.
    Ma ja ti se uopće nisam često izdajala, jesam onih prvih dana i tjedana, ali nemam živaca. Imam pomoć od mame, muž radi po cijele dane, ujutro sam sama i ne mogu se izdajat. Onda odem do mame i ne nosim izdajalicu sa sobom. Nekako ne mogu, možda bih objektivno puno više mogla ali nemam snage. Beba sisa u prosjeku svaka 2 sata, nekad se nakratko zasiti pa ne moram odmah trčat nadohranjivat.
    Ma neka sisa koliko ima, nadohranjivat ću još koliko treba i bok.

    Ja ti kad izdojim tih 30 ml čuvam u frižideru , pa to ujutro nakon što mi iscica šta ima stoplim i dam joj, ona posrče u roku odmah i onda brzo pravim adaptirano. Ma gnjavaža, ali šta ćeš.

    Ma dobra si ti, super to radiš. Trudi se koliko možeš, to svi radimo. Evo, nekidan mi se pojavila nada da ću moć izbacit AD potpuno, a danas razmišljala da skroz prekinem dojenje jer mi beba u 10 dana što forsiram dojenje uopće nije dobila na težini. Ma ne znam, nisam vam više pametna u vezi tog svega.

  9. #59
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    evo iz iskustva vam mogu reci: izdrzite jos malo! kada krene dohrana bit ce puuuno lakse. zamijenit cete AD s nekom kasicom i bit ce dobro. vidjet cete!

    klarah, pa kako bebica piski i kaka zadjnih dana? kako znas da nije nista dobila na tezini?

  10. #60
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    I super mi je što je to dovoljno za noćni obrok, pa ne moramo ustajati za bočicu (jupi!). I onda ima još za pošteni doručak.
    I kod mene nakon večernjeg ponuđenog AD, noć prolazi dobro samo uz sisanje... Ali, na žalost, ujutro nemam za pošteni obrok pa sin opet traži bočicu... Sve skupa, zasad se držimo na 3x nadohrana dnevno. Guram dojenje i dalje maksimalno. Nudim siku u svakoj prilici.
    A dijete buja.... :shock:
    Svako malo se zapitam jeli to stvarno trebalo mom djetetu ili sam na ovaj način nekako narušila prirodnu ravnotežu među nama? Jeli moj sin trebao biti mršavko, a ovako je postao buhtlica? Odgovora nema...
    Još sam u dilemi, nuditi AD 3x dnevno u otprilike isto vrijeme po defaultu, ili čekati da maleni pokaže znakove ljutnje, odbijanja sike i tek onda ponuditi AD? Što mislite?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    evo iz iskustva vam mogu reci: izdrzite jos malo! kada krene dohrana bit ce puuuno lakse. zamijenit cete AD s nekom kasicom i bit ce dobro. vidjet cete!

    klarah, pa kako bebica piski i kaka zadjnih dana? kako znas da nije nista dobila na tezini?
    Pa normalno piški, dosta, a kaki 1 dnevno, prije je 2xdnevno. Jedan dan nije kakila. Znam za težinu jer mi je frendica posudila vagu za bebe, onakvu istu kakvu ima pedijatar pa znam.

    Superman i ja se pitam dal sam narušila prirodnu ravnotežu jer je beba rođena prosječna, a ja sam ju do prije ovih zadnjih deset dana zbucala maksimalno - 2'5 kg u 2 mjeseca. Isto si mislim hoću li zbog svog neznanja napravit od nje bucku... Ma mi isto pretjerujemo nek su djeca zdrava, ovo je sve već previše koliko se mi zamaramo.

  12. #62
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa
    I kod mene nakon večernjeg ponuđenog AD, noć prolazi dobro samo uz sisanje...
    Ovo ti je super za povećanje količine mlijeka.
    Citiraj Superman prvotno napisa
    Guram dojenje i dalje maksimalno. Nudim siku u svakoj prilici.
    :D
    Citiraj Superman prvotno napisa
    A dijete buja.... :shock:
    Svako malo se zapitam jeli to stvarno trebalo mom djetetu ili sam na ovaj način nekako narušila prirodnu ravnotežu među nama? Jeli moj sin trebao biti mršavko, a ovako je postao buhtlica? Odgovora nema...
    Ja se ne bih time zamarala, jer bebice znaju biti bucmaste, a kad propužu, pa prohodaju, izduže se. A nakon 2. godine, stalno u pokretu... sve će to doći na svoje.
    Citiraj Superman prvotno napisa
    Još sam u dilemi, nuditi AD 3x dnevno u otprilike isto vrijeme po defaultu, ili čekati da maleni pokaže znakove ljutnje, odbijanja sike i tek onda ponuditi AD? Što mislite?
    Čuj, ne treba o tome puno razmišljati: ako sada dobiva adapt., ne treba smanjivati više od 30 ml u tri dana. Ako npr. maleni na dan pije 300 ml adapt., a ti želiš adapt. smanjiti, onda 3 dana daješ po 270 ml. Zatim 3 dana po 240 ml, i tako dalje. To je prokušana metoda.
    A kaj se tiče tajminga, onda bolje poslije sisanja na dojci. Jedino ako je jaako gladan i nervozan, onda možeš prije dojke dati malo, pisala ti je apricot.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    ... ne treba smanjivati više od 30 ml u tri dana. Ako npr. maleni na dan pije 300 ml adapt., a ti želiš adapt. smanjiti, onda 3 dana daješ po 270 ml. Zatim 3 dana po 240 ml, i tako dalje...
    Ne može se ovako matematički. Ne piju oni istu količinu svaki dan. Dajemo joj ad prema potrebi/procjeni.

    Citiraj klarah prvotno napisa
    ...Ja nema šanse da izdojim više od 30ml...
    Tako je bilo i kod nas do nedavno, pa možda i ti uspiješ povećati količinu. Predlažem da furaš izdajalicu kod mame pa izdvojiš malo vremena za to.
    Neke su pisale da su izdajale svaka 2-3 sata. Probali, no - nemoguće je. Jedino sam se držala toga da ispraznim cecke do kraja (prvo beba, pa izdajalica, pa još ručno do zadnjih kapi).
    Sad smo se malo opustili, pa se količina ne povećava. Ako se počne smanjivati, opet ćemo uvesti režim.

    ...10 dana što forsiram dojenje uopće nije dobila na težini... ima 100 grama manje nego prije 8 dana...
    Važite se nakon mjesec dana, to će biti bolji pokazatelj. I nas je bila frka da ne gubi i davali smo obavezno ad, ali smo se umirili nakon 2. posjeta pedijatru (2 kg u 2 mj.).
    Sad znam da ima lufta i neće joj ništa biti ako bude malo manji prirast. Vidjet ćemo nakon 3. mj.
    Ali nismo skroz izbacili ad (još). Čuj, buraz i ja smo uz dojenje hranjeni Petite Beurre-om i kravljim mlijekom uz Nektarmil ili Bebiron. Živi smo i zdravi.
    A svaki današnji ad je bolji u odnosu na prijašnje ili kravlje/kozje/devino/klokanovo i ino mlijeko. Druga opcija je da unajmiš dojilju .
    Ne treba odustati; uvijek se podsjećam da je bolje i to malo "domaćeg" mlijeka nego nimalo. Ad shvaćamo kao nadohranu.

    ___
    jednom rukom na izdajalici, drugom na netu

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    I još nešto: forcamo se piti što više vode, pogotovo što je ljeto...

  15. #65
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    ... ne treba smanjivati više od 30 ml u tri dana. Ako npr. maleni na dan pije 300 ml adapt., a ti želiš adapt. smanjiti, onda 3 dana daješ po 270 ml. Zatim 3 dana po 240 ml, i tako dalje...
    Ne može se ovako matematički.

    Oprosti, ali ti opovrgavaš savjet koji na forumu daju Rodine savjetnice i koji stoji u tekstu o relaktaciji na Portalu? :shock:
    Svaka čast, ali to od tebe nije nimalo korektno.
    Uostalom, taj savjet ja nisam uputila tebi, jer ti savjet niti nisi tražila (očito smatrajući da o dotičnoj problematici znaš dovoljno), nego forumašici Superman. Dopusti da mi koji želimo pomoći pomognemo onima koji pitaju za savjet.
    Naravno da i ti možeš pisati o svom iskustvu, ali ne vidim na osnovu čega smatraš da možeš demantirati savjete iz Rodinih tekstova, koje sama nisi ni pokušala slijediti, a koji su pomogli brojnim majkama.
    Citiraj aro32 prvotno napisa
    Ne piju oni istu količinu svaki dan.
    Piju, jučer i danas približno istu količinu.

  16. #66
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    I još nešto: forcamo se piti što više vode, pogotovo što je ljeto...

    Dijete od 2 i pol mjeseca?
    Što dijete popije više vode, popit će manje mlijeka. Zadovoljit će potrebu za sisanjem, napuniti želučić. Prirast od vode ( = 0 cal / l) izračunajte sami.
    Daleko od toga da inače ljeti ne treba uzimati više tekućine. Majčino mlijeko se tome samo prilagođava. (U izdojenom se, doduše, pomiješa rjeđe i gušće.)
    No, kako smo mi krenuli od adaptiranog, patronažna nam je dala savjet: nakon 130 ml adaptiranog 20 ml vode. Ne "što više".

  17. #67
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Zaboravih link:

    Relaktacija – ili – kako krenuti uzbrdo kad se kotrlja nizbrdo

    Neke bebe same pokazuju da im je potrebno manje nadohrane time da odbijaju nadohranu nakon dojenja. No nekim bebama je potrebno da majka sama smanji količinu adaptiranog mlijeka i to otprilike 30-50 ml ukupno u danu, svakih nekoliko dana (WHO). Time se potiče bebu na češće i dulje dojenje, što je i potrebno za relaktaciju.

  18. #68
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da je aro mislila da ona pije vodu, ne beba.

    d_l tvoj stav je stvarno malo napadacki, pa kaj sad, ako dijete popije 25 ml manje a ne 30 ili ako mu se vise ne pije. ok, u principu ide 30 ml svakih 3 dana ali to ne mora znaciti totalno striktno 30, kaj ne. sigurno ne bus izgladnjivala dijete da mu dajes manje nego sto mu treba.

    nisam vidla da je itko demantirao savjetnice, iskuliraj malo

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ok, u principu ide 30 ml svakih 3 dana
    zapravo ide 30 ml U tri dana, prosječno 1' ml po danu

  20. #70
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    10 ml

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa
    ... koje sama nisi ni pokušala slijediti...
    Kako znaš da nisam? Možda baš zato i kažem
    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa
    Piju, jučer i danas približno istu količinu.
    Bit će da je onda moja jedinstvena.

    Što se tiče savjetnica, njih ne treba slijepo slušati, nego samo tu i tamo uzeti neku dobru ideju. Dovoljni su ti zdrav razum, logika i osjećaj za bebine potrebe.
    Ako želiš da ti netko drugi kaže što točno da radiš, trebao bi pratiti tvoju bebu 24/7. Ipak si ti ona koja najbolje zna.
    Btw, bilo je i loših savjeta, kako čitam.

    Voda? JA pijem što više. Beba pije čaj nakon ad-a. Thx za omjer od patronažne.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ok, u principu ide 30 ml svakih 3 dana
    zapravo ide 30 ml U tri dana, prosječno 10 ml po danu
    Bi li to značilo da ti onda sise povećavaju proizvodnju svaki dan za 10 ml? Idon'tthinkso.

  23. #73
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    mislim da je aro mislila da ona pije vodu, ne beba.
    Ja čitam kako je napisano - a to je množina. Tako mame govore kad misle na bebu, ili na sebe i bebu.

    Citiraj mikka prvotno napisa
    pa kaj sad, ako dijete popije 25 ml manje a ne 30 ili ako mu se vise ne pije. ok, u principu ide 30 ml svakih 3 dana ali to ne mora znaciti totalno striktno 30, kaj ne.
    Ne radi se o tome, nego o tome da aro 32 uopće ne priznaje taj princip. Umjesto toga, ona vrluda; danas 30 manje, sutra 50 više, i tak.
    Dajemo joj ad prema potrebi/procjeni.
    Pa, sretno joj bilo, ali sumnjam da to može postati općim principom.

    Citiraj mikka prvotno napisa
    sigurno ne bus izgladnjivala dijete da mu dajes manje nego sto mu treba.
    Ja i izgladnjivanje...
    Radi se o tome da dijete tih 30 ml u tri dana može navući sisanjem.

    Citiraj mikka prvotno napisa
    nisam vidla da je itko demantirao savjetnice
    Pa jel' sad vidiš?
    Citiraj aro32 prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ok, u principu ide 30 ml svakih 3 dana?
    zapravo ide 30 ml U tri dana, prosječno 10 ml po danu
    Bi li to značilo da ti onda sise povećavaju proizvodnju svaki dan za 10 ml? Idon'tthinkso.
    Citiraj mikka prvotno napisa
    iskuliraj malo
    Moram priznati da na ovakav rječnik nisam navikla, i da me vrijeđa. Vuče mi na govor ulice.

  24. #74
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    Što se tiče savjetnica, njih ne treba slijepo slušati, nego samo tu i tamo uzeti neku dobru ideju. Dovoljni su ti zdrav razum, logika i osjećaj za bebine potrebe.
    Ako želiš da ti netko drugi kaže što točno da radiš, trebao bi pratiti tvoju bebu 24/7. Ipak si ti ona koja najbolje zna.
    nažalost, nisu dovoljni zdrav razum i logika, potrebno je i znanje ako nešto zapne.
    mi to znanje imamo.

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    Beba pije čaj nakon ad-a.
    ovo citiram samo kako bih podvukla ono gornje: mi znamo kako djeci do navršenih 6 mjeseci ne treba ništa, ni dojenoj ni onoj koja su na nadomjescima.
    dovoljno je mlijeko.
    sve ostalo je, ne samo nepotrebno, nego i loše.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    čini mi se da ovdje vlada jednoumlje :/

  26. #76
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    nitko ti ne brani da kažeš svoje mišljenje i radiš po svom.

    dužnost savjetnica je da kažu da si u krivu (ako je tako), za buduće slučajeve.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    To ionako nije ovdje tema, nego dojenje uz adaptirano.
    Evo, skoro 3 mjeseca, zasad. Jedino što beba malo manje doji ovih par dana, pa izdajam (ulazi li to u dojenje? vjerojatno ne).
    Meni ja najbitnije da mlijeka ima ipak djelomično, a za to jesu zaslužni upravo prevedeni članci na netu (relaktacija i sl.).
    Nitko ne demantira ispravnost dojenja, samo se pokušavamo međusobno podržati kad ono nije u potpunosti izvedivo.

  28. #78
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    izdajanje za mene spada pod dojenje - definitivno.

    sta se tice savjeta za smanjivanje adaptiranog i kako se aro uplela u ovu nezgodnu mrezu: ja vjerujem da u vecini slucajeva taj savjet smanjivanja AD svaka tri dana za 30ml pomaze - meni nije. meni nista nije pomoglo. ali ja sam opet slucaj za sebe i mislim da sam iznimka, a ne pravilo sta se toga tice. mozda je i aro jedna iznimka?!
    meni su klinci s vremenom navukli vise mlijeka - mislim da je to povezano s vracanjem mojih hormona u "normalu".

    zelim samo jos jednom naglasiti, da je dojenje uz AD moguce, ako se malo pripazi.

  29. #79
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    dutka, nisam se mislila uplesti u brojke nego me zasmetalo kako si 'skocila' na aro, ko neki svevisnji pravednik. i naravno da je govor ulice, takozvani sleng, tako se ja uglavnom izrazavam, sori ako ti smeta

  30. #80
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    [b]Ne mogu se po cijele dane izdajat jer ne mogu objektivno. Možda sam slabić bez snage zbog toga, ali to prelazi moje snage jednostavno. Tako bi se odvela u ludnicu.

    Evo zadnjih 10 dana forsiram dojenje maximalno, smanjila AD dosta, važem bebu - nije dobila ni grama u tih 10 dana. Izdajam se 1-2 dnevno, maximalna količina 30ml. I tako od rođenja. I šta sad? Naravno da dohranjujem bebu i brinem se da počne dobivat na težini.

    Često mislim da to dojenje više znači meni nego bebi, jer nekad mi se čini da je sebično to moje forsiranje dojenja jer silno želim uspjet s dojenjem, eto da to ne bude na listi mojih neuspjeha i da se ne osjećam jadnije i manje vrijedno pred frendicama koje su uspjele. A one su mahom mogle izdojit par bočica odmah prvih dana. A iz mojih jedva idu nekakve kapljice... A jesam se fakat trudila, prvih tjedana je beba non-stop sisala i nikako se najest i smirit i zaspat, jednostavno nije išlo bez AD. Ja jednostavno više ne želim biti isfrustrirana što ne dojim isključivo. Pokušala sam, a i pokušavam koliko god mogu. Dojim često i kad god mala traži još nadohranjujem, onaj savjet da izdajam uvijek poslije podoja jednostavno ne mogu ispuniti - jer poslije podoja joj moram raditi AD pa je hranit, pa podrigivat... Pa poslije svega toga moram i ja otić na wc, ponekad jest, stavit pelene u veš mašinu, nosat bebu, premotat je...

    kao da čitam sebe!!! samo što mi ovako mjesec dana...nadohranjujem od negdje 2.tjedna...jer upravo kao što i rekla...svi pokušaji izdajanja, nuđenja cice svaka pola sata...sve to nije bilo dovoljno, bila je gladna i plakala!!

    zbog tog stalnog forsiranja samo dojenja, često sam se osjećala kao luzer...bilo me sram priznati da joj 2-3 puta dnevno dam bočicu...a savjeti tipa, budi uporna...daj joj kad traži ( a traži stalno kad je samo na siki jer se vjerojatno ne najede)...samo su me izluživali jer jesam uporna i često sam, kao i ti, mislila da zaista forsiram to dojenje radi same sebe!!

    ali, sad sam odlučila ne uzimati to toliko srcu...dojenje, zaista mora biti ne samo čin hranjenja već ljubav, povezivanje, kontakt...a ako je dijete nezadovoljno, ne može to biti!! zato svojoj mrvici dajem i ciku i ad...

    eto, primjer...u 12 u noći dobila ad...popila malo jer je prije malo cikala (dok je taka vrlo temeljito spremao hranu...opet prao, pa prokuhavao, pa....temeljit čovjek, ema šta , rima se toliko rasplakala da sam joj dala ciku...i pocicala je malo, tj.koliko je bilo i onda bočicu) spavala je do 3 ujutro u kinderbetu, bez buđenja!!...od onda do 10 ujutro je bila na ciki...ali svakih sat vremena, uz mene, cica na izvolte , i eto na moje čuženje spava već skoro 2 sata...nekako sam se uspjela izvuć iz kreveta da ne skuži...a ja nakon mjesec dana, čekiram poštu i čitam rodu :D

    pusa svima!

  31. #81
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    nisam čitala sve, ali naletjela sam jednom na rodinom portalu da se sad u zgu može unajmiti električna izdajalica, za sve koje trebate izdajati je to možda korisna informacija. svakako bi tako više i brže i jednostavnije izdojile (imam obje i znam što pričam) i moguće time izbjegle u tom slučaju nepotrebno davanje AD.

    evo vam link na tekst. http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2744

  32. #82
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    el.izdajalica je 1000-1200 kuna koliko ja znam a ne 7000 .po meni je preskupo 10kn dnevno mada to nije tema OT.nama je super i ručna i mama izdoji sasvim dovoljno kad treba

  33. #83
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Superman, moja Sara je zbog objektivnih razloga praktički od 3. tjedna života na kombinaciji cica+ad. Nemam sad vremena objašnjavati zašto i kako, ali nakon muke prvih 2 mjeseca (danonoćnog dojenja i izdajanja i spremanja bočica) mogu ti reći da ona sad ima 14 mjeseci i da sunce mamino još cica kao luda. Fora je u tome da kod svakog hranjenja obavezno najprije daš da pocica obje cice a tek onda nudiš bočicu ako i dalje traži. Kod nas je upalilo. Dakle uvođenje bočice ne znači nužno i prestanak dojenja.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno voda/ čaj uz dojenje i ad?

    Pomoć?!!!
    Svoju malenu (20 dana staru) dojim (cjelodnevno doslovno) i vuče mlijeko, ima ga tak-tak, nedovoljno za sada. Budući da je i u bolnici (duže ostale) bila na bočici nastavila sam i doma davati koju bočicu kad već vrišti od gladi (ili čega već možda drugog).
    Budući da ona ipak povuče mojeg mlijeka zanima me trebam li joj dodatno davati tekućinu (obzirom na ad)? Ako da, što? npr.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno Re: voda/ čaj uz dojenje i ad?

    Citiraj Nao Noa prvotno napisa
    Pomoć?!!!
    Budući da ona ipak povuče mojeg mlijeka zanima me trebam li joj dodatno davati tekućinu (obzirom na ad)? Ako da, što? npr.
    Inače se svjetski pedijatri slažu da ne treba dodatna tekućina kad doji ili pije adaptirano početno mlijeko.
    No, mi smo povremeno davali čaj od komorača, jer je beba imala probleme kad je nakon rodilišta (bočica) počela više dojiti i kombinirati mlijeka.
    Njena nerazvijena crijeva baš nisu htjela tolerirati miješanje, a ovo bi ju smirilo...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    aro32, hvala, znači nije nužno. idem pedijatru za koji dan pa će mi i ona valjda preporučiti nekaj s obzirom na pojedinačnu situaciju.

    Inače, čitam postove mama isključivo dojenih beba i stvarno im se divim. Ja tek nepunih mjesec dana ulazim u svijet dojenja i već imam šize i očaje. I još ova kombiniranja sa ad.... puno sve kompliciranije nego što sam si ja zamislila...

  37. #87
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Ja nudim uz AD čaj od komorača.
    Već 2 mjeseca dojim uz nadohranu, srećom, afinitet prema ciki ne jenjava

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Dogurali smo do 4 mjeseca. No, beba traži sve više, što se na kraju svede na povećanje adaptiranog. Iako ciki nekoliko puta dnevno, perspektiva nam nije baš sjajna.
    Ne znam, probat ću još neke trikove. Izvještaj sljedeći mjesec.

  39. #89
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa
    [b]Ne mogu se po cijele dane izdajat jer ne mogu objektivno. Možda sam slabić bez snage zbog toga, ali to prelazi moje snage jednostavno. Tako bi se odvela u ludnicu.

    Evo zadnjih 10 dana forsiram dojenje maximalno, smanjila AD dosta, važem bebu - nije dobila ni grama u tih 10 dana. Izdajam se 1-2 dnevno, maximalna količina 30ml. I tako od rođenja. I šta sad? Naravno da dohranjujem bebu i brinem se da počne dobivat na težini.

    Često mislim da to dojenje više znači meni nego bebi, jer nekad mi se čini da je sebično to moje forsiranje dojenja jer silno želim uspjet s dojenjem, eto da to ne bude na listi mojih neuspjeha i da se ne osjećam jadnije i manje vrijedno pred frendicama koje su uspjele. A one su mahom mogle izdojit par bočica odmah prvih dana. A iz mojih jedva idu nekakve kapljice... A jesam se fakat trudila, prvih tjedana je beba non-stop sisala i nikako se najest i smirit i zaspat, jednostavno nije išlo bez AD. Ja jednostavno više ne želim biti isfrustrirana što ne dojim isključivo. Pokušala sam, a i pokušavam koliko god mogu. Dojim često i kad god mala traži još nadohranjujem, onaj savjet da izdajam uvijek poslije podoja jednostavno ne mogu ispuniti - jer poslije podoja joj moram raditi AD pa je hranit, pa podrigivat... Pa poslije svega toga moram i ja otić na wc, ponekad jest, stavit pelene u veš mašinu, nosat bebu, premotat je...

    kao da čitam sebe!!! samo što mi ovako mjesec dana...nadohranjujem od negdje 2.tjedna...jer upravo kao što i rekla...svi pokušaji izdajanja, nuđenja cice svaka pola sata...sve to nije bilo dovoljno, bila je gladna i plakala!!

    zbog tog stalnog forsiranja samo dojenja, često sam se osjećala kao luzer...bilo me sram priznati da joj 2-3 puta dnevno dam bočicu...a savjeti tipa, budi uporna...daj joj kad traži ( a traži stalno kad je samo na siki jer se vjerojatno ne najede)...samo su me izluživali jer jesam uporna i često sam, kao i ti, mislila da zaista forsiram to dojenje radi same sebe!!

    ali, sad sam odlučila ne uzimati to toliko srcu...dojenje, zaista mora biti ne samo čin hranjenja već ljubav, povezivanje, kontakt...a ako je dijete nezadovoljno, ne može to biti!! zato svojoj mrvici dajem i ciku i ad...

    eto, primjer...u 12 u noći dobila ad...popila malo jer je prije malo cikala (dok je taka vrlo temeljito spremao hranu...opet prao, pa prokuhavao, pa....temeljit čovjek, ema šta , rima se toliko rasplakala da sam joj dala ciku...i pocicala je malo, tj.koliko je bilo i onda bočicu) spavala je do 3 ujutro u kinderbetu, bez buđenja!!...od onda do 10 ujutro je bila na ciki...ali svakih sat vremena, uz mene, cica na izvolte , i eto na moje čuženje spava već skoro 2 sata...nekako sam se uspjela izvuć iz kreveta da ne skuži...a ja nakon mjesec dana, čekiram poštu i čitam rodu :D

    pusa svima!



    Ja ću napisati svoje iskustvo:
    Rodila sam bebača carski rezom od 5200,55cm..Nakon poroda koji mi je stvorio traumu(forsanja dripom=da sam umrla skoro),beba je bila odvojena od mene,onda krvna zakrpa,opet beba bez mene,boli i nakon toga.povračam od bolne spinalne.....
    Niti jedan pedijatar niti itko na sv.Duhu mi nije davao podršku da se beba može samo dojiti pogotovo nakon takvod poroda...Dijete je kod kuće visilo 6h na dojci,navuklo je jako malo jer meni mlijeko nije krenulo...I počeo plakati od gladi-vrištati -daviti se,a ja nemam ad kod kuće.Šaljem muža u apoteku (hitnu u 01h)po ad+špricu jer neću bočicu....maleni hlapljivo jede 180ml! i onda vrištanje,muž trči po čaj....maleni popije čaja da boli glava i zaspi 8h bez buđenja....Onda je počela tortura mojih dojki..Dojenje,muž daje ad,opet sisa..i tako po cijele dane...
    Kuću je držao muž,nikakva pomoć sa strane i tako 3tjedna.dok se nije vratio na posao.I onda skokom navukli mlijeko...Ali on je sisač,i visijo je na sisi po cijele dane..
    Ja si nisam mogla priuštiti luksuz da ležim pored njega po cijele dane i to je to.Kuhala sam ,spremala sama,sve radila po kući sa bebom....
    I taj osječaj "Krivnje""" su mi nabijale mame koje prve nisu isključivo dojile,koje su nakon iskljucivog dojenja nedavno izjavile da ga uopce nije niti bilo-da se osjecaju mocnima nadamnom....lječile su svoje komplekse......
    A što se tiče rodinog sos-a javljala sam se savijetnici koja se nije mogla nadiviti mojoj upornosti,jer beba tolike kilaže koja nije navukla mlijeko od prvoga dana je tražila svoju količinu mlijeka...Razgovarala sam s njom i izdajala se...-neko vrijeme s 3mj sam mogla izdojiti 0.5l mlijeka iz dojki...(duljim izdajanjem) da je zena bila sokirana!a necu niti pricati kako su mi dojke izgledale i bile
    Ja sam s dojenjem rasla a ne mršavila,dobivala sam kg i kg.....Toliko sam bila gladna da nisam nikada u životu jedla više...
    Moja frustracija radi ad je bila prevelika,ali je rezultirala i nekim postovima koji su pisali da je to največi otrov za dijete,da su nedojena djeca "tupavija"od dojene i sl....Svega sam se naslušala....

  40. #90

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    10

    Početno

    iz dijelova vaših priča može se sastaviti i naša;
    carski rez, niti kapi mlijeka prva tri dana u bolnici. kada se pojavila prva kap plakala sam od sreće. a onda slijedeća tri tjedna jedva više od par kapi.
    H ja naravno bila gladna, uporno šutke cicala na prazno po pola sata svaka 2 sata (svaka joj čast na tome!), a onda ipak nakraju počela neutješno vrištati, pa je AD bilo jedino rješenje. kap je ipak postala dvije, pa tri... pa sam jednoga dana shvatila da smo već na pola obroka na cici, a pola na AD.
    i tu je zapelo. mislim da sam je dva ili tri puta uspjela nahraniti samo na cici i bila sam najponosnija mama, ZNALA sam da smo sad na konju. ali konj je uvijek ostao magarac, a ja se izdajala, stavljala je na cicu svako malo... i ni makac. inače, iako znam da veličina grudi nema nikakve veze sa dojenjem, ja sam cijelo vrijeme mislila da u mojim šesticama mora biti mlijeka.
    u prvom mjesecu je dobila 950g, drugom 800g. papala je uvijek prvo cicu, a onda 90 - 120 ml, ovisi o traženju. to nismo povećavali do 3. mjeseca.
    onda smo oko 2,5 mj imale štrajk 2 dana. pomogla nam je patronažna savjetom - prvo 75 ml AD pa cica, budite uporni unatuč plaču. i upalilo je. vratile smao se u stari ritam ali opet ništa bolje. uvijek je nakon cice bilo plača - ništa je nije smirivalo, tek bočica AD-a.
    izdržale smo 4 mj. mislila sam da je još jedan štrajk na pomolu. tada sam već bila nervozna i u laganoj panici. odbijanje je išlo postepeno, sve češće i odlučnije, bila je sve nervoznija kad bi je približavala cici, okretala glavu, vrištala na moje inzistiranje, sve je bilo manje obroka koje smo dojile, barem malo. količinu AD sam se trudila ne povećavati, ali uvijek bi ostala gladna. čak se i stolice postale zelenkaste.
    bila sam pretužna, još sam uvijek (sad baš dok pišem mi suze cure), ali nisam je imala srca maltretirati je (mislim da nije niti dobro), izdajala sam se, ali ta izdajalica je paklena neka mašina (&$"$$#%&!!!!) jer nikada mi nije izvukla više od 30 ml. mlijeko je polako nestajalo.
    zadnji puta smo dojile 17.8. (prije 2 mj). ja još uvijek mogu istisnuti par kapi mlijeka iz obje cice. svako malo kad se mazimo skužim da se okrene prema cici i gura glavu i prstiće u majicu. onda joj ponudim cicu, ona lizne bradavicu, malo mljacka i okrene se od mene.

    i uvjek se pitam što sam napravila krivo i mogu li još išta napraviti da vratimo našu Cici.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    10

    Početno

    i još nešto.
    mene ne muči toliko taj osjećaj krivnje (možda sam mogla biti još upornija, jesti još više još bezokusnije hrane i još više vode...) koliko strah da sam joj trajno naštetila, njenom imunitetu (ja sam alergičar i astmatičar), našoj bliskosti... koječemu.
    a onda vidim nećaka koji je bio isključivo na cici, dojen do 2. godine, mama je jela i živjela najzdravije što se može, a on sada ima 7 godina, stalno šmrca, boluje, mršav je, neće ništa jesti... pa si mislim, valjda nema pravila.

    uskoro krećemo sa nadohranom pa se nadam da će voćke i povrćke pomoći u izgradni imuniteta.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj bumbarica_hana prvotno napisa
    ... strah da sam joj trajno naštetila, njenom imunitetu, našoj bliskosti...
    Žao mi je, točno znam taj feeling. Moja je počela štrajkati (ima 4 mj.), čak se i s bočicom bori. A ja se borim s izdajanjem (opet, nakon prva dva mjeseca borbe dok nije malo "krenulo").
    Još uvijek se nadam da ćemo izdržati, bar do 6. mjeseca (dalje od tog mi se sad čini Utopija).

    Ne znam bi li kod štrajka pomogla promjena načina hranjenja - npr. finger feeding; na prst dobro reagira, hoće cuclati i na prazno...
    Želim uvesti čašicu/šalicu, ali to je druga tema i drugi problemi...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Ma drage moje žemske
    Evo čitam vas, sve su naše priče slične manje-više.
    Evo moja Klara ima danas 4 mjeseca, još uvijek dojimo i AD, sad više uopće nemam straha dokada ćemo, mislim da ću je još morati odvikavati od cice
    Čitam vas i razumijem... I ja sam se u početku strašno loše osjećala sa svakom bocom AD...
    Ali sada sam sretna kad vidim kako mi je dijete zdravo, sretno, slatko... normalno napreduje, a još dobiva i mog mljekeca, pa koliko - toliko, koristi joj.
    Ja se i danas nađem u preispitivanju jesam li pogriješila što sam joj dala bočicu odmah, ali kad odvrtim film otpočetka: beba satima plače jer je gladna, i onda joj dam bočicu i blaženo zaspi, zadovoljna..
    Onda opet cijeli dan doslovno cijeli dojimo, beba ne može zaspat nikako, dam joj bocu zaspe napokon bude dobro...

    Opet bi joj dala bočicu jer ona je bila gladna i kraj priče.

    Fakat smo dojile po cijele dane, pila sam čajeve za dojilje, izdajala se koliko sam stigla, ma nije se dalo navuć bez obzira šta tko rekao.

    Evo plače, moram ić, puse

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Kako stvari stoje, čini se da ćemo i dalje dodavati ad. kao nadopunu dojenju.
    E, sad me zanima, s obzirom na to da se približavamo dobi od 5 mj., da li uvesti kašice ili nastaviti ad. do 6. mj?
    Naime, cilj mi je riješiti se tog mlijeka u prahu, ali ne znam imaju li (prirodne) kašice sve ono potrebno čega ima u formuli.
    Naravno da i dalje djelomično doji, pa ako ima kakvih savjet(nic)a online...

  45. #95
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    aro, nemam savjet, ali ti mogu prenijeti svoje iskustvo: mi smo s dohranom započeli s navršenih 5 mjeseci, vrlo polako, iz početka tek po par žlica....Kako je sve to u početku tek navikavanje na nove okuse, konzistenciju i teksturu krute hrane, žlicu.... ne može se to niti nazvati pravim obrokom. Zato mi je normalno da i dalje nudim AD, u jednakoj frekvenciji kao i prije (3 x dnevno, u našem slučaju). Nekad prihvati manje, nekad više ponuđene formule... Dojimo i dalje, tijekom dana više puta i kroz cijelu noć. Ali, čini mi se da mu je dojka više mazilica i uspavljivalica nego izvor hrane. :/
    I ja bi se rado riješila "mlijeka u prahu"....

  46. #96
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Pitanje za dojenje uz nadohranu: moj dječak uskoro puni 6 mjeseci. Od početka nadohrane koristim sisaljku sa najmanjim otvorom. Obzirom da želim dojiti i dalje, trebam li, obzirom na dob djeteta, ponuditi sisaljku sa većim otvorom?

  47. #97
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa
    Pitanje za dojenje uz nadohranu: moj dječak uskoro puni 6 mjeseci. Od početka nadohrane koristim sisaljku sa najmanjim otvorom. Obzirom da želim dojiti i dalje, trebam li, obzirom na dob djeteta, ponuditi sisaljku sa većim otvorom?
    koristis cijevcicu, SNS ili tako nesto?
    ako da, u principu si mogla hraniti na srednju debljinu, ali ako ste dosad izdrzali na manjem, onda ne vidim zasto ne bi tako nastavili. bolje da dulje sisa na dojci dok vuce iz te najmanje.
    ili se ipak radi o dudi na bocici?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Čini mi se da misli na bočicu.
    Taj najmanji otvor je i dalje dovoljno velik za ad, pa zašto mijenjati. Mi smo ostali na otvoru 1, iako želim općenito izbaciti bočicu iz upotrebe.
    Ne znam iz čega bebe piju kad počne dohrana, mi bismo rado prešli na šalicu (ali to je totalni nered).

  49. #99
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    probaj casicu na kljun. ne moraju biti one skupe marke, ima jako lijepih povoljnih npr i iz DMa ili Müllera. meni su se bolje pokazale one koje nemaju no-spill ventil, jer malena nije nikako nije mogla skuzit da bi trebala vuci

  50. #100
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Da, mislim na sisaljku na bočici, hvala za odgovor!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •