Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Medicinski faks Osijek

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    4

    Početno Medicinski faks Osijek

    Pozdrav, 5. Sam razred srednje medicinske škole i jako bih voljela upisati medicinski faks. Jedina opcija mi je Os jer sbi ostali traze A razinu svih državnih matura, a znam da matematiku ne mogu nadoknaditi nikako da prođem tu A razinu. Plan mi je ići na matematiku B razinu, hrvatski i engleski A razinu. Što se tiče izbornih predmeta, bio, fiz i kem, smatram da mogu napisati za pozitivno, ali nikako ne mogu odrediti za koliko. Počela sam sa pripremama sama kod kuće. 1. I 2. Razred sam prošla s 4 (3,9 i 4,0) ,a 3. I 4. Razred s 5 (4,7). 5.razred planiram proći s 4,9/5,0. Zanima me mislite li da imam šanse upisati faks? Znate li nekoga tko je iz srednje medicinske upisao medicinu? Stvarni ne znam da li da se upuštam u te sve mature i da pokušam ili što da radim.. p.s. plan B mi je sestrinstvo

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Evo, ja znam. Medicinsku je završio u Zagrebu, upisao je faks u Rijeci. O ocjenama ne znam ništa

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Probaj ako imaš želju.

    I ako ne uspiješ, znat ćeš da si probala, kasnije nećeš žaliti za propuštenom prilikom.

    Dobro je što imaš plan B. Vidi koji bi još srodan studio mogao biti vezan uz brigu i liječenje ljudi, pa prijavi i te fakultete (stomatološki, zdravstveno učilište...)

    Sretno!

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Stomatološki je još teže upisati od medicinskog

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj ako imaš želju.

    I ako ne uspiješ, znat ćeš da si probala, kasnije nećeš žaliti za propuštenom prilikom.

    Dobro je što imaš plan B. Vidi koji bi još srodan studio mogao biti vezan uz brigu i liječenje ljudi, pa prijavi i te fakultete (stomatološki, zdravstveno učilište...)

    Sretno!
    Hvala na savjetu, ali eto zanima me samo medicina i sestrinstvo pa cu ostati samo pri tome vidjet cu onda, mogu pokusati ako nista drugo bas zbog toga da se ne grizem kasnije

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala na savjetu, ali eto ne zanima me nista drugo osim medicine i sestrinstva pa cu ostati pri tome samo vidjeti cu, probati cu bas zbog toga da se kasnije ne grizem

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Princess13 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na savjetu, ali eto ne zanima me nista drugo osim medicine i sestrinstva pa cu ostati pri tome samo vidjeti cu, probati cu bas zbog toga da se kasnije ne grizem
    Tak je. Dobra odluke. I sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Iz prvog p osta bih zaključila da si spremna otići i u drugi grad na studij pogledaj još i studij sestrinstva kao stručni studij u Zagrebu, Karlovcu, Bjelovaru, Rijeci ...

    Također medicina se može studirati i u okolnim državama u kojim jezik nije prepreka (a troškovi stanovanja nisu ništa viši nego u RH). Može se studirati i u Mostaru, Sarajevu, Banja Luci ...
    A i u ZG na Hrvatskom katoličkom sveučilištu.

    Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Spremna sam otici u bilo koji grad na faks, meni ni Os ni Zg ni Split, Rijeka nista nije bas blizu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Lokacija
    Osijek - Beograd
    Postovi
    7

    Početno

    Znam 3 studenta medicine u Osijeku koji su završili prethodno medicinsku školu, njih 2 je pauziralo godinu i učilo gimnazijski program za maturu (kem/bio/fiz) i upali su i sada su 4. godina.
    Moraš se dobro pripremiti, ali početi ozbiljno i na vrijeme. Sam fakultet je ok, uči se dosta, nije najbolje organiziran (ima dosta čekanja i pauza).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •