Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 216 od 216

Tema: je li moguce da ce mukama brzo kraj?

  1. #201
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa
    mislim da su se svi zajedno gadno zaj*****. išli su linijom manjeg otpora, da ne talasaju, ucjenjeni. Ponavljam još jednom - nepopravljiva šteta je napravljena i mislim da će svaki ambiciozniji mpo liječnik dići sidro i kud koji mili moji. MPO-laka ti zemlja hrvatska.
    Da, i mnoge od nas bi tako, ali da smo neke od nas mlađe, ili da financije to dozvoljavaju, pa onda obitelj.... U meni se prvi puta u životu javio takav bijes da mi je u trenutku nestalo svo poštovanje prema ovoj državi.
    Većina od nas ne može otići, a tako ni MPO-ovci. Na ovom forumu sam vidjela da ti ljudi stvarno puno rade i da zbog toga moraju biti veliki stručnjaci. Da ne nabrajam sva velika imena dr-ova koje ovdje spominjemo, i uz tako velike gužve, neljudske uvjete, oni odrade dobar posao. Nadam se da će ostati ovdje i nadam se da će se i sami moći izboriti za bolje uvjete rada. Za naše i njihovo dobro.

  2. #202
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Da, i mnoge od nas bi tako, ali da smo neke od nas mlađe, ili da financije to dozvoljavaju, pa onda obitelj.... U meni se prvi puta u životu javio takav bijes da mi je u trenutku nestalo svo poštovanje prema ovoj državi.
    Većina od nas ne može otići, a tako ni MPO-ovci. Na ovom forumu sam vidjela da ti ljudi stvarno puno rade i da zbog toga moraju biti veliki stručnjaci. Da ne nabrajam sva velika imena dr-ova koje ovdje spominjemo, i uz tako velike gužve, neljudske uvjete, oni odrade dobar posao. Nadam se da će ostati ovdje i nadam se da će se i sami moći izboriti za bolje uvjete rada. Za naše i njihovo dobro.[/quote]

    Potpisujem, uz napomenu da je to za njih samo posao. A za nas (ili neke mlađe od mene) će biti bolje s promjenom vlasti. Razmišljam o drugim odredbama ovog zakona koje su prešutno prihvaćene-single MPO roditeljstvo je zabranjeno, i to nikog ne smeta, što vlast poručuje s tim samohranim majkama? Prirodno smijete, ali neplodnost vam nećemo liječiti? Znam da je većina MPO parova u braku ili živi zajedno, ali gdje su tu ljudske slobode onih ostalih? Nema tih ostalih?

  3. #203
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa
    mislim da su se svi zajedno gadno zaj*****. išli su linijom manjeg otpora, da ne talasaju, ucjenjeni. Ponavljam još jednom - nepopravljiva šteta je napravljena i mislim da će svaki ambiciozniji mpo liječnik dići sidro i kud koji mili moji. MPO-laka ti zemlja hrvatska.
    Nažalost sasvim suprotno. Njima je ovo odlična prilika da publiciraju radove. Ne znam koliko pratite, ali puno radova u dobrim časopisima imaju talijani, i to upravo na temu krioprezervacije j.s. To je sada novo, malo se zna, malo je iskustva i to će sve biti radovi koji će lako prolaziti recenzije i biti će prilično citirani.
    Ovdje smo jedino mi nadrapali.

  4. #204

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Ne znam koliko pratite, ali puno radova u dobrim časopisima imaju talijani, i to upravo na temu krioprezervacije j.s.
    Pa moraju nesto i raditi, u nedostatku pacijenata... :/

    Ogroman broj talijanskih parova odlazi van granica na lijecenje (Spanjolska i Belgija najcesce, a dosta ih pohodi i Ljubljanu). Isto ce napraviti svi, imalo educirani (u mpo-problematici) hrvatski parovi. Jer ovakav MPO kakav nam nude sada je 0. Zero.

  5. #205

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Isto ce napraviti svi, imalo educirani (u mpo-problematici) hrvatski parovi.
    ...naravno, ukoliko im to financije dozvoljavaju. :/

  6. #206

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    Da, i mnoge od nas bi tako, ali da smo neke od nas mlađe, ili da financije to dozvoljavaju, pa onda obitelj.... U meni se prvi puta u životu javio takav bijes da mi je u trenutku nestalo svo poštovanje prema ovoj državi.
    Većina od nas ne može otići, a tako ni MPO-ovci. Na ovom forumu sam vidjela da ti ljudi stvarno puno rade i da zbog toga moraju biti veliki stručnjaci. Da ne nabrajam sva velika imena dr-ova koje ovdje spominjemo, i uz tako velike gužve, neljudske uvjete, oni odrade dobar posao. Nadam se da će ostati ovdje i nadam se da će se i sami moći izboriti za bolje uvjete rada. Za naše i njihovo dobro.
    X

  7. #207
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    I mi pacijentice, kad nam se kaže da pauza mora biti 3-6 mjeseci, neke (mnoge) od nas već i nakon neuspjelog stimuliranog kreću odmah u naredni stimulirani (ovo kao ekstremni primjer). U tom dijelu primijećujem da ih nitko (ili većina) u hrvatskim bolnicama i privatnim klinikama ne sprečava u tome.
    Tiki_a, ma odakle ti ovo? Ja ovo stvarno nisam čula da bi se na VV-u ili negdje privatno uzelo ženu koja je bila u punoj stimulaciji (znači, 20-tak gonala minimum, ne ovi poluprirodnjaci klomifen i par gonala) dva mjeseca zaredom? I još da to rade mnoge, fakat ne razumijem :?. Na kavama se priča puno slobodnije nego na forumu, nisam niti na kavama to čula...

  8. #208
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    eto što se sprema, hokus-pokus:
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8232146.stm

    Je li to ta tehnologija i obuka na koju je mislio Dr. Vežem-se-lancima?

    Znakovito, link je objavljen na portalu cybermed. Kao, žene nije baš tako crno - ima svjetla na kraju tunela. A gdje je kraj toga tunela ? Hmm

    Clearly this is very early days, and our optimism needs to be tempered with caution until we have more evidence of the technique's safety and effectiveness.

  9. #209
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    a sad možda glupo pitanje - vidim da na stranicama BBC-a (koje sam gore linkala) ima svakojakivih vijesti u vezi IVF-a - u Britaniji ali i u svijetu - kako bi bilo da objave vijest o našem "famoznom zakonu"? Mislim, kako to uopće izvesti? Kad bi tako nešto objavili ... zarotiralo bi se i po našim novinama, ipak je to BBC. Ako ništa drugo možda bi cimnulo ponos Dr. Vežem-se lancima.
    Lupetam li?
    Ima li tko ideju?
    pino?
    :?

  10. #210
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Drndalice,meni se ovo jaaaaaaaaakoooooooo svidja....

  11. #211
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    dobra ideja, ali kao izvest?

  12. #212
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Evo, ideja:
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/talking_p...ws/7593687.stm

    Trebalo bi dobro razmisliti što poslati? Pametno složiti tekst - pravo novinarski. Uključiti par koji je voljan sudjelovati (primjena zakona iz prve ruke).
    Zato i treba netko formata kao pino - radi se o engleskom i ne smije biti šlampavo

    :/

  13. #213
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    I mi pacijentice, kad nam se kaže da pauza mora biti 3-6 mjeseci, neke (mnoge) od nas već i nakon neuspjelog stimuliranog kreću odmah u naredni stimulirani (ovo kao ekstremni primjer). U tom dijelu primijećujem da ih nitko (ili većina) u hrvatskim bolnicama i privatnim klinikama ne sprečava u tome.
    Tiki_a, ma odakle ti ovo? Ja ovo stvarno nisam čula da bi se na VV-u ili negdje privatno uzelo ženu koja je bila u punoj stimulaciji (znači, 20-tak gonala minimum, ne ovi poluprirodnjaci klomifen i par gonala) dva mjeseca zaredom? I još da to rade mnoge, fakat ne razumijem :?. Na kavama se priča puno slobodnije nego na forumu, nisam niti na kavama to čula...
    X

  14. #214
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    A članak je fenomenalan i podržavam ideju! Ako treba kakva pomoć, tu sam.

    OT- "Up to half of the eggs in younger women and up to 75% in women over 39 are chromosomally abnormal. "-ovo mi se kao laiku stalno vrzma po glavi, i sram me bilo, uopće nisam znala za taj podatak dok me pino nije informirala.
    To potvrđuje neke moje, ponavljam, laičke, sumnje, nešto što je i ina33 spominjala, ali u jednom drugom kontekstu, da li treba maltretirati par nebrojenim transferima "loših" embrija.
    Priznajem da sam malo konzervativna po tom pitanju, i ja embrije, pa ni one slabe, ne bih bacala. Dala bi im šansu do 5-og dana, i zamrzavala bih sve koji prežive, sve dok mi znanost ne bi dala 100% odgovor da iz njih neće nikada biti rođeno zdravo dijete. Dokle god postoji i najmanja sumnja u to, ja bih im dala šansu. Ne sumnjam da ćemo trebati puno čekati da znanost dođe do tog znanja, ako zanemarimo trenutni horor svoje države.

    Ono što sam vam htjela reći je da sam osobno bila na rubu odustanka od svega, taj dvanaesti transfer je bio moj zadnji hrvatski pokušaj, iza toga smo muž i ja odlučili dati još jednu šansu Mariboru, na sreću, uspjelo nam je baš taj put.
    Dok je trajala ta trauma stalnih neuspjeha, nekad bih plakala, a nekad i "vikala" svog dr želeći odgovor zašto!? On ga nije znao, spominjao je neke razloge, poput recimo da kod tako lošeg nalaza sperme, vjerojatno i tu postoji puno " loših " kromosomskih nositelja.
    Kao što mi neka logika kaže da od 30 mojih stanica ne može biti puno zdravih, inače bi priroda opteretila ženu s mogućnošću da zaista godišnje rađa 1 dijete,i tako cijelu njenu fertilnu dob. Ovo naravno kod fikcije da ne postoji kontracepcija.
    Zato mi je ovaj članak odličan, jer ako bi znanost zaista bez rizika da pogriješi, znala koji je embrij zdrav, to bi uvelo novu dimenziju u MPO. A kad bi u nekom SF scenariju, mi u Hr imali takve uvjete, onda bi se vjerojatno dogodilo da u najvećem broju slučajeva, po Milinovićevom zakonu odabira samo 3 j.stanice, doktori ne bi imali što transferirat, jer kolike bi bile šanse da se stvori od 3 nasumično izabrane j.stanice zdravi zametak!?
    Oprostite ako pričam nebuloze!
    :?

  15. #215

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Za bbc - vjerujem da kad netko dobro opise nas case da ce se zainteresirali i to objaviti, a dobro se mozemo nadovezati i na ovaj clanak iz 2007: "Call for EU-wide fertility rules" :
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6260176.stm
    tu izjave daje clan ESHRE-a, a na ESHRE News stranicama vec jesmo...
    inace ESHRE uskoro ima i : "Cryobiology and cryopreservation of human gametes and embryos" , ESHRE Campus symposium, Athens, Greece 25-26 September 2009 ... jako me zanima sto ce biti zakljucci...

  16. #216
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    ina33, Nene2, možda sam se nespretno izrazila, nije to česti primjer i zato sam u zagradi napisala (ovo kao ekstremni primjer)...Učinilo mi se odmah da nije spretno napisano...Ali ima takvih slučajeva, čitala sam ovdje na forumu i čula osobno... Sigurno ih nema puno, ali ima nas koje i u prirodnjake često idemo, pa nije ni to baš zdravo jer prima se štoperica..A mnoge cure za klomifenski kažu da je prirodan...

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •