Stranica 85 od 85 PrviPrvi ... 3575838485
Pokazuje rezultate 4,201 do 4,229 od 4229

Tema: "azoo statistika"

  1. #4201
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj zasto_bas_mi prvotno napisa Vidi poruku
    Kako da imam istu stimulaciju kad se sada omatorilo i otezalo i sve ))
    Prosli put mi se oduzila stimulacija na 12 dana. Sada imam novu doktoricu i ovo joj je bio plan da me pripremi za punkciju u utorak ili sredu.

    Pitanje za zenske ciji su muzevi imali Micro Tese....
    Moj dasa misli da ce biti u stanju da vozi posle Micro Tese, ako moja punkcija bude taj isti dan.
    Da li su vasi muzevi vozili???
    MM je imao operaciju u opstoj anesteziji. Taksi ga dovezao kuci i nastavio je spavati do slijedeceg dana. Bilo mu je nezgodno sjediti par dana u autu jer su ga farmerice stezale. Neznam kako je tvoj dasa to zamislio,ali mislim da nema sanse da nakon operacije vozi auto.

  2. #4202

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Zasto_bas_mi slažem se sa Almom, mislim da su male šanse da će poslije Micro Tese biti u stanju da vozi i ne znam da je nečiji muž vozio poslije operacije. Odgovori ti njega od te ideje...Sretno

    Edina super vijesti, sretno i vama i da mali dečko slijedeće godine dobije pojačanje

  3. #4203
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Edina, sretno i da u januaru objavis visoku betu

    Sto se tice voznje poslije micro tese mm nije vozio, a ne znam ni bi li mogao, bio je jos osamucen od vijesti i anestezije. Ako nije daleko, najbolje je uzeti taxi ili prespavati negdje u blizini. znam da su neki muzevi vozili sledeci dan i po 300 km, ali ne oporavljaju se svi istom brzinom. MM je imao sledecih pet dana temperaturu, a hodati normalno nije mogao sedam dana. Nadam se da ce kod tebe biti drugaciji scenario i da ce sve proci kako vi zamisljate. Btw, nemoj da oblaci farmerke, spremi mu trenerku ili neke sire hlace. Sretno!!!!

  4. #4204

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala cure,
    Stvarno ne znam kako je on to zamislio. Njemu se "cini" da je prosli put je bio sasvim OK prvi dan, a da su bolovi poceli sutradan. Jesu vasi muzevi uzimali ista za bolove? Ovaj moj NISTA. Kada su im se rane zamirile???

    Alma, je li tvoj muz ima neobstruktivnu???
    Koliko si imala embriona oba puta??

  5. #4205
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Opet se ja javljam, mada mm izgleda nije uobicajen primjer. On je pio protiv bolova naredna tri dana, a pio je i antibiotike protiv upale koje mu je propisao doktor. Mada je on danima imao temperaturu i bolove, izgleda da je bio najveci slabic u grupu B-)

  6. #4206
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Evo ovako
    ESTRADIOL 142
    LH 7,87
    FSH 14,46
    PROLAKTIN 329
    SHBG 34
    TESTOSTERON 18,5
    SLOBODNI TESTOSTERON 1,94
    TSH 1.44
    Što kažete? Vidim da su FSH I PROLAKTIN blago povećani

  7. #4207
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Zdravo, svima. Dugo nisam pisal, jer nista nismo radili, osim sto smo proverili hormone koji su opet OK i uradili mikrodeleciju ciji je nalaz dobar. Ispricacu vam ponovo nasu pricu. Na svim mogucim spermogramima nule, svi nalazi dobri (hormoni, ultrazvuk, mikrodelecija, kariotip i verovatno ima jos nesto...), u Leskovcu su nam zakazali biopsiju (tako su nam rekli), a kasnije sam saznala da je to bila punkcija - nista nisu nasli. Rekli su nam da je to to, i onako usput, kad smo uplakani vec izlazili rekli da bi MOZDA mogli da uradimo i dijagnosticku biopsiju u klinickom centru u Nisu. Uradili smo je u Vojnoj bolnici i cekali, cekali i dobili rezultate koje nam niko nije objasnio ali kao nisu losi. Uputili nas u Jevremovu. Oni predlazu neku multiple biopsiju i dr daje 5% sanse. Samnom je sve OK. Dosta citam za Microtese, pa me zanima sta vi mislite sta je bolje da radimo? Tu multiple ili micro tese? Inace niko mu nikad nije dao nikakvu terapiju osim Klomida, i pio je svakakve nekakve cajeve, na svoju ruku, kao culi smo da pomazu...ali,nista....vec 3god. Iskopiracu vam nalaz biopsije, vec sam ga ranije postavljala na forumu, pa ako neko zna, da ga protumaci, unapred sam mu zahvalna...

  8. #4208
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    MAKROSKOPSKI NALAZ:

    I u jednom i u drugom testisu spermatogeneza prisutna, ali znatno redukovana. Semeni kanalici sa redukcijom germinativnih celija, ali se mogu identifikovati retki spermatozoide. Dominiraju tubuli koji sadrze samo Sertoly celije ("sertolizacija" kanalica bez germinativnih celija). Retki tubuli skleroziranog lumena. U interticijumu prisutne grupisane Leydig-ove celije i neupadljivi mononuklearni inflamatorni infiltrat i vaskularna komponenta.



    ZAKLJUCAK:

    Kombinovani poremecaj spermatogeneze u okviru testikularne faze (sektorna azospermija) sa morfoloskom slikom hipospermatogeneze tezeg stepena i naznacenom "sertolizacijom" tubula.



    CITOLOSKI NALAZ:

    Levi testis: Citoloski razmaz pokazuje grupice spermatogenih perkusora, od spermatogonija do vrlo retkih "nezrelih" spermatozoida i nakupine Sertoly celija.

    Desni testis: Citoloski razmaz pokazuje retke grupice spermatogenih perkusora, bez jasno uocenih spermatozoida. Dominiraju Sertoly celije.

    Evo ga. A,da suprug je radio i inhibin B koji je bio malo iznad donje granice, i test na antispermatozoidna antitela i UZ i sve je Ok. Nije imao zauske i testisi su mu se normalno spustili.

  9. #4209

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Malena, nije mi jasno kako svi hormoni mogu biti OK, a da ima vecinom sertolijeve stanice.
    Moj muz ima sertolijeve stanice, a njemu je FSH zadnji put bio 49.
    Koliko dugo ti je muz bio na Klomidu???
    Da sam na vasem mestu ja bih trazila hormonosku i pravac na Micro Tese, ali mozda druge cure znaju malo vise od mene, pa nek te posavjetuju i one.

    Da li moze neko meni da kaze koja je rezlika izmedju punkcije, biopsije i TESE.

    Inace, bila sam jutros opet na ultrazvuku, prebrojala je oko 9 folikula i rekla da cu sigurno imati 4-5 jaja, sto je malo bez veze, ali eto ... Oni misle da ce punkcija biti dan posle Micro (ako bude potrebe za njom), tj u sredu.

  10. #4210
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Popio je jednu kutiju Klomida. A, gde da trazimo hormonsku terapiju? Niko nam to nikad nije ni predlozio. Svi ga odmah salju na operaciju, a ja bas nisam za to, posto su ga jednom bockali, a jednom je operisan, doduse samo u dijagnosticke svrhe. Nista meni nije jasno... Ovako, po meni ti je pukcija kad nekom specijalnom iglom bockaju testise (po jednom svaki) i pokusavaju u tom uzorku da nadju spermatozoide. Klasicna biopsija kad na svakom testisu naprave po jedan rez (mislim da to rade nasumicno), uzmu tkivo, usiju muza i u tom tkivu traze spermatozoide, a za microtese ni ja nisam sigurna,znam da savremenija i naprednija metoda trazenja spermatozoida ne postoji, testisi se isto seku, koristi se neki mikroskop i valjda se pregledavaju semeni kanalici... Nisam sigurna.

  11. #4211

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Malena u pravu si sto se tice definisanja biopsije, punkcije i mycro tese. A sto se vaseg slucajeva tice ne verujem da ce se iko usuditi da vam da, odnosno tm hormonsku terapiju... Jer su mu svi hormoni ok. A jel kod njega genetika u redu? Da li ste se bavili tim pitanjem? Mm ima neopstruktivnu azoo tako da nisam puno se bavila istrazivanjem kada se hormoni ok...ali mislim da su slucajevi poput vaseg da kazem "laksi". Tako da nemoj ocajavati i mozda da posaljes mejl onom dr sto prodaje sperm hope, mozda moze da pomogne. I mislim da treba da odete kod urologa da vam ocita te rezultate! I samo napred... Niste sami

  12. #4212
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Dobro si opisala punkciju i biopsiju, bar su i nama tako objasnili, s tim sto pri punkciji vise puta bockaju testise i izvlace tecnost iz njih u nadi da ce naci spermice. E sad microtese, uf. Naprave tanak rez na kozici izmedju testisa, ubace nesto slicno udici na cijem vrhu je mikrokamera i onda traze mjesto na kome djeluje s obzirom na prokrvljenosti i jos nekih pokazatelja da ima spermica. Kod nekih odmah vide plivace i onda to ne traje dugo (15-ak minuta) i uzimaju izorak samo iz jednog testisa, a kod tezih slucajeva uzimaju po par uzoraka iz oba testisa i pregledaju u labu ne bi li nesto nasli. Snimak mozete pogledati na you tubu,ali ne preporucujem. Posebno ako imate osjetljiv zeludac. Niposto gledati sa muzem.

  13. #4213
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Pa,on je radio mikrodeleciju y hromozoma,to je valjda genetska analiza i taj nalaz je dobar,a ovako u njegovoj porodici svi imaju decu. NAZALOST znam da nismo sami... Citala sam za taj sperm hope odavno,ali cini mi se da nikom to nije pomoglo. Mozda gresim,citala sam odavno.

  14. #4214

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Ja sam isto gledala sama snimak na youtube.
    Jos sam utesila muza da nije toliko strasno.
    Jeste da izgleda uzasno, ali ipak samo kozicu seku. Ne otvaraju testise pa da iznutra vade nesto, nego sve to raste spolja, ispod kozice.

    Dopunsko pitanje: Koja je onda razliska izmedju TESE i biopsije?

  15. #4215
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Nema razlike
    Tesa - punkcija
    Tese -biopsija
    Mikrotese- mikroskopska biopsija

  16. #4216
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Sperm hope - mm ga je koristio i nije bilo rezultata, ali kod "tin" je dao rezultate. Ja bi sve pokusala
    Posljednje uređivanje od sos15 : 29.11.2013. at 21:51

  17. #4217
    Malena1988 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Niš
    Postovi
    94

    Početno

    Kako deluje taj sperm hope? Mislim o cemu se tu radi? Moj muz je pio Profertil 6meseci, i nista, nzm da li su ta dva leka slicna...

  18. #4218

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Mi smo ga narucili, pripremamo se za micro tese, pa smo odlucili da koristimo ovaj preparat, jer nikada se ne znam. Najbolje je da ga nadjes na fb ili nadjes sajt i posaljes poruku doktoru. Mi smo se sa njim konsultovali i sam nam je preporucio da uzmemo pre samog postupka! Pa sta bude...

  19. #4219
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj zasto_bas_mi prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure,
    Stvarno ne znam kako je on to zamislio. Njemu se "cini" da je prosli put je bio sasvim OK prvi dan, a da su bolovi poceli sutradan. Jesu vasi muzevi uzimali ista za bolove? Ovaj moj NISTA. Kada su im se rane zamirile???

    Alma, je li tvoj muz ima neobstruktivnu???
    Koliko si imala embriona oba puta??
    Ukupno u dvije stimulacije sam dobila 25 embrija. Od toga je vraceno ukupno sto odmah nakon stimulacije,sto u FET postupcima 7 embrija,ostali nisu prezivjeli odmrzavanje. Ako se odlucim na novu trudnocu,trebam opet ici na stimulaciju. Materijal od MM je jos zaledjen,neznam koliko je ostalo(poslali su nam neki dan racun za cuvanje za slijedecu godinu).

  20. #4220

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    23

    Početno

    Da li mi neka od vas moze reci koja je normalna razina testosterona kod muskaraca i je li moguce da je on uzrok azoospermiji???

  21. #4221
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Alma,gdje si ti radila Mpo?

  22. #4222

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Zasto bas mi, jeste li imali mycro tese?? Kako je proslo sve?? Drzim fige da bude spermatozoida na hiljade...

  23. #4223
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj mammasita prvotno napisa Vidi poruku
    Alma,gdje si ti radila Mpo?
    U Belgiji.

  24. #4224

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Lucija, nije bilo na hiljade, samo 16 su uspeli da nadju (zrelih). Ostali su bili nezreli. Juce je ubrizgano mojih 11 stanica, danas cekamo rezultat oplodnje. Sekunda je falila da otkazemo moju punkciju jer se nismo nadali ni tih 16 da ce pronaci.

  25. #4225
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Post

    Citiraj zasto_bas_mi prvotno napisa Vidi poruku
    Lucija, nije bilo na hiljade, samo 16 su uspeli da nadju (zrelih). Ostali su bili nezreli. Juce je ubrizgano mojih 11 stanica, danas cekamo rezultat oplodnje. Sekunda je falila da otkazemo moju punkciju jer se nismo nadali ni tih 16 da ce pronaci.
    Znam da si se nadala većem broju, ali i ovo je ok. Nek budu vrijedni i oplode svih 11 stanica.

    Sretno

  26. #4226

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    zasto_bas_mi cvrsto drzim fige! sretno!

  27. #4227

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Super je tih 16!! Lepa brojka drzim fige da uspeju svih 11!

  28. #4228

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    zasto bas mi i ovdje da vucem za nosic jako jako i drzim da se bar jedna lijepo ugnjezdi i ostane tu narednih 9 mjeseci.

  29. #4229
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno


Stranica 85 od 85 PrviPrvi ... 3575838485

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •