Stranica 53 od 55 PrviPrvi ... 3435152535455 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 2739

Tema: A što gledate? (zanimljivi filmovi za preporuku)

  1. #2601
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Prek praznika sam guštala s maleckama i gledala Enolu Holms i Rat u kući. Odlično nas opustili i nasmijali.
    Srebrne klizaljke nas odvele na led u Rusiju.
    Sva 3 preporučam za pogledati uz klince.

  2. #2602
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Enola Holmes je i meni bila okej zabava s djecom, i novi Ghostbusters
    ali najbolje što sam gledala zadnjih dana bio je Encanto

  3. #2603
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Hvala na preporukama cure.
    Enolu smo već pogledali.

  4. #2604
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nama se svima svidio Don't Look Up, stvarno je smiješan i zabavan. Neki dan smo gledali Dune, meni je fantastičan.

  5. #2605

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Nisam znala što očekivati od Don't Look Up nakon Plenkovićevog komentara, ali mislim da on ništa nije skužio. Ja sam ga gledala od prve minute kao parodiju i bio mi je smiješan, sve do one vrlo upečatljive predzadnje scene s Meryl i one zadnje s njenim sinom (nakon špice).
    Posljednje uređivanje od lonni : 28.01.2022. at 00:12

  6. #2606
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Enola Holmes je i meni bila okej zabava s djecom, i novi Ghostbusters
    ali najbolje što sam gledala zadnjih dana bio je Encanto
    To je najmlađa išla gledati sa školom i baš joj bilo super!

  7. #2607
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja sam s najmanjim danas pogledala Encanto i baš je super.
    Satima pjwvamo "we don't talk about Bruno no no no..."

  8. #2608

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam s najmanjim danas pogledala Encanto i baš je super.
    Satima pjwvamo "we don't talk about Bruno no no no..."
    babyboys, gdje ste to gledali?
    Obožavamo Lina- Manuela Mirandu...

  9. #2609
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Na popcorn time

  10. #2610

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Hvala.

  11. #2611

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Neki dan smo pogledali film "Bel canto" iz 2018., redatelja Paula Weitza.
    Film je adaptacija romana Ann Patchett sa Julianne Moore u ulozi operne dive uhvaćene u talačkoj drami u Južnoj Americi. Apsolutno ga mogu gledati i svi neljubitelji opere i opernog pjevanja, opera je tu samo kao pokretač, a nikako ne zagušuje film (i zapravo je ni nema puno). Poslije filma sam istraživala i doznala da su knjiga i film inspirirani stvarnom talačkom krizom u japanskoj ambasadi u Peruu 1996/1997, o čemu nisam ništa znala do sad.
    Iz osvrta u https://thebosniatimes.ba/21352/bel-...sicnu-muziku/: „Bel canto“ ne koristi operu kao ironičan komentar krvoprolića ili kao upozorenje da će se nešto zlokobno dogoditi ili kao zvučni ekvivalent bombonjeri u obliku srca u romantičnim momentima. Mješajući elemente trilera i romantične drame „Bel canto“ nije baš filmska opera. Ali koristi muziku kao lik i katalizator, vitalnu snagu koja ujedinjuje umjetnika i obožavaoca, taoca i gerilca, plutokratu i revolucionara. „To je priča o moći umjetnosti da humanizuje“, rekla je soprano Rene Fleming koja izvodi Dvorzakove i Puccinijeve arije koje Moorova „pjeva“ u filmu.
    (...)Ljepota tog glasa pokreće zaplet. Ona je ključna za razumjevanje opsesije koja pokreće superobožavaoca koga igra Ken Watanabe, japanskog industrijalca koji odlazi u neimenovanu južnoameričku zemlju kako bi čuo svoju omiljenu divu kako pjeva na privatnoj zabavi. Kada gerilci kao taoce uzmu divu, obožavaoca i goste, u incidentu koji je labavo inspirisan talačkom krizom u Peruu 1996, ljepota tog glasa postaje jedan od elemenata koji spaja zarobljenike i one koji su ih zarobili. "

    A evo i još jednog dobrog osvrta: https://www.rogerebert.com/reviews/bel-canto-2018

    Nismo očekivali previše od filma. I išao nam je na živce lip-syncc J. Moore dok "pjeva" operu, nije nam bila uvjerljiva (za razliku od kritičara u tekstu iznad, kojemu je super). Ali njena gluma, kao i gluma Kena Watanabea, Christophera Lamberta, Sebastiana Kocha i svih ostalih glumaca, priča, zaplet, režijska izvedba...ooh, boy!
    Ima jedna scena u filmu, pri kraju...ako pogledate film, znat ćete na koju mislim. Iznenadila me količina emocija u meni, proplakala sam tu scenu...i opet sam je išla pogledati nakon kraja filma, kao, da vidim što je u njoj toliko posebno...i opet sam otplakala svaki kadar. Duboko me je potresla. Sigurna sa da je tome pripomogao i fenomenalan izbor glazbe za tu scenu - Vladimir Martynov "The Beatitudes", ovo: https://www.youtube.com/watch?v=sSBYE1ej1Aw , a imaju na You Tube i divne vokalne izvedbe na ruskom, preporučam, prekrasne su.

    Na jedan "labavi" način film se naslanja i na raspravu o nasilju s druge teme i otvara nova promišljanja.
    Velike preporuke.

  12. #2612

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno

    Mi smo pogledali izvrstan film pred koji dan.
    Zove se CODA ( Child of deaf adults), tinejđerska/ obiteljska drama o djevojci koja živi s gluhim roditeljima i gluhim bratom te im je svojevrstan prevoditelj u komunikaciji s vanjskim svijetom. Ima duhovitih scena, no prije svega je to jedna dirljiva i topla priča s prekrasnom porukom.
    Ako tome još dodamo divnu glazbu, ponajviše Joni Mitchell, što ćeš bolje.
    Ugl, preporuka svima, PREKRASNO!

  13. #2613
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Postoji li neko mjesto na internetu gdje se procjenjuje stravičnost horora? (Kao što postoji za prikladnost knjiga i filmova za djecu.)
    Na redditu, možda?

    Prije sam horore samo zaobilazila, ali žanr se promijenio, izašlo je kvalitetnih filmova koje ne bih htjela propustiti zbog strašljivosti. Sad kad sam preživjela Mjesto tišine, Archive 81 i Midnight mass, sad mi se čini da do neke razine mogu ići.

  14. #2614
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    imaš na imdb-u Paretns guide gdje procjenjuje violence and gore
    evo npr za Midnight mass:
    https://www.imdb.com/title/tt1057455...ef_=tt_stry_pg
    ali je recimo i violence i frightenig scenes procjenjeno kao severe, s čim se ne bih složila

  15. #2615
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://www.reelscary.com/

    Ovako nabrzinu nasla sam samo ovu stranicu

  16. #2616
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    al se ovo čini dobro:
    https://scarymeter.com/

  17. #2617
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Hvala puno!


    Onda, ako je creepy/suspense/jumpy/disturbing 8-10, bolje da ni ne pokušavam

  18. #2618
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa ne znam baš
    npr gledala sam Get out i meni taj film nije bio strašan, odnosno bio mi je sasvim podnošljiv, a na ovom sajtu je creepy ocjena 9,6
    mislim da im zapravo fali kategorija "disturbing"
    ja ne volim gory horore, al mi je najgora kombinacija gory and disturbing
    recimo Hereditary je sigurno disturbing, njega 100% nikad neću gledati
    al mi je Midsommar genijalan film, koji ima neke scene koje su prilično gory, ali nije strašan

    mislim da ti je na kraju najbolje pitati za preporuku

  19. #2619
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Stranica koju je ki ki stavila za Get out ima disturb 4.9, a suspense 6.2, tako da više odgovara tvom dojmu.

    Mene zanima fim His house, koji ima disturb 8.0, a suspense 9.5, a to je previše za moj dicky ticker

  20. #2620
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Sve je to vrlo individualno, mene je Midsommar ubio u pojam (što je i ovdje zabilježeno), ali ne gory scenama, na njih sam stvarno mrtva hladna, nemam problem ni sa crijevima ni s kanibalizmom, ali onaj početak…. Ustvari su to bili dramski, a ne horror elementi

  21. #2621
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Joj taj sam film slucajno uhvatila na tv-u i nisam ga mogla prestati gledati.
    Cudan skroz.

  22. #2622
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    The Weekend Away, sniman u našem lijepom Splitu.

    Meni fora zbog same činjenice da je sniman u St, al imam jednu zamjerku.
    Kako Amar Bukvić kao splitski policajac/inspektor može govoriti standardnim hrvatskim, pa kakooo??? i još dosta likova tako. Mislim da su samo 2 turbo sporedna lika progovorila na splitskom dijalektu aj aj...
    Moglo se nekog fetivog stavit da glumi ili da Amar govori po splitski, ovako mi je bilo totalno nevjerodostojno.

    Svjesna sam da je ciljanoj publici u Americi i svijetu to apsolutno nebitno, al ono...takav detalj grebe mi uši

    Na istu stvar obraćam pažnju kad čujem bosanski, srpski i dr.

  23. #2623
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ništa čudno, meni je vrhunac tog ignoriranja dijalekta bio u onoj sapunici kojom se Doris Pinčić proslavila, Larina ljubav ili kako već bješe
    gdje je Ivan Herceg glumio Splićanina pomorca, koji ne govori splitskim naglaskom, pa su izmislili cijeli origin story u kojem je on zapravo premalo živio u Splitu pa zato nema naglasak

  24. #2624
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni su vrhunac bile one "hrvatske putovnice" u drugoj sezoni Žice, bile su na špici, ženska je kao iz Osijeka, a zove se Kirko Skaddeng

  25. #2625
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pogledala sam Hand of God ili E stata la mano di Dio Paola Sorrentina i meni je taj film prekrasan
    Sorrentina zavoljeh gledajući Mladog papu, fascinirao me ta njegova estetika i male gaze kojeg ni svećenici nisu bili pošteđeni, gdje je apsolutno sve predmetom žudnje ili divljenja, sve je lijepo

    Pa, takav je i Hand of God, hvalospjev ljepoti života (i Napulja), sa svim osebujnim likovima i životnim tragedijama
    kadrovi su predivni, more miriše kroz ekran, osamdesete, Maradona dolazi igrati za Napoli, božji znakovi su u svemu

    preko nekoliko puta sam se glasno smijala
    film koji se gleda baš zbog uživanja

  26. #2626
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su vrhunac bile one "hrvatske putovnice" u drugoj sezoni Žice, bile su na špici, ženska je kao iz Osijeka, a zove se Kirko Skaddeng
    e al za to imam opravdanja, jer scenaristi/producenti nemaju pojma o hrvatskoj

    a to da se netko u hrvatskoj naziva hrvatskim glumcem u hrvatskoj sapunici a ne zna odglumiti (pa makar loš) splitski naglasak, to je čisti bezobrazluk, pitam se čemu ih uče u na akademiji

  27. #2627

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    The Weekend Away, sniman u našem lijepom Splitu.

    Meni fora zbog same činjenice da je sniman u St, al imam jednu zamjerku.
    Kako Amar Bukvić kao splitski policajac/inspektor može govoriti standardnim hrvatskim, pa kakooo??? i još dosta likova tako.
    Možda je doselio u Split, ne govore svi u Splitu splitskim naglaskom, kao što ni u Zagrebu ne govore svi zagrebački, kaj ne?

    Meni je smješnije bilo kako je patolog crnac, a liječnica Azijatkinja, kao da su htjeli ispuniti kvotu.

  28. #2628
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    woke Hrvatska koji vic

  29. #2629
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa Vidi poruku

    Meni je smješnije bilo kako je patolog crnac, a liječnica Azijatkinja, kao da su htjeli ispuniti kvotu.
    I pravo u Split ih smjestili

  30. #2630

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Kad je film loš moraš pronaći nešto 'dublje". Meni je drago da je Sirijac pozitivac, a i policajka se izborila za žene unatoč macho kolegi, dakle obuhvatili su i pitanje pozitivnog imidža imigranata i zlostavljanje žena. Sve su oni tu utrpali. Njen muž mi baš nije jasan, koja je njegova uloga, što on simbolizira? Kapitalizam, globalnu politiku, Brexit? Zašto je takav?

  31. #2631
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je doselio u Split, ne govore svi u Splitu splitskim naglaskom, kao što ni u Zagrebu ne govore svi zagrebački, kaj ne?

    Meni je smješnije bilo kako je patolog crnac, a liječnica Azijatkinja, kao da su htjeli ispuniti kvotu.
    A i to sam primjetila Gledam i trljam oči, jel ono mrtvozornik u Splitu crnac, bas me nasmijalo.

    Pa skoro nitko od likova ne govori splitski osim ona neka 2 sporedna lika "trgovac" (u Dioklecijanovoj) i onaj taxist, koji ukupno govore valjda 7-8 sek zajedno. Svi ostali "Splićani" pričaju ko s Dnevnika HRT-a hahaha Baš mi je to loše.
    I fakat kakvi su to glumci da ne mogu skinut naglasak bilo koji. Barem to ne bi trebalo biti teško. Ja da sam Amar bih sama predložila da govorim splitski radi autentičnosti.

    Mislila sam da je Sirijac neki glumac iz Bosne, al vidim da ne, da je iz Izraela. Pa bolje je on odglumio govor (tipa Sirijac koji je naučio hrvatski) nego naša glumačka postava.

  32. #2632
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    I pravo u Split ih smjestili
    A e ni manje, ni više

  33. #2633
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ništa čudno, meni je vrhunac tog ignoriranja dijalekta bio u onoj sapunici kojom se Doris Pinčić proslavila, Larina ljubav ili kako već bješe
    gdje je Ivan Herceg glumio Splićanina pomorca, koji ne govori splitskim naglaskom, pa su izmislili cijeli origin story u kojem je on zapravo premalo živio u Splitu pa zato nema naglasak
    a ovo je bilo ajme, ajme

  34. #2634

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Ja sam veliki ljubitelj komedija. Ovo listu sam našla i sve s kćerkicom pregledala, neke više puta. https://www.sadrzaj.net/2021/02/najb...-pogledat.html

  35. #2635
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je film loš moraš pronaći nešto 'dublje". Meni je drago da je Sirijac pozitivac, a i policajka se izborila za žene unatoč macho kolegi, dakle obuhvatili su i pitanje pozitivnog imidža imigranata i zlostavljanje žena. Sve su oni tu utrpali. Njen muž mi baš nije jasan, koja je njegova uloga, što on simbolizira? Kapitalizam, globalnu politiku, Brexit? Zašto je takav?
    pogledali sinoć. Film je ... Wtf?! Žena se okliznula na kamenu u šlapicama i pala tako da je slomila vrat? Od vidilice do zvončaca su došli u pet min trčanja? O ostalim glupostima neću. A muž je nikakav. On je tu da bude oh no! efekt neočekivanog krivca. Inače sasvim bezvezan i kao svi osim djelomično Zaina, plošni lik.

    Nama je najzanimljivije bilo što su djeca prepoznavala mjesta po gradu na kojima su sto puta bili

  36. #2636
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    U tijeku je Dox, pogledala sam kineski Uspon / Ascension, meni je bio dobar - o kineskom "kapitalizmu", najkraće rečeno. Ima nevjerojatnih prizora - radnice u tvornici lutaka za seks, reklame za "sjedeće poslove" u tvornicama, uspon kineske srednje klase pa "evangelistički seminari" prodaje i brendinga i ljudi koji se školuju za batlere koje traži kineska visoka klasa. Ne znam postoje li igdje na (zapadnom) svijetu više zapravo batleri, jedino se mogu dosjetiti onih ljudi na jahtama (ne znam kako se to zanimanje zove točno - oni koji se na jahtama brinu za sve potrebe gostiju na jahtama). Ali, evo, u Kini ponovno potražnja za balterima. Ludo zapravo. Ima i raznoraznih drugih dokumenataraca za koje nisam imala srce/želudac - seksualne robinje u Siriji, ukrajinski zatvori itd. Ovo sam odabrala kao "najbezbolnije" za pogledati u službenoj konkurenciji, plus bio je kandidat za Oscara.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.04.2022. at 15:29

  37. #2637
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Naišla sam na ovaj popis koji NYT mislim i redovito ažurira, a koji donosi najbolje filmove na Netflixu. Većina ovih filmova je i na Netflixu za naše tržište.


    Pogledala sam senegalski film Altlantics, dirljiv i sanjiv, svidio mi se. Neki ga nazivaju afričkim Romeo i Julijom. Ima nadnaravne elemente koji su povezani s lokalnom kulturom.

    Dobar je i film Okja, ali uznemirujuć (kao i Parazit istog autora). Ako sam ikad vidjela film koji bi me potakao da prestanem jesti meso, to bi bio ovaj.


    Izvrstan mi je gruzijski My Happy Family. Tema naizgled nezanimljiva, ali odlično snimljen i odglumljen.

    Pronašla sam ovu pjesmu iz filma, podsjeća na fado i sevdah, divna interpretacija, ne propustite: https://www.youtube.com/watch?v=vMFdXn3Yrb4

  38. #2638

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Jurana, hvala, izvrsne preporuke, a promaklo bi mi . Obožavam Parazit, moram i ovo gledati, a i ovi drugi se čine super.

  39. #2639
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, rekla bih da dosta ovih filmova ima i na našem Netflixu, ali nekih i nema (The Lost Daughter nema kao što je već općepoznato)

    Nego, ove godine sam pogledala dosta kandidata za Oscara, i mogu reći da su sve sasvim OK filmovi, vrijedni gledanja (a neki su i odlični)

    CODA koja je pobijedila mi se jako svidjela, a Licorice pizza P.T. Andersona mi je upravo odličan film. The Power of the Dog je isto vrlo dobar film, sa izvrsnim B. Cumberbatchom koji je zaslužio Oscara, ali ga je zaslužio i Will Smith (iako šamara ljude) jer mi je stvarno dobar u filmu King Richard (koji je osim njega kao TV film za nedjeljno popodne). Belfast je isto OK film, zanimljiv, sa Outlandericom Caitrionom Balfe. Dune sam gledala već prije dosta vremena, isto odličan film, meni je doduše bila dobra i Lynchova verzija, ali ovo je objektivno puno bolji film (osim što ne volim kad se filmovi tako prekidaju usred radnje).

    Na Netflixu imate i film Tick Tick Boom za koji je Andrew Garfield bio nominiran za Oscara za glavnu mušku ulogu, a mogao ga je i dobiti jer je stvarno dobar. Film je mjuzikl (pa tko ne voli neka preskoči).

  40. #2640
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ima kakvih novih preporuka za koji film s Netflixa? Gledala bih sama dok djeca spavaju za relax..

  41. #2641
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Jel' ko gledao koje recentne blockbustere? Gledala bih Sjevernjaka, da malo pasem oči na glavnom glumcu, ali ne bih ako je sasvim negledljivo ?

  42. #2642
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Sjecanja ubojice, gledali u kinu, meni odlican, jako dobra glumacka postava, nema klasicnih "rupa" u scenariju koje svako malo uocim u americkim filmovima. Preporucam.

  43. #2643
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Everything everywhere all at once - jeste gledali?
    Kad sam vidjela da je o multiversima, bojala sam se da će bit jedan od onih filmova koji sebe shvaćaju jako ozbiljno, nisam očekivala da ću se toliko nasmijat. Meni baš sve skupa odličan i originalan film, a naslov savršeno opisuje što se događa

  44. #2644
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    "Trokut tuge" - preporučam. Volim sve od tog režisera, ovaj mi je nešto lošiji od prvog njegovog koji sam gledala (Force Majeure), ali bolji od Kvadrata. Uživala sam.

  45. #2645

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    "Trokut tuge" - preporučam. Volim sve od tog režisera, ovaj mi je nešto lošiji od prvog njegovog koji sam gledala (Force Majeure), ali bolji od Kvadrata. Uživala sam.
    Potpisujem, zapravo sve navedeno, slažem se i s rangiranjem ova tri filma (Force Majeure je kod nas poznatiji kao Turist). Jedino ne mogu reći da sam uživala cijelo vrijeme jer sam dio na večeri odžmirila od početka do kraja.

  46. #2646

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    "The swimmers" na Netflixu. https://www.imdb.com/title/tt8745676/

    Po istinitoj priči o sestrama Yusri i Sari Mardini i njihovom fascinantnom putu. Teško mi je napisati nešto više, a da ne spojlam film.
    Moje svesrdne preporuke.
    Film koji slavi hrabrost, ustrajnost, humanost... ali i koji je podsjetnik svima nama da su "drugi i drugačiji" uvijek isti kao mi, s istim željama, težnjama, strahovima, nadama.

    Mislim da je idealno pogledati ga s djecom (ne premalom, jer ćete morati objašnjavati neke stvari, ali s tinejdžerima svakako). Ako mene pitate, to je film o superherojima i smatram da uči i nas i našu djecu kako biti bolji ljudi.

  47. #2647
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Gledala "The Menu" tj. "Meni" - OK, ali bolji mi je "Trokut tuge", a donekle je ista tema, iako je jedan upakiran u crni humor, a drugi u horor.

    Odgledala i "Sigurno mjesto". Mislim da će loše proći kao kandidat za Oscara. Ne mogu reći da je loš film, ali pati od svih problema istočnoevropske kinematografije (ma što to sad značilo). Što to meni znači - predug, prespor, teško se uživjeti osim u drugoj polovini filma. Mislim da je takav da ga može razumjeti i doživjeti samo netko tko se suočio s problemom suicida i/ili psihičke bolesti vrlo blisko ili tko je bio ovisan o "uslugama" hrv. (ili nekog drugog istočnoeuropskog) zdravstvenog ili policijskog sustava. Režiser kao glavni glumac mi je nekako najlošija karika. Glumac koji glumi brata je meni odličan (Goran Marković). Ono što odlično prikazuje je nemoć da okolina uopće shvati veličinu problema, nemoć da se dobije informacija od zdravstvenog sustava, zdravstveni sustav koji se shvaća kao neprijateljski i bešćutan i spor i nemoćan zbog tog manjka komunikacije, a isto takva i policija. Doduše, možda je to i tema - taj sukob unutarnjeg vapaja i zida sporosti i nezainteresiranosti i onoga "a bože moj, činimo sve što možemo". Ali ipak mislim da je to prilično hermetično i dosta karakteristično za "ove prostore". Vuče malo po atmosferi na terezu37, koja je meni osobno bolji film, ali isto komoran i shvatiljiv samo na "ovim prostorima" (skučena uloga žene).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.11.2022. at 14:54

  48. #2648
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    "Trokut tuge" - preporučam. Volim sve od tog režisera, ovaj mi je nešto lošiji od prvog njegovog koji sam gledala (Force Majeure), ali bolji od Kvadrata. Uživala sam.
    Ja sam ga pogledala jučer.
    Zanima me kraj... ne znam kako bih ga shvatila.

  49. #2649
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Everything everywhere all at once - jeste gledali?
    Kad sam vidjela da je o multiversima, bojala sam se da će bit jedan od onih filmova koji sebe shvaćaju jako ozbiljno, nisam očekivala da ću se toliko nasmijat. Meni baš sve skupa odličan i originalan film, a naslov savršeno opisuje što se događa
    A ovo ću ovih dana

  50. #2650
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ga pogledala jučer.
    Zanima me kraj... ne znam kako bih ga shvatila.
    Svakom na tumačenje. Zaboravila sam zapravo koji je kraj (tj. gdje završava) jer je mene moj autopilot u glavi odveo do kraja scene (tj. do meni jedino mogućeg razrješenja). Ali, to bi bio ovdje spoiler.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.01.2023. at 10:39

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •