Stranica 42 od 55 PrviPrvi ... 32404142434452 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,051 do 2,100 od 2739

Tema: A što gledate? (zanimljivi filmovi za preporuku)

  1. #2051
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    "Eight grade", zgodan film za pogledati s tinejdžericom
    http://www.journal.hr/lifestyle/kult...rade-sundance/

  2. #2052
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Svakako preporuka serije Babylon Berlin. Zlatne godine Berlina, od kostima, glazbe, priče, svega. U nekom trenutku meni mrvicu pretjeruju s glavnom protagonisticom, ali kvalitetna serija, kažu najskuplja iz njemačke produkcije. Dvije sezone se mogu naći u bespućima interneta (po 8 nastavaka), treća će krajem siječnja, jedva je čekam. https://www.youtube.com/watch?v=SBgAlOb2niY

  3. #2053
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Birdbox-Sandra Bullock- meni odličan
    Hereditary-izvrsna Toni Collete

  4. #2054
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Birdbox-Sandra Bullock- meni odličan
    Hereditary-izvrsna Toni Collete
    dakle, hereditary nema šanse da gledam, imam noćne more samo od trailera
    zanima me Birdbox, jel strašan? ne mogu gledat te strašne stvari
    za referencu - A quiet place mi je gledljivo strašan, mogu to podnijet
    Exorcista sam gledala prije 20 godina i još uvijek me strah


    Ne znam dal da pišem na serijama ili na filmovima, ali pogledala sam Black Mirrorov Baandersnatch
    Radi se o inteaktivnom filmu, tipa choose your own adventure, gdje se klikom miša donose odluke za glavnog lika, počevši od tog što jede za doručak pa do tog hoće li ubiti tatu
    ima nekoliko različitih završetaka, ovisno o izborima
    neki izbori nemaju ishod na tijek događaja dok neki drugi izbori, osobito ako se ponove više puta otključaju nove puteve, tj. završetke.
    Dakle, cijelo iskustvo je morbidno zabavno, ali zapravo doista zastrašujuće osobito ako se uzme u obzir da u cijelom tom black mirror universe-u postoje digitalne svijesti i da je digitalizacija nečije svijesti ponekad i oblik kazne i da je osnovna premisa cijelog serijala društveni komentar tehnoloških fenomena dovedenih do apsurda - što ovaj film upravo jeste. i sad je mene strah da će se razviti cijela jedna grana zabavne industrije koja će funkcionirati na ovaj način, jer će se zanemariti ta meta-poruka.
    Sumarno, kvaliteta samog filma je potpuno zanemariv faktor, sve ove ostale implikacije su zapravo zabrinjavajuće, kao i uvijek od black mirrora

  5. #2055
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jako volim Black Mirror, ali uopće nemam volje gledati ovaj film (epizodu?) , i toplo se nadam da se filmska industrija neće razvijati u ovom smjeru.

  6. #2056
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Za sve Netflixase- Roma je genijalan film! Meni medju top 2 prosle godine, uz Call me by your name.

  7. #2057
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Birdbox smo mi gledali za NG, nije jako strašan (ok, ima mrtvih, ko u svakom filmu tog tipa), čak su i djeca s nama gledala. Recimo, strašnije im je bilo Šesto čulo (vrtimo stare filmove pod praznicima ).

  8. #2058
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Romu skicam, pogledam je. Hvala sasa.
    Birdbox mi izgleda cudnovato nikako se "natjerati" pogledati.

  9. #2059
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Birdbox je više napet, nego strašan.

    Što se tiče interaktivnog filma, sjećam se onih knjiga koje su imale više završetaka ovisno o tome koji put odaberete (sve je bilo otisnuto u istom svesku i upućivalo te od koje stranice da dalje čitaš). Nisu mi bile nešto

  10. #2060
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Za ove blagdane smo pogledali Liona, La vita e bella i Princ otkriva Ameriku Oldies but goldies, klinci su bili oduševljeni

  11. #2061
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Carstvo velikog Oza jel prikladan za djecu 6 i 8 god.? http://mojtv.hr/m2/film.aspx?id=1817...am_id=93216279

  12. #2062
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Totalni blank.
    Sjedim u kuhinji i pretražujem ovu temu, pa i onu drugu gdje su preporuke za gledanje s djecom. On (11) i ja bismo nešto gledali, a već smo pogledali čini mi se sve što je mene veselilo u njegovoj dobi. Sve Eddije Murphyje, vidim da smo prije 3 godine gledali Gooniese i Povratke u budućnost etc.
    Help

    E da, ako želite gledati besramno bogate i lijepe ljude na predivnim lokacijama jugoistočne Azije, i istodobno se ne zamarati pričom koje nema- Crazy rich Asians, taman.
    Pa smo pogledali i Tigra i zmaja, na kojeg me je podsjetila Michelle Yeoh

  13. #2063
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Za sve Netflixase- Roma je genijalan film! Meni medju top 2 prosle godine, uz Call me by your name.
    Mene je malo razočarala Roma.Mada ne mogu reći da mi je loš.

    Preporuke na prošlogodišnji Iz ništavila (in the fade) - moj favorit definitivno, Match point, Siberia, Eva, Elle - režija Verhoevena (oba s fantastičnom Issabelle Hupert), bilo ih je još samo se moram prisjetiti.

  14. #2064
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Dvostruki ljubavnik - odličan također!, U mojim godinama još skrivam da pušim, Tri plakata izvan grada, Skrivena ljubav, Sretan kraj,....

  15. #2065
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Big Eyes s Amy Adams i Christophom Waltzom, rezija Tim Burton. Dosad sam ga izbjegavala zbog kič umjetnosti koju prikazuje i za koju sam mislila da se necu moc uzivit stila who cares tko je to slikao, ali film je odlican, Amy Adams posebno. Prica je totalno luda.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.01.2019. at 12:15

  16. #2066
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, hereditary nema šanse da gledam, imam noćne more samo od trailera

    ja isto
    prije 15 godina sam sanjala o kvalitetnim hororima gdje horor elemente spoje s dobrom dramom, i prema kritikama, ovo je to
    kao i Haunting of Hill house, koji sam pokušala gledati, ali sam UMIRALA od straha, tako da sam se teško mogla fokusirati na dramu
    koristila sam sve strategije umanjivanja hororičnosti kojih sam se mogla sjetit, al nakon 6. epizode sam zaključila da sam jedina luđakinja u toj priči ja koja to sama sebi radim

    a slično sam odlučila i sa Black mirror još na čini mi se drugoj sezoni, nakon one epizode kad je žena u nekakvom zatvoru gdje se stalno budi ne znajući tko je ni gdje je i svi je slikaju mobitelima (to je to kažnjavanje valjda na koje se referiraš). Fala in lipa na svim propitivanjima i porukama. Iako se inače ne smatram osobom koja bježi od uznemirujućih sadržaja, imam i ja svoje granice.

    Nisam gledala puno filmova ove godine, ali najdojmljiviji su mi bili Call me by your name i The tale

  17. #2067
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a slično sam odlučila i sa Black mirror još na čini mi se drugoj sezoni, nakon one epizode kad je žena u nekakvom zatvoru gdje se stalno budi ne znajući tko je ni gdje je i svi je slikaju mobitelima (to je to kažnjavanje valjda na koje se referiraš). Fala in lipa na svim propitivanjima i porukama. Iako se inače ne smatram osobom koja bježi od uznemirujućih sadržaja, imam i ja svoje granice.
    to je jedno od kažnjavanja na koje se referiram (ta epizoda, White Bear, mi je bila daleko najuznemirujuća epizoda ičega ikada, mislila sam da ću infarkt doživjeti dok sam ju gledala. ni kraj nije pomogao, danima mjesecima sam razmišljala o zločinu/kazni)
    ali ima jedna druga epizoda, zapravo Christmas special, sa John Hamm-om u glavnoj ulozi, zove se White Christmas
    za to sam skupljala dvije godine hrabrost da pogledam
    i tu postoji digitalizacija svijesti u obliku cookie-a
    o implikacijama koje to kasnije povuče neću.
    zapravo bih rekla da je ova nova epizoda BM kombinacija White bear-a i White Christmasa
    gdje smo mi gledatelji ti koji kontroliramo kažnjenika za svoju zabavu (ili je barem to jedna od mogućih interpretacija)
    u svakom slučaju mučno

  18. #2068
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni su te epizode Black Mirrora koje spominjete jako dojmljive, prilično uznemirujuće, naravno malo i strašne, posebno White Bear, ali nipošto tako da bi me bilo strah gledati ih, dok horore ne podnosim i uopće nema šanse da pokušam gledati Heredity a niti taj Bird box. Od Black Mirrora jedino nisam htjela pogledati onu epizodu gdje majka nadzire dijete

  19. #2069
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa da, i meni je za Black mirror točan opis da me uznemirila, ne da me bilo strah. Al ono, uznemirila me i The tale, ali je to intenzitet nakon kojeg kažeš "izvrstan dubok film", a nakon ovog kažem "goni se u ..."
    hauting of Hill House me bilo strah (iako su jako lijepo spojili paranormalne elemente sa psihičkim bolestima i obiteljskom dinamikom)


    inače Betty, možda nema veze, ali tvoj opis te nove epizode BM me podsjeća na komentare na društvenim medijima ispod članaka o tome kako je netko (djeca ili odrasli) mučio neku životinju, ili kako je neko dijete maltretiralo ili napadalo drugu djecu
    i kad ljudi počnu opisivat šta bi oni tom djetetu zločincu radili, to budu tako uznemirujući opisi da me uvijek zaprepasti, koliko je nekim ljudima samo dovoljan setting da je moralno/društveno dozvoljeno nekoga mučiti (jer ga kao kažnjavaš za njegova djela)

  20. #2070
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    O toj temi govori i odlična serija Alias Grace. Vjerojatno je većina čitala ili gledala. Prema romanu M. Atwood.

  21. #2071
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne znam je li se spominjao turski film "Mustang"... danas pogledala, dobar! Prikazuje život 5 sestara tinejdžerica u turskoj ultrakonzervativnoj zabiti.

  22. #2072
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    inače Betty, možda nema veze, ali tvoj opis te nove epizode BM me podsjeća na komentare na društvenim medijima ispod članaka o tome kako je netko (djeca ili odrasli) mučio neku životinju, ili kako je neko dijete maltretiralo ili napadalo drugu djecu
    i kad ljudi počnu opisivat šta bi oni tom djetetu zločincu radili, to budu tako uznemirujući opisi da me uvijek zaprepasti, koliko je nekim ljudima samo dovoljan setting da je moralno/društveno dozvoljeno nekoga mučiti (jer ga kao kažnjavaš za njegova djela)
    to je točno opis White bear-a. U Bandersnatchu ne možeš baš mučiti protagonista, ali možeš donositi loše izbore za njega
    Zanimljivo je da koliko god sam se trudila izabrati dobro, čini mi se da ta priča uvijek završi nesretno
    nisam isprobala sve moguće varijante (kada bi me dead end vratio na neki prethodni izbor bih izabrala nešto drugo) ali koliko sam vidjela po internetu, nema apsolutno sretnog kraja, što opet postavlja pitanje je li išta od toga zaista izbor ili samo iluzija...

    enivej, imala sam filmski vikend (puno peglanja), pa sam pogledala Crazy rich asians - isprva mi je bilo zabavno i ugodno (svi su stvarno prekrasni i imaju neke predivne naglaske) kasnije toliko isklišeizirano da su me i ti prekrasni počeli živcirati
    najveći klišej od svih - spoiler alert - romantično pomirenje u prvoj klasi aviona dok ostatak putnika plješće. Prsten koji bi nahranio omanju državu. Žena koja će se vjerojatno odreći karijere profesora zbog bogatog muža (njegov posao je važniji).

    Osim tog njasra sam pogledala i Avengerse - infinity war
    meni je to stvarno dobar film
    Josh Brolin je najkompleksiniji zlikovac ikad igdje
    Već se dugo penalim to pogledati, jer sam ljetos na redditu pratila (nešto što nisam ni znala da će postati) epohalni trenutak vezan uz taj film
    Naime, cijela potka filma je da Thanos (Josh Brolin) želi skupiti infinity kamenje da može uništiti pola živih bića diljem cijelog svemira - zbog prenapučenosti, kako bi donio ravnotežu svemiru.
    Pa je na redditu napravljen subreddit koji se zove Thanos did nothing wrong
    i onda je netko tamo došao na ideju na naprave program kojim će bann-ati pola tog subreddita, randomly, kao u filmu
    i svi su se pomamili, jer su htjeli sudjelovati. Čak su i redatelji filma sudjelovali. Broj subscribera narastao stostruko
    i napraviše to, i onda su ovi koji su "izbrisani" oformili novi subreddit, In the soul stone
    eto, znam da vjerojatno to nikom nije zabavno kao meni, ali još nisam vidjela tako zanimljivo prevođenje filma u druge medije.

  23. #2073
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    totalno je zabavno, baš cool

  24. #2074
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jako zabavna francuska komedija - Serial (bad) wedings.
    http://m.hbo.hr/movie/ta-luda-vjencanja_-79190

  25. #2075
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I ja se bojim filmova i serija
    Odnosno ne trpim maltretiranje, ni pokvarenjaštvo. Bacila sam oko na Babylon Berlin i to je meni premučno.
    Mi smo pogledali dosad 6 epizoda serije Novozelanđani u New Yorku na HBO. Nama je jako zabavno (mi smo - MM i ja).

  26. #2076
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    je li tko vodio djecu gledati bohemian rhapsody?
    moj 12-godišnjak je izrazio želju.

  27. #2077
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    je li tko vodio djecu gledati bohemian rhapsody?
    moj 12-godišnjak je izrazio želju.
    Ja, 10-togodišnjakinju, oduševljena, piva repertoire od Queen svaki dan i to joj je sad omiljena grupa. Preporučam. Jedna od glavnih filmskih kritika filma je da je dosta ušminkan i popeglan s minimalno naglaska na homo stranu i na raskalašen život - ali to sad za parental guidance i za vođenje djece dobro dođe.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.01.2019. at 16:18

  28. #2078
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    super, baš ga i ja hoću pogledat pa da se odmaknem od crtić sa mlađim djetetom.

  29. #2079
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi smo izveli svu dječurliju od 12 do 16 u kino na taj film, to nam je bio obiteljski izlazak nakon dugo vremena, domena opće kulture.
    Nama odraslima je to bilo drugo gledanje, prvo smo ga pogledali sami.
    Svima se film jako svidio, glazba im je poznata jer od rođenja im se vrti u autu na putovanjima pa im je film zaokružio cjelinu.
    Najviše su fascinirani Live Aidom.

  30. #2080
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se bojim filmova i serija
    Odnosno ne trpim maltretiranje, ni pokvarenjaštvo. Bacila sam oko na Babylon Berlin i to je meni premučno.
    Mi smo pogledali dosad 6 epizoda serije Novozelanđani u New Yorku na HBO. Nama je jako zabavno (mi smo - MM i ja).
    Nije premučno, vjeruj mi. Uopće nije mučno, ne bih ni ja gledala. Ne mogu limunade, ali ne volim se ni mučiti.
    Na pola sam odgledala Cold war od Pawlikowskog, ali ću ga ipak ostaviti za kino. Mislim da je lijep.

  31. #2081
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Preporuka za seriju Uspjeh. HBO produkcija.
    Nema veze što scenarij ima neke rupice, ali jako dobro oslikava hr društvo. Dijelovi Zg koga će zanimati u kadrovima, jako dobra kamera. Radnja napeta pa sam odgledala svih 6 maltene odjednom.
    Posljednje uređivanje od andream : 11.01.2019. at 09:10

  32. #2082
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nažalost nisu to baš rupice nego ogromne rupetine

    Meni je baš zanimljivo to što se piše o HBO snimanju hrvatske serije, da su dobili ogroman broj scenarija, i da se onda odluče na ovaj scenarij, to mi je neshvatljivo.
    Baš loša i bezvezna priča puna nelogičnosti.

  33. #2083
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače jučer sam konačno pogledala hvaljeni film Call me by Your Name, i moram reći da sam prilično začuđena time što taj film baš nikome nije problematičan?!

  34. #2084
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Sto ti je problematicno?

  35. #2085
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne znam koliko godina bi trebao lik Armie Hammera imati u filmu, ali brat bratu izgleda kao da ima 30+ godina, tako da mi on i Elio izgledaju kao odrasla osoba i dijete i to mi stvarno stvara nelagodu.

  36. #2086
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pretpostavljala sam da je to
    prema IMDB Oliver ima 24, Elio 17, meni nije to bilo problematično, niti mi je Elio odavao dojam djetinjaste osoba koja ne kuži što se događa
    a takva zaljubljenost je baš za tu mladost, ne možeš se tako zaljubit sa 30

  37. #2087
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Govorim o tome kako izgledaju u filmu, iskreno rečeno mislim da je Armie Hammer totalno krivo odabran za tu ulogu.

  38. #2088
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Meni su krasni. Valjda je stvar perspektive.

  39. #2089
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mene u tom filmu malo smeta sladunjavost i manjak bilo kakvih problema. Em je Elio iz nevjerojatno podržavajuće, bogate i visokointelektualne obitelji, em se malo poigrava s onom djevojkom koja mu to, gle čuda, baš nimalo ne zamjera, em je Oliver uviđavan, ne bi on namjerno povrijedio... svi su nevjerojatno savršeni, odgovorni, dobri i "žive dugo i sretno".

  40. #2090
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam koja to perspektiva u kojoj je krasan seksualni odnos između nekoga tko izgleda kao zrela odrasla osoba i nekoga tko izgleda kao vrlo mlada osoba.

    Armie Hammer ima 32 godine (provjerila sam!) a bome tako i izgleda.

  41. #2091
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    po meni je to bila poanta
    ljeto je i sve je savršeno, zato ti pusti naglasci na domaći sok od bresaka i slično, sva su osjetila nekako u filmu
    jedina mana je da ne može dugo trajati, to je šibica koja brzo izgori, oni ne žive dugo i sretno nego dalje imaju obične realne živote nekad sretne nekad ne

    (odgovor čokoladi)


    ne znam, mima, meni nisu problematično odudarali izgledom
    Posljednje uređivanje od tangerina : 11.01.2019. at 10:59

  42. #2092
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mene u tom filmu malo smeta sladunjavost i manjak bilo kakvih problema. Em je Elio iz nevjerojatno podržavajuće, bogate i visokointelektualne obitelji, em se malo poigrava s onom djevojkom koja mu to, gle čuda, baš nimalo ne zamjera, em je Oliver uviđavan, ne bi on namjerno povrijedio... svi su nevjerojatno savršeni, odgovorni, dobri i "žive dugo i sretno".

    To je drugi dio problema, radi kojeg mi taj film uopće nije toliko dobar koliko ga ljudi hvale. Jasno mi je da su htjeli snimiti gay ljubavnu priču koja bi bila samo to - ljubavna priča, ali nedostatak bilo kakvog sukoba i problema sa bilo koje strane je potpuno neuvjerljiv.

    Inače, film je naravno prekrasno snimljen, a Timothee Chalamet je genijalan glumac.

  43. #2093
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni je taj film odličan, odličan. Chalamet mi je pravo otkriće. O takvoj podržavajućoj obitelji sanjam.., meni osobno je dobro odabrana baš takva visokointelektualna obitelj da bi bilo uvjerljivo da bi recpecija bila tako podržavajuća. Nisam stekla dojam da se poigrava, nego se traži. Dobro je njega ta zaljubljenost izgrebla, pa nije baš happily ever after, ono... pa zar ne plače i ne previja se od boli kad ovaj odlazi - nije baš da nema nikakvog problema. I još nakon godinu dana boli - kad dobija onaj poziv. Normalno da će nastavit dalje - mlad je. Mladost preživljava svašta.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.01.2019. at 11:01

  44. #2094
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koja to perspektiva u kojoj je krasan seksualni odnos između nekoga tko izgleda kao zrela odrasla osoba i nekoga tko izgleda kao vrlo mlada osoba.

    Armie Hammer ima 32 godine (provjerila sam!) a bome tako i izgleda.
    In the book, Elio is 17 years old and Oliver is 24. Timothée Chalamet was 20 years old when the film was shot, while Armie Hammer was 29.

  45. #2095
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, samo Timothee izgleda kao da ima 17, a Armie izgleda kao da ima 30+. Jednostavno, izgledaju kao mladi dečko i odrasli muškarac i to mi je brrrr

  46. #2096
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I seks mi je bio uvjerljiv. I taj njihov odnos u kojem je proaktivniji Chalamet, a Hammer ga više puta pita je li siguran. Hammer je meni lošiji glumac, prelijep mi je nekako (on mi je najneuvjerljiviji dio - nije podržavajuća obitelj toliko, koliko on, pa mi je možda i najlošija karika). A možda mi je samo cartoon-like prelijep, pa možda je subjektivno. Ali, nije mi toliko loš da bi mi bio skroz neuvjerljiv i da bi mi smetao doživljaju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.01.2019. at 11:08

  47. #2097
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni Armie ne izgleda kao da je baš preko 30, tj. nisam doživjela da se radi o baš tako strašnoj razlici u godinama
    Chalamet doista izgleda kao da je maloljetan, mislim da je više u tome problem, odnosno uzrok dojma velike razlike u godinama
    neosporno je da su obojica "mladi", zato mi je ok

    nije kao Woody Allen i Mariel Hemingway u Manhattanu

  48. #2098
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je taj film odličan, odličan. Chalamet mi je pravo otkriće. O takvoj podržavajućoj obitelji sanjam.., meni osobno je dobro odabrana baš takva visokointelektualna obitelj da bi bilo uvjerljivo da bi recpecija bila tako podržavajuća. Nisam stekla dojam da se poigrava, nego se traži. Dobro je njega ta zaljubljenost izgrebla, pa nije baš happily ever after, ono... pa zar ne plače i ne previja se od boli kad ovaj odlazi - nije baš da nema nikakvog problema. I još nakon godinu dana boli - kad dobija onaj poziv. Normalno da će nastavit dalje - mlad je. Mladost preživljava svašta.
    Slažem se
    i ja sam mislila kao i čokolada, ali valjda previše razmišljam iz vlastitih cipela, kako bi takva ljubavna priča prošla u mom selu osamdesetih
    ključno je da se radi o visokointelektualnoj obitelji, pa su im valjda i takvi prijatelji
    i iskreno, meni je draže da je "samo" gay ljubavna priča
    da se u to upleo još neki sukob, pogotovo ideološke prirode, kao potlačeni homoseksualci, ne vjerujem da bi mi bio interesantan
    ne znam za vas, ali ja imam pavlovljev refleks, kad je primjerice bila ona scena gdje se ljube nekoj ulici, samo sam čekala da netko uleti i zatuče ih
    drago mi je da nitko nije i mislim da nam treba malo više takvih filmova gdje se ništa loše ne događa homoseksualcima

  49. #2099
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije premučno, vjeruj mi. Uopće nije mučno, ne bih ni ja gledala. Ne mogu limunade, ali ne volim se ni mučiti.
    Ne znam, ja sam dvaput naletila. Prviput se ni ne sjećam što je bilo brzo sam prebacila, a drugiput je bilo nedavno - scena vojnik pronalazi neku mladu ženu, golu i zavezanu, s krpom u ustima, počne ju oslobađati, zastane i vrati joj krpu u usta, kaže da neće biti grub i počne otkopčavati hlače. Ne znam što je dalje bilo.

  50. #2100
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    kad je primjerice bila ona scena gdje se ljube nekoj ulici, samo sam čekala da netko uleti i zatuče ih
    drago mi je da nitko nije i mislim da nam treba malo više takvih filmova gdje se ništa loše ne događa homoseksualcima
    X

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •