Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: Gimnastika za djecu (Zagreb)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno Gimnastika za djecu (Zagreb)

    Prošle godine Andrej je išao u školu gimnastike na Kineziološkom fakultetu (organizator: GK "Novi Zagreb"). Sve skupa bilo je dosta dobro organizirano, ali njemu se nekad dalo, nekad baš i nije, uglavnom, zaključili smo da sljedeće godine više neće ići.
    Da bi nas on iznenadio izjavama od proteklog tjedna da bi on išao na gimnastiku i da želi vježbati.
    Ok, ako stvarno hoće, može. Ali ima problem.
    GK "Novi Zagreb" je promijenio termine i termin za djecu od 5 godina je sada od 19.45 do 20.30, što je nama puno prekasno (i prošlogodišnji termin u 19 h bio je na granici podnošljivog, naročito zimi).
    Vidim da gimnastika za djecu postoji i u "Sokolu". Ali o toj školi čula sam razne stvari, od ne baš oduševljenih roditelja :/
    Ima li netko čije je dijete išlo na gimnastiku u "Sokol" i kako ste bili zadovoljni? Ili, postoji li nekakva gimnastika za predškolce na još nekom mjestu u gradu (prednost: zapadni dio grada ili centar)?

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    U Sokolu sam i ja trenirala 6 godina ko klinka...i uvijek sam ga volila.

    Znam 2 dečkića koji idu u Sokol i oduševljeni su (a i roditelji). Nešto sam načula da se ima mogućnost doći na 1x tjedno, subotom popodne...


    Uglavnom, mislim da će Lovro ići na malo rekreacije u Sokol.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Informacije radi zanima me od koje najranije dobi primaju klince i jedni i drugi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    GK Novi Zagreb (to je ovo na Kineziološkom fakultetu) ima najmlađu grupu za djecu 3-4 godine.
    U Sokolu je najmlađa grupa 4-5 godina.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Ima za trogodišnjake???
    Imam doma jednog malog koji silno želi nekuda ići kao njegova seka. Nisam planirala, ali možda ipak...
    Kad već gnjavim- koji su termini za te male?

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

  7. #7
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    u Sololu je jedan od trenera muž moje prijateljice!!
    isto cula sve najbolje o Sokolu!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    u Sololu je jedan od trenera muž moje prijateljice!!
    isto cula sve najbolje o Sokolu!!
    Možeš li malo detaljnije - što znači "sve najbolje" ?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    u sokolu primaju i mlađe od 4. zvala sam nedavno, jer mi trebamo ići po preporuci kao bivši vježbači, bilo ritmika bilo gimnastika, i kad sam objasnila situaciju (sad ima 2g i 9mj), rekao mi je čovjek da nazovem krajem godine da bi već mogla krenuti.

    sa tako malima im je problem disciplina i pažnja.

    i pridružujem se pitanju o novijim saznanjima o sokolu.

  10. #10
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Mi smo išli prošle godine, ali njoj je postalo dosadno ubrzo jer to nije bilo ono što je ona željela. Tako da smo ove godine na ritmici kod Edite Cebalo.
    Inače je u Sokolu bilo sve ok osim samog prostora, ali to je manje bitno.
    Krenuli smo sa 3,8 godina.

  11. #11
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Tanja, navodno ima gimnastika i u Domu sportova. Išle su klinke od moje sestrične prošle godine.
    Sven je prošlu jesen išao mjesec i pol u Sokol i bio je zadovoljan.
    Dvorana je mala i nije baš nešto ali to klinci ni ne primjete. Mene je jedino konkretno smetalo što je skoro svaki trening bio drugi trener. Bog te pitaj koliko ih se izmjenilo. Barem četiri koliko sam ih ja zapamtila. I onda ne možeš s nikim uspostaviti neki normalan odnos jer ih ni ne popamtiš. Niti oni znaju šta koje dijete može ili je naučilo od prošlog puta kada je bio pa se zna dogoditi da obrađuju nešto što su klinci savladali već 3 treninga prije.
    Kažem, Svena to nije smetalo ali po meni to nije neki odnos trener-dijete. Ali možda je to samo moja "bivšesportska" deformacija.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Mene je jedino konkretno smetalo što je skoro svaki trening bio drugi trener. Bog te pitaj koliko ih se izmjenilo. Barem četiri koliko sam ih ja zapamtila. I onda ne možeš s nikim uspostaviti neki normalan odnos jer ih ni ne popamtiš. Niti oni znaju šta koje dijete može ili je naučilo od prošlog puta kada je bio pa se zna dogoditi da obrađuju nešto što su klinci savladali već 3 treninga prije.
    Što se ovog tiče, nije ni na Kineziološkom ništa drugačije - tamo je na svakom treningu bilo 4-5 trenera/trenerica koji su se izmjenjivali takvom brzinom da sam uspjela zapamtiti samo jednu od njih (onu kod koje smo se došli upisati na početku). O odnosu trener-dijete nije moglo biti govora, jer je djece bilo puno previše u grupi.
    Ali kako veliš da Svena nije smetalo, tako nije ni Andreja. Jedini prigovor koji je imao bio je da ga "treneri i trenerice stalno požurivaju a on to ne voli", i imam dojam da je dosta zujao okolo umjesto da vježba. Zato ga i nismo mislili upisivati ove godine, ali on već danima izjavljuje da želi na gimnastiku i da želi vježbati (nemam pojma što mu je došlo, valjda optimizam sjećanja :? )

    Možeš li mi reći nešto o tome u Domu sportova? Imaš li ikakvu kontakt-adresu, broj ili neku drugu informaciju?
    (po lokaciji, to bi nam bilo savršeno)

  13. #13
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nemam pojma. I mene zanima jer je i nama pod nosom

  14. #14
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja ću napisati naše iskustvo.

    GK Maksimir, treninge imaju u MIOC-u.
    Seka je trenirala kod njih od 3. do 9. godine dok se nije prebacila na ARRK.
    S moje strane sve je bilo ok, seka zadovoljna i veselo išla dok u susjednoj dvorani nije vidjela akrobatski rock 'n' roll

    Evo je priprema se za svjetsko prvenstvo krajem rujna u Švicarskoj

  15. #15
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    GK Novi Zagreb (to je ovo na Kineziološkom fakultetu) ima najmlađu grupu za djecu 3-4 godine.
    U Sokolu je najmlađa grupa 4-5 godina.
    Jel netko već ide na ovu gimnastiku na kineziološkom..zanima me program rada sa najmlađim, jel se isključivo bazira na gimnastici ili imaju i uključeno kroz igru i druge sportove?
    J ima 3.8 g pa namjeravamo ići

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Andrej je išao na tu gimnastiku na kineziološkom prošle godine. To je isključivo gimnastika, rade elemente vježbi u parteru (kolut naprijed, kolut natrag, i sl.), gredu, karike, nešto malo na odskočnoj dasci, i tako.
    Djece je u grupi puno (oko 40 ili više), ali se onda podijele u manje skupine od cca osmero djece, pa rade vježbe ukrug. Tu je, npr., bilo dosta praznog hoda (to je bila moja glavna zamjerka), jer bi klincima popustila koncentracija dok bi čekali da dođu na red za vježbu, pa su zujali okolo, naguravali se, zafrkavali, i sl.
    Prošle godine bile su grupe od 3-6 godina, od 6-9, i stariji. Vidim da su ove godine promijenili dobne granice, imaju grupu 3-4 godine, 5-8, i stariji, pa moguće da su malo promijenili i program rada po grupama.
    Ali nije loše da probate, za početak, da vidite zanima li dijete uopće takav sport. Možete se iznenaditi, kao mi, npr., jer smo proljetos bili uvjereni da će odustati, a on je sad upro da bi opet išao na gimnastiku.

  17. #17
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Ma ja niti ne mislim da bi on mogao ostati u tom sportu ali bi ga izabrala kao prvi jer je on najbolji kao nekakav temelj za ostale sportove.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ovo u sokolu, vidim, košta 200kn za 4 treninga (1x tjedno, subotom)

    koliko se plaća ovo na kineziološkom i ima li tko kakav kontakt za to u domu sportova?

  19. #19
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    U Sokolu smo mi prošle godine plaćali 200 ili 250 kn (ne sjećam se točno) za dva puta tjedno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Na kineziološkom se plaća 250 kn mjesečno za treninge 2× tjedno.

  21. #21
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    odustali smo od gimnastike...upisali smo se u taekwando vrtić :D

  22. #22
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    odustali smo od gimnastike...upisali smo se u taekwando vrtić :D
    di je to? imas link?

  23. #23
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    naravno,izvoli....http://www.taekwondo-jastreb.hr/inde...tpage&Itemid=1

    ako misliš požuri jer grupe samo što nisu formirane

  24. #24
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    http://www.taekwondo-jastreb.hr/inde...tpage&Itemid=1.....

    klikni na programi i zatim na TKD igraonica

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Moja od prosle godine ide na gimnastiku u Sokol. Imala je 3 godine kad je krenula. Rekli su da je bio i jedan djecak od 2 i pol godine. Inace je tvrdoglava i veoma osjetljiva (zacas se naljuti), ali treneri/trenerice se super nose s tim. Svida mi se kako ih dovode u red te uce radu i poslusnosti.

    Ima ih oko cetvero koji znaju doci na trening, iako je gotovo uvijek jedna odredena trenerica pa joj drugi vjerojatno dodu pomoci (npr. poslije ljetnih praznika ili ako ne moze doci).

    Prosle godine je gimnasticka pocetnica kostala 180kn/mj. za treninge subotom, a ove je 200kn/mj.

    Kcer mi obozava ici na gimnastiku. Nikada nije bilo da joj se ne da.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Kahna, hvala puno na info za gimnastiku u Miocu. Jučer smo upisali našu N, pa ćemo vidjeti - 2x tjedno, druge detalje ćemo saznati na prvom satu. Inače, kažu da se radi primarno o igri, a ne o treningu, barem ne u ovoj dobi (4-5), što je nama jako bitno.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Hrčkić, koji su termini gimnastike u MIOCU za male-moja će 4 g. u 10. mjesecu? Koliko košta? I jel imaš neki kontakt telefon, jer na njihovoj web stranici nisam našla.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Možete li mi dati broj telefona od kluba u MIOC-u? Pokušala sam naći na netu, ali google daje samo ritmički klub. je li to gimnastika ili sportska igraonica?

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    MM se samo pojavio s N tamo prošli četvrtak u 18:00. Bila je predviđena neka grupa i upisi, ali je iz nekog razloga odgođeno za sutra, tako da su oni malo razgovarali s nekom trenericom i škicnuli sat ritmičke gimnastike za starije, ali detalje nisu saznali. Predlažem da odete sutra i saznate sve iz prve ruke.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Ne možemo nikako sutra.
    Čuj, mogu li zamoliti tm da sazna broj telefona pa da mi ga pošalješ na pp?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    ako nije problem i meni treba broj telefona ili bilokakva info o mioc gimnastici.. koji je to klub? koji su termini?

  32. #32
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Ma ja niti ne mislim da bi on mogao ostati u tom sportu ali bi ga izabrala kao prvi jer je on najbolji kao nekakav temelj za ostale sportove.
    ovako smo mi, Marin je visok i jak dječak, stvarno nije za gimnastiku građen..
    ali, kako je gimnastika najbolji prvi sport, išao je tamo, pa na plivanje (samo tečaj), ove godine će na vrtićku košarku

    meni je ta gimnastika na difu bila super, nije to nikakva gimnastika-ona kakvu rade veći klinci, više je rastezanje, vježbice, poligončići..taman za malce.



    mama ima maštarije o veslanju il vaterpolu, al...ko zna

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa

    Možeš li mi reći nešto o tome u Domu sportova? Imaš li ikakvu kontakt-adresu, broj ili neku drugu informaciju?
    (po lokaciji, to bi nam bilo savršeno)
    To je ritmička gimnastika i samo za djevojčice, ako sam ja dobro shvatila. MOžda ima neka druga info.
    I nama je to blizu, ali ništa od toga.
    U "sokolu" je vježbanje jednom tjedno. Da li je to premalo ili je o.k?
    MOjoj curki je ples dva puta tjedno , pa joj je to premalo .
    Nekako mi se čini 200,00 kuna puno novaca za 4 termina.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    U međuvremenu smo odustali od gimnastike za ovu godinu, došli su neke druge stvari u prvi plan. Možda jednom kasnije...

  35. #35
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    http://www.taekwondo-jastreb.hr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1.....

    klikni na programi i zatim na TKD igraonica
    jeste krenuli?
    kak vam se čini?
    jel ima još mjesta?

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    I ti razmišljaš o tome?
    Dok se odlučim između sokola, mladosti ili taekwondoa, već će zavšiti upisi

  37. #37
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ma da, i meni
    ima u našem cenralnom vrtiću (srednjaci) sportska grupa, neki trener Vedran, ne znam kakva mi je to opcija

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    zara, loli: tu su info i telefoni:

    http://www.gkmaksimir.hr/

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    ma da, i meni
    ima u našem cenralnom vrtiću (srednjaci) sportska grupa, neki trener Vedran, ne znam kakva mi je to opcija
    neki naši vrtićki prijatelji su išli prošle godine, bili jako zadovoljni
    navodno se trude da je termin odmah poslije vrtića, što nekima odlično paše, a drugima pak nikako ne
    mi se mislimo ove godine okušati jer su nam termini na difu koma, dijete je zrelo za tihi rad prije spavanja, a ne za gimnastiku u petak u pol osam :/

  40. #40
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj ivy prvotno napisa
    ma da, i meni
    ima u našem cenralnom vrtiću (srednjaci) sportska grupa, neki trener Vedran, ne znam kakva mi je to opcija
    neki naši vrtićki prijatelji su išli prošle godine, bili jako zadovoljni
    navodno se trude da je termin odmah poslije vrtića, što nekima odlično paše, a drugima pak nikako ne
    mi se mislimo ove godine okušati jer su nam termini na difu koma, dijete je zrelo za tihi rad prije spavanja, a ne za gimnastiku u petak u pol osam :/
    a vidiš, meni je baš alen nakon vrtića umoran, a navečer ga uhvati navala energije

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    ma da, to je ipak samo ritmika. nije za nas!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    zara, loli: tu su info i telefoni:

    http://www.gkmaksimir.hr/
    vec sam nasla, zvala i dogovorila
    svejedno hvala




    ima li netko da je curku vodio na neku plesnu grupu i da ste bili zadovoljani?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Mi sutra stižemo u Zg. Je l se može još negdje upisati ili da zovem redom po vašim linkovima? Mi smo na Knežji, a Ela bi plesala i skakala s djecom (to je valjda ritmika i sport?!?). Zar su i upisi za klince s 3,5 godina baš s fiksnim rokovima?

  44. #44
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ima netko da trenutno ide u Sokol na Borongaju?

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko da trenutno ide u Sokol na Borongaju?
    Kaj to ne počinje tek s početkom školske godine? A i tada obično ne počnu odmah nego krajem rujna...ali ja samo naklapam. Ako je to ono što se održava u OŠ D.Cesarića (Đalskoga ulica) onda smo na istom tragu.


    Susjedin sin (školarac) je išao, ali ona je još na ljetovanju pa ću znati više tek za koji tjedan.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.08.2014. at 10:58

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je, to je to...
    Da... logično da počne sa školskom godinom... Ok, trebala sam pitati ima li tko s friškim iskustvima.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Kako god bilo, Sokol ti je odličan. U moje vrijeme djecu smo vodili u centar. Voljeli su to i išli su nekoliko sezona u školu gimnastike, od pete godine do polaska u glazbenu školu.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    moja nećakinja ide u centar, i radi toga se preselila u školu u grad

  49. #49
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kul. Hvala za info.
    Ova moja hopsalica penjalica je stalno u pokretu i čini mi se da bi joj ovakvo nešto baš pasalo.

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    moji hopsaju po doma i parku

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •