Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 86

Tema: Ljetovanje u planinama_ideje

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno Ljetovanje u planinama_ideje

    Curke, trebam pomoc za clanove nase obitelji starije starosne dobi.

    Naime, oni više ne podnose vrućine i u potrazi su za lokacijom u planinskim krajevima RH (nece Slo, ni BiH) gdje bi mogli provesti ljetni odmor na svjezem zraku i nizim temperaturama u odnosu na more, Zg i ostatak RH.

    Pozeljan bi bio neki hotelcic ili obit.pansion (prednost usluga polupansiona i bazen ili rijeka/jezero u blizini), al za pocetak koja mjesta bi bila za ovakvu vrstu ljetovanja?

    Meni pada na pamet Gorski Kotar (ne znam konkretnu lokaciju) i Fuzine.Hvala.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.07.2022. at 14:27

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Jedno ljeto sam par dana provela u Begovom Razdolju. Bilo je prekrasno, ali i davno tako da nemam preporuku a mislim da nema ni vode u blizini.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Znatiželjna sam, zašto Slovenija nije u igri?
    Meni prvo padaju na pamet razna mjesta po Sloveniji, gdje smo provodili ljetovanja dok sam bila dobi tvoje djece, i kasnije, dok sam imala malo dijete. Ovo ljeto se ponovo vraćamo u Sloveniju nakon dulje pauze i baš se tome veselim.

    U Gorskom kotaru, računaj da su se Fužine turistički prilično razvile, dosta su razvikane, pa su i cijene u skladu s time. Meni osobno draže i mirnije mjesto su Lokve, ima i jezero koje je ljepše od onog u Fužinama

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Mrežnica nije planina ali ima sve
    Zaječar

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.07.2022. at 16:17

  6. #6
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mrežnica nije planina ali ima sve
    Zaječar
    I 40 stupnjeva u hladu[emoji3]

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Hvala cure na prijedlozima.

    Da odgovorim.

    Nece u Slo jer se sad vec tesko snalaze s voznjom autom (ne pitaj detalje, ne pomaze tu vise ni tehnologija, ni gps hahaha, za voznju za koju realno treba sat vremena, uspjeli su se pogubit i vozili se 3 sata usred Dalmacije ), Slo je takodjer dosta skuplja od RH (oni umirovljenici), a najcesce i treba puno duze vremenski vozit (pa je i duga voznja problem).

    Mreznica i sl rijeke ne dolaze u obzir jer ne zadovoljavaju osnovni uvjet da su nize temperature no svejedno hvala.
    A i komarci im nisu špica.

    Znaci zasad Lokve i Fužine.

    A to Lešće? Jel netko zna?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.07.2022. at 17:12

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Prije je pitanje gdje postoji hotel ili pansion. U Fužinama znam da postoji hotel Bitoraj koji nije baš jeftin, a inače ne znam za neki smještaj koji bi nudio hranu, samo za apartmane. Plitvice su isto mogućnost, tamo vjerojato najprije ima nekog pansionskog smještaja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Ok, sad tek pažljivo čitam prvi post pa sam shvatila da tražiš smještaj za roditelje, a ne za vlastitu obitelj

    Što se tiče Slovenije, snalaženje ne bi trebao biti problem, lakše je nego u Hr (potvrđeno na mojim roditeljima koji su putovali u Sloveniju i onda kad su već digli ruke od mora), količina vožnje također nije puno veća jer su ceste dobre, ali cijene, slažem se, jesu više nego kod nas i to stvarno može biti problem za umirovljenike.

    U Fužinama, osim hotela Bitoraj, postoji i pansion Arnika. Nisam bila ondje, znam samo da postoji, možete pogledati nude li ono što vam odgovara.

    Također, nedavno sam naletjela na ovo: https://japodi.com/onama/

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Jucer je u Ravnoj gori ujutro bilo 23 stupnja, po noci je bilo 14. Spava se ispod popluna.

    Tamo ima dva veca smjestaja " Breza" i "Bijela ruza". Ova Ruza cak ima i bazen.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.07.2022. at 17:41

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U Fužinama ima dosta apartmana, ali mislim da ne nude prehranu. Recimo Villa Moya je ima odlican pogled na jezero i blizu je za spustiti se pješke dolje do plaže, redovno kose put kroz livadu.
    Apartman je 500 do 600 kn na dan.

  12. #12
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure na prijedlozima.

    Da odgovorim.

    Nece u Slo jer se sad vec tesko snalaze s voznjom autom (ne pitaj detalje, ne pomaze tu vise ni tehnologija, ni gps hahaha, za voznju za koju realno treba sat vremena, uspjeli su se pogubit i vozili se 3 sata usred Dalmacije ), Slo je takodjer dosta skuplja od RH (oni umirovljenici), a najcesce i treba puno duze vremenski vozit (pa je i duga voznja problem).

    Mreznica i sl rijeke ne dolaze u obzir jer ne zadovoljavaju osnovni uvjet da su nize temperature no svejedno hvala.
    A i komarci im nisu špica.

    Znaci zasad Lokve i Fužine.

    A to Lešće? Jel netko zna?
    Toplice Lesce?
    Temperature su ti kao i u Zg tamo.
    Velike su guzve na bazenu jer puno ljudi iz sela tamo dolazi na kupanje.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ako je Licko Lesce, Gacka itd, to su velike vrucine dannu, nista puno drugacije od zg, a u gackoj se ne mozea kupat (10-13 stupnjeva, mislim...par stupnjeva toplije od alpske soce).

  14. #14
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Joj da ima i Licko Lesce [emoji1]

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Martin toplice? Međimurje

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A preko saveza umirovljenika njihove općine?

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Joj pa vi ste zlatne , toliko ideja, sve cu ovo izvaditi na jedno mjesto i dati im.

    Hvalaaa.

    Jelena.o, umirovljenici preko svojih uglavnom imaju ponude za more, nema za planine.

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Martin toplice? Međimurje
    Nisu im toplice zbog topline privlacne, znaci bazeni s normalnom temperaturom vode (nikako termalne, veliki problemi s venama), rijeka ili jezero, na hladnijem podrucju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.07.2022. at 21:40

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Snježna kraljica ?

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mi smo prošle godine ljetovali u Lici, blizu Lovinca. Ako se potrudis mozes naci kucu s bazenom. Mi smo bili bez bazena. Ali kupanje pogleda na Velebit par izleta, koji bi mozda i tvojim bili interesantni. Navecer sam bila u flisu. Spavanje ugodno, a pogled iz sobe na Velebit
    Odi na AriBnB utipkaj dio koji zelis, stavi bazen ako ga zelis i iznenadti ces se koliko toga ima.
    MI vec par godina ne idemo na GO na more, vec na kontinent idemo.
    Također ako vole more a ipak zele podnošljivije noći pored GK i Like mozda da pogledaju i dalmatinsku zagoru. Tamo pak imas kuca s bazenom koliko ti srce zeli.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 04.07.2022. at 07:34

  21. #21
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Mi cemo ove godine samo 4-5 dana na more i vracam se sljedecih 15 dana na vikendicu na rijeci.
    Zasitili smo se mora i guzvi.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A Žumberak ili okolica Svetojanskih toplica

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu im toplice zbog topline privlacne, znaci bazeni s normalnom temperaturom vode (nikako termalne, veliki problemi s venama), rijeka ili jezero, na hladnijem podrucju.
    U bazenima toplica ima razne temperature , nisu svi iznad 28, bar je takav moj dojam

  24. #24
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam puno dobrih ljetnih preporuka cula za Blidinje. Je u BiH pa nije za Liline starce, al, mozda kome drugom bude interesantno.

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ima onih etno kuća (pansiona) s bazenom na Plitvicama. Nude doručak, a neki imaju i svoj restoran.

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Joj, Plitvice su divne, ali bojim se da su turistički prekapacitirane već godinama i da će biti samo još gore za ljetni odmor radije bih birala neku manje razvikanu regiju Like, npr. ovaj Lovinac koji spajka spominje.
    Ili Gorski kotar koji doduše postaje sve veći hit, ali čini mi se da se manje stihijski razvija.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mi smo lani u vrijeme najvećih vrućina bili u Krasnom u Lici, doduše vrlo kratko ali za svaku preporuku. Svježina cijelog dana, šetnja, odlična hrana...

    Što se omjera cijena tiče, pa ne bih se složila za Sloveniju da je skuplje u odnosu na Gorski Kotar: ukoliko traže privatni smještaj u Sloveniji (primjerice Bohinj) može se naći jeftiniji smještaj nego kod nas, a doista nije problem doći autom iz Zg.

    Ako, pak, ipak biraju HR, Lika je dosta jeftinija od Gorskog Kotara.

    Sve tri lokacije smo istražili/bili proteklih godinu dana.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Krasno je uistinu krasno

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Curke, fantasične ste , jučer sam bila u velikoj gužvi na poslu, sad ću iščitati.

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Krasno je uistinu krasno
    U Krasnom i Otočcu i Kuterevu sam bila pred 2 vikenda, paklena vrućina (plus 30), samo navečer je bilo hladnije, tipa da ti treba dugi rukav čak i kući ())), ali i to je nešto. Preko dana je bilo disanje na škrge.

    Moja sestra je tamo bila u pandemijsko vrijeme i isto me upozorila da će mi bit isto kao u ZG (mislila sam se dal Papuk i Požega dal Gacka, odlučila Gacka, kao neću u Slavoniju disat na škrge - rekla je isto ti je).

    Zar stvarno Bled i Bohinj nisu kao Jadran, davno unaprijed (mjesecima, ako ne i pola godine) rasprodani za ljeto?

    Mislm da stvarno da je baš svježije jedino GK - Begovo Razdolje itd. E, sad, pitanje je koliko su i tamo luksuzni smještaji (s bazenom) dostupni sada, relativno mi se čini kasno, ali par dana bi se trebalo naći.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.07.2022. at 12:31

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    U Begovom Razdolju sam baš bila ljeti. Još je onaj hotel radio. Noći su bile taman hladne za spavanje, a i danju je bila ok temperatura. Ako dobro pamtim, to je najviše naseljeno mjesto u Hrvatskoj. Meni tada bazen nije (a ne bi ni sad) ništa značio. Mi smo samo šetali šuamama i livadama, bez nekih velikih visinskih napora, brali samnoklo bilje i plodove. Uživancija samo takva.

  33. #33
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Fužinama je prednost što imaju jezero za kupanje. Kupam se svake godine. Treba paziti na podvodno bilje, ali uz zrnce razuma, posve je dobro.
    Imaju i brod koji vozi po jezeru.
    I konje i kočiju.
    I kaubojsko selo
    I bilje i plodove.
    I špilju. I vlakić. I šetnicu uz jezero.
    I nikad nije prevruće.

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to, Fužine imaju dosta turističkih sadržaja, možda bi to starijim ljudima baš odgovaralo ako nisu za velika hodanja i ne mogu se voziti okolo autom na neke pješačke ture.

    Btw. vidim da je tanja gore spomenula dom Arnika - mislim da je to dosta nizak komfor, konkretno ako se dobro sjećam imaju zajedničke kupaonice.

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislm da stvarno da je baš svježije jedino GK - Begovo Razdolje itd. E, sad, pitanje je koliko su i tamo luksuzni smještaji (s bazenom) dostupni sada, relativno mi se čini kasno, ali par dana bi se trebalo naći.
    Pitam općenito ne nužno za ovu sezonu.

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to, Fužine imaju dosta turističkih sadržaja, možda bi to starijim ljudima baš odgovaralo ako nisu za velika hodanja i ne mogu se voziti okolo autom na neke pješačke ture..
    Upravo tako, jedno ima probleme s koljenima te nikakva duga pješačenja nisu izvediva.

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to, Fužine imaju dosta turističkih sadržaja, možda bi to starijim ljudima baš odgovaralo ako nisu za velika hodanja i ne mogu se voziti okolo autom na neke pješačke ture.

    Btw. vidim da je tanja gore spomenula dom Arnika - mislim da je to dosta nizak komfor, konkretno ako se dobro sjećam imaju zajedničke kupaonice.
    Da, to se sjećam - i Fužina i doma Arnika - komfor je nizak, ali ništa specijalno loše. Zato je jeftinije.

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kupaonice su zajedničke tj. soba nema svoju kupaonicu.

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Da. Ako se dobro sjećam, u sobi imaju lavaboi, ali nema kupaone, ali možda sam zaboravila. Imaju hranu, mislim da je bilo neloše.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hrana je dobra, mi smo tamo samo jeli. Sjetila sam se da konoba Volta u Fužinama ima i sobe, tako da vjerojatno imaju barem doručak.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to, Fužine imaju dosta turističkih sadržaja, možda bi to starijim ljudima baš odgovaralo ako nisu za velika hodanja i ne mogu se voziti okolo autom na neke pješačke ture.

    Btw. vidim da je tanja gore spomenula dom Arnika - mislim da je to dosta nizak komfor, konkretno ako se dobro sjećam imaju zajedničke kupaonice.
    Arnika jest niža kategorija smještaja, kako rekoh, nisam boravila ondje, mislim da smo samo jednom ručali, ali bilo je to davno.

    Generalno mi baš nije jasno što Lili traži, jer s jedne strane se spominju polupansion/pansion i bazen, a s druge strane skupoća i umirovljenici, pa je teško naći presjek za ta dva kriterija ali ima ovdje stvarno puno prijedloga, nešto će sigurno naći što im odgovara.
    Ja kad tražim jeftin smještaj, biram planinarske domove, ali svjesna sam da starijim ljudima to baš i nije opcija (pogotovo u Hr gdje standard zbilja nije neki).

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Polupansion u hotelu/pansionu, a u blizini rijeka/jezero ili bazen (obicni hotelski neki ili ko oni u toplicama). Nikakav luksuz. Ne mora to biti skupo.

    Puno je skuplje platiti ljetovanje na moru u apartmanu ili hotelu.

    Ideja je zaista vise nego dosta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.07.2022. at 20:03

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Hotel Tomislavov dom, Sljeme, ima bazen.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ja sam prije dala i Snježnu kraljicu, isto bazen, ali i kuhinja da si i sami naprave ako nešto požele

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Medvednica je i meni pala na pamet, al malo blesavo plaćat smještaj tjedan dana 15 km od kuće

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam prije dala i Snježnu kraljicu, isto bazen, ali i kuhinja da si i sami naprave ako nešto požele
    Super, nisam znala da i oni imaju bazen. Kužim, lili, nisam zapravo znala odkud dolaze roditelji.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A blizina Jezerčice nešto privatno?

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A blizina Jezerčice nešto privatno?
    Jelena.O, nije naglasak na vodi (sam oje prednost) nego na niskim ljetnim temp

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Lili, Sveti Martin na Muri - ovo: https://www.termesvetimartin.com/hr/ Pokušavam muža nagovoriti da odemo tamo. Za sada nisam uspjela, ali nisam ni odustala , recimo uzeti neki apartman i ići na kupanje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.07.2022. at 14:32

  49. #49
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mislim da sveti martin na muri nije neka planinska klima, nizina je, slicna temp ko zg, kuhanje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.07.2022. at 14:49

  50. #50
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.O, nije naglasak na vodi (sam oje prednost) nego na niskim ljetnim temp
    Čitam temu jer bih i sama najrađe ljeti u planine i mislim si hoće li netko napisati da nije stvar u vodi

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •