Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Pomoc molim!! (nova sam u tome..)

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno Pomoc molim!! (nova sam u tome..)

    do sad nikad nisam imala problema sa nikakvim infekcijama, nit sam ikad koristila vaginalete i takve kreme (a blizi se trideseta) i stvarno neznam kaj sad napravit..
    naime prosli tjedan smo bili s malim na bazenu, i mene je odma nakon dan-dva pocelo svrbjet i lagano peckat dolje. iscjedak nemam nikakav nit je kakav neugodan miris. znaci samo taj svrbez i crvenilo.
    kupila sam u ljekarni femigel, kao na prirodnoj bazi s uljem cajevca, al vec upotrebljavam 2 dana i nista nije bolje, svrbi za poludit.
    posto je sad vikend i do drugog tjedna nemrem svom ginekologu, zanima me kaj da dalje kupim.
    koje vaginalete se mogu kupit bez recepta, a da su univerzalnog djelovanja (jer nemem pojma kaj bi moglo biti u pitanju)??
    ako je tko imao slicni slucaj il zna nesto o tome molim vas za pomoc, jer ovo fakat jako smeta a nemam pojma o tome.. :/

  2. #2
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    joj pisao je netko već o tome kako je pokupio neku infekciju na bazenu,
    ali pojma nemam gdje je zakopana.

    meni to smrdi na gljivice.

    otiđi u ljekarnu i pitaj što bi ti preporučili.
    po starim temama su se uglavnom vrtile iste vaginalete (canesten, plymicol, vagisan ...)

    ako želiš isprobati nešto ektra brzo i prirodno,
    očisti režanj češnjaka i umetni ga u rodnicu.
    (imaš i cijeli topic o tome na nekonvencionalno medicini)

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cesnjak je za infekcije, cini mi se da je ovaj svrab od gljivica. izbaci iz prehrane slatko, kvasac i alkohol na neko vrijeme, pij vise jogurta i kupi si acidosalus vaginalete. i naravno, cim stignes odi kod gina.

  4. #4
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    hvala cure na odgovorima!
    zvala sam ljekarnu, i rekli da mogu dobit canesten. isla sam sad po to, u pakiranju su i vaginalete i krema, pa budem navecer stavila prvu.
    ja sam se nadala da bude proslo od onog gela na prirodnoj bazi, al nazalost nist nije bolje, a fakat se ne usudim cekat.. nadam se da bude pomoglo.
    definitivno cu probat i savjete u vezi prehrane

  5. #5
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    i jos jedno pitanje, nakon bazena a prije ovih simptoma sam imala odnos sa mm. jel moguce da je i on sad to dobil? zasad nema nikakvih simptoma, a neznam kak to inace funkcionira sa tim upalama??bi i i on trebal mozda mazat, za svaku sigurnost,da ne bi bilo da sebe izlijecim a on da ih ima.. :?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    cure pomagajte !!
    prije dva dana smo bili s klincima na bazenima. tada mi je bio zadnji dan menge i kupala sam se sa tamponom. danas me čitavi dan svrbi "dolje" te imam neki tamni sirasti iscjedak. bojim se da su u pitanju gljivice,a kako ja nikada do sada nisam imala ginekoloških problema infekcije i gljivice su mi strani pojam.barem su mi bili do sad.nemam pojma što mi je činiti. naravno da ću prvom prilikom na gin. pregled,ali mene interesira što mi je činiti do tada da barem malo ublažim simptome. svrbi me za poludit. cijeli dan se perem šamponom za intimnu njegu

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    namazi se s probiotickim jogurtom, to je nama pedica rekla ked je f. pobrao. i sutra kod gina. gljivice vole slatko, zato ga izbaci iz upotrebe, pij probiotike. dobre su ti te "jogurtne" vaginalete, recimo acidosalus, samo ne znam oces ih imati gdje za kupiti danas.

  8. #8
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno Čajevac, moja glavna zvijezda kućne apoteke!

    .
    .
    .
    .
    meni je čajevac glavna zvijezda kućne apoteke.
    Naravno, ne onaj iz DM nego najbolji.


    Bez njega, probiotici kao da sporije djeluju.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    jaaajj!! nit imam probio jogurt doma nit sad mogu kupit vaginalete.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Probaj zakiselit malo floru i faunu ,tako da se okupaš u vodi kojoj si dodala malo octa.

  11. #11
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Izbaci sve slatko i sve sa kvascima (dizano tijesto, kruh...) A ujutro skokni u dućan po acidofil. Nekoliko dana udarne doze (2-3 kom/dan) a poslije po 1 i sigurno će biti bolje.
    Ako ne podnosiš mliječne proizvode, onda u apoteci nabavi probiotike (oni su većinom načinjeni na vodenoj bazi).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    hvala vam cure na savjetima. bojim se da mi se to dogodilo radi uptrebe tampona na koje sam se u protekla 2-3 mjeseca doslovno navukla.
    ili pak sam to pokupila na bazenima??

  13. #13
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i nemoj se prati šamponom nego samo vodom. šampon može dodatno izirtirati sluznicu.

    čajevac isto ne smije na sluznicu sam. na svakoj bočici piše


    imaš kantarionovog ulja? probaj namazati time (ako imaš). ili neko drugo blago ulje...

    možda možeš probati s češnjakom. imaš par topica o tome

    možda bi ti pomoglo da opereš kamilicom? onako blagim čajem...

    stvarno doma nemaš nikakav jogurt? ni susjeda od kojih bi mogla nažicati?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    puntica,znaš kak to ide. kad nešto hitno trebaš onda shvatiš da baš to nemaš doma.to se zove peh. . a iskreno,malo mi je bed sad nekog žicat jogurt iako mi na kraju krajeva ništa drugo ne preostaje.smajl koji se lupa čekićem po glavi.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    samo da javim da su nažalost bile gljivice u pitanju. dobila sam canesten tabletu za jednodnevno ljiećenje i itrac3 kapsule za trodnevno lijećenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •