Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: vristi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno vristi

    vec pola godine imam jedan problem, koji su pogorsava. naime, Sami kad mu nesto neodgovara (kad ja kazem NE za nesto sto on zeli), vristi do iznemoglosti.
    ne, nije to ono aaaaaaaaaaaa, vec vristanje poput zrtve u horor filmovima.

    prije nekoliko dana poceo je vristat u samom centru grada jer mu nisam htjela NESTO kupit.
    To je bilo prestrasno za vidjet i dozivjet. Svi su u nas smrknuto gledali. Na kraju sam ga uzela u naramak (cetverogodisnje dijete) i uznijela uz brdo, da bi precicom dosli kuci


    e onda smo uveli kaznu koja glasi ovako:
    Kad god budes vristao uzet cemo ti po jednu igracku i necemo ti je dati sve dok se ne uvjerimo da vise ne vristis.
    i uzeli smo mu neke avioncice. tri dana poslije, mm mu ih vrati, jer je zaista bio dobar.

    medjutim, maloprije je opet imao napad histerije, jer ga nisam htjela kupat. da me je fino zamolio OK, ali kad sam vidjela da ponovo vristi zainatila sam se.
    sad sam mu uzela avion, camac i njegovu omiljenu igracku tigra., malo je protestvovo, ali sad nista. kao da mu je svejedno

    sta mislite?? EDi mi je isto ovo imala prosle godine (cak sam nekad otvarala temu o tome), ali ne u ovako zestokoj fazi. ona je to radila samo onda kad je umorna, ali on za sve zivo.

    i kakve jos kazne postoje??? Cime vi kaznjavate svoju djecu??

    p.s Edi mi je super. ona kako je napunila pet godina, je sasvim nesto drugo. njoj vec nesto mogu objasnit. saslusa i uvijek na kraju nadjemo zajednicki jezik. ma ko kakvo skolsko dijete. ali on :/

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    malo je protestvovo, ali sad nista. kao da mu je svejedno
    pa naravno. vec ste mu pokazali da ne uzimate zauvijek, nego da vratite nakon para dana "dobrote" - pa zasto onda da se zivcira

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    pa jest vjerovatno. mm je fakat poranio sa vracanjem (to sam i ja pomislila kad mu je vratio, ali nisam htjela pred Samijem komenrtarisat)

    medjutim, ako mu ostaviomo na duze, zaboravit ce na igracku (ima ih sasvim dovoljno)

    ako bacim, to mi bas previse :/

    fakat ne pali

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dakle, zaključak prvi : ta kazna je besmislena, smislite nešto drugo

  5. #5
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    sva moja djeca povremeno udju u afekt i dobiju histericni napad oko necega...

    ja mislim da nema potrbe kaznjavati, to je njihov nacin reakcije kad im se nesto ne svidja. kasnije kad napad prodje, znam prokomentirati da je vrlo nezgodno kad se tako vristi, ljudima okolo smeta, i ja budem lose volje od toga, blaha blaha, ali

  6. #6
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pustim ga da vrišti. 8)

    Prvih par puta znala me obuzimati nelagoda ako smo bili vani, i kako je to skužio urlanje se pojačavalo. Onda sam se ja skulirala, pa se i urlanje smanjilo.

    Moj zaključak: nema publike-nema urlanja.

    E, i nikako ne dozvoliti da nakon nekog vremena šta urla dobije ono zbog čega je počeo urlati. (ne kažem da je ovo slučaj kod tebe, ja sam u opasnosti da mi se to dogodi s mlađim)

  7. #7
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja u principu nemam problema kad smo nas dvije same. Ako iz inata počne cviliti, plakati i valjati se po podu, a da ni sama više ne zna zašto pitam je dva puta da mi kaže što hoće. Ako se epizoda nastavi bez razloga pustim ju da oddrami svoje. Uglavnom brzo prođe.
    Eh, kad je moja mama u blizini to izgleda tako da joj ova nudi sto stvari a ova naravno ništa neće jer joj nije do ničega nego samo izvodi scenu...pa ta scena onda trajeeee. Pogotovo sada otkad je počeo ponovo vrtić. Samo pokušava privući pažnju.

  8. #8
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    L je znao često imati napadaj urlanja. Moja greška u startu je bila što bih se uzmuvala radi toga i što bi uvijek dobio to što želi samo da prestane vikati kako jadan ne bi promukao ili dobio infarkt (zaista je urlao kao manijak).

    Kod nas se nije radilo o publici - znao je da on npr. tate neće dobiti ništa vrištanjem pa je, pametno dijete, tu metodu koristilo samo za mamu.

    Onda je jednom, nakon jednog stvarno stresnog dana kad sam bila na rubu živaca uzeo tući tv s kanticom. Ja mu rekla ne - ne reagira. Uzela mu kanticu lijepo mu objašnjavajući da to tv buba, no kad je on udrio u vrištanje. Onda sam i ja krenula vrištati - znači ne vikati na njega, nego zavrištati kao iz horor filmova kako on to radi. Prestao je iste sekunde i od tada više ne urla.
    nije da preporučujem metodu, no zaista je upalila kod nas. Vjerujem da je bila faza, no ne znam koliko bi dugo još trpila njegovo histerično vrištanje.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Isto, pustim da vrišti, kakve god okolnosti bile i koliko god ljudi gledalo (kod nas se više radilo o kmečanju) i štogod bilo to što misli dobit na taj način,može bit siguran da neće dobit. I točka.
    Ako nešto želi, mora reć na normalan način i onda ćemo mi odlučiti može li to dobiti ili ne. ako zakmeči ili zavrišti - ćao đaci. nema šanse. Mogu ti reći, brzo je naučio.

  10. #10
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Onda sam i ja krenula vrištati - znači ne vikati na njega, nego zavrištati kao iz horor filmova kako on to radi. Prestao je iste sekunde i od tada više ne urla.
    Ovo sam i ja probala, ali nije upalilo-prepao se jadničak šta mu se događa s mamom pa sam još pola sata smirivala jecanje

    (ne ponosim se ovim, ali nisam znala u tom trenu drugačije)

  11. #11
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Kod nas se ne radi o cviljenju da se dobije "nešto". Stvarno nikad nije previše dramila oko stvari tipa igračke, nekog bombona ili nešto. Ona cvili kad ni sama ne zna što hoće. Ja ju pitam da mi kaže što hoće. Npr. hoćeš piti, jesti, hoćeš lutku, hoćeš pusu, hoćeš se pomaziti s mamom, hoćeš ići u park... ali kad na sve odgovara sa NE meni je to znak da cvili od dosade tj. želi biti u centru pažnje. To ignoriram.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Kod nas se ne radi o cviljenju da se dobije "nešto". Stvarno nikad nije previše dramila oko stvari tipa igračke, nekog bombona ili nešto. Ona cvili kad ni sama ne zna što hoće. Ja ju pitam da mi kaže što hoće. Npr. hoćeš piti, jesti, hoćeš lutku, hoćeš pusu, hoćeš se pomaziti s mamom, hoćeš ići u park... ali kad na sve odgovara sa NE meni je to znak da cvili od dosade tj. želi biti u centru pažnje. To ignoriram.
    imam i tu cviljavu fazu i to kad mu je dosadno. ali, hajd to se nakako moze podnijet. a ovo vristanje je katastrofa.
    s druge strane kakav je bio prije nekoliko mjeseci, ovo je super.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    za takvo horror vrištanje djetetu treba reći da nikad, ali baš nikad neće dobiti ono što želi ako to traži vrištanjem...
    kada nauči lijepo tražiti, onda će mama/tata razmisliti i dogovorit će se... nekad neće dobiti jer mama npr. nema novca za to, ali nekad i hoće... i ponoviti - ali ako budeš vrištao, nikada ne ćeš dobiti ono što želiš

    i kad mu to primjerom pokažete više puta... prestat će sigurno...

    a ako se odlučite na kazne igračkama, treba maknuti sve igračke i ne vraćati neki period (par dana...dok se ponašanje ne promijeni), ali da shvati da ozbiljno mislite... ovako kad nema par igračaka ni ne doživljava kaznu... ovo sa svim igračkama je isprobala moja frendica i upalilo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •