Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Imamo usi u kosi

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Imamo usi u kosi

    Dakle... IMAMO IH! :/
    Sve me svrbi dok ovo pisem.
    Oskar ima punu glavu, a Melita si opce ne da gledat.... Poludit cu, jer ak tak nastavi morat cu je osisat....
    Namazala samih danas s onom PEDILIN emulzijom, stavila im marame i nakon pol sata smo prali PEDILIN samponom. To je za sad jedini nacin istrebljenja za koji ja znam.
    Zna li netko nesto vise... osim fora s petrolejom, jer to im necu na glavu stavljat...


    Matilda... daj si pogledaj malu... sorry, al nisam znala.... :/

    Zvala sam u vrtic i velim teti da klinci imaju usi i da ih nece bit u vrticu par dana, a ona meni... hvala kaj ste javili jer roditelji vode klince u vrtic, a uopce ne kazu da imaju usi... :shock: :shock: :shock:

    Sad znam kak su ih dobili!

  2. #2
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    I kod nas je bila takva situacija, nismo znali za uši dok Tara sama nije rekla kak curica u grupi ima "buhe". Nije mi vrag dao mira, pogledam glavu i nađem ih . Nazvala odmah vrtić, došla med.sestra i narafski našla uši kod djece u vrtiću, a kaj je najgore roditelje nitko nije obavijestio, niti je bilo izvješeno na ploči :?

  3. #3
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nas su uvijek obavještavali, Paula ih nikad nije dobila.... do pred polazak u školu , ali na kraju nismo otkrili točno porijeklo naših beštija, jer u tom trenutku u vrtiću nitko nije imao.

    Muki, imaš pp

  4. #4
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Evo ja sam sad pregledala Matildu i zasad nema ništa. Nisam primijetila niti da se svrbi.

    A kaj ćeš?! Nisi znala da ih imaju.
    A i ne mora biti da su prešle i na nju.

    Imala sam ja situacija na poslu u razredu s ušima. Obično dobije jedan i ostane na jednom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    zaboravi petrolej
    sada na trzistu ima dobrih sampona protiv usiju. moras oprat kosu ali svi ukucani, promjenit posteljine, peskire a nakon samponiranja kosu dobro iscesljati sa posebnim gustim cesljem.
    postupak se triba ponoviti nakon par dana. ako je netko u razredu imao usi onda kompletno svi moraju oprati kosu u tom posebnom samponu jer inace nema nikakve koristi i stalno ce se vuci.
    ja sam ih dobila ovde u skoli ali je izasla obavjest i svi smo morali prati kosu sa samponom i iscesljati i meni drugo samponiranje ni nije bilo potrebno ( jer su nas odma obavjestili pa usi nisu uspili ostaviti i jajasca)
    citala sam prije neki dan da su danci izumili poseban cesalj koji se spoji na usisivac i kad se sa tim ceslja izvlaci i jajasca koja su zalipljena za kosu i usi.
    ufff....... nadam se da cete ih se brzo rjesiti.
    ja sam ig dobila u osjeckoj bolnici i svoju dugu kosu do kraja ledja sam morala osisati na centimetar

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Osisala sam ju..


    ...ne na celavo, al sam joj za pol skratila kosu... Ne da da joj gledam i procesljam... :/ ne da da joj perem :/ ne da nis... Samo vristi :/ Uzela sam skare i odrezala... ne skroz, al onak posetno jesam...

    I onak vec mjesec-dva pricam kak bi ju trebalo osisat jer joj je to kosa od rodjenja... i uzasno je tanka i nekvalitetna... Ima je more, al nista ne valja... svi kazu nemoj ju sisat - steta je... cega??? Pa narast ce joj opet - kvalitetnija i bolja... Nisam nikak MM mogla kristit da ju treba posisat... a sad samo cekam da MM dodje doma i da mene skrati za glavu nakon ovoga...

    Reko bu da sam ih namjerno zarazila s ovim samo da nju mogu osisat!

    Zvala sam frizerku i rekla joj da mi klinci imaju usi i jel ih oce osisat pa mi je rekla sorry, al nemrem to napravit u salonu, a doma vam ne stignem doc... o.k. onda... budem ja
    8)

  7. #7
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    I mi smo Taru ošišali zbog ušiju, ali kod frizerke koju poznam i kojoj sam rekla da Tara ima uši da žena zna. Kćer mi i sada prigovara da kakvu to frizuru ima i da hoće pusiti kosu.Bilo mi je puno lakse kada sam je ošišla,bolje sam i brzže nalazila male gadosti u glavi.

  8. #8
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Fortuna prvotno napisa
    zaboravi petrolej
    sada na trzistu ima dobrih sampona protiv usiju. moras oprat kosu ali svi ukucani, promjenit posteljine, peskire a nakon samponiranja kosu dobro iscesljati sa posebnim gustim cesljem.
    postupak se triba ponoviti nakon par dana. ako je netko u razredu imao usi onda kompletno svi moraju oprati kosu u tom posebnom samponu jer inace nema nikakve koristi i stalno ce se vuci.
    ja sam ih dobila ovde u skoli ali je izasla obavjest i svi smo morali prati kosu sa samponom i iscesljati i meni drugo samponiranje ni nije bilo potrebno ( jer su nas odma obavjestili pa usi nisu uspili ostaviti i jajasca)
    citala sam prije neki dan da su danci izumili poseban cesalj koji se spoji na usisivac i kad se sa tim ceslja izvlaci i jajasca koja su zalipljena za kosu i usi.
    ufff....... nadam se da cete ih se brzo rjesiti.
    ja sam ig dobila u osjeckoj bolnici i svoju dugu kosu do kraja ledja sam morala osisati na centimetar
    :shock: :shock: :shock:
    Kako u bolnici, gdje?

    Kako uopće uši izgledaju? Nisam nikad imala priliku susresti se s tim ali baš me sad zanima jer nikad ne znaš izgleda gdje to možeš pokupiti, a kad su klinci u pitanju bolje je sve znati unaprijed.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Mirta ih je imala 2x ovu zimu, a drugi puta ih je dobila i Leda. Koma. Naprala sam se veša ko nikad (kao uši se ne prenose preko robe i posteljine ali mogu preživjeti čak do 72 sata - naravno u vrtiću su rekli da nije to baš istina). Beskrajno sam ljuta i na vrtić i na roditelje i sad trenutno znam da jedna curica u grupi ima gnjide (Mirta je uši imala početkom 11 i krajem 12 mj) i da postoji mogućnost da ih opet dobije...
    Rekla sam tetama da ću im obje dovesti ako dobiju uši pa nek ih medicinska sestra čisti kad se već zna da su im uši u grupi od 9 mj.
    Inče, prala sam im kosu Pedilinom, ali gnjide ga prežive pa ih sve treba izvaditi ručno (Ledi sam ih vadila 22-00 jer dok je budna ništa).

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    dizem ovo da ne otvaram istu temu.

    ida jutros osvanula s usima na krivom mjestu i u prevelikom broju...

    poslala sam mm-a po sampon. noa nema nis, otisao je u vrtic. ja perem robu i imam osjecaj da me sve zivo svrbi...

    sto dalje? koliko to traje? znam da je trebam oprat danas i ponovno za tjedan dana. a sto u medjuvremenu? ne smije medju ljude ni u vrtic ili? kad smije ponovno u vrtic? kako mogu znati sigurno da sam sve gnjide potamanila, ona ima jako tanku kosu ali dosta gustu i dugu do ramena...

    sto pitanja... ustvari, sto gnjida

  11. #11
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    nadam se da ida ima vise strpljenja od melite i da ce jos uspjeti izvadit sve gnjide iz kosae

    i skroz mi je cudno to tvoje pranje jednom u 7 dana... kaj tak pise na samponu???

    ja sam svoje samponirala svaki dan

  12. #12
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    evo update.

    oprali smo idu, mene i mm-a. na samponu pise oprat ponovno za dva dana. ne pise nigdje da se ne smije prati djeci mladjoj od cetiri godine, sto su me vec s vise strana upozorili? sampon se zove sumifen i na 100ml sadrzi 0,3g d-fenotrina. bocica ima 60ml.

    mm i ja nemamo nista u glavi. pardon, na glavi

    idu smo sad sat vremena trijebili, bogme ih je bilo dosta. sad sam joj dala pauzu pa cu joj dok leo spava prekontrolirat glavu. usput smo nasli jos tri buhe zive, njih smo zgazili... a da je strpljiva - nije... krenula nas nagovarat da je osisamo na skroz kratko kad je skuzila da bi joj to mozda malo olaksalo muke... nismo pristali.

    zanima me - kad mozemo medju ljude? kad ih je ona ustvari dobila, ako joj je danas puna glava? jel to moze od jucer do danas, ili treba dva, tri, pet dana? ne znam koga sve da zovem i upozoravam...

  13. #13
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    navodno je onaj elektronski cesalj kaj reklamiraju u bebama fantastican mukica kak to mislis "MM"?

  14. #14
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    navodno je onaj elektronski cesalj kaj reklamiraju u bebama fantastican
    da tocno, super je, ja sam ga u ocaju kupila i pokazao mi se ucinkovitim, al je skup

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    mukica kak to mislis "MM"?
    ah... kolko si ti toga propustila... 8) vidi ovo: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=198&Show=1214

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •