Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Prvi karijes?

  1. #1
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno Prvi karijes?

    Kad vas je snašao prvi "gric i grec"?
    Evo nas pred 5 rođendan, pa sam baš tužna jer redovno pere zube. I to na obe donje četvorke. I totalka me iznenadilo da karijes nije crn kod djece, bar ne u početnoj fazi. Mi mislili da je malo pukao zubic.
    Idemo na kontrolu svaka 3 mjeseca, bilo sve OK i sad odjednom živac se mora umrvtviti

    I ako imate neke posebne savjete na temu zdravlja zubi, thanx.

  2. #2
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    prvo da komentiram da je avatar takav da ću te izbjegavati ubuduće

    evo mi smo 4 i pol godine i prvi put smo bili na uklanjanju karijesa neki dan - doljnja petica. prošlo je predobro, zubarka je zakon, pripremala ga je u dva navrata
    premazujemo zubiće svaki mjesec :/

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara je negdje s 3 godine zaradila prvi karijes, lijepo smo ga popravili i zaplombirali
    zasto vi morate umrtviti zivac, zar je tako propao zubic?

  4. #4
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Izgleda da je preduboko otišlo, ne bi vjerovala kako je izgledao zdrav, samo malo okrznut, ali žalila se na toplo-hladno. Stavila joj lijek, za mjesec dana vađenje lijeka. Na drugoj četvorki uopće ne vidim ništa, a ona skužila karijes. Zubarica je isto bila genijalna u pristupu (s Malešnice, Ovčariček)

    Kaže da su četvorke posebno osjetljive.

    Ivy s čim premazujete?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    i mene zanima to premazivanje?!

  6. #6
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    Mi se trudimo oko zubica maksimalno u smislu da deckima nakon sto sami "operu" zube jos dodatno dobro iscetkamo suprug ili ja.
    Ucimo ih da kad padne mrak ne piju nista osim vode, nikad ali bas nikad do sad nisu legli a da im mi nismo oprali zube.Bombone jos nisu okusili...
    Eto za sad bar toliko mozemo utjecat, pa cemo vidjeti kako ce biti kad budu stariji.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Srećom još nas nije posjetio gric i grec, a nismo se baš ubili od truda.
    Evo otprilike, od prvih zubića sa 8 mjeseci idemo teti zubi jednom do dvaput godišnje, peremo elmexom, uvečer mi malome ujutro sami i to je to..Teta zuba ih onda premaže. Imamo pasticu i doma ali ih nismo nikad sami mazali.
    Stariji ima uskoro 8, svi zubeki ispali zdravi, mlađi 3 godine 3 mj. al već mu ide šestica :?
    Slatkiše jedu, lizalice nikad, bombone i žvake jaaako rijetko. Bočice nikad nisu imali, uglavnom piju samo vodu, mali ne voli nikakav sok, stariji nekad sok od jabuke...

  8. #8
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    pikulica koju to pasticu imate za premazivanje, Mirafluor C?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Piše GC MI paste plus, Sodium flouride 0.2% 900ppm
    Valjda je to to :? Nismo kutijicu ni otvorili

  10. #10
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ovo s čime nama premazuje je fluor u nekom obliku

  11. #11
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    steta sto je tako daleko otislo s karijesom..

    inace je obvezno pranje uvecer sa flour zubnom pastom, i cetkati grizne povrsine, isplati se kupiti elektricnu cetkicu jer su bolje za ciscenje tih griznih povrsina koje se lako kvare. i vazno je da djeca ne peru zube sami prvih 8-9 godina, nego da im roditelj pomogne

  12. #12
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    imate li za preporučiti nekog u zagrebu za prvi pregled zubića? još nismo bili

  13. #13
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ova naša je (preko knjizice):

    Snježana Ovčariček Granatir
    Mirka Viriusa 14, Malešnica
    sad nemam pric ruci broj

    jako dobar pristup djeci, no ne sviđa mi se čekanje par tjedana kad se naručiš, ali čula sam ako je hitno da primaju
    jako lijepa ordinacija (zelena zubarska stolica..)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Cure, za premazivanje dječjih zubića, najbolja GC tooth mousse, kupite kod VikDentala.
    http://www.gceurope.com/products/detail.php?id=112

    Namijenjen je za osobe kod kojih je otežano održavanje oralne higijene pa tako i kod djece, a baza joj je mlječna pa je puno zdravija od onih fluoridiranih. Dobra je za prevenciju, ali i terapiju.
    Mojoj malenoj izrasla 4 zuba bez cakline i ova nas stvar poprilično spašava.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Vladimira Preloga 13.
    10000 Zagreb, Croatia
    Tel: ++ 385 (0)1 23 13 979
    Fax: ++ 385 (0)1 23 13 888
    info@vik-dental.hr

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    lane to je pastica koju mi imamo doma... Ali iako dečkima zubarica premaže kad odemo, 1-2 puta godišnje, ja se nekako nisam usudila to sama raditi...
    Ne znam zašto ali nisam toliko sigurna u zaštitno djelovanje floura, zapravo me više brine odnos između koristi za zube i mogućeg štetnog djelovanja na organizam...
    :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    80

    Početno

    Pozdrav,
    mi smo isto imali velike probleme sa prva četiri zuba, a sad nakon korištenja
    GC tooth mousse premaza i pranjem elmexom za djecu, rezultati su super. Jednostavno, zubi su se u potpunosti oporavili, ja zagovaram ova dva proizvoda i oni su nam jedino pomogli, a GC tooth mousse PLUS je za djecu od 6 godine i odrasle, gdje je potrebna jača zaštita. Mi naručujemo iz Njemačke.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    pikulica- poanta ove pjenice je da nema fluora kao ostale stvari elmex i sl.
    Slobodno maži zubiće ovisno o stanju, jednom mjesečno, jednom u dva tjedna kako god. A fluor- fuj, fuj!

  19. #19
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Podizem, s obzirom na cijenu koja je uff! Gc tooth mousse je li stvarno tako dobar?? Dobili preporuku od zubarice jer imamo malu demineralizaciju na jedinici!

  20. #20
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Koliku cijenu? ja nasla na naetu za 130 kn, ali nisam kupila, meni je zubarka i par mama koje su koristile reklo da nema neke koristi od toga :/ tako da se premisljam.

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi već nekih godinu dan vučemo karijes na petici. M ožda malo više. Ne boli je, ne smeta toplo-hladno!
    Dobro ga peremo, bili nekoliko puta kod zubara, ali nikaj obavili.
    Sad mala pauza.
    I ne, nisam sretna zbog toga, sinek nema, a njoj tako rano.Uf!

  22. #22
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mojoj se curici prošle godine (malo prije petog rođ)pojavile dvije točkice nadonjim peticama (na svakoj po dvije, onako kao čačkalicom da se pikne)....
    Otišle kod zubara, rekao da je to kao ok, netreba dirati.....
    I do prije dva mjeseca te točkice su mirovale, kad najednom počele su tamniti...
    Promijenila sam zubara, upisala je kod jedne super zubarice koja joj je evo prije mjesec dana popravila jednu peticu, stavila bijelu plombicu a ostatak zubića zapečatila....
    Malena nije ni a rekla, baš je bila strpljiva... Nije ju niš boljelo jer su to stvarno male točkice bile,......
    Trajalo je sve skupa nekih desetak minuta....

    Sad za koji dan idemo na popravak drugog zubića.....

    Otišle smo kasnije do dućana, pa je izabrala igračku neku za nagradu....
    Sretna ona, ja zadovoljna....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 08.03.2012. at 22:32

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Promijenila sam zubara, upisala je kod jedne super zubarice koja joj je evo prije mjesec dana popravila jednu peticu, stavila bijelu plombicu a ostatak zubića zapečatila....
    Malena nije ni a rekla, baš je bila strpljiva... Nije ju niš boljelo jer su to stvarno male točkice bile,......
    misliš postoojeće 6 je zapečatila,a ne sve zube???? jer samo 6 su trajne, a druge će u idućih 5 godina promjenit

  24. #24
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nema šestice još...
    Popravila joj je mliječnu peticu, a dio zubiće koji nije pod plombom je zapečatila....

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a zakaj kad bu tak i tak ošlo ča???

  26. #26
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pa da nepropadne zub prije vrdmena... A on moze i zdrav ispast.. Zasto da ga karijes unisti i ds boli ako se moze sprijeciti?!

  27. #27
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moj ima izmedu gornjih jedinica nesto...a ne kuzim sto. Il je rupica jer su mu dosta dugo bili razmaknuti zubi, il je karijes. Bili kod zubarke al on se boji, panicno, ona je pogledala koliko joj je dao, kaze sve zdravo ali mene i dalje strah dal je dobro vidjela jer gledala je u kutu ordinacije, ogranicena time koliko je zinio i morala je drzat ruke na ledima. Bojim se sta ce bit ako je karijes...nema sanse da ga on da ozbrusit...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Da malo podignem temu..
    I nama je zubarica preporucila tooth mousse zbog cakline i rekla da je koristimo umjesto paste za zube. To mi je onda ekstremno skupa pasta za zube pa trazim iskustva. Starijem sam mazala elmex gelee jednom tjedno pa me zanima ako netko zna jeli se to dvoje moze usporediti, nije li to mozda isto?

    Ako netko koristi tooth mousse nek se javi pliz

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja to ne koristi umjesto paste, već 1x tjedno (recimo, tako je bilo prva dva tjedna, sad ako 1x mjesečno)
    nakon pranja zubi
    namaže prstom po zubima

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    vidis znaci ipak sam krivo shvatila zubaricu

    a da li ga ispirete nakon nekoliko minuta ili ne treba?

  31. #31
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    šta radi taj mousse točno, dodatno štiti od kvarenja?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    nasa zubarica kaze da stiti od bijelih flekica, a sad guuglam i pise da je to valjda "tekuca caklina". Sastojak je recaldent, "remineralizira zubnu caklinu i pomaže zaustaviti karijes"

    mi vec koristimo elmex gelee pa pokusavam dokuciti jeli to dvoje isto. negdje pise da jedno drugo nadopunjuje, a na drugom mjestu da je valjda tooth mousse i za mladje od sest godina, dok je elmex za starije od sest

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    elmex gelee sadrzi fluorid a tooth mousse je valjda prirodniji
    nek me ispravi netko ako zna vise

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kaže moja Vanja da joj je zubarica rekla da drži 15 minuta i onda ispere
    nakon toga ne jesti i ne piti

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    ok hvala

  36. #36
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Kći mi ima 8.5 g. i od izbijanja zubića borimo se s karijesima. Od jeseni smo svaki mjesec u zubara, pečatili 6. kad su izbile, a sad su sve već popravljenje, karijes ih je zahvatio uz desni. Sad su krenule i trajne jedinice, a trajna dvica je demineraliziran - bijelo uz rub zuba. Promijenili zubara jer nije smatrao da promjene na 6.treba dirati i mliječne s točkastim karijesnim lezijama popravljati. Novi zubar isto misli da te točke na 5. ne treba dirati, a očito se šire, no popravio je 6. Svi samo ponavljaju da četkamo zube, što i radimo, a karijes napreduje. Zvah se savjetovat s još par stomatolog, ali ništa novo nisam čula.
    Od jeseni koristimo Tooth M.bar 1x tjedno, ali nema poboljšnja. Koristimo i pastu Elmex.
    Mislila sam otići u dr.grad napraviti test protoka slime i količine bakterija u ustima kako bih na temelju toga možda u toj klinici i dobili adekvatan savjet što činiti.. baš mi je koma jer smo u zubara stalno, a nikakvog pomaka..
    U fazi izbijanja zubića kad je bila mala popila je masu antibiotika i znam da je sigurno to utjecalo, ali sam se nadala da će s trajnima biti bolje, a još i gore je.
    Je li tko od vas radio te testove svojoj djeci, imao situaciju kao mi?
    Svaki savjet dobrodošao.

  37. #37
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Indi, savjet nemam, ali pratit ću temu, jer mi najmanji ima baš problema s karijesom

    većih dvoje nikakvih problema (osim srednje koja ima panični strah od svih doktora, pa i kontrole izgledaju katastrofično, nije dala pečatiti šestice, a sad pred upis u školu smo jedva na jedvite jade riješili minijaturni površinski karijes na jednoj četvorci)

    najmanji ima peh
    krenulo je sve sa godinu dana, tj. čak i ranije
    kad su mu zubići počeli izlaziti, izašle su prvo donje jedinice, pa gornje dvojke i kako ga je to žuljalo tako je "brusio" zube na ručki od ladice od komode
    do godinu dana svi zubići su bili vani, a sa dvije godine tih dvojki više nije imao, potpuno su propale
    pretpostavljam da je oštetio caklinu, karijes napao zube i oni su propali
    ima i dvije točkice na jedinici gornjoj, a četvorke sve četiri su crne plohe i frka me da će i one propasti
    kod zubara idemo samo da zine i pokaže stanje, boji se i ne da dirati, dao je samo gledati
    ne znam uopće što da radim
    on sad ima 3 godine i sad bi već mogli početi i popravljati ove pokvarene četvorke

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ja svojoj kćeri-7g . zbog jarijesa dajem uhladno prešano ulje jetre bakalara

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ne mogu sad s moba stavit link zašto je to ulje dobro i gdje kupiti al može se naći u googlu na blogu Anite Šupe, Istine i laži o hrani

  40. #40
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja svojima isto dajem to ulje, ali zbog razvoja mozga...nisam znala da je to dobro protiv karijesa?

    https://eu.iherb.com/pr/childlife-co...FfUV0wodn_MHEQ

    I starija kćer nije do sad imala ni jedan (6.g) dok evo mlađi (4.g) sad prije mjesec dana popravio 4 i jedan morao izvaditi... pa sad koliko to pomaže...očito ne svima.

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Indi
    nema tu nekog lijeka nego se pomirit s tim da ima "kvarljive" zube. Znaci redovito prati zube, manje slatkoga i redovito ici kod zubara. Ima i do genetike. I ja i muz imamo takve zube a higijenu smo odrzavali mozda cak i vise nego vrsnjaci bez karijesa.

    ja svoje klince redovito vodim od 3.godine, svaki put ima nesto za popravit,oni su se tamo naviknuli i to im je ko dobar dan. Tjesim da bar ne idemo doktorima jer su dobrog imuniteta.

    ono sto je m3ni bilo jako bitno u ovoj prici

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Je da imamo zubara koji se bavi zubima kako spada i rjesava karijese bez obzira sto su mlijecni a ne da mi ostavlja djetetu puna usta otvorenih zuba crnih svom povrsinom.
    to je zahtijevalo promjenu 2-3 stomatologa.

    kad smo svi kliknuli to je bilo to i djeci je to kao otici do ducana.

    sretno !!!!

  43. #43
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Lili, kao što sam već toliko puta čula, i ti sama pišeš, a ja ne želim vjerovati da se tu ne može ništa i da je dovoljno prati zube i ne jesti slatko. Jer nama to nije dovoljno.
    Nije stvar pomirljivosti već toga da pokušavam pronaći način da pomognem svome djetetu kako ne bi izgubila i trajne zube - ovim tempom kvarljivosti neće joj izdržati dugo. Ovdje više ne govorimo o mliječnim zubima, već trajnim.
    I nije uvijek do genetike. Više je faktora, neki i u kombinaciji koji pogoršavaju stanje.
    Moja kći je prvi zub popravila s 2g. i 3 mjeseca, od tada smo mjesečno pa tromjesečno u zubara. Sve smo popravljali i jedno vrijeme je bilo zatišje, a od ljeta je opet krenula katastrofa. Ostalo je par točkica za koje me je naš zubar uvjeravao da ne treba popravljati, a ja se dala uljuljkati u to uvjerenje jer sam iskreno bila i premorena od višegodišnjeg napor oko zubića.
    Ona je dijete koje pije zelene sokove, jede voće, jedemo većinu domaće hrane, ne jedemo prerađevine, pečemo doma kruh. Slatko mogu na rođendanima, doma ga ne jedemo, osim domaćih kolača koji su uglavom smanjene slatkoće i češće s medom.
    Uzimali smo jedno vrijeme ulje jetre bakalara s uljima boražine, sjemenki mrkve, crnog kima i noćurka, sad smo opet krenuli prije 15 dana.
    Koristimo Schusslerove soli: fosfor i flor. Neredovito, ali sad opet nastojim da je svaki dan. Počeli smo ispirati usta blagim rastvorom sode bikarbone radi utjecaja na ph sline.
    Sad ćemo krenuti i s probioticima jer mi je jedna mama rekla da su oni radili taj test sline i da je malenoj prejaka želudčana kiselina i da joj jednostavo topi caklinu.
    Je li i kod nas tako, to bih voljela saznati... s nadom da će mi zubarica koja provodi taj test ponuditi i neka rješenja.
    Sljedeći tjedan idemo sresiti jedinice da se to ne širi dalje jer u mjesec dana se uduplalo, nadala sam se remineralizaciji, ali ništa od toga.
    Inzistirat ću da joj makne u sve točkice koje su ostale na mliječnim zubićima.

  44. #44
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Zaboravila sam napisati da ta mama koristi vodicu za zube za odrasle i štapićem pred spavanje natapkaju karijesne zube i kaže da im je za sad stalo.
    Ja nisam bila baš sklona tome radi sastava vodica za ispiranje usta, no sad više nisam pametna.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Moj ne jede slatkiše, pere zube, i opet ima rupe u zubima.par puta mu je zubarka zatvarala zube i svaki put je naoteknuo zub, jedino rješenje je otvoreni zub, jedva čekam da to ide van. Svaku dan stavljanje vaše, svako veće vađenje van, glancanje, čišćenje s intermedinalnom četkicom. Ispiranje pod mladom, znao mu je muž u tu vodu za ispiranje staviti vodu za ispiranje i tad je stradala guzica, pa smo to izbacili.

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Jelena
    upravo tome govorim.ovisi o zubaru puno.
    mojoj kcerki je zubar rekao da mora zub ostat otvoren jer ce nateknut.otisli smo drugoj stomatologici koja se puno vise potrudila isli 3x u 7 dana i svaka 2-3 dana mijenjali tu neku tekucinu koja se stavlja u zub.nakon tjedan dana joj je zatvorila zub i nikad problema.


    ALI trebalo se vise potrudit oko tog zuba.nekima se to ne da.
    Indi mijenjaj zubara . Zao mi je da je tako al nema druge nego prihvatit.ne dao Bog goreg zla.
    srwtno s alternativnim rjesenjima.
    mi smo prije isli svaka 3 tjedna sad idemo recimo svaka 2 mjeseca..

  47. #47
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Oprostite ako ima negdje vec, ali idete li kod pedodonta ili kod "normalnog" stomatologa?
    Mi se moramo nekamo prijaviti, a malo sam zbunjena s info koje dobivam u caskanju s poznanicima.
    Posljednje uređivanje od Christine : 27.04.2017. at 07:26

  48. #48
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Necaci mi imaju strasnih problema sa zubima, genetski. Do prvih pravih zuba posteno su se upoznali sa stomatolozima i prolazili svakave upale a higijena super.

    Moji nemaju, osim srednje koja je do 3.5godine redovito pila caj iz bocice(roibos) pa su joj stalno bile flekice po zubicima, imala je par popravaka i trajni su joj sasvim ok.
    Mala ima 2,5 i od godine i 3 mj sve zube osim kutnjaka koji su sada i izbili. Buduci da ih je rano dobila, ocekivala sam probleme. Jos nije prala sa pastom i nema niti jednu tockicu. Prije 5 dana je ostavila bocicu.

    Evo nekih sitnica koje sam pokupila u zadnje vrijeme kod zubara:

    Najvaziji je konac.

    Ciscenje kamenca kod drzavnog i kod privatnika nema veze jedno s drugime(barem ne kod moje)

    Mm ima besprijekornu higijenu zubi a cesto mu se kamenac talozi, drzavna mu je rekla da ima takvu slinu. Privatnik koji bi i imao interesa da mu se cesce dode, blijedo gleda i veli da nikada to nije cuo. Cesce pojavljivanje kamenca znaci da prethodni nije ociscen kako treba.
    Prvo ciscenje kod pvt je bilo grozno iako sam redovno obavljala kod "svoje"komade kamenca mi je vadila ispod mesa, pozelenila sam od muke.

    Na zdravlje zubica utjece jako zdravlje desni, dzabe svo pranje ako ispod desni uz rub se talozi ili su upaljene.

    Ti savjeti idu od vrhunskog stomatologa, za sada nas sve drzi kako treba

    Koristimo xilit u prehrani, sto se tice zasladivanja, kolaca itd ali svo troje jede slatko i ovako.

    NAJVAZNIJI JE KONAC

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •