Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Izbacivanje noćnog podoja_hoće sve bit OK? savjet pls

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno Izbacivanje noćnog podoja_hoće sve bit OK? savjet pls

    Ispričavam se kao ova tema već postoji nisam je našla.

    Moja curica isključivo dojena beba super napreduje, stara je točno 4 mj., po danu cica svakih cca 3-3,5 sata najčešće (nekad nakon 2h, nekad nakon 4 h), noću su podoji uglavnom oko 2-3h i oko 6h ujutro, buđenje između 6:30 i 7:30h.

    Noćas je došlo do promjene, bilo je već 4h a malena je zadnji put dojila u 21:00h(zaspala u 22h), ni u 4h nije pokazivala znakove da bi papala,a ja se ne mogu suzdržat i ne dat joj ciku jer imam jedan podsvjesni strah(čitaj:neznanje) da mi se ne smanji produkcija mlijeka ako nema noćnog podoja nego tek pred zoru kad zatraži. Uz to su mi bile prepune cice pa sam je podojila oko 4h, i opet oko 7h (tad je meškoljila).

    Sve mi se čini da je došlo vrijeme da moja malena curica može duže izdržat sa svojim zalihama preko noći i podojem pred spavanje,spavala je bez prestanka od 22h do 10h ujutro :shock: :D to se nije nikad prije dogodilo.

    E sad jel se ja mogu opustit, pustiti djetetu da diktira tempo?

    Hoće li bez obzira na izbacivanje noćnog podoja sve ok ostat s laktacijom?


    htjela bih svoju malenu što duže dojiti, sigurno do povratka na posao (nakon 1 god.), ako ne i duže.

    Možda je važno napomenut da sam imala 3 zastoja tijekom prva 3 mj.dojenja. Riješila ih u par dana ali ipak...možda da postupno pomičem to noćno dojenje ili ako ljepotica ne traži ni ne nuditi? ako ponudim ona sigurno uzima cicu mljac
    Dosad su se cice pokazale sporokužećima, skuže novi tempo nakon nekoliko dana .

    Molim savjet, hvala (posebno savjetnica za dojenje, ako je netko online). naravno dobrodošli su savjeti svih mama dojilica.

    P.S
    Svi se vesele kad bebe izbace noćni podoj da se napokon naspavaju a ja ne mogu vjerovat preispitujem tu mogućnost.

    Ne znači da se moja beba ne bi možda sama probudila za ciku u 4:30h da je nisam preduhitrila? a možda je bila samo ugodna svježa noć za spavanje?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Moja prijateljica koja je isključivo dojila oba svoja djeteta je s drugim djetetom imala tu situaciju da je dijete samo izbacilo noćni podoj - nije se budilo, ona ga nije budila. Bilo je sve OK, mama se sad vratila na posao nakon godinu dana i još doje. Nadam se da će ti se čim prije javiti koja od savjetnica.

  3. #3
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Lili samo tebi i curi ,mi još imamo 2 buđenja pa nemam savjet...tek nam je 7 tjedana pa se nismo bas uhodali ,tj nije isto vrijeme uvijek spavanje i jučanja

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    ina33, hvala ti, vidim da postoje primjeri manje ih je al ih ima.

    Laky, to je tako na početku, ja sam prvih 6 tj. bila zombi,al ono fakat zombi al sad mi je pjesma. Sretno s uhodavanjem!!

    Svajetnice, čekam i vaše mišljenje!!!

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    mislila sam savjetnice!!

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    mislila sam savjetnice!!
    Ako se ne jave, zvrcni ih.

  7. #7
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    nama se isto desilo da je s jedno 4 mjeseca šefica počela spavati cilu noć (od 10 do 5-6) i preskakati noćne podoje. Prvih dana sam se ja izdajala i spremala to mlijeko u ledaru, a kroz jedno tjedan dana se proizvodnja prilagodila.
    nažalost, taj divni period je trajao 2 miseca i kad je imala 6 miseci opet se počela buditi svakih cca 3 sata. i opet se proizvodnja prilagodila u par dana.

    sad ona ima 1 godinu i još uvik ciki po danu i noći i ne pokazuje namjeru da prestane, a ni ja ne namjeravam prestati.

    Tako da mislim da nemaš razloga za brigu, dok je dojiš na zahtjev (pa makar to bilo samo po danu) bi sve trebalo biti ok.
    Možda ti službene savjetnice budu korisnije, ali ovo je savjet temeljen na iskustvu pa će valjda biti koristan

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    rossa, hvala ti puno

  9. #9
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    ma ništa, eto dobro je da i ja nakon godinu dana traženja savjeta, mogu nekom ponuditi odgovor

  10. #10
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Moje iskustvo;
    Kad je Lara imala 4 mjeseca spavala je ravno 40 noći (brojila sam i bilježila na kalendar), bez noćnih buđenja i traženja cike. Nakon toga sve po starom.
    I danas doji po noći od 3-6 puta ili ti svakih 2- 2,5 sata a po danu oko 4 puta jer papa dohranu. Uz dojenje pije vodu normalno a kroz dan, ta 4 podoja su joj ko zamjena za slatkiš ja bih rekla. Drugu tekućinu ne pije osim kad negdje idemo popije dječji sok od jabuke par gutljaja.
    Znači doji preko 16 mjeseci i ne razmišljam o prestanku nego kad to ona bude sama htjela.
    Ovo nacicavanje ili izbacivanje noćnih podoja ja bih nazvala nekom dječjom fazom pa možda čak i skokom u razvoju jer se tako i Lara ponašala u toj dobi od 4-5 mjeseci.
    A cice, hm, kad je prespavala cijelu noć od 22-23 do ujutro u 08 ja sam se 3-4 noći ustajala i izdajala se ručno iznad kade jer su me probudile bolne dojke pune mlijeka .
    Izdojila sam tek toliko da me bol popusti u jednoj, a drugu sam izdajala više jer da se i probudi, što nije, cikila bi samo jednu.
    Izdajalicom se taj period nisam mogla izdojiti ne znam niti dan danas zašto, (jednostavno nije išlo kad sam pumpala), jer sam ju redovito koristila da bih izdojila višak mlijeka koji sam nažalost bacala i u Larinoj i kasnojoj dobi, naime imala sam previše mlijeka do negdje Larinih 5 mjeseci pa se dotok mlijeka smanjio sa 6 njenih mjeseci kada smo počeli sa dohranom, isto tako je bilo, par dana bolne cice, pa manje mlijeka da sam i ja pomislila da će mlijeko nestati pa su mi curke sa foruma odgovorile da se uspostavila laktacija, tj. uspostavila se ponuda = potražnja
    Te riječi su mi puno pomogle i smirile me i nikada nisam više pitala nešto takvo i nemam problema hvala bogu sa dojenjem ni dana danas i dojenje nas jako veseli. Samo hrabro mame!
    Nadam se da sam barem malo doprinjela.
    Mama dojilica

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Hvala curke,
    al zasad ništa od toga to je bilo tu jednu noć kao, al već sljedeću je sve po starom između 3 i 4h ciki pa opet oko 6h.

    Bar sad znam ako se ponovi da ne trebam brinut nego pustiti dijete po svom.

    Bebi najbolje zna što joj odgovara.

  12. #12
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    bas sam ti htjela napisati da ce se to promijeniti, da ne mora znaciti da ce svaku noc prespavati u komadu, al nisam htjela coprati

    i moja mala par noci prespava od 20 do 5 ujutro, i taman kad se ja ponadam da cu napokon, nakon 2 godine, imati miran san, ona se opet krene buditi u ponoc, pa u 3, pa u 5...

    al mi je super to sto pretpostavljam da se vec zna i sama uspavati (kad je tako po noci nahranim, polegnem u kinderbet polubudnu, ona se jos malo meskolji i sama zaspi). s Lovrom mi je to bio SF, on se jos uvijek budi po noci (cesce od Lorene) i uvijek netko mora biti kraj njega.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    draga, bome ti je veselo,al zato si sigurno fit ženska

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Eh, meni to isto zvuci super da nema noćnih podoja...moja mala ima 3 mjeseca i kad je prije 20 dana prespavala cijelu noc, tj na kraju sam je probudila da jede jer mi bilo cudno kako moze tako dugo spavati da ne jede - tek sam onda skuzila kako mi je bolna dojka - dobila sam mastitis taj dan I kako onda to sprijeciti??? Meni je pedijatrica rekla da je beba jos premala da ne jede po noci i da je obavezno moram buditi svaka 3 sata..

  15. #15
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    postoje bebe koje od rodjenja spavaju po noci dosta u komadu (ja sam se nadala da ce Lorena biti jedna od njih, ali nis od toga). ako imate takvo dijete, naspavajte se i za nas a kako sprijeciti mastitis u slucaju da ti beba prespava noc? ja uvijek u spavacoj sobi imam nekoliko tetri i kad nam se dogodi da recimo spava od 20 do 4, ja joj dam npr. desnu cicu, a lijevu dotle izdojim u tetru, tek toliko da mi se smanji napetost.
    dok god se beba normalno ponasa, nema znakova gladi (pelene...), nije zbog zutice uspavana...mislim da nema potrebe buditi je po noci (tako su meni rekli i patronazna i pedijatar).

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Znam da nije dobro buditi po noći dijete, ali zadnji mjesec nam je dobila samo 200 grama i pošto je tako znala spavati po cijelu noc, pedijatrica je rekla da ne jede dovoljno i da je moramo buditi da jede (jer meni to isto onda nije dojenje na zahtjev). Ne znam što bi bilo pametno....Jer vjerovatno ako ne dobi vise kod drugog vaganja, valjda onda ide dohrana??

  17. #17
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    ovo sto se tice kilaze, nisam pametna, bilo bi dobro nazvati rodin tel pa pitati (one ipak vise znaju).

    iako, ja bebu, dok god je vesela, zdrava, piski i kaki normalno, ne bi budila po noci (ali to iz mene progovara 2 godine ne spavanja )

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    KOliko treba vremena da se uspostavi ta ponuda i potraznja mlijeka u dojkama?? tj da bude toliko koliko je potrebno djetetu? meni jos nije...

  19. #19
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    to je individualno, i sa svakim djetetom drugacije. a sto znaci da se tebi jos nije ustalila? mislis da ga imas previse ili premalo? i kako si dosla do tog zakljucka?
    meni se s Lovrom ustalila otprilike kad je imao 3mj, s Lorenom jos uvijek nije (ima 3,5mj).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    mislim da nije. prije mjesec dana je bila jedna dojka dovoljna da se najede i bilo je dosta 10 min,pa da bude bar 2,5 sata zadovoljna, a sad sisa svako malo jer zaspi i dajem joj obje dojke - to potraje po sat, sat i pol pa me stvarno umori. I jos k tome desnu sisu bas i nece jesti jer teze ide mlijeko pa brzo odustane i onda joj dam drugu. Prakticki sad nam se sve pobrkalo. Ona brzo zaspe dok dojimo, kad se probudi nekad za 10 min, nekad za pol sata, nekad i duze, opet joj dajem sisu i tako stalno nikako da saznam kad je sita jer nikad sama ne pusti sisu kako bi navodno trebala. I stalno mijenjam sise kod podoja i jos uvijek imam kvrzice koje ona nikako da isprazni, a rucno ih mogu samo malo smanjti, nikako da nestanu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Stalno se bojim da mi ne nestane mlijeka. L&L ti imas iskustva, kako znas kad ti se uskladila laktacija? dok pojede sve iz jedne sise ili obje, ili kako to znati??

  22. #22
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    eh, prije mjesec dana je imala samo 2mj gle, znas one skokove u razvoju (3-6-3-6), mozda joj je sada neki skok, pa zato vise trazi.
    niti jedno od moje djece nisu samoinicijativno pustali bradavicu, uvijek sam ja vadila.
    mozda se, kad se nakon hranjenja probudi, samo treba podrignuti. pa je mozes probati malo ponositi.
    ako ti brzo zaspi kad je stavis na cicu, mozes probati s kompresijama (to je nesto slicno izdajanju, samo mlijeko curi bebi u usta, pa mora gutati).

    ali, moj je dojam da se ili treba podrignuti ili joj samo fali tvoja blizina

    i nisi napisala kakva je situacija s pelenama, kak se beba ponasa, jel inace sve ok (osim tog neprestanog cicanja)?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Pelene su Ok, puno popisanih, sad vec samo 2 pokakane na dan, nekad i jedna - prije je bilo po 5, ali to sam cula da se s vremenom smanjuje. Probat cu s podrigivanjem. Ovo s kompresijom sam probala, ali se bojim da ako stalno radim da ce se ulijeniti pa da nece htjeti vise vući. Nego, sto da radim s kvrzicama? dal je to normalno da budu ili ih treba stalno tiskati?? jel su tebi sise mekane ili i ti imas pokoju kvrzicu? stalno mijenjam polozaje dojenja ali nikako da se neki kanalici isprazne.

  24. #24
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj Jabučica prvotno napisa
    Stalno se bojim da mi ne nestane mlijeka. L&L ti imas iskustva, kako znas kad ti se uskladila laktacija? dok pojede sve iz jedne sise ili obje, ili kako to znati??
    ma, nemam bas tak puno iskustva, puno bolje je nazvati rodin telefon.

    s Lovrom sam zakljucila da mi se ustabilila proizvodnja kad sam mogla prestati koristiti cico uloske. s Lorenom ih jos uvijek moram koristiti jer mi, dok je hranim na jednu, iz druge curi.
    gle, i ja ponekad, posebno navecer, dam Loreni obje cice, a ona i dalje urla. onda je malo ponosim, ona se podrigne nekoliko puta, zbljuca visak i onda je stavim na cicu da zaspi.

    djeca nevjerojatno brzo rastu i mijenjaju se. mjesec dana je kod njih dugo razdoblje u kojem su nevjerojatno puno napredovali. potreba za snom im se smanjuje (rijetki ce i dalje spavati cijeli dan kao novorodjence), sve ce vise biti budni. mozes je nositi, pjevati joj, pricati, zveckati sa zveckama (ili kao sto ja radim, stavim je u kosaru pored mene, a ja tipkam na rodi )

  25. #25
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj Jabučica prvotno napisa
    Nego, sto da radim s kvrzicama?
    e, tu ti ne mogu pomoci, jer tih problema nikad nisam imala. cice su mi mekane, kad se eventualno prepune, onda je cijela tvrda, nikad nisam imala nikakve kvrzice. kad mi je cijela tvrda, izdojim u tetru tek toliko da napetost popusti i cekam do sljedeceg hranjenja.

    valjda ce se javiti netko da ti i oko toga pomogne.

    i sretno, i uzivaj u maloj bebici, brzo ce narasti

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    hvala na savjetima L&L

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •