Vidi rezultate ankete: spavaju li vaši 4,5 godišnjaci popodne?

Glasači
104. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • da, uvijek

    33 31.73%
  • ne, uopće

    36 34.62%
  • samo ponekad

    35 33.65%
Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: anketa: spavaju li vaši 4,5 godišnjaci popodne?

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno anketa: spavaju li vaši 4,5 godišnjaci popodne?

    eto, to je pitanje! imam problem. moja curka je najmlađa u grupi u vrtiću i niko u njoj ne spava, međutim njoj jako fali sna pa se dvoumim da tražim od tete da ju stavi spavati... jedva dočeka 7,pol 8 da ide spavati, ustaje u 6i 15! pa me zanima neki prosjek :/

  2. #2
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    bojan po danu ne spava od 3. godine, al on u jutro spava do oko pola 8, a ponekad i do pola 9, tako da nema problema sa dnevnim nespavanjem

    da se budi tako rano kao tvoja djevojčica sigurna sam da bi mu taj dnevni odmor nedostajao; zatraži tete da ju stave spavati, nema veze ako i ne zaspi, neka makar malo legne i odmori se, bit će joj lakše progurati poslijepodne

    bojan je tako imao običaj samo malo odležati u vrtiću, poslušati priču i kad se odmorio onda bi se digao i otišao na igru, to je ok funkcioniralo, iako mu sada više ni to nije potrebno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Andrej uredno spava, i doma i u vrtiću.
    Ima dana kad preskoči dnevno spavanje iz nekog razloga, ali onda sljedeći dan uredno odkrmi 2,5 ili čak 3 h :shock:
    Ali on se rano budi, u pravilu prije 7.

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    doma ne, osim ako se jaaaaaaaaako umori ujutro
    u vrtiću da

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno Re: anketa: spavaju li vaši 4,5 godišnjaci popodne?

    Citiraj nataša prvotno napisa
    njoj jako fali sna pa se dvoumim da tražim od tete da ju stavi spavati... jedva dočeka 7,pol 8 da ide spavati, ustaje u 6i 15! pa me zanima neki prosjek :/

    ako njoj fali spavanje nevidim razlog zašto nebi tražila od tete da joj to omogući....
    znam klince koji spavaju popodne do škole, pospanci mali,

  6. #6
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ja sam iznenađena rezultatima ankete (do sada 11 glasova). Bila sam uvjerena da puno veći postotak djece ove dobi (trenutno 27%) spava po danu.
    Lovre spava i presretna sam što je i sada u vrtiću u "spavačkoj grupi".

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Lea ne spava po danu već od druge godine, ali ona nije išla u vrtić što znači da se nije rano niti ustajala.

  8. #8
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    doma ne, osim ako se jaaaaaaaaako umori ujutro
    u vrtiću da
    X

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam samo izrazito iznenadena da postoje tako velika djeca koja spavaju po danu :shock: .

    moj f. ne spava otkad je imao 1,5 godinu a po svemu sudeci i k. ce uskoro njegovim stopama

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    neznam što je čudno da dijete spavapo danu?
    Pa i vi volite nekad leć, ili?

    moja cura, sad će tri godine (pa ne spadamo konkretno u skupinu o kojij se priča, ali...), spava po danu 3,5 do 4,5 sati, ujutro se diže u devet, a navečer je u pola deset u krevetu, ona je takvo dijete da joj treba puno sna,
    a pošto je takva spavalica, sigurno će još jedno vrijeme spavati po danu....

  11. #11
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Andrej uredno spava, i doma i u vrtiću.
    Ima dana kad preskoči dnevno spavanje iz nekog razloga, ali onda sljedeći dan uredno odkrmi 2,5 ili čak 3 h :shock:
    Ali on se rano budi, u pravilu prije 7.
    Potpis od A do 7.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    moja ima 4,5 godine i kad je u vrtiću spava jer se diže rano (oko 6)...spava u vrtiću oko 1-2 sata a navečer ide leći oko 10...

    kad je kući obično se digne kasnije oko 8-9 i tada nema potrebu spavati...

  13. #13
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    doma ne, osim ako se jaaaaaaaaako umori ujutro
    u vrtiću da
    Ovako nekako. Mada se dogodi da i u vrtiću samo leži i gleda okolo.
    Doma u 90 % slučajeva ne spava, osim ako se zezne

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja sam samo izrazito iznenadena da postoje tako velika djeca koja spavaju po danu :shock: .
    Ne samo djeca, postoje i veliki odrasli ljudi koji bi rado svaki dan odspavali malo poslije ručka, samo da mogu

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    BC ako se digne oko 8 sigurno nece spavati popodne, sto bas MM ne pase, pogotovo ako on legne s njim da ga uspava (jasno vam je ko od njih dvojice spava)
    u vrticu ponekad spava, a ponekad ne, ovisno kad se digao.

  16. #16
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Glasala za 'samo ponekad' ali praktično spavaju 3 puta mesečno i to uglavnom vikendom u neko nevreme (tipa nakon 17h)

    Ustaju svakog jutra u 6:45, na spavanje idu iza 21h. Ne znam kako izdrže ali izdrže Ja izdržavam jedva

  17. #17
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    doma ne, osim ako se jaaaaaaaaako umori ujutro
    u vrtiću da
    Ovako nekako. Mada se dogodi da i u vrtiću samo leži i gleda okolo.
    Doma u 90 % slučajeva ne spava, osim ako se zezne
    ovako i kod nas
    s tim da ustaje između 6 i pol 7 ujutro
    i cijelo ljeto sam ja popodne odmarala, on bi nekad legao ravno 5 minuta kraj mene, pa bi mu dosadilo i otišao se igrati
    u vrtiću zadnji zaspi, ali ipak zaspi
    navečer ide spavati u 21h

  18. #18
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Moj ne spava po danu od svoje 2,5 godine...nikada, ni u vrticu ni doma...ne pitajte kako...


    Budjenje je oko 8.00 - 8.30 a ide spavati oko 21.30 - 22.00

  19. #19
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    doma ne, osim ako se jaaaaaaaaako umori ujutro
    u vrtiću da
    X

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U toj dobi još treba spavati,. moj je bio u mješovitoj grupi i s 5 i s 6 godina ( dvije različite godine) u kojoj nije bilo spavača ( tj. bilo ih je par) . Ja tražila da obavezno spava, jer što ću ja s njim ak mi spava od 3-6 popodne, nemože ići van. Tak da je kod njih bilo organizirano spavanje u drugoj sobi i spavalo se. Za razliku od njega njegov prijatelj nije spavao u vrtiću, nego je krmio cijelo popodne, i išo van tek iza 19 sati, kad smo se mi već umorni vraćali, tak da se nisu ni mogli igrati vani. U to isto vrijem je vikendima spavao jedan dan po 4 sata, a drugi dan po 3 sata popodne, a dizao se u pola 7. Išao navečer spavati oko pola 9.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    s 2,5 prestao spavati po danu, u vrtiću se pati, najčešće zaspi nakon dugog mučenja, oko 14 kad se drugi već počinju buditi

    navečer zaspi oko 21 - 21,30 i spava do 7

  22. #22
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Novi isto ne spava popodne od oko 2. rodjendana, ne secam se tacno. Izi nema ni punu godinu pa spava jednom, sat vremena uglavnom.

    Ali, ni mm ni ja ne spavamo po danu, nikad, ako to ima veze..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    5,5 godina, spava popodne cca 1 sat, po noći 21-6.45,
    u vrtiću cijela grupa spava, a u dobi su 4,5-5,5 i mislim
    da će ih cijelu ovu (šk.) godinu stavljati na spavanje.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kako odredite jel' dijete za spavanje ili više nije za spavanje :??
    Mislim, naravno da ako ih ne stavim spavati (doma) da neće spavati, a ako ih stavim, onda u pravilu zaspu. Dakle, na meni je hoću li ih staviti u krpe ili ne.
    U vrtiću još spavaju.
    Naravno da ako i ne spavaju po danu izdrže do navečer i nisu niš posebno nervozni. Malo se umore i primire oko 16 - 17h, ali predvečer opet živnu i razigraju se, bez obzira jesu li po danu spavali ili ne.
    Dakle, kak određujete jel' djetetu još uvijek potrebno dnevno spavanje ili ne?

  25. #25
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa
    Kako odredite jel' dijete za spavanje ili više nije za spavanje :??
    odredim tako da ga stavim na spavanje, a on ne zaspi, nego se vrti, diže, priča, pjeva...pa drugi dan isto, pa trreći...pa nakon određenog vremena "odredim" da nije više za spavanje

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Da, dobro, OK .
    Moji se zasad još uredno i poslušno slože u krevet i začore bez pogovora.
    Još im neke druge ideje nisu pale na pamet .

  27. #27
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Neven spava i to i po 3 sata . A kad je bio mali sat vremena u komadu je bio uspjeh! Spava i doma i u vrtiću, tate mi kažu da ga ponekad u tri i bude da si još stigne pojesti dok dođemo po njega!
    I naš je tata veliki dnevni spavalica pa valjda i genetika ima ulogu.

  28. #28
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    Jakov (5g) uredno i bez problema spava u vrtiću, dok vikendom kući ne spava. Ako bilo gdje odemo autom tog dana automatski zaspe, ali ga nikako ne možeš natjerati na popodnevno spavanje.

  29. #29
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Spava,svaki dan. I doma i u vrtiću. Vrlo rijetko se dogodi da baš uopće ne spava ali to je recimo ako ujutro spava do poslije 9 sati. Onda samo legne da se odmori.I vidim da nema nikakve šanse da bi izdržao da ne spava,tako da smo svi zadovoljni za sad.

  30. #30
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    L. (5 god.) spava svaki dan 2-3 sata- ujutro se budi oko 7, navečer zaspi oko 9, a M. (4 god.), spava 1,5-2 sata i navečer nešto kasnije zaspi- jednostavno joj treba manje sna nego njemu... i spavat će do škole ... inače su cendravi i nemogući..
    Kad su u vrtiću, spavaju nešto kraće, pa su već oko 20.00 u pidžamama..

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kod nas je bilo ovako: već od druge godine, možda dve i pol, Lea je počela bojkotirati dnevno spavanje, što znači da se ustajala, skakala, i trebalo je po sat vremena da zaspe. Znala je početi glasno pljeskati rukama kad bi skužila da tone u san Mi smo baš jako i pretjerano forsirali to dnevno spavanje, jer smo mislili da će sa tri godine krenuti u vrtić, pa smo htjeli da zadrži tu naviku i da spava u vrtiću (radi ranog ustajanja). To je dovelo do grozne situacije da bi ju po sat vremena uspavljivali, onda budili da ne spava predugo popodne, a navečer ne bi zaspala do ponoći. Kad je vrtić propao, odustali smo i od dnevnog spavanja. LEa nikad neće spavati po danu niti minute, ako zaspe to znači da je dobila temperaturu. A najčešće niti kad je bolesna neće niti malo spavati, to je nešto nevjerojatno, kuri cijeli dan, malaksala je ali neće spavati. MM i ja recimo stavimo crtić i zaspemo uz nju kao klade, a ona ništa. Po noći oduvijek spava čvrsto i bez buđenja.

  32. #32
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    ne znam kako odgovoriti na anketno pitanje ??

    ovako,
    u vrtiću, uvijek i bez problema DA
    doma, vikendom, redovito NE

    ... i sad ti budi pametan :?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Andrej uredno spava, i doma i u vrtiću.
    Ima dana kad preskoči dnevno spavanje iz nekog razloga, ali onda sljedeći dan uredno odkrmi 2,5 ili čak 3 h :shock:
    Ali on se rano budi, u pravilu prije 7.
    Potpis od A do 7.
    potpisujem

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Kada ide u vrtić budi se u 7,30 i tamo spava, vikendom se budi u 9,00 i ne spava.

  35. #35
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    sad kad se promjenio sat ukinila sam j. spavanje. on zaspe oko 1 i budi se oko 3 ipo, 4 - tada je vec skoro noc! ali s njim nema problema, on ide lec oko 19 h i budi se ujutro izmedju 7 i 8. ne idemo u vrtic

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Moj stariji je "izbacio" popodnevno spavanje negdje prije petog rođendana. Mlađi bi spavao popodne i dan danas (2. razred osnovne) samo da ima priliku...

    Na moru i dan danas spavaju popodne s velikim guštom. I mi isto...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Od 2,5 godine ne spava popodne.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uglavnom ne, od 2.5g.
    Eventualno ako se iz nekog razloga ustane jako rano ujutro, prije 730 ili ako je npr. bolesna.

    Ne spava cak ni sada kada je krenula u vrtic.

  39. #39
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Mojoj curi je vec sest ali je sa 4,5 spavala popodne. I sa pet. Sada je u skoli citav dan pa ne spava. Moj 3,5 godisnjak odavno ne spava. Preko dana je kod tete cuvalice pa ga ne polijeze ali idu jaaako rano u krevet oko 19 h ili 19,30.

  40. #40
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Moja starija curica ima 4 god i uglavnom spava. U vrtiću kako kada a doma preko vikenda uglavnom da ali zaspe oko14.00. Preko tjedna spava do 8 pa me i ne čudi što ponekad u vrtiću ne spava jer joj je to vrijeme kad oni idu spavati (oko 12 sati) ipak malo prerano. A već duže vrijeme mi se čini da bi ona mogla i bez spavanja samo što je onda cendrava oko 18.00 pa mi je lakše da je pa makar na silu stavim na spavanje. Mlađa ima 2.3 g i redovito spava i doma i u vrtiću. :D

  41. #41
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    moji decki spavaju svaki dan u isto vrijeme.dakle stariji,(4 god) jos uvijek spava i to min 2 sata.meni se nekako cini da je tu dosta do nas roditelja, naime, ja smatram da im je taj odmor jako koristan za opce stanje organizma i sve aktivnosti podredim tom dnevnom spavanju (nista drugo nije u planu u to vrijeme).
    bilo je situacija, dok je bio mladji, kad je negodovao i govorio da nece spavati, ali ja sam forsirala...

  42. #42
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    moji decki spavaju svaki dan u isto vrijeme.dakle stariji,(4 god) jos uvijek spava i to min 2 sata.meni se nekako cini da je tu dosta do nas roditelja, naime, ja smatram da im je taj odmor jako koristan za opce stanje organizma i sve aktivnosti podredim tom dnevnom spavanju (nista drugo nije u planu u to vrijeme).
    bilo je situacija, dok je bio mladji, kad je negodovao i govorio da nece spavati, ali ja sam forsirala...

  43. #43
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    mi već ne spavamo doma pa skoro od 3 godine.
    Ali kad je u vrtiću nekad zaspi nekad ne.
    Ali doma nema šanse.

  44. #44
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Moja mala ne spava po danu od svoje treće, to je nekako došlo u doba kada smo je odvikli od dude ne znam dali je to povezano ili ne. Preko dana funkcionira bez problema a navećer dolaze problemi pošto ne želi na spavanje pa se većinom borimo do deset i pol. U vrtiću ide spavati bez problema!

  45. #45
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Moja mala ne spava po danu od svoje treće, to je nekako došlo u doba kada smo je odvikli od dude ne znam dali je to povezano ili ne. Preko dana funkcionira bez problema a navećer dolaze problemi pošto ne želi na spavanje pa se većinom borimo do deset i pol. U vrtiću ide spavati bez problema!

  46. #46
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    moja curica spava svaki dan u vrtiću ali evo kad dođe nedjelja i svi smo doma-nema šasne! a meni duša spava

  47. #47
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    spava u 99% slučajeva!
    ponekad vikendom mi zeznemo jer obično imamo pretrpan raspored, pa preskoči spavanje, ali onda uglavnom bude nemoguća!
    puno bolje funkcionira i ona i mi kad odspava svoje!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    Od 4 ne spava vikendom, sada ima 5, prije ljeta pokušali sa nespavanjem na njezino inzistiranje no po putu iz vrtiča bi zaspala pa smo odlučili da spava...nakon ljeta ponovo se bunila i dogovorili da legne ako zaspi OK ako ne ne... spava cca 3 puta tjedno i to dobro funkcionira...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    U vrtiću da jer se u jutro budi u 7,30 a vikendom ne jer se budi u 9,30.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •