Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Osjetljiva koža-kako se pripremiti za dojenje

  1. #1
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno Osjetljiva koža-kako se pripremiti za dojenje

    Molim iskusne dojilje da me savjetuju
    Trudna sam 30 tjedana, za 2 mj cu roditi.
    Imam strasno osjetljivu kožu (što lica što tijela), svjetloputa sam, koža mi reagira crvenilom te iritacijom na mnoge podražaje kao što su brijanje, ubodi i slično.

    Čula sam od još par cura koje su kao i ja - osjetljivke, da su imale problema s dojenjem: bolovi, krvarenja, guljenje bradavica, upale, crvenila i slično.
    Znam da postoje one teorije da se bradavice trljaju ručnikom i na taj način pripremaju za dojenje, pa možda mazaje Purelanom nakon trljanja kao priprema za dojenje :?

    Znam da promjene položaja djeteta i pravilno sisanje dosta utječu na to hoće li dojenje biti otežano, no kod mene bi i ispravan položaj možda mogao uzrokovati probleme, čisto radi osjetljivosti kože.
    Inače na preporuku dermatologa pijem Omegu i trackam se kremicama po tijelu koje ublažavaju iritacije.

    Što mislite, ima li netko pametan savjet?

  2. #2
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    ja isto imam dosta osjetljivu kozu (crvenokosa sam, s pjegicama...), i jedino sto sam s Lovrom radila, sam mazala poslije svakog podoja bradavice s mlijekom. ponekad sam i cesce to radila, izmedju podoja. i da, s Lovrom su me bradavice boljele prva tri mjeseca, pogotovo na pocetku svakog podoja, tako da su mi suze isle, ali smo ustrajali i nakon 3mj se sve smirilo. sada s Lorenom, od pocetka uopce nemam nikakvih problema (jedino mi u maratonskim dojenjima od skoro sat vremena - dakle, kada se mazi, zna doci neugodan osjecaj, jer joj je bradavica cijelo vrijeme u ustima, pa pretpostavljam od silne vlage mi dodje neugodan osjecaj).

    i nosila sam samo pamucne grudnjake, mijenjala one jastucice cesto (poslije svakog podoja sam promijenila jastucic na onoj cici koja nije bila koristena).

    imala sam malu averziju prema bilo kakvim kremama jer nisam bila sigurna hocu li dovoljno dobro oprati, da dijete ne bi progutalo...a i majcino mlijeko je za sve najbolje

  3. #3
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    e, i jos jedan savjet - meni su se s Lovrom znale na vrhu bradavice napraviti krastice. prvo ih nisam dirala, al sam onda skuzila da mi preko te krastice ne moze curiti mlijeko i da bi mi se cica mogla upaliti, pa sam tu krasticu otkinula. i sve je bilo (bar meni) ok.

    s Lorenom ih nisam imala, tako da je 2. put sve lakse.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    ja nisam nista radila. dojimo najnormalno.
    cekaj da rodis pa ces vidjeti. za sada ne radi nista.

  5. #5
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Arkana10 prvotno napisa
    ja nisam nista radila. dojimo najnormalno.
    cekaj da rodis pa ces vidjeti. za sada ne radi nista.
    potpisujem; i ja sam svijetle i osjetljive kože, a nikakvih problema nisam imala (u našem dugom stažu )

  6. #6
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    najbolji ti je savjet o mazanju mlijekom nakon podoja. nemoj još ništa raditi kao trudnica, kad dojenje krene ćeš vidjeti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Re: Osjetljiva koža-kako se pripremiti za dojenje

    Citiraj argentina prvotno napisa
    Čula sam od još par cura koje su kao i ja - osjetljivke, da su imale problema s dojenjem: bolovi, krvarenja, guljenje bradavica, upale, crvenila i slično.
    Znam da postoje one teorije da se bradavice trljaju ručnikom i na taj način pripremaju za dojenje, pa možda mazaje Purelanom nakon trljanja kao priprema za dojenje :?
    Zadnjih mjesec dana trudnoće sam na savjet patronažne koju sam srela pokušavala "pogrubiti" bradavice s trljanjem ali sam nakon par puta odustala jer mi nije imalo smisla da ih maltretiram pogotovo što su mi bile izuzetno osjetljive na dodir. Pa nije to taban da očvrsne ako hodaš bos.
    Dojenje prva dva tjedna mi je bilo neugodno, čak bolno. Nakon malo početne muke, sve je krenulo nabolje. Ne vjerujem da bih to izbjegla "pripremom bradavica za dojenje".

  8. #8
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    hvala na savjetima cure

    ma nadam se da ce biti sve ok, jer bih jako voljela dojiti sto dulje i da ne moram koristiti nadohranu.
    nadam se da ce biti sve ok.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Bit će Informirana si a ako ikad išta zapne imaš naše savjetnice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •