Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: "mirna" predstava za djecu

  1. #1
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno "mirna" predstava za djecu

    Nisam znala kako da naslovim topic, ali zeljela bih da mi predlozite neke kazalisne predstave za djecu koje nisu glasne, strašne, mračne...

    U čemu je problem?
    S Janom sam išla samo u kazalište lutaka i uvijek bi nakon 5 min izašli van jer se plašio (buke, mraka, gužve, likova, glumaca...)

    Ali on će uskoro 4 godine i želim ga odvesti na neku kazališnu predstavu ali mislim da ću odustati od kazališta lutaka (a tamo smo išli jer je u to vrijeme obožavao Tri praščića, Vuk i 7 kozlića...)

    Možda Miffy?
    Ili vidim da sada igra Medvjed Pooh i Snjeguljica i 7 patuljaka...

    ili da pričekam još malo kada bude spreman za kazalište?
    Iako kada ga pitam hoćemo li ići i on govori da hoće...
    A i inače mu smeta velika buka i gužva...to baš ne voli...

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja sam svoje , za privilavanje, vodila na lutkaricu Vandu u Profil.

    Ne znam ima li još njenih predstava tamo, ali možda ima u Tkalčićevoj (bilo je nedjeljom u podne).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Dječje kazalište Dubrava ima dobre predstave, i rekla bih da je ono što smo dosad gledali prihvatljivo i za one malo osjetljivije
    Od novijih stvari na repertoaru, preporučujem predstavu "Oh, kako je lijepa Panama" - nema ničeg strašnog, glasnog ni mračnog, i jako je lijepa

    Kazalište Trešnja vam ne bih preporučila, njihove predstave su općenito dosta glasne (bar je takvo naše iskustvo).

  4. #4
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    Miffy je super.Mi bili 3 puta sa starijim sinekom i opet cemo ici, a povest cemo i braceka. Inace, isli smo u kazaliste lutaka i nije mu se svidjela predstava 3 prascica.
    Kad smo neki dan citali Miffy opet je pitao: kad cemo ici gledati Miffy i zasto nesmijemo na pozornicu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ako krećete s kazalištem, nemojte nikako sa ZKL-om

    predstave su preduge, mahom dosadne, a neke lutke budu strašne..zatim ugase sva svjetla i ubiju te muzikom

    mi doveli dijete na prvu predstavu u životu u ZKL, na Lopticu-hopsicu

    koja greška..prvo se sve ful,ful zamračilo, a onda su iznebuha, u toj mračnoj tišini tako glasno opalili muziku da sam se ja isprepadala...bili smo vani za minutu

    odite u malu scenu, ili trešnju na tu miffy...miffy nisu lutke nego glumci, a i cijelo vrijeme je dosta svijetlo tak da nema nikakvih šokova

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Dječje kazalište Dubrava ima dobre predstave, i rekla bih da je ono što smo dosad gledali prihvatljivo i za one malo osjetljivije
    Od novijih stvari na repertoaru, preporučujem predstavu "Oh, kako je lijepa Panama" - nema ničeg strašnog, glasnog ni mračnog, i jako je lijepa
    i od nas ista preporuka. samo nemojte sjesti u prvi red jer u jednom trenu glumci siđu s pozornice tražeći panamu.

    zna li netko što je s kazalištem let, hoće li ga otvoriti i kad?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Ja bih preporucila kazaliste mala scena.vode ga prekrasni ljudi i imaju veoma kvalitetne predstave,za vas osobito zgodne pricu o oblaku,zatim prica o kotacu.takodjer,imaju i kako zivi antuntun no ne znam kada ce je iznova imati kod sebe(na gostovanjima je izvode).
    kazaliste lutaka bih zaobisla,dok dijete ne poraste..

    evo link:
    http://www.mala-scena.hr/hrv/program.asp?p=m

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Prica o oblaku u maloj sceni - kraljica i ja smo zajedno uzivale u interakciji glumca i djece ...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    mi sutra idemo u malu scenu na kravu ružicu. karlo isto ne voli buku i nije lud za kazalištem, ali ovo mi se čini nekako drukčije od ovih nabrijanih predstava koje smo iskusili. prema repertoaru koji kanimo odgledati ove sezone, mala scena svakako. samo je rezervacija karata lutrija jer imaju malo mjesta a puuuuno zainteresiranih

  10. #10
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mala scena je divna, obožavamo priču o kotaču i priču o oblaku.
    čekamo i padobrance.
    može li mi netko objasniti zašto zaobilaženje kazališta lutaka?
    rezervirala sam karte za nedjelju, pa me zanima.

  11. #11
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Definitivno Miffy u Trešnji - prekrasna, vesela, vedra, zabavna predstava koju je moj (tada trogodišnjak) odgledao u jednom dahu i stalno traži da idemo opet.

  12. #12
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    može li mi netko objasniti zašto zaobilaženje kazališta lutaka?
    rezervirala sam karte za nedjelju, pa me zanima.
    dvs mala razloga:
    -predstava Vuk i 7 kozlića - prva scena-zamračeno.iz kontejnera za smeće iskače glumac u crnom krznu sa dvije crvene lampice umjesto očiju. tu već pol ljudi izađe van
    -ljepotica i zvijer -ljepotica ružnija od zvijeri

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    Citiraj gitulja prvotno napisa
    -ljepotica i zvijer -ljepotica ružnija od zvijeri
    joooj, sorry, ali moram
    da ljepotica ružnija od zvijeri; majko mila, pa kako jadna žena izgleda?!

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj ivy prvotno napisa
    Citiraj gitulja prvotno napisa
    -ljepotica i zvijer -ljepotica ružnija od zvijeri
    joooj, sorry, ali moram
    da ljepotica ružnija od zvijeri; majko mila, pa kako jadna žena izgleda?!
    pa ko lutka

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa
    pa ko lutka
    A-haaaa!
    Nisam čitala ono prije.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    157

    Početno

    Mi isto izbjegavamo kazalista u sirokom luku. S Mifi smo izasli cim su se glimci pojavili (jako su glasni odmah na pocetku - imaju mikrofone) i nismo bili jedini.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    bili na kravi ružici, malo kasnim doduše odlično, za svaku pohvalu. nema buke, nije nabrijano, odlična gluma, super priča

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    i rezervirala upravo priču o kotaču za listopad i pale sam na svijetu u studenom. nevjerojatno koliko već imaju rezervacija unaprijed

  19. #19
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    Već je negdje pisalo o tome ali ne mogu naći.
    Gdje se moraju kupiti karte za klince obavezno?
    (meni L još uvijek sjedi u krilu)
    Mislim na Malu scenu, Žar pticu, ZKL, Trešnju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj morska prvotno napisa
    nevjerojatno koliko već imaju rezervacija unaprijed
    Da, baš sam jučer primijetila :/ Pa skoro sve im je rezervirano unaprijed.

    antigona, u Trešnji je obavezna karta za klince, u ZKL-u nije, u Maloj sceni za djecu stariju od 2 godine (iako smo mi švercali Andreja s 2 i pol), a za Žar pticu ne znam točno.

  21. #21
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Dječje kazalište Dubrava ima dobre predstave, i rekla bih da je ono što smo dosad gledali prihvatljivo i za one malo osjetljivije
    Od novijih stvari na repertoaru, preporučujem predstavu "Oh, kako je lijepa Panama" - nema ničeg strašnog, glasnog ni mračnog, i jako je lijepa
    i od nas ista preporuka.
    Meni predstava nije nesto..ali Bubi se jako svidjela..danima je pjevala song iz predstave.
    Preporucam jos i Blizanke, sjajna predstava i za male i velike, doduse mislim da je za dijecu od 5god pa nadalje..
    No nama to nije smetalo, Buba ju je pogledala s 3 i pol.

  22. #22
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    Gledali snjeguljicu i 7 patuljaka u Tresnji.Nije dobro proslo...
    Moj skoro 4godisnjak se prepao odmah na pocetku i morali smo izaci nakon 15 min.
    Mladji je odgledao do kraja, ali se isto prestrasio, samo gga brze prodje...
    Stvarno nisu nista probali "zakamuflirati":npr. kraljica jako glasno i grubo prica, lovac govori kako mora ubiti snjesku, mracno je sve, glasna muzika, puca iz puske (ko'da je 10 petardi grunulo) i sve se zadimi....

    Nismo bili jedini sto smo izasli...

  23. #23
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Lucija_Zg prvotno napisa
    Gledali snjeguljicu i 7 patuljaka u Tresnji.Nije dobro proslo...
    Moj skoro 4godisnjak se prepao odmah na pocetku i morali smo izaci nakon 15 min.
    Mladji je odgledao do kraja, ali se isto prestrasio, samo gga brze prodje...
    Stvarno nisu nista probali "zakamuflirati":npr. kraljica jako glasno i grubo prica, lovac govori kako mora ubiti snjesku, mracno je sve, glasna muzika, puca iz puske (ko'da je 10 petardi grunulo) i sve se zadimi....

    Nismo bili jedini sto smo izasli...
    ajoj :/

    mi rezervirali karte za nedjelju i da stvar bude gora to je trebao biti prvi posjet kazalištu mojoj trogodišnjakinji

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    no,ovakve predstave koje spominjete bi svakako trebalo zaobici,a pogotovu ne ici na ine ako se radi o prvom posjetu kazalistu,ako zelite da dijete ima lijepo prvo sjecanje na odlazak kazalistu,a ne pojacano udaranje srca iz straha da ce se u toj tami nesto lose im dogoditi.

    sto znaci,kvalitetno se,podrobno informirati o tomu kakva je predstava,ima li izrazene,karikirane elemente strasnog,uopce kakve su reakcije djece na predstavu(izlaze li van ljudi iz kazalista radi strahovanja djece,ima li vristaja,plakanja...).

    mislim da se sve to moze tel. ispitati prije odluke o odlasku na predstavu.
    na kraju krajeva,steta je placati nesto sto nece donijeti radost i potaknuti vedrinu te duhovnu ispunjenost u djeteta.

  25. #25
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa
    no,ovakve predstave koje spominjete bi svakako trebalo zaobici,a pogotovu ne ici na ine ako se radi o prvom posjetu kazalistu,ako zelite da dijete ima lijepo prvo sjecanje na odlazak kazalistu,a ne pojacano udaranje srca iz straha da ce se u toj tami nesto lose im dogoditi.

    sto znaci,kvalitetno se,podrobno informirati o tomu kakva je predstava,ima li izrazene,karikirane elemente strasnog,uopce kakve su reakcije djece na predstavu(izlaze li van ljudi iz kazalista radi strahovanja djece,ima li vristaja,plakanja...).

    mislim da se sve to moze tel. ispitati prije odluke o odlasku na predstavu.
    na kraju krajeva,steta je placati nesto sto nece donijeti radost i potaknuti vedrinu te duhovnu ispunjenost u djeteta.
    slažem se, baš sam čekala da netko nešto napiše o Snjeguljici jer znam da je ovaj vikend počela igrati
    starija kćer je već nekoliko godina ide u kazalište tako da mi za nju nije problem, ali mislim da mlađoj ovo baš i ne bi bio neki doživljaj

  26. #26
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    Moj sin je prvi put u kazalistu gledao Mifi i to ga je odusevilo. Bio je 3 puta i jucer je opet rekao kad smo izasli sa Snjeske, Mifi cu gledati
    Onda smo otisli tamo u "ducan" i kupili jednu slikovnicu Mifi...

  27. #27
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Lucija_Zg prvotno napisa
    Moj sin je prvi put u kazalistu gledao Mifi i to ga je odusevilo. Bio je 3 puta i jucer je opet rekao kad smo izasli sa Snjeske, Mifi cu gledati
    Onda smo otisli tamo u "ducan" i kupili jednu slikovnicu Mifi...
    gledala sam Miffy sa starijom kćeri i stvarno je super

    imamo doma puno slikovnica Miffy i sigurno bi i L. bilo interesantno, samo nažalost tko zna kada će igrati

    odustala sam od Snjeguljice i nažalost od kazališta u nedjelju jer nigdje ništa interesantno ne igra

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •