Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 91

Tema: ISKUSTVO IZ PRIVATNOG RODILIŠTA PODOBNIK

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    14

    Početno ISKUSTVO IZ PRIVATNOG RODILIŠTA PODOBNIK

    Drage moje;
    one koje su čitale moje postove znaju koliko sam se panično bojala poroda zbog iskustva koje sam imala sa prvim djetetom u riječkoj bolnici.
    Rodila sam prošli petak,4.9 u 16:45 u privatnom rodilištu Podobnik.
    Cijelu trudnoču sam vodil kod njih,inače sam iz Rijeke,i planirala sam rodit carskim rezom.Ali.....
    U petak ujutro kad sam se probudila puko mi je onaj čepić ili kako se to već zove,što je znak da je to početak.Odmah smo se obukli ja i suprug i krenuli za Zagreb(to je bilo negdje oko 9 ujutro).
    Po putu su mi počeli trudovi svakih recimo 15-20 min. ali valjda zbog vožnje i cijele te strke nisam ih toliko jako osječala i moram priznat da nisam uopče gledala na sat da li su regularni ili ne.Nekako uopče me nije bilo briga i da rodim u autu,samo da to nije Riječka bolnica.!!!
    Pošto vrijeme nije bilo baš najbolje,suprugu sam rekla neka se ne žuri i neka vozi polako,tako da smo kod Podobnika stigli oko 12:00.
    Odmah me primila doktorica Gebauer kopja mi je i vodila trudnoču,stavila me na ctg i rekla mi je da imam regularne trudove,da su jaki i da bi to trebalo iči jako brzo.
    Pitala me da li još uvijek želim na carski,ali da ona smatra da već kad je porod krenuo tako ljepo,neka probam,pa ako mi stvarno ne bude išlo u bilo kojem trenutku mogu se predomislit i oni će mi obavit carski.
    Samim time što sam znala da imam izbora,nekako mi je bilo lakše i nisam se toliko bojala.Pristala sam jer nekako su mi trudovi bili podnošljivi.Hodala sam tako da stvarno moram priznat da su bili izdržljivi.
    Odveli su nas u apartman,koji je apsolutno prekrasan...kao u hotelu sa 5 zvjezdica.U kupaoni i u ormaru me čekalo apsolutno sve:spavačice,ogrtači,papuče,gače,ulošci,čis ti ručnici,šamponi....sve ono naj potrebnije.
    Presvukla sam se u spavačicu i došla je babica po mene da se idemo pripremit(klistir,brijanje).
    Krenuli smo prema rađaoni i ušli smo u tu jednu prostoriju u kojoj smo sve to obavile,i u kojoj sam ostala sama da na miru obavim sve šta moram.Ostavila mi je telefon da je nazovem kad sam gotova ili ako mi bilo šta treba.
    Kad sam sve obavila odvela me u rađaonu koja je toliko ljepa i čista da niti ne izgleda kao takva.
    Polegla sam se na krevet,i došao je anestezijolog koji me pripremijo za epiduralnu.
    Ništa nisam osječala dok mi je to stavljao u leđa,osim što su mi se trudovi pojačavali pa me to bolilo,i falilo mi je to šta se ne mogu kretat nego moram ležat.
    Epiduralna mi je počela djelovat nako možda 20 min.,ali nije da onda ništa nisam osjela ili da su mi noge bile oduzete...to recimo ovako...ukine trudove ali umjesto njih osječa se takav jedan pritisak da je to strašno ali opet ne tako baš da se ne može ozdržat.Užasno sam bebicu osječala točno kako se spušta..mislila sam da još jedan porod neću izdržat jer prvi mi je bio užasno traumatičan.
    Uglavnom supruga sam zvala da uđe unutra i da bude smenom da me drži za ruku i po mogučnosti da snimi porod.Ušao je negdje oko 14:45.
    Pola sata nakon toga sam dobila drip da mi se trudovi pojačaju da rodim što prije.Inače kad sam ga dobila na prvom porodu,dobila sam ga tri puta i mislila sam da ču se jednostavno ubit od bolova.Sada ga tako rečeno nisam ni osjetila valjda zbog epiduralne.
    Iskreno nisam se niti oznojila kad mi je malena izašla i ostala sam šokirana jer nisam mogla vjerovat da sam rodila.Smenom su još u rađaoni bila,doktorica,babica,sestra,anestezijolog,tehnič ar...šta ti ja znam ko sve...ali uglavnom sve ljudi koji su mi totalno sve olakšavali i ohrabrivali.Jednom riječju BILO MI JE SUPER...NAJLJEPŠI POROD KOJI MI SE MOGAO DESIT!!!Mičica je odmah zbrinuta,a ja sam još negdje 2 sata ležala.A da....nisam ni rezana ni šivana.!!!
    Odveli su me u apartman gdje me odmah dočekala večera,za mene i supruga.
    Inače on nije smenom ostao jer ga je doma čekala ljubimica od 3 godine koja ga je jedva dočekala.
    Poslje večere su mi donesli malenu na malo,jer prvu noć je poželjno da bude sa njima za svaki slučaj.
    Meni je noć protekla užasno jer nisam mogla od uzbuđenja spavat.Da li su mi tabletu ali ništa.Tako da sam cijelu noć gledala televiziju i bez problema sam se sama dizala na wc.
    Ujutro su došli za kolicima za doručak koja su bila repuna svim i svačim...od žitarica,yogurta,kruha svih vrsta i peciva,par vrsta salama,sireva,sokova i voća....tako da umjesto da smršavim ja sam jela ko luda i nije mi žao jer je sve bilo fino.
    Za ručak su me bili pitali dan prije šta želim jesti sa menija,tako da stvarno moram priznat da hrana je bila apsolutno fenomenalna.Uz to sam dobivala i kolače svaki dan.
    Osoblje je bilo ljubazno,simpatično ,stručno...sve pohvale.Ništa im nije teško u bilo koje doba dana i noć kad ih se zove.
    Sljedeči sam dan imala užasne bolove jer sam dojila i maternica se stezala,tako da stvarno mislila sam da ču poludit.Dobila sam infuziju i tablete pa mi je to malo olakšalo.Vrijeme sam kratila televizijom i dvdom,tako da mi nije bilo dosadno.Mičica je stalno bila samnom jer sam ja tako htjela,samo bi je navečer uzeli kad bi zvala i donijeli bi je na hranjenje u 6:00 ujutro.
    Otpust iz bolnice smo dobile u utorak ujutro...znači boravila sam tamo od petka do utorka...
    Sav taj vrhunski tretman me došao koštat 18.700 kn.Nije mi žao niti jedne mukom zarađene kune jer mi je to iskustvo bilo prekrasno baš kako i za takav jedan događaj u životu i priliči.Samo mi je žao što će mi prvi porod ostat u tako ružnom sječanju.
    Rođenje djeteta za svaku ženu je poseban i bolan trenutak.Sve smo mi drugačije i sve to doživljavamo na svoj način.I velika je šteta da sa svim tim novcima koje se ulažu u zdravstvo iz naših đepova, isti takav tretman ili barem sličan,ne dobivamo u bolnicama.Barem onu ljubaznost i toplu riječ koja ti je u tom trenutku naj potrebnija..doktor koji te neće samo gledat kao ovcu zbrojem,već kao ljudsko biće kojemu treba pomoć u tom trenutku da se bebica što prije i što bolje rodi.
    Žao mi je svih onih žena koje si nažalost jedan ovakav doživljaj ne mogu priuštit i kojima zbog traume porod se život okrenuo naopačke kao i meni prvi put.Nisam htjela više imat djece a djecu obožam,i sada sam presretna.Zahvaljujem Bogu što mi je dao divnu djecu i predivnog muža koji posljednih godinu dana razbija leđa da bih ja mogla rodit sa "stilom".
    :D

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    žene iz zg idu u rijeku na prirodniji porod
    a one iz rijeke kod podobnika na obrnuto

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    žene iz zg idu u rijeku na prirodniji porod
    a one iz rijeke kod podobnika na obrnuto
    Mislim da u najmanju ruku, nije pristojno ostaviti ovakav komentar na priču koju nam je jedna majka ispričala iskreno i sigurno sa željom da dobije čestitke, a ne cinične komentare.


    Draga ARIELA1982, čestitke i drago mi je da si imala prekrasan porod. To je tvoj porod i najbitije je da je bio onakav kakav si i željela.

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    aha dotrčala si

  5. #5
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno Re: ISKUSTVO IZ PRIVATNOG RODILIŠTA PODOBNIK

    Citiraj ARIELA1982 prvotno napisa
    predivnog muža koji posljednih godinu dana razbija leđa da bih ja mogla rodit sa "stilom".
    :D


    Drago mi je da je prošlo tako bezbolno!

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    aha dotrčala si
    Ti si ipak bila brža.

  7. #7
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    čestitam ti na bebi

  8. #8
    niky88 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    502

    Početno

    drago mi je što si imala preivan porod..

    Čestitam na bebi!!!! :D :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Čestitke na bebici!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    i ja čestitam na bebi, a posebno tome da si imala jedno potpuno drukčije iskustvo od onog prvog. nisam čitala tvoje ranije priče, nešto i ne bih kad je očito da je bio neki horor. kako god, da sam na tvom mjestu i ja bih onda za drugi išla filozofijom platit ću samo da isključim mogućnost da mi se dogodi onaj prijašnji horor. šteta da si imala takvo iskustvo, jer će to to mučiti i patiti još dugo, očito. no, sad ćeš imati i jedno potpuno drugo i to je super! uživajte u bebiciiii!

  11. #11
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    kako super :D super :D !!
    Čestitam!
    joj, tako me ohrabrila ova priča

  12. #12
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Čestitke, prekrasno da si dobila ono što si htjela, voljela bih i ja ovako roditi,ali malo financije zezaju....
    Joj ja se jako bojim tih bolova jer je prvi put bilo jako bolno i super mi je što daju epiduralnu do kraja...

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Re: ISKUSTVO IZ PRIVATNOG RODILIŠTA PODOBNIK

    Ariela, drago mi je da si zadovoljna svojim porodom, to je najvažnije.

    Ovo mi je :?

    Citiraj ARIELA1982 prvotno napisa
    Meni je noć protekla užasno jer nisam mogla od uzbuđenja spavat.Da li su mi tabletu ali ništa.
    Znači li to da si rekla kako ne želiš dojiti pa su ti mogli dati nešto za spavanje ili je to bila njihova inicijativa?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    27

    Početno

    puuuno čestitaka na bebici
    super je što je prošlo tako dobro

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    žene iz zg idu u rijeku na prirodniji porod
    a one iz rijeke kod podobnika na obrnuto
    A ja se baš slažem s ovim.
    Ovo mi zvuči više kao neki restoran a ne rodilište! :/

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    žene iz zg idu u rijeku na prirodniji porod
    a one iz rijeke kod podobnika na obrnuto
    A ja se baš slažem s ovim.
    Ovo mi zvuči više kao neki restoran a ne rodilište! :/
    znaš, nisu svi oduševljeni rodilištima. ima i onih koji vole restorane. i menu koji sami odaberu, iako se ne odnosi uvijek na hranu. već na nešto zbog čega se dobro osjećaju.
    kao što se ti / mamita npr. dobro osjećaš umanjujući nečije veselje. (ne mogu pronaći drugi razlog za ovakve komentare).

    ariela - čestitke od

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno Re: ISKUSTVO IZ PRIVATNOG RODILIŠTA PODOBNIK

    Citiraj ARIELA1982 prvotno napisa
    Nisam htjela više imat djece a djecu obožam,i sada sam presretna. :D
    baš mi je drago zbog tebe
    to mora stvarno biti strašno, toliko se bojati poroda da ne želiš više ni željenu djecu imati.
    uživajte

  18. #18
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Slazem se sa sorcie.
    Svako bira ono sto mu odgovara i nema razloga da neciji izbor smatramo manje vrednim. Pogotovo ako je doveo do toga da se stara porodjajna trauma koliko-toliko izbrise i zameni lepim secanjem, a najvise jer je doveo do rodjenja jos jednog cudesnog zivota.
    Ovo me je posebno dirnulo;
    Nisam htjela više imat djece a djecu obožam,i sada sam presretna.
    Cestitam novoj mami od sveg srca!

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne umanjujem ničije veselje, samo sam napisala svoje mišljenje, a očito je na ovom forumu postalo poželjno samo na sve napisati neka srčeka hagiće, i sve super i sve 5.
    A ako ti se nešto ne čini baš super ne smiješ reći svoje mišljenje.
    :/

  20. #20
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ne umanjujem ničije veselje, samo sam napisala svoje mišljenje, a očito je na ovom forumu postalo poželjno samo na sve napisati neka srčeka hagiće, i sve super i sve 5.
    A ako ti se nešto ne čini baš super ne smiješ reći svoje mišljenje.
    :/
    Moj se komentar nije odnosio na tvoj, već na onaj prvi negativan na ovoj temi. Oprosti ako sam pogrešno shvaćena.
    I meni lično bi pri porodu i nakon njega bile važnije neke druge stvari, a ne restoranska ponuda, ali, ponavljam, svako bira ono što ga čini zadovoljnim.
    S druge strane, sećam se jedne manje hir. intervencije koju sam imala na privatnoj klinici. Ležala sam tri dana, imala vrhunski tretman i savršenu hranu i bilo bi nepošteno da kažem da mi i taj drugi deo pruženog komfora nije pružio zadovoljstvo.
    Kad se samo setim starog porodilišta u mom gradu gde sam rodila obe svoje devojčice, olupanih limenih tanjira i loše hrane, konopca spuštanog sa prozora da dobijemo od muževa nešto jestivo, verujem da bih se u tim prilikama vrlo obradovala poštenom obroku...

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ne umanjujem ničije veselje, samo sam napisala svoje mišljenje, a očito je na ovom forumu postalo poželjno samo na sve napisati neka srčeka hagiće, i sve super i sve 5.
    A ako ti se nešto ne čini baš super ne smiješ reći svoje mišljenje.
    :/
    slažem se da je u redu napisati svoje mišljenje. no na ovakvoj temi takvom mišljenju (ili mišljenju napisanom na takav način) - nije mjesto.

    svatko ima pravo na svoj izbor. u cijeloj situaciji, sa svim njenim strahovima - skidam joj kapu da se odlučila na vaginalni...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    14

    Početno

    Svatko ima pravo na svoje mišljenje i netreba se uopče natezat oko tako nekakvih bez veze stvari...
    Možda sam nekome ostavila krivi dojam i stvarno možda je to tako ispalo kao neki restoran...ali uglavnom samo sam htjela ispričat da je sve bilo savršeno...od doktora,do osoblja pa sve do te famozne hrane.
    Kad bi uspoređivali zagrebačke državne bolnice sa riječkom,onda da...istina je da žene iz zagreba bježe u rijeku...i ja da sam morala birat između neznam neke bolnice u zg i u rijeci ,izabrala bi ovu u rijeci.
    Ali tema je druga a to je iskustvo iz PRIVATNE bolnice a ne državne.
    Žao mi je što imam tako loše mišljenje o našoj bolnici..možda da sam naletila na neku drugu smjenu sve bi bilo drugačije,ali nije.Desilo se to šta se desilo,i ja i beba smo se napatile...ali eto...bilo pa prošlo.
    Ja znam da se meni moj san ostvario i mislim da je to naj bitnije.
    Svoje sam iskustvo ispričala da pomognem onim ženama koje zanima nešto o tom rodilištu jer planiraju tamo iči i najviše zbog cijene jer po forumima se priča sve i svašta i puno se nagađa o tome koliko to sve košta.
    A na kraju bitno je samo da je moja bebica dobro i da se nije napatila...i da...HRANA JE BILA ODLIČNA!!!

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    jel imaju catering?

    ja sam prestara za rađanje, pa da bar osjetim malo atmosfere

    a najvažnije od svega je ovo:

    Ja znam da se meni moj san ostvario

  24. #24
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Slazem se sa sorcie.
    Svako bira ono sto mu odgovara i nema razloga da neciji izbor smatramo manje vrednim. Pogotovo ako je doveo do toga da se stara porodjajna trauma koliko-toliko izbrise i zameni lepim secanjem, a najvise jer je doveo do rodjenja jos jednog cudesnog zivota.
    Ovo me je posebno dirnulo;
    Nisam htjela više imat djece a djecu obožam,i sada sam presretna.
    Cestitam novoj mami od sveg srca!
    Ovo je baš lijepo rečeno pa ću se samo lijepo složiti.

    Čestitam ti na bebici

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Super je da si ti ostvarila svoj san, da si prebordila sve što te mučilo i da je sve prošlo za 10.
    Iskreno, nema mi ljepše priče nego kad cura planira carski i onda joj se iznenada desi prirodni porod iz snova (bila je jednom jedna takva priča na ovom forumu) i to je stvarno prekrasno za pročitati.

    Zapravo je žalosno da ako želiš sigurnu ljubaznost i lijepo ophođenje moraš to masno platiti.

    Gle, ja da imam te novce išla bih sigurno k njima, ali recimo ono prvo što mi je upalo u oči je to što beba nije bila s tobom prvu noć. Je li to njihova politika ili si ti to tako tražila? I te tablete, za što su one bile? Za spavanje ili..? Gledam po sebi, i ono što mi je bilo najbitnije poslije poroda je bilo to da beba bude sa mnom.

  26. #26
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Zapravo je žalosno da ako želiš sigurnu ljubaznost i lijepo ophođenje moraš to masno platiti.
    Ovo je zalosno, ali istinito. I jedan je od razloga zasto idem kod privatne ginicke, zubara...
    A sto se tice ostajanja sa bebom prve noci, slazem se da je i meni to jedna od najvaznijih stavki. I jedna od stvari po kojima po dobru pamtim NS "baby friendly' porodiliste gde je beba od pocetka sa mamom.
    Posle mog prvog porodjaja, mama moje prijateljice, soc. ginekolog koja mi je papiroloski pratila trudnocu, zvala je porodiliste i preko svojih veza izdejstvovala da bebu odnesu te prve noci da bih se ja odmorila. Tada sam to smatrala za uslugu, ucinjenu iz najbolje namere ( sto i jeste nesumnjivo bila), ali se dobro secam da niti sam od uzbudjenja mogla da spavam, niti sam bila mirna sto beba nije uz mene. Tokom noci sam par puta ustajala da odem do wc-a i svaki put bih virila u susednu sobu gde su se bebice grejale. I svaki put bih se sve teze odvojila od nje. Kada su je ujutro odneli na pregled, bila sam kao otupela tih par sati dok je nisam konacno ugledala uz sebe. Od tada ostajanje tik uz bebu smatram najvaznijom stvari tokom boravka u porodilistu.

  27. #27
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Gle, ja da imam te novce išla bih sigurno k njima, ali recimo ono prvo što mi je upalo u oči je to što beba nije bila s tobom prvu noć. Je li to njihova politika ili si ti to tako tražila? I te tablete, za što su one bile? Za spavanje ili..? Gledam po sebi, i ono što mi je bilo najbitnije poslije poroda je bilo to da beba bude sa mnom.
    I jos nesto: za te svoje masne novce, privatno sigurno mozes traziti ( i dobiti) i bebu pored sebe, i odsustvo medikamenata u porodu i posle, i kakav god zelis pristup. A to, verujem, prilicno rasterecuje...

  28. #28
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Gle, ja da imam te novce išla bih sigurno k njima, ali recimo ono prvo što mi je upalo u oči je to što beba nije bila s tobom prvu noć. Je li to njihova politika ili si ti to tako tražila? I te tablete, za što su one bile? Za spavanje ili..? Gledam po sebi, i ono što mi je bilo najbitnije poslije poroda je bilo to da beba bude sa mnom.
    Meni su rekli da je to njihov uvjet za prvu noć jer je mama umorna a netko mora bdjeti cijelu noć nad bebom da vidi je li diše i sl.

  29. #29
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Gle, ja da imam te novce išla bih sigurno k njima, ali recimo ono prvo što mi je upalo u oči je to što beba nije bila s tobom prvu noć. Je li to njihova politika ili si ti to tako tražila? I te tablete, za što su one bile? Za spavanje ili..? Gledam po sebi, i ono što mi je bilo najbitnije poslije poroda je bilo to da beba bude sa mnom.
    Meni su rekli da je to njihov uvjet za prvu noć jer je mama umorna a netko mora bdjeti cijelu noć nad bebom da vidi je li diše i sl.
    ovo mi je malo
    ne bi da svaka beba po rođenju dobije nekog tko prvu noć bdije nad njom i bulji u nju cijelu noć.

    ariela, čestitke na bebici

  30. #30
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Gle, ja da imam te novce išla bih sigurno k njima, ali recimo ono prvo što mi je upalo u oči je to što beba nije bila s tobom prvu noć. Je li to njihova politika ili si ti to tako tražila? I te tablete, za što su one bile? Za spavanje ili..? Gledam po sebi, i ono što mi je bilo najbitnije poslije poroda je bilo to da beba bude sa mnom.
    Meni su rekli da je to njihov uvjet za prvu noć jer je mama umorna a netko mora bdjeti cijelu noć nad bebom da vidi je li diše i sl.
    ariela cestitke na bebici

    je li to stvarno uvjet za prvu noc, sta su tebi rekli?

  31. #31
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ariel, čestitam na bebici i doista je najbitnije što si uspjela prebroditi traumu prvog poroda, - žao mi je što si to morala iskusiti i roditi još jednu bebicu v.putem.

    Ovo za prvu noć i njihovo bdijenje nad bebicom(kad su i ona i mama ok) mi je suludo, tipično medikalizirano stajalište.

    Ja i moja curka smo spavale jedna kraj druge (jer se radi rupture nisam mogla ustajati i stavljati je/dizati iz krevetića) i bebica je samo spavala, a ja sam prštala od sreće. Sad kad razmišljam mislim da su mi to među najdražim prvim zajedničkim trenucima: ja i moje čudo jedno kraj drugoga.

  32. #32
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ariel, čestitam na bebici i doista je najbitnije što si uspjela prebroditi traumu prvog poroda (žao mi je što si doživjela traumu ) i roditi još jednu bebicu v.putem.


    Ovako je trebalo stati, onako gore se krivo može interpretirati, moja greška

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Ariela, čestitam ti na toliko željenoj bebici. Uživajte!

    dajte, curke, komentare i pitanja o postupcima o rodilištu p. prebacite na pdf. Rodilišta, da i drugi koji traže info imaju sve na jednom mjestu

  34. #34
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno


    čestitam ti od srca na bebici!
    najbitnije u cijeloj priči je da si uspjela izbrisati ono loše iskustvo s prvog poroda i da kući nosiš divno iskustvo!

  35. #35
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Ariela, čestitam ti na toliko željenoj bebici. Uživajte!

    dajte, curke, komentare i pitanja o postupcima o rodilištu p. prebacite na pdf. Rodilišta, da i drugi koji traže info imaju sve na jednom mjestu
    U pravu si, Imga...

  36. #36
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Cestitam na bebici

  37. #37
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    čestitke za predivno iskustvo
    evo i moja kuma je kod njega rodila i bilo je fantastično li je bio carski i puuuno skuplje :/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    75

    Početno

    čestitam na bebici

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    CESTITKE NA BEBICI !!
    ja sam imala ok 1.porod ali bi voljela drugi imati tamo,naravno ako se financijski bude moglo ... Drago mi je sto si sretna i tako i treba biti ,i naravno velike pohvale muzu nebi svaki tako !! uzivajte zajedno!!

  40. #40
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Draga Ariela cetsitam ti na bebici

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Čestitam od srca! Drago mi je pročitati da si sretna i da se je ostvario tvoj san.

  42. #42
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Čestitke na bebici!

  43. #43
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    žene iz zg idu u rijeku na prirodniji porod
    a one iz rijeke kod podobnika na obrnuto
    Mislim da u najmanju ruku, nije pristojno ostaviti ovakav komentar na priču koju nam je jedna majka ispričala iskreno i sigurno sa željom da dobije čestitke, a ne cinične komentare.


    Draga ARIELA1982, čestitke i drago mi je da si imala prekrasan porod. To je tvoj porod i najbitije je da je bio onakav kakav si i željela.
    Potpisujem.
    Iskrene čestitke na rođenju bebice!

  44. #44
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    čestitam na bebici i porodu koji će ti ostati u ljiepom sjećanju

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    čestitam od srca

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Sve čestitke na bebici i željenom i dobivenom porodu.
    Mislim da se mi sve borimo za pravo izbora, pa kome kako paše, nekome ovako, a nekome onako i nekoga osuđivati zbog njegovih želja je po meni glupo i opet vodi u određenu krajnost. Ja se samo nadam da ćemo i u našim državnim rodilištima uskoro imati pravo izbora, pa makar se i neke intervencije morale dodatno platiti jer ne ulaze u osnovni paket, a isto tako da ćemo moći i odbiti neželjene intervencije iz standardnog paketa.

  47. #47
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    čestitam na bebici i drago mi je što si sretna s porodom. uživaj sa svojom obitelji

  48. #48
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ariela, tvoja priča je dokaz kako porod može biti traumatično, a onda opet tako iscjeljujuće iskustvo.
    Sad se vjerojatno lakše nosiš i sa prvim iskustvom.

    Čestitam od srca!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Potpisujem ovo, jer takvo iskustvo sam i ja imala:

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Ariela, tvoja priča je dokaz kako porod može biti traumatično, a onda opet tako iscjeljujuće iskustvo.
    Sad se vjerojatno lakše nosiš i sa prvim iskustvom.
    I naravno, čestitke na bebici!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa
    Sve čestitke na bebici i željenom i dobivenom porodu.
    Mislim da se mi sve borimo za pravo izbora, pa kome kako paše, nekome ovako, a nekome onako i nekoga osuđivati zbog njegovih želja je po meni glupo i opet vodi u određenu krajnost. Ja se samo nadam da ćemo i u našim državnim rodilištima uskoro imati pravo izbora, pa makar se i neke intervencije morale dodatno platiti jer ne ulaze u osnovni paket, a isto tako da ćemo moći i odbiti neželjene intervencije iz standardnog paketa.
    U potpunosti se slažem. čestitke na bebici

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •