Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kako smanjiti dojenje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno Kako smanjiti dojenje?

    Evo, naime čitala sam slične postove, ali nikako da dobim odgovor. Mala mi ima 10mjeseci i 5dana.Ja sam na burzi,kao nezaposlena majka, za nešto manje od dva mjeseca gubim naknadu a lova nam treba. Ne znam kada ni gdje ću počet raditi, pa bi htjela prije tog gubitka naknade naći posao, što znači da moram polako prestajati dojiti, ali ja bi voljela da mi ostanu barem samo na večer podoji( jer se nadam naći posao u jednoj smjeni).Kako to izvesti?
    Nisam joj još davala nikakvo zamjensko mlijeko i ne znam kako bi to funkcioniralo.
    Ja mislim postepeno, tj. svakidan joj nuditi zamjensko umjesto cice, pa sve više zamjenskog, sve manje cice, jedino na večer cica uvijek i ponoći. Ne želim da joj bude šok, jel dobro mislim? Jel se to može izvesti? Jel netko to probao?
    Hvala na savjetu! :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Hej frogica, neka me netko ispravi ako griješim, ali mislim da nema potrebe da posežeš za zamjenskim "mlijekom". Uz radno vrijeme od 8-10 sati to ne bi trebao biti problem. Kada si kod kuće neka dijete doji koliko želi, a kada si na poslu ona će papati druge namirnice koja je prilagođena njenoj dobi. I uvijek se možeš malo izdojiti. Prsa će ti ionako biti prepuna na povratku s posla, tako je meni bilo. Jedino ako odbija dohranu, to je malo zeznuto. U svakom slučaju sretno u pronalasku posla.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno

    Misliš da se izdojim na poslu? Neće li mi ponestati mlijeka za kratko vrijeme ako na naglo prekinem dojiti veći dio dana? Bojim se da me cice ne bole ako su prepune,a ona preko dana traži cicu, pa se bojim da ne plače bez mene. Znam je ostaviti na najduže 2-3sata kada odem negdje, onda je mm nosi pa zaspe, ali onda joj je već dosta pa počne plakati, jer ne pije puno druge tekučine osim mog mlijeka.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ako ti posao omogućava možeš i na poslu. Mene prsa još ponekad bole kada su prepuna, odnosno osjećaj je neugodan, ne baš ono doslovno bolan. Nemoj se bojati da će ti mlijeko naglo nestati, to je nemoguće. U takvim situacijama vrijedi onaj zakon ponude i potražanje, dakle dokle god tvoje dijete sisa, toliko dugo će se i mlijeko stvarati, naravno s varijacijama u količini mlijeka. Što se unosa tekućine tiče, neka osoba koja je čuva svako malo nudi tekućine. Ona sada ne pije puno, jer potrebu za tekućinom zadovoljava uzimajući tvoje mlijeko, a kada tebe neće biti uvjerena sam da će tekućinu uzimati bez problema. Jer radi se o snažnoj fiziološkoj potrebi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    I još nešto, možda najvažnije - pisala si kako se bojiš da će dijete plakati, možda i hoće, jer premda su jako mali osjete svaku promjenu i na nj na neki način odreagiraju. Ti ćeš joj puuuno pomoći ako nastaviš dojiti, jer nakon osam sati odvojenosti, dojenjem se ostvaruje bliski kontakt koji djetetu ulijeva veliku sigurnost i povezuje ga s majkom.
    Nama je to jedan od najljepših trenutaka kada dođem s posle, najljepše maženje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •