Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: selektivno cijepljenje- koje i zašto

  1. #1
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno selektivno cijepljenje- koje i zašto

    do MPR smo L. cijepili po kalendaru, ali onda sam ne znam zašto počela sve više osjećati neku averziju prema cijepljenju, nije ona nikada imala neke reakcije na cijepljenje, osim sa 3 cijepljenjem kada je cendrala i spavala skoro cijeli dan, ali eto čitala sam i tu vakcinacijski osvješteno pleme, i sve me više vuče na necijepljenje.
    sad već 7 mjeseci odgađamo cijepljenje za DiTePer, i razmišljam si da li da je uopće ne cijepimo dalje ili da cijepimo selektivno, a planiramo i drugo dijete, pa razmišljam...
    Molila bih forumašice i forumaše koji su selektivni cijepili da navedu za što su cijepili i zašto, možda mi pomogne kod odluke.

  2. #2
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Mozda ce ovo pomoci

    http://vactruth.com/2009/07/21/dr-an...bout-vaccines/

    Ja nisam cijepila svoje dijete niti namjeravam.
    Ima i topic o David Ickeu kako govori o cjepivima, korisno je prouciti

  3. #3
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    To je onaj isti David Icke koji nas pokušava uvjeriti da svijetom vladaju gmazovi-vanzemaljci prerušeni u ljude? Uau, fakat je svestran.

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Non sequitur!

    Ako TI smatraš da jedan dio opusa Davida Ickea ne stoji (uz pretpostavku da si ga uopće pročitala), to svejedno ne znači da je njegov uradak o cjepivima netočan. Čak i kada bi spomenuti dio opusa bio apsolutna besmislica, to i dalje ne znači da je njegov uradak o cjepivima netočan.

    Probaj se koncentrirati na konkretne dijelove Ickeovog rada o cjepivima kad komentiraš - njegov rad o cjepivima. Ovako izgledaš kao netko tko o problematici cjepiva nema što reći i u nedostatku argumenata koristi logičke obmane.

  5. #5
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Anvi, ako te smetaju stavovi D. Ickea, gore imas link od Dr. Mouldena, no na kraju ti dodje na isto.
    Uostalom, ovo i nije topic o njemu, nego o selektivnom cjepljenju. O DI ima poseban topic.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    nij eme bilo sto godina na forumu, a ime Davida Ickea koje se ovdje spominje je ugodno iznenađenje za mene.
    No zanima me nešto drugo, slažem se sa svime vezno uz ne cjepljenje odnosno cijepljenje...no nemam vremena kopati koja su naša ustavna prava...Davore, pls daj neki link da mi bude lakše ako me neko bude gnjavio s zakonskim odredbama...

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Samo ukratko, imamo Zakon o pravima pacijenata ("Narodne novine", broj 169/04) koji je na našoj strani jer roditelj u ime svojeg djeteta može odbiti svaku medicinsku intervenciju. Zakon o zastiti prava pacijenata u čl. 1. jasno definira koga se smatra pacijentom (svaka osoba, bolesna ili zdrava, koja zatraži ili kojoj se pruža određena mjera ili usluga u cilju očuvanja i unaprjeđenja zdravlja, sprječavanja bolesti, liječenja ili zdravstvene njege i rehabilitacije), a u čl. 8. daje pacijentu pravo da pravodobno bude informiran o "mogucim prednostima i rizicima obavljanja ili neobavljanja preporucenih pregleda i zahvata", kao i "pravu na odlučivanje o preporučenim pregledima ili zahvatima".

    S druge strane imamo i Zakon o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti koji u čl. 77. propisuje kaznu od 2000kn roditelju koji ne cijepi dijete (bez ikakvog dodatnog pojašnjenja), za koji mislim da bi trebalo poslati prijedlog ocjene ustavnosti obzirom da ne poštuje Zakon o pravima pacijenata, u kojemu čl. 4. regulira načelo humanosti kao:
    – osiguravanjem poštivanja pacijenta kao ljudskog bića,
    – osiguravanjem prava na fizički i mentalni integritet pacijenta,
    – zaštitom osobnosti pacijenta uključujući poštivanje njegove privatnosti, svjetonazora te moralnih i vjerskih uvjerenja.

    Nisam pravnik, pa za neko ozbiljno pravno tumačenje slobodno kontaktiraj pravnika, ali kako stvari stoje, zakon je ipak na našoj strani.
    Dakle, cjepiva koja moralno ne možeš probaviti, recimo ona bazirana na abortiranom fetalnom tkivu (većina cjepiva, nažalost), ispada da možeš odbiti na temelju moralnih ograda.

    Ako te liječnik ne informira sasvim detaljno o cjepivu i svim njegovim konotacijama - imaš sasvim dovoljno materijala za tužbu.

    S druge strane, nekakav nabrušeni liječnik te može prijaviti centru za socijalnu skrb koji će ti se eventualno napiti krvi radi "zanemarivanja djeteta".

    Mislim da stvarno treba dati Zakon o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti na ocjenu ustavnosti, jer striktnim provođenjem onemogućuje konzumaciju prava zajamčena Zakonom o pravima pacijenata.

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Tu imaš puno stručnjaka za cijepljenje ali ja nisam. prenjeti ću ti naše iskustvo. ja sam zaboravila cijepiti dijete ( e sada, pojma nemam kojim cjepivom, ali uglavnom, nekim koje ide iza prve godine života) I onda je uvijek bilo nešto, ili je bolesna ili je pod lijekovima (astma) ili meni ne paše. I sada me uhvatila panika jer dijete ide sljedeće godine u školu. I tako, kada je doktorica vidjela da nije cijepljena jednostavno mi je rekal da ta cjepiva ionako više nemaju svrhu (valja prekasno smo došli) i da ju više niti ne treba cijepiti.

    Ajme koji post i rječnik, uz sve vas koji se razumijete u to (pokrivam se mokrom krpom po glavi)

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ah, draga, zar ne vidiš da su na vlasti oni sa sasvim drukčijim rječnikom, uključujući i liječnike

    U tvojem slučaju, sasvim striktno gledajući, dijete je već prestaro da primi pertusis, ali po zakonu te treba oderati 2000kn jer nije cijepljeno. Ovakav striktan pogled na primjenu zakona pokazuje da sa zakonom nešto ne štima jer te diskriminira, a diskriminacija nije u skladu s Ustavom.

  10. #10
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    mi smo isto uredno cijepljeni sve do MPR, to nismo primili, odlučili nakon čitanja i informiranja da do daljnjega nećemo cijepiti. nekoliko mama u mojoj okolini s kojima sam razgovarala malo me čudno gledalo, kad sam predložila da se informiraju o sastavu cjepiva i nuspojavama odgovori su bili u stilu "pa nismo mi doktori" i slično, drago mi je kad vidim da ima još roditelja koji misle isto, i koji ne misle da necjepljenjem štete svojoj djeci :D

  11. #11
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Kako je sa "izbjegavanjem" cijepljenja starijeg djeteta?
    Što bi uopće trebalo ići nakon godine dana?

  12. #12
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    s godinom ide mo-pa-ru, pa di-te-per i mislim da je to to, mi isto izbjegavamo, bio se malo osuo na jaje pa će mi to biti isprika ukoliko bude pitanja :D , mi smo kod dr. opće prakse ali još nismo vodile konkretan ragovor o cijepljenju samo sam sestri nagovijestila da bih malo "odgodila" cijepljenje zanima me da li netko namjerava cijepiti dijete protiv gripe bilo obične bilo svinjske?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa

    Mislim da stvarno treba dati Zakon o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti na ocjenu ustavnosti, jer striktnim provođenjem onemogućuje konzumaciju prava zajamčena Zakonom o pravima pacijenata.
    I ja isto mislim, samo tko će to sastaviti.... Možda se javi neki voljan pravnik, kao onaj što je sastavio tužbu Ustavnom sudu za krizni porez. Dakle, kad taj dobri pravnik pomogne, predlažem da svi koji želimo mogućnost izbora u vezi s cjepljenjem podnesemo zahtjev za procjenu ustavnosti.

  14. #14
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Podižem temu !

    Ima li koji dobri pravnik voljan pomoći pa da svi koji želimo mogućnost izbora u vezi cijepljenja podnesemo zahtjev za procjenu ustavnosti Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti?

  15. #15
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Samo dodavam na temu da mi nismo cjepili Špira niti ćemo.

  16. #16
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Teica,
    kao jedan od mogućih koraka predlažem kontakt sa Udrugom za promicanje prava pacijenata, odnosno dr. Đulom Rušinović-Sunara.

  17. #17
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Bravo!

    Imaš pravo!

    Hoćemo više nas zajedno ili da ja sama?

    Ima možda još netko zainteresiran?

  18. #18
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Llella, ja sam za:
    - bsg - štiti od komplikacija tuberkuloze koje su posebno teške kod beba i manje djece
    - polio - (dok se koristio OPV odbijala sam, IPV-om smo cijepili) - zato što bolest nije iskorijenjena i zato što je ne smatram bezopasnom
    - difterija - zato što se difterija ne može iskorijenit općom procjepljenošću i prisutna je i kod cijepljenih i necijepljenih (radi se o toksoidu, dakle kad uzročnik dospije u organizam, cijepljeno dijete ne oboli), a bolest je teška uključujući i smrtne posljedice
    - hripavac - ne cijepe se djeca starija od 5 godina, stoga hripavac kola među odraslom populacijom kao obična prehlada, a za bebu može biti jako, jako teška bolest
    - ospice - nisam još cijepila (8,5g. i 4,5g.), ali hoću, znaju se pojaviti tu i tamo i mogu imati teže komplikacije, a također vidim prednost u cijepljnju s pojedinačnom komponentom

    Hib nisu primili, kao ni Engerix B.
    Rubeolu i zaušnjake ne vidim kao teške bolesti, iako ću kćer cijepiti protiv rubeole u pubertetu, a sina uskoro protiv zaušnjaka.

  19. #19
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    ja sam imala slican stav kao Arijana ( sve smo primili sem HiB-a) sa velikom odgodom. A moje dijete je reagovalo na polio i to 2X ( za jedna put nsiam sigurna da je polio) - pojavio joj se AD i od zadnjeg puta vise od 6 mjeseci muku mucimo sa istim prvi put smo imali dihagnozu koza sklona atopiji relativno brzo proslo. 2 put vec je sve islo ka AD-u relativno brzo proslo. i sad treci put od 10 mjeseca prosle godine muku mucimo sa AD-om pazimo na hranu pazimo cim se tusiramo ne kupamo se nego jednom u 10 dana mazemo prirodnim kremama pomogla je malo homepatija ali se na nozi stalno vraca taj AD
    samo me jedan lijecnik nije proglasio ludom zbog takve konstatacije i on je rekao sad ste mirni do 5 tog rodjendana ali sto tad imam slicnu zabrinutost kao Arijana po poitanju polia a s druge strane mi je jako zao djeteta koje se "pati" sa tim AD-om.

  20. #20
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Moji nisu docijepljeni, zadnja cjepiva su primili s 6mj.
    Ne bojim se polia, jer su dobili 3 doze cjepiva.

  21. #21
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    hvala ti Arijana imamo jos dosta do novih cijepljenja ali cu sad puno selektivnije i "pametnije"

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    2

    Početno polio

    kolika je uopće vjerojatnost da dijete oboli od dječje paralize,mi smo ,naime,malu prestali cijepiti s navršenih godinu dana,dakle nismo cijepili MoPaRu-om i nemamo ono zadnje docjepljivanje 5 u 1.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Pismo koje ćete pokazati Vašem doktoru, prije nego cijepite svoje dijete




    Mi, ime i prezime, kao odgovorni roditelji maloljetn* ime i godine, suglasni smo da se zaštita zdravlja naš* sina/kćeri provede u najboljoj mogućoj mjeri i prema zakonskim odredbama.
    Kako zakon uz obaveze daje i prava, željeli bi prije samog cijepljenja ostvariti i naša prava kako bi smirene savjesti i uz saznanje i vjeru da činimo najbolje doveli naš* sina/kćer na cijepljenje.
    Molimo Vas da nam prema točki broj 6. čl. 21 Zakona o zdravstvenoj zaštiti NN 121/2003.* iziđete u susret i prije cijepljenja nas upoznate sa svim rizicima koji postoje kako pri samoj reakciji na cjepivo tako i sa rizicima razvijanja autoimunih bolesti (dijabetes, reumatoidni artrtitis, demijelinizacija nervnih stanica MS) koje se mogu razviti tokom idućih godina, te isto tako odgovorite na upit što se sve točno može dogoditi u organizmu kad se unose rekombinantna DNK cjepiva. Nadalje smatramo, da je prema zakonu ** aktivno provođenje i obaveza prijava nuspojava pri cijepljenju propisane od strane HZJZ, svrstalo nas, tj. naše dijete u predmet znanstvenog istraživanja djelovanja cjepiva te samim time uključuje i našu moralnu obavezu kao roditelja da preispitamo sigurnost sudjelovanja našeg djeteta u vašem znanstvenom eksperimentu. (prilog 1)
    Budući da se radi o bitnim stvarima (unošenje stranih organizama i to još po svoj prilici genetski modificiranih) molimo Vas, da nam tražene podatke predočite u pisanom obliku, tako da bi ih mogli detaljno proučiti i na taj način smanjiti zabrinutost te dovesti našu kćer na cijepljenje.
    Ukoliko vi ne raspolažete informacijama ili niste u mogućnosti da nam ih jasno predočite molimo Vas da nas uputite i preporučite gdje do njih možemo doći.
    Predano odgovornoj osobi,
    Ime i prezime doktora, broj, mjesto, datum.
    * Točka 6. U ostvarivanju zdravstvene zaštite svaka osoba ima pravo na točno informiranje i pouku o svim pitanjima koja se tiču njezina zdravlja
    ** čl. 21. Zakona o zdravstvenoj zaštiti NN 121/2003: U ostvarivanju zdravstvene zaštite svaka osoba ima pravo na:
    Točka 8. odbijanje da bude predmet znanstvenog istraživanja bez svoje suglasnosti, ili bilo kojega drugog pregleda ili medicinskog postupka koji ne služi dijagnosticiranju bolesti i njezinom liječenju.


    Prilog 1) HZZJ ispis obaveze sudjelovanja liječnika koji provode cijepljenja
    Definicije neželjenih reakcija nastalih nakon cijepljenja od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog Zavoda za kontrolu imunobioloških preparata (danas Agencija za lijekove i medicinske proizvode) distribuirane su 1998. godine Definicije neželjenih reakcija nastalih nakon cijepljenja svim liječnicima koji cijepe u Hrvatskoj. Podsjećamo na ove definicije s napomenom da se svaka nuspojava od cijepljenja u najkraćem roku mora prijaviti Službi za epidemiologiju zaraznih bolesti Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, Rockefellerova 7, 10000 Zagreb ili na broj fax-a: 01 468 38 77 na priloženom obrascu. U slučaju grupiranja nuspojava ili nuspojava sa smrtnim ishodom, kao i neobičnih i vrlo teških nuspojava, ovo treba prijaviti telefonom na broj 01 468 30 05 u radno vrijeme ili 24 sata dežurnom epidemiologu na broj 098 22 77 53.
    Prilog 2) izvadak iz zakona o zdravstvenoj zaštiti
    Citati iz Zakona o zdravstvenoj zaštiti NN 121/2003:
    Članak 21.,
    U ostvarivanju zdravstvene zaštite svaka osoba ima pravo na:
    1. jednakost u cjelokupnom postupku ostvarivanja zdravstvene zaštite,
    2. slobodan izbor doktora medicine i doktora stomatologije u skladu s odredbama ovoga Zakona i pravilima zdravstvenog osiguranja,
    3. zdravstvenu uslugu standardizirane kvalitete i jednakog sadržaja,
    4. prvu pomoć i hitnu medicinsku pomoć kada mu je ona potrebna,
    5. slobodan izbor između više mogućih oblika medicinskih intervencija koje mu ponudi doktor medicine, odnosno doktor stomatologije, osim u slučaju neodgodive intervencije čije bi nepoduzimanje ugrozilo život i zdravlje osobe ili izazvalo trajna oštećenja. Ako osoba nije sposobna donijeti ovakvu odluku ili je maloljetna, za donošenje odluke ovlašteni su: bračni drug, roditelji, punoljetna djeca te punoljetna braća i sestre i skrbnik, odnosno zakonski zastupnik te osobe. Traženje te suglasnosti nije obvezno ako bi zbog njezinog pribavljanja proteklo vrijeme zbog čega bi život osobe bio ugrožen, a ona u tom trenutku nije u stanju donijeti takvu odluku,
    6. točno informiranje i pouku o svim pitanjima koja se tiču njezina zdravlja,
    7. odbijanje promatranja, pregleda i liječenja od strane studenata i odbijanje svih drugih intervencija koje bi samostalno obavljali zdravstveni radnici prije položenoga stručnog ispita i ishođenog odobrenja za samostalan rad,
    8. odbijanje da bude predmet znanstvenog istraživanja bez svoje suglasnosti, ili bilo kojega drugog pregleda ili medicinskog postupka koji ne služi dijagnosticiranju bolesti i njezinom liječenju,
    9. povjerljivost svih podataka koji se odnose na stanje njezina zdravlja,
    10. odbijanje pregleda i liječenja, uključivši tu i pravo da tijekom liječenja pisanim putem zatraži promjenu doktora medicine, odnosno doktora stomatologije iz razloga koji ne mora šire obrazlagati,
    11. prihvaćanje ili odbijanje kirurške i druge medicinske intervencije na tijelu ako je pri svijesti i sposobna je za rasuđivanje. Za osobe koje nisu pri svijesti ili nisu sposobne za rasuđivanje suglasnost za medicinsku intervenciju daju osobe iz točke 5. ovoga stavka, osim u slučaju neodgodive medicinske intervencije,
    12. prehranu u skladu sa svojim svjetonazorom za vrijeme boravka u zdravstvenoj ustanovi,
    13. obavljanje vjerskih obreda za vrijeme boravka u zdravstvenoj ustanovi u za to predviđenome prostoru,
    14. pravo opremanja u mrtvačnici u slučaju smrti, uz primjenu vjerskih, odnosno drugih običaja vezanih uz iskaz pijeteta prema umrloj osobi.
    Pravo prihvaćanja, odnosno odbijanja pojedinih dijagnostičkih ili terapijskih postupaka iz stavka 1. točke 7., 8. i 11. ovoga članka osoba izražava potpisivanjem suglasnosti, osim ako je za to nesposobna ili maloljetna.
    Suglasnost za nesposobnu ili maloljetnu osobu iz stavka 2. ovoga članka potpisuje bračni drug, roditelj, punoljetno dijete, punoljetni brat i sestra, zakonski zastupnik ili skrbnik.

    Preneseno sa: HR svijet

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Eto, mozda kome pomogne kad budete isli k lijecniku i zelite informacije, jer ipak zasad imamo nekakva prava.

  25. #25
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ivanas, hvala

  26. #26
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    dobro... doktor ce procitati to pismo. I kaj onda?

  27. #27
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nadalje smatramo, da je prema zakonu ** aktivno provođenje i obaveza prijava nuspojava pri cijepljenju propisane od strane HZJZ, svrstalo nas, tj. naše dijete u predmet znanstvenog istraživanja djelovanja cjepiva te samim time uključuje i našu moralnu obavezu kao roditelja da preispitamo sigurnost sudjelovanja našeg djeteta u vašem znanstvenom eksperimentu. (prilog 1)
    Ne kuzim... zasto bi obveza prijavljivanja nuspojava znacila da se provodi eksperiment. To je totalno nelogicno. Kaj bi vise voljeli da se ne prijavljuju nuspojave cijepljenja?
    Stvarno ne razumijem tu dedukciju.....
    Prema Zakonu o lijekovima, obvezno je prijavljivanje nuspojava za sve lijekove, ukljucujuci i obican paracetamol ili ibuprofen, koji kupujete za dijete bez recepta. Znaci li to da davanjem djetetu paracetamol ili ibuprofen kod teemperature, eksperimentirate na vlastitom djetetu? A nemate odobrenje Nacionalnog etickog povjerenstva za provedbu eksperimenta na djetetu. Treba vam u tom slucaju oduzeti dijete jer ga zlostavljate.
    Eto vam dedukcije....
    Posljednje uređivanje od mujica : 07.07.2010. at 14:00

  28. #28
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    hrpa pedijatara ne prijavljuje temperaturu kao nuspojavu. čak savjetuju roditeljima davanje paracetamola preventivno.

  29. #29
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    em sto eksperimentiraju na djeci, em zataje rezultate eksperimenta.
    i to sve u dosluhu s neodgovornim roditeljima..... ts, ts, ts....

  30. #30
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ekipa ili se vratite na temu, ili će letiti upozorenja/opomene i pls bez generaliziranja - držite se naslova, a ti Mujice slobodno nastavi s edukacijom na pdf-u zdravlje djece, a ovdje pusti istomišljenike da razmjenjuju svoja viđenja umjesto da se tebi pravdaju zašto misle to što misle.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Llella, ja sam za:
    - bsg - štiti od komplikacija tuberkuloze koje su posebno teške kod beba i manje djece
    - polio - (dok se koristio OPV odbijala sam, IPV-om smo cijepili) - zato što bolest nije iskorijenjena i zato što je ne smatram bezopasnom
    - difterija - zato što se difterija ne može iskorijenit općom procjepljenošću i prisutna je i kod cijepljenih i necijepljenih (radi se o toksoidu, dakle kad uzročnik dospije u organizam, cijepljeno dijete ne oboli), a bolest je teška uključujući i smrtne posljedice
    - hripavac - ne cijepe se djeca starija od 5 godina, stoga hripavac kola među odraslom populacijom kao obična prehlada, a za bebu može biti jako, jako teška bolest
    - ospice - nisam još cijepila (8,5g. i 4,5g.), ali hoću, znaju se pojaviti tu i tamo i mogu imati teže komplikacije, a također vidim prednost u cijepljnju s pojedinačnom komponentom

    Hib nisu primili, kao ni Engerix B.
    Rubeolu i zaušnjake ne vidim kao teške bolesti, iako ću kćer cijepiti protiv rubeole u pubertetu, a sina uskoro protiv zaušnjaka.
    Zar postoji pojedinačno cjepivo protiv ospica? Moja pedijatrica je rekla da ne :?

    i mala digresija -zadnji slučaj divljeg (prirodnog) poliomijelitisa u Hrvatskoj zabilježen je 1989. godine, a potom se javilo još nekoliko postvakcinalnih slučajeva (vezanih uza sami cjepni soj).
    Posljednje uređivanje od Mrvna : 09.07.2010. at 16:54

  32. #32
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ekipa ili se vratite na temu, ili će letiti upozorenja/opomene i pls bez generaliziranja - držite se naslova, a ti Mujice slobodno nastavi s edukacijom na pdf-u zdravlje djece, a ovdje pusti istomišljenike da razmjenjuju svoja viđenja umjesto da se tebi pravdaju zašto misle to što misle.
    Ne trazim nikakvo pravdanje, vec ukazujem na nelogicnosti u famoznom pismu s kojim bi se tgrebalo kak'ti postici odredjeni cilj.
    Tako da je moje komentiranje pisma posve on topic.

  33. #33
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Zar postoji pojedinačno cjepivo protiv ospica? Moja pedijatrica je rekla da ne :?
    Postoji. I svaka pedijatrica ga moze dobiti besplatno. Treba samo naruciti na isti nacin na koji narucuje i ostala cjepiva.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno Pojedinačno cjepivo protiv vetanusa

    Cijepila sam dijete zadnji puta sa 6 mjeseci, nakon toga je imala konvulzije nevezano za cijepljenje i odlučila sam ne cijepiti ju više jer se čak i na stranicma Zavoda za javno zdravstvo konvulzije spominju kao najčešća nuspojava. Jedino me muči tetanus koji kod nas dolazi u kombinaciji s difterijom i hripavcem. S obzirom na to daje puno vani, da idemo u planine i slično, često zna pasti i povrijediti se, dosad nije bilo ništa opako, ali tko zna. Zadnju dozu cjepiva primila je sa 6. mjeseci starosti i sad razmišljam o cijepljenju samo protiv tetanusa. Postoji li uopće pojedinačno cjepivo za dijete od 3 godine?

  35. #35
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja mislim da postoji... no sad mi palo na pamet da ima Di-Te

    Mujica će znati najbolje
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 25.10.2010. at 15:01

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    Onda, Mujice, pomagaj!

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovdje je popis cjepiva koja proizvodi imunološki zavod: http://www.imz.hr/proizvodi.htm

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    Baš ti hvala!
    "osobe koje su sigurno primile 2 doze cjepiva protiv tetanusa ili cjepiva s komponentom tetanusa, a od
    zadnjeg cijepljenja nije prošlo više od 10 godina, trebaju primiti jednu dozu cjepiva protiv tetanusa te


    nije potrebno dati preventivnu dozu
    imunoglobulina (ljudskog) protiv tetanusa."

    Po ovome ispada da ja nju ni ne trebam cijepiti, primila je tri doze u sklopu Di-Te-Per cjepiva, a zadnje je cjepivo primila sa 6 mjeseci.

    Posljednje uređivanje od vmartina : 26.10.2010. at 19:16

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji. I svaka pedijatrica ga moze dobiti besplatno. Treba samo naruciti na isti nacin na koji narucuje i ostala cjepiva.
    da li je još uvijek moguće nabaviti pojedinačna cjepiva? meni pedica tvrdi da se više ne može. kakva je situacija s pročišćenim cjepivima? ja bih nabavila za svoje dijete pročišćena i pojedinačna za neke bolesti pa molim odgovor, može i u pm. hvala

  40. #40
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Dominika2 prvotno napisa Vidi poruku
    da li je još uvijek moguće nabaviti pojedinačna cjepiva? meni pedica tvrdi da se više ne može. kakva je situacija s pročišćenim cjepivima? ja bih nabavila za svoje dijete pročišćena i pojedinačna za neke bolesti pa molim odgovor, može i u pm. hvala
    Neka je moguće nabaviti pojedinačna, npr. ospice, rubelu, polio, hib;
    a neka nije, npr. mumps, difteriju, hripavac.....

    Ne znam točno koje kombinirano cjepivo želiš podijeliti u pojedinačna.

    I ne znam što misliš pod pročišćenim cjepivima. Ranije, kad smo imali u programu cjelostanično cjepivo protiv hripavca, ljudi su za acelularno cjepivo nazivali pročišćenim. Sad kad koristimo isključivo acelularno cjepivo protiv hripavca više ne znam na što se odnosi izraz "pročišćeno". (?)

  41. #41
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Moj stav je da sam ZA cepiva, smatram vakcinaciju dece drustveno odgovornim ponasanjem. Neke bolesti jesu skoro iskorenjene, ali kako je krenulo sa odbijanjem, itekako ce ih biti. Nisam za vakcinaciju protiv gripa, kozica... nekih bolesti koje ionako vecina prelezi bez posledica. Tu vec nekako mislim da je previse opterecujuce za imuni sistem protiv svega i svacega vakcinisati decu. Ali rubeole i zauske recimo uopste nisu iskorenjene i znaju da ostave posledice u mnogo vecem procentnu nego sto su sanse za nus pojave od vakcina.
    Takodje, jos nisam cula ni za kakvu ubedljivu studiju koja me zaista uverava da su neki problemi bas posledica vakcinacije.
    Posljednje uređivanje od lady.x : 29.12.2013. at 23:07

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Dominika2 prvotno napisa Vidi poruku
    da li je još uvijek moguće nabaviti pojedinačna cjepiva? meni pedica tvrdi da se više ne može. kakva je situacija s pročišćenim cjepivima? ja bih nabavila za svoje dijete pročišćena i pojedinačna za neke bolesti pa molim odgovor, može i u pm. hvala
    bilježim si

  43. #43
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Mi smo razbili Pediacel na Tripacel (di-te-per)+Imovax Polio. To je dobila po jednu dozu u razmaku od 2 mj. Hepatitis smo odbili kao i Hib.

  44. #44
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Neka je moguće nabaviti pojedinačna, npr. ospice, rubelu, polio, hib;
    a neka nije, npr. mumps, difteriju, hripavac.....

    Ne znam točno koje kombinirano cjepivo želiš podijeliti u pojedinačna.

    I ne znam što misliš pod pročišćenim cjepivima. Ranije, kad smo imali u programu cjelostanično cjepivo protiv hripavca, ljudi su za acelularno cjepivo nazivali pročišćenim. Sad kad koristimo isključivo acelularno cjepivo protiv hripavca više ne znam na što se odnosi izraz "pročišćeno". (?)
    Gdje i kako nabaviti pojedinačna cjepiva?

  45. #45
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje i kako nabaviti pojedinačna cjepiva?
    naša pedijatrica je naručila za nas.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    naša pedijatrica je naručila za nas.
    koja je to pedica? može i na pp ako je osjetljiva stvar

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Neka je moguće nabaviti pojedinačna, npr. ospice, rubelu, polio, hib;
    a neka nije, npr. mumps, difteriju, hripavac.....

    Ne znam točno koje kombinirano cjepivo želiš podijeliti u pojedinačna.

    I ne znam što misliš pod pročišćenim cjepivima. Ranije, kad smo imali u programu cjelostanično cjepivo protiv hripavca, ljudi su za acelularno cjepivo nazivali pročišćenim. Sad kad koristimo isključivo acelularno cjepivo protiv hripavca više ne znam na što se odnosi izraz "pročišćeno". (?)
    Dijete mi ima 3 godine i htjela bih je cijepiti protiv tetanusa, polia i rubeole - svaka bolest zasebno. Moja pedica radi u sklopu doma zdravlja i kaže da može cijepiti samo s onim što dobiva, Gdje bih mogla nabaviti ova cjepiva i time cijepiti dijete?

    Zapravo ni sama nisam sigurna što je "pročišćeno" cjepivo, ali mi je prezentirano kao bolje od regularnog jer nema u sebi tragova thimerosala i tome slično.

  48. #48
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Mislim da tetanus i polio ima zasebno cjepivo, ali za rubeolu nisam baš sigurna.
    DZ sesvete (Šešo Šimić)
    Posljednje uređivanje od kljucic : 08.01.2014. at 20:28

  49. #49
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ima i protiv rubele pojedinačno cjepivo.

    Samo ga treba naručiti i dobit će ga.

    Ako hoće.....

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    zna li iko da li ima tj postoji pojedinacno cijepivo za zausnjake mumps ?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •