Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Uvođenje dohrane

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    11

    Početno Uvođenje dohrane

    mozda se ova tema vec par puta pojavila, el eto ponovo. danas sam bila sa mojom bebicom kod ljecnika na pregledu i pikici, ima 4 mjeseca i lijepo napreduje dobije po kilu do kilu i nesto po mjesecu i iskljucivo je dojena. da bi mi danas ljecnica rekla da po novim studijama iskljucivo dojenje do 6-tog mjeseca i nije najbolje da bi trebala pocet ju nadohranjivati jer kao majcino mlijeko vise joj nije dovoljno. sad sam ja tu malo izgubljena jedni govore jedno drugi drugo.. koja su vasa iskustva sa tim????

  2. #2
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    ja sam evo nedavno bila kod pedice, beba ima jos malo pa 5 mj, rekla je da pocmemo, ali cu ga nastaviti i dalje samo dojiti do 6 mj, jer ne vjerujem u te price da mlijeko nije dovoljn o. moj mali dobro napreduje, ne izgleda i nije gladan, pa cu zato pricekati. ako je i tvoja beba zadovoljna pricekaj i ti.

  3. #3
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno Re: Uvodje dohrane

    Citiraj Atena prvotno napisa
    mozda se ova tema vec par puta pojavila, el eto ponovo. danas sam bila sa mojom bebicom kod ljecnika na pregledu i pikici, ima 4 mjeseca i lijepo napreduje dobije po kilu do kilu i nesto po mjesecu i iskljucivo je dojena. da bi mi danas ljecnica rekla da po novim studijama iskljucivo dojenje do 6-tog mjeseca i nije najbolje da bi trebala pocet ju nadohranjivati jer kao majcino mlijeko vise joj nije dovoljno. sad sam ja tu malo izgubljena jedni govore jedno drugi drugo.. koja su vasa iskustva sa tim????
    pa da pedijatrica je u pravu, zato ti beba tako slabo napreduje, trebala bi dobiti minimalno 2,5 kile.

    naravno šala

  4. #4
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    I meni je moja rekla da mozemo poceti s 4 i pol. Ja sam, naravno imala spremnu preporuku Svjetske zdravstvene organizacije da se iskljucivo doji do 6. mjeseca, ali kad sam joj rekla da bih ja cekala da napuni 6, nije se bunila. Rekla je da, naravno, mogu i tako. I bi tako.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    11

    Početno

    ma i ja cu do 6 mjeseca iskljucivo dojiti, ajde da ima neke potrebe za dohranom al mala mi je velika ima 7800 i 69 je velika sad da jos pocnem sa nadohranom pa kakva bi bila, kad lijepo napreduje sta bi ju mucila sa dohranom nek ona prica sta hoce

  6. #6
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    svjetska zdravstvena organizacija preporučuje da se djeca doje isključivo do 6.mj. tj. da se do tad ne počinje sa dohranom. postoje brojni razlozi za to, djeca mogu razviti razne alergije ukoliko se prerano počne sa dohranom.

    pokušat ću naći linkove i reference da potkrijepim to, samo sad nemam vremena ovaj tren

  7. #7
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    naravno da sad ne nalazim a sve sam to već bila iščitala kad smo mi počinjali sa dohranom...

  8. #8
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Mi ćemo polako početi uskoro, čekamo 6 mjeseci, no malo mi je čudno jer ispada da su baš svi pedijatri neupućeni :/ , evo kod nas svi savjetuju najkasnije početi s dohranom s 5 mjeseci.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    11

    Početno

    pa istina nisam od jedne pedijatrice cula to da treba prije poceti nadohranu, al meni se cini da je to najvise marketing jer je reklamirala samo jednu vrstu hrane druge kao nisu dobre, ipak oni dobe neku proviziju da guraju proizvod.

  10. #10
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Nama je patronazna rekla, a i pedijatrica ima istu informaciju da se s dohranom pocinje izmedju 17. i 26. tjedna, ne prije i ne poslije. Preporuka SZO je da se pocne nakon 6. mjeseca. Ne razumijem zasto zuriti...

  11. #11
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Molim vas malo detaljnije o dohrani prije mj, što pedijatrice zapravo savjetuju kad misle na dohranu? Jesu li to gotove kašice (vidim da se spominje određeni proizvođač) ili se radi o davanju formule još uz mlijeko (opet naravno određenog proizvođača). Naime, nije mi jasno kako bi uvođenje čvrste hrane uz mm povećalo bebinu težinu pošto se uglavnom govori o nekoliko žličica dnevno i to jedan obrok prvih nekoliko tjedana? Par žličica jabuke baš mi i ne može zamijeniti jedan dobar obrok mm-a.
    Ja svojem djetetu baš i ne mislim davati AD, tak dugo dok sama imam mlijeka. Jesam li totalno u krivu?

  12. #12
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    nedostaje mi gore "prije 6mj"

  13. #13
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    ne misli se na davanje AD (jer to onda ne bi bila DOhrana, nego PREhrana). sto se tice kasica, meni je nekako bilo bolje kupiti mrkvu, tikvicu, korabicu, spinat...pa mu to skuhati na malo vode, kratko vrijeme i onda zdrobiti s vilicom. pojeo je 2 puta i kupovnu kasicu, ali meni sve te kupovne kasice imaju isti okus, a i pretpostavljam da imaju nekog konzervansa u sebi (kako bi im inace rok upotrebe bio 2 godine?), tako da bas nisam to prakticirala.

    bas me fredica danas pitala za sokice (ona je dohranu s njima pocela), pa sam joj rekla da je moj do godinu dana pio samo vodu jer ce se tokom zivota tako i tako trovati s raznoraznim cedevitama, sokovima...pa zasto da pocne ranije ako za to nema potrebe.

    i par zlicica ne moze utjecati previse na tezinu. iako je moj L. vec nakon tjedan dana od uvodjenja dohrane znao sasiti i po 200ml krute hrane dnevno, ni to mu nije utjecalo na kilazu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    11

    Početno

    meni je te kasice navela kao dohranu i to samo od jednog proizvodjaca, rekla je da moze i prirodno da radim sama al jedino ako znam da nije spricano i da znam da susjed nije spricao jer se pesticidi prenose zrakom tako da je bolje gotove kasice eto t mi je savjetovala.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    11

    Početno

    e da i te kasice dodje par zlicica na dan a kad se otvori moze 1 dan stajat u frizideru... pa ko je tu lud??????

  16. #16
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    gle, ja nemam vrt (niti nitko moj nema), ja sam kupovala na placu. ok, mozda bi bilo bolje da sam kupovala kasice, ali sam isla za tim da bilo sto sto je svjeze pripremljeno mora biti bolje od onog sto je vec par mjeseci stajalo na polici u ducanu. s druge strane, kupovne kasice su sve miksane (koliko znam), a ja Lovri nikad nisam miksala, nego mu drobila vilicom ili davala komade da trga i zvace. tako da meni te kupovne kasice ni po tome nisu odgovarale.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •