Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: redovno čiščenje plinskog bojlera

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    68

    Početno redovno čiščenje plinskog bojlera

    Molim ako netko ima za preporučit nekog tko bi redovno pročistio plinski bojler prije sezone grijanja.Imam relativno loša iskustva od prijašnjih godina pa bi probala ovak "provjereno" 8)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    nama svake dvije godine, na servisiranje bojlera, dolaze iz Petrokova.
    nekako su mi oni najsigurniji.

  3. #3
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I nama, al sad bih radije da mi netko dođe očistiti kamenac u fušu. Puno mi je sad dati punu cijenu servisa
    Ako netko zna nekog.... Please forward.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Koliko sad košta servis bojlera za centralno kod Petrokova?

  5. #5
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa
    nama svake dvije godine, na servisiranje bojlera, dolaze iz Petrokova.
    nekako su mi oni najsigurniji.
    ovako i mi, baš se spremamo nazvati

    mislim da smo prije 2 godine platili oko 400kn, uredno s računom i žigom na servisnoj kartici bojlera

    mi se ne želimo zezati s fušerima
    ovi iz Petrokova su nam i cijelo centralno postavili i kad su nam bili dečki iz plinare pitali su tko nam je postavljao bojler, da je jako dobro napravljeno :? - moram priznati da ne kužim po čemu oni to vide, ali bilo mi je drago čuti

    inače imam fobiju od plina i plinskih instalacija i ja bi najradije da mi to netko provjerava svakih par mjeseci, ali serviseri su rekli da je 2 godine sasvim oK

  6. #6
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj mirjana prvotno napisa

    inače imam fobiju od plina i plinskih instalacija i ja bi najradije da mi to netko provjerava svakih par mjeseci, ali serviseri su rekli da je 2 godine sasvim oK
    Mi imamo detektor CO u kupaoni kraj bojlera, a potoji na tržištu i detektor plina, pa ako toliko brineš možda bi ti bilo dobro investirati koju stotku u ove napravice.

  7. #7
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno


    puno ti hvala za ovu ideju, probat ću naći te spravice i ugraditi ih

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa
    nama svake dvije godine, na servisiranje bojlera, dolaze iz Petrokova.
    nekako su mi oni najsigurniji.
    Isto.

    Servisiramo bojlere već desetak godina. Ovog proljeća nam je mali plinski protočni "umro" pa su nam ugradili novi, na struju, jer više ne smiju ugrađivati bojlere bez dimnjaka.

    Upravo ih se spremam ponovno zvati, to radim svake godine pred sezonu grijanja.

    Inače, za zapadni dio grada dobri su mi bili i Anđelo Zagreb d.o.o. (po preporuci majstora koji je ugradio centralno grijanje) ali mi smo im izvan ruke jer smo na istočnoj strani, pa smo se prebacili na Petrokova. Valjaju jedni i drugi, i daju račune.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    servisiranje Petrokov-580 kn!!


    čula sam da privatnjaci naplaćuju i više.


    za fušere ne znam-navodno punoooooo manje-ali mene frka!

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    To servisiranje baš toliko košta, imam kombi-bojler za etažno plinsko grijanje.

    U servis je uključeno slijedeće:
    - provjera dimnjaka
    - čišćenje od prašine (pripremim im usisavač jer se meni ne da s tim.... danevelim)
    - čišćenje od kamenca (propuste emulziju, to traje 2-3 sata, možda čak i dulje, obično mm ode "dežurati" dok majstori dolaze)
    - po potrebi provjera sveg ostalog

    Po uputi proizvođača bojlera to se radi svake 2 godine, ali mi to radimo svake godine jer sam primijetila da je grijanje manje učinkovito ako je bojler pun kamenca, pa tu "uštedu" platim kroz plin.

    Dođu mi točno u ugovoreni sat (istina, mi tražimo da budemo ujutro prvi pa to bude točno u 9) i nikad nije bilo problema. Čak znaju doći i drugi put ako im treba kakav rez.dio i to nam nikad nisu naplatili kao drugi dolazak.

    A brate mili, za veliki shopping u koji idem svaka 2 tjedna to mi nije dosta para. Daklem, meni to nije pretjerano. A kad se lani bojler začepio od smeća iz vodovoda, došli su 3 puta u 3 dana, sve očistili, a mi račune poslali Vodovodu i odvodnji i dobili svoje novce natrag!

  11. #11
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj mirjana prvotno napisa

    mi se ne želimo zezati s fušerima

    inače imam fobiju od plina i plinskih instalacija i ja bi najradije da mi to netko provjerava svakih par mjeseci, ali serviseri su rekli da je 2 godine sasvim oK
    Isto tako.
    Ako netko slučajno ne zna, račun za čišćenje bojlera se može priložiti godišnjoj poreznoj prijavi i na njega se dobiva povrat poreza, jer to ulazi u (mislim da se to tako zove, ne da mi se sad guglati) unaprijeđenje kvalitete stanovanja, tako nekako.

  12. #12
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Isto tako.
    Ako netko slučajno ne zna, račun za čišćenje bojlera se može priložiti godišnjoj poreznoj prijavi i na njega se dobiva povrat poreza, jer to ulazi u (mislim da se to tako zove, ne da mi se sad guglati) unaprijeđenje kvalitete stanovanja, tako nekako.
    nisam znala - svaki put uzmemo račun, ali nije mi palo na pamet da i to ide u porezne olakšice.

    hvala na informaciji

  13. #13
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    danas nam je bio serviser iz petrokova. ciscenje bojlera = 360kn, zamjena membrane = 16kn, racunica = 376kn

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa
    danas nam je bio serviser iz petrokova. ciscenje bojlera = 360kn, zamjena membrane = 16kn, racunica = 376kn
    Vjerojatno za onaj stari, obicni protocni bojler, a ne kombi ili kakav vec za centralno?

    (Ili ste se ponovili dok nisam pazila )

  15. #15
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Za stariji među najstarijima. Nažalost nismo modernizirani, a predstoji nam, trenutno kako stvari stoje, zima bez ikakvog grijanja.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Servis plinskog kombi aparata 583.20 kn

  17. #17
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Stane prvotno napisa Vidi poruku
    Servis plinskog kombi aparata 583.20 kn
    skupo
    ja sam ovaj tjedan opet platio ispod 400 kuna

  18. #18
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    preko portala za grupnu kupovinu i manje

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    preko portala za grupnu kupovinu i manje
    to se ne usudim kupiti...da mi pošalju nekog šegrta...

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    skupo
    ja sam ovaj tjedan opet platio ispod 400 kuna

    može preporuka?

  21. #21
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Do sada servisirali preko ovlaštenog servisera Bukal.
    Prošle godine kupila bon na grupnoj kupovini, za cca 200 KN. Dečec je došao i bio gotov za 20 minuta. Sumnjam u dobro obavljen posao, pa ove godine (iako bi po redovnom bilo tek slijedeće) opet zovem ovog koji je i do sada servisirao i postavio bojler. Servis za Vaillant protočni je cca 500 KN već godinama.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    nama svake dvije godine, na servisiranje bojlera, dolaze iz Petrokova.
    nekako su mi oni najsigurniji.
    I mi koristimo Petrokova (istočni dio grada)

    Inače, jako sam bila zadovoljna i sa servisom Anđelo http://hr.tealpages.com/HR/ovlasteni...lo-zagreb.html, ali oni su mi daleko pa nije bilo zgodno ni njima ni meni. Prijateljski smo se rastali i odselili Petrokovu. Nema razlike u cijeni, bar nije bilo prije par godina.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.09.2013. at 13:16

  23. #23
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Sad sam zvala par servise i nije mi jasno: ima 2 vrste servisa: prvo je samo pregled i čišćenje plamenika, a drugo je servis (koji uključuje i pregled i čišćenje plamenika) i čišćenje i skidanje kamenca. Ovaj "manji" košta oko 380kn, a ovaj veći od 450-580kn, kako gdje. S tim da su mi u ovom servisu koji je stavila Peterlin rekli da uzimaju dio bojlera i nose u servis, pa si 1 dan bez tople vode (kod njih je 450 kn) a ostali to rade na licu mjesta ( i čak su skuplji). Jesu vama sve radili na licu mjesta ili su nosili u servis? Mi smo uvijek plačali 580kn, obično su bili gotovi za 20 min, pa se sad pitam da li su nas muljali.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam zvala par servise i nije mi jasno: ima 2 vrste servisa: prvo je samo pregled i čišćenje plamenika, a drugo je servis (koji uključuje i pregled i čišćenje plamenika) i čišćenje i skidanje kamenca. Ovaj "manji" košta oko 380kn, a ovaj veći od 450-580kn, kako gdje. S tim da su mi u ovom servisu koji je stavila Peterlin rekli da uzimaju dio bojlera i nose u servis, pa si 1 dan bez tople vode (kod njih je 450 kn) a ostali to rade na licu mjesta ( i čak su skuplji). Jesu vama sve radili na licu mjesta ili su nosili u servis? Mi smo uvijek plačali 580kn, obično su bili gotovi za 20 min, pa se sad pitam da li su nas muljali.
    20 minuta je dovoljno za čišćenje plamenika, ali za čišćenje kamenca nema ni najmanje šanse da se obavi u tako kratkom vremenu.

    Čišćenje kamenca traje dulje (kod mene to bude oko 3 sata za veliki kombi bojler, možda malo kraće ali izgubim cijelo dopodne ako majstor to radi u tvom stanu) jer kroz bojler propušta emulziju za otapanje kamenca. Alternativa - ponesu sa sobom taj dio bojlera i vrate ti ga drugi dan.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.09.2013. at 13:50

  25. #25
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    20 minuta je dovoljno za čišćenje plamenika, ali za čišćenje kamenca nema ni najmanje šanse da se obavi u tako kratkom vremenu.

    Čišćenje kamenca traje dulje (kod mene to bude oko 3 sata za veliki kombi bojler, možda malo kraće ali izgubim cijelo dopodne ako majstor to radi u tvom stanu) jer kroz bojler propušta emulziju za otapanje kamenca. Alternativa - ponesu sa sobom taj dio bojlera i vrate ti ga drugi dan.
    tako i kod mene.
    ako čisti sve cca 2-3 sata sigurno bude kod nas

  26. #26
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    20 minuta je dovoljno za čišćenje plamenika, ali za čišćenje kamenca nema ni najmanje šanse da se obavi u tako kratkom vremenu.

    Čišćenje kamenca traje dulje (kod mene to bude oko 3 sata za veliki kombi bojler, možda malo kraće ali izgubim cijelo dopodne ako majstor to radi u tvom stanu) jer kroz bojler propušta emulziju za otapanje kamenca. Alternativa - ponesu sa sobom taj dio bojlera i vrate ti ga drugi dan.
    upravo tako je i moje iskustvo
    ovi kratki servisi do pola sata su ovi koji koštaju cca 370 kn, a ovaj dulji je s kiselinom (ako se ne varam) koja se propušta kroz bojler i čisti kamenac i košta petstotinjak kuna. no čišćenje od kamenca se ne radi svake godine nego po potrebi.
    Mislim da ovi koji uzimaju 500 kuna za 20 minuta lagano muljaju i zato mi je bitno da imam povjerenja u servis i ne vjerujem ovima preko kolektivne kupnje. Ipak to nije pranje auta već servis važnog i potencijalno opasnog uređaja u stanu.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    upravo tako je i moje iskustvo
    ovi kratki servisi do pola sata su ovi koji koštaju cca 370 kn, a ovaj dulji je s kiselinom (ako se ne varam) koja se propušta kroz bojler i čisti kamenac i košta petstotinjak kuna. no čišćenje od kamenca se ne radi svake godine nego po potrebi.
    Mislim da ovi koji uzimaju 500 kuna za 20 minuta lagano muljaju i zato mi je bitno da imam povjerenja u servis i ne vjerujem ovima preko kolektivne kupnje. Ipak to nije pranje auta već servis važnog i potencijalno opasnog uređaja u stanu.
    Upravo tako.

    Kod mene se radi čišćenje kiselinom svake druge godine. Frekvencija toga ovisi o tvrdoći vode.

  28. #28
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    skupo
    ja sam ovaj tjedan opet platio ispod 400 kuna
    može preporuka za servisera??

  29. #29
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Evo mi smo ove godine radili servis. Kad sam zvala lijepo mi je striček objasnio koja je razlika između velikog i malog servisa i rekao da kad otvori bojler može reći da li nam treba veliki servis. Ja sam bila uvjerena da nam treba veliki jer nismo radili servis neke 4 godine. Ali kad je otvorio bojler, kaže da je još u ok stanju i da on ne bi čistio kemijski jer se onda mora čistiti tako svake dvije godine, a tvornički bojler ima neku zaštitu protiv kamenca koja se tim kemikalijama skida, pa je bolje odgoditi kemijsko čišćenje za što kasnije. Mislim da je ipak njemu u interesu da uzme što više love pa me ovo baš ugodno iznenadilo da nas nije smuljao. Isto tako znam da nam je majstor iz Petrokova kad je radio taj zadnji servis naplatio nekih 500 kn i bio gotov za 20 min. pa sam sad sigurna da nas je smuljao. Znam da nam je samo dao račun na taj iznos, a sad smo točno dobili specifikaciju kaj je sve rađeno. I dobili smo neki popust, navodno jer smo u kvartu (zg zapad pa ak nekom treba možemo na pp)

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    hoće li petrokov doći servisirati i ako nije bojler kupljen kod njih?

    mislim, čekam svog plinara već 10 dana, i izgleda da nisam ni blizu na redu, a baka mi se doma smrzava ...

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    hoće li petrokov doći servisirati i ako nije bojler kupljen kod njih?

    mislim, čekam svog plinara već 10 dana, i izgleda da nisam ni blizu na redu, a baka mi se doma smrzava ...
    Da. Doći će, ali oni servisiraju samo Vaillant. Mi smo kupili bojler od druge firme u paketu s centralnim grijanjem i taj majstor ga je održavao pargodina, ali on je u zapadnom dijelu grada, a ja u istočnom i Petrokov mi je bliže. Nazvala, dečki došli i sad već valjda 10 godina oni održavaju. Zadovoljna sam. Čeka se dan, dva.

    Ali ja ih zovem poslije godišnjega kad nema gužve, svake druge godine. Ne znam koliko se čeka ako ih zoveš sad.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.10.2016. at 21:48

  32. #32
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Nama vec godinama servisira ipm servis i zadovoljna sam. Prosli tjedan radjen servis, cekala sam cca tjedan dana.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Doći će, ali oni servisiraju samo Vaillant. Mi smo kupili bojler od druge firme u paketu s centralnim grijanjem i taj majstor ga je održavao pargodina, ali on je u zapadnom dijelu grada, a ja u istočnom i Petrokov mi je bliže. Nazvala, dečki došli i sad već valjda 10 godina oni održavaju. Zadovoljna sam. Čeka se dan, dva.

    Ali ja ih zovem poslije godišnjega kad nema gužve, svake druge godine. Ne znam koliko se čeka ako ih zoveš sad.
    Nije Vailant
    mislim da je Junkers (ili Bosch, nisam sigurna)

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Koze preporuka ZG zapad

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koze preporuka ZG zapad
    Anđelo

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koze preporuka ZG zapad
    Anđelo
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...o03U0EWo8cyvfL

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    samo da pitam neki servisi nose dijelove u servis na kemijsko ćišćenje pa ga vraćaju sutradan, a neki naprave to u jednom dolasku doma

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    samo da pitam neki servisi nose dijelove u servis na kemijsko ćišćenje pa ga vraćaju sutradan, a neki naprave to u jednom dolasku doma
    Ne znam kako Anđelo radi sada. Oni su mi pustili bojler u rad i održavali ga prvih nekoliko godina, ali već dugo ih ne angažiram jer sam im predaleko.

    Sada naručujem servis Petrokov (jer su mi u susjedstvu, na istočnom dijelu grada). Ništa ne odnose, nego dolaze s kompletnom mašinerijom i propuste kemikaliju kroz bojler. Traje to par sati, ali riješe sve u jednom dolasku. Koliko se sjećam, seviser iz firme Anđelo radio je na isti način.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Anđelo mi je reko da nosi

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa onda probaj nazvati servis kod Petrokova i usporedi cijenu, vrijeme čekanja i ostalo: http://www.petrokov-servisi.hr/contact

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa onda probaj nazvati servis kod Petrokova i usporedi cijenu, vrijeme čekanja i ostalo: http://www.petrokov-servisi.hr/contact
    Ja sam kada sam se naručivala početkom devetog mjeseca (nije Petrokov) čekala preko mjesec dana. Meni su odnijeli, ali i vratili isti dan. Inzistirala sam na tome.
    Nisam imala bojler od 9-14h.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Cathy kolko te došlo

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy kolko te došlo
    Oko 600 kuna.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nama su DF instalacije servisirali bojler godinama, bili smo jako zadovoljni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •