Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 180

Tema: Privatno rodilište 7. dio

  1. #51
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Koliko sam ja shvatila, nema povrata poreza jer se vise ne placa pdv. Ili sam mozda u krivu?

  2. #52
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj LoveLight prvotno napisa
    Koliko sam ja shvatila, nema povrata poreza jer se vise ne placa pdv. Ili sam mozda u krivu?
    imaš pravo.... e sad oni imaju dvije firme prva je d.o.o. na koju ide pdv a druga je zdravstvena ustanova na koju ne ide pdv

    e sad.. što li će izdati ja ne znam.
    trebalo bi proučiti račun i ako ima iskazan pdv onda ga priložiti a ako nema onda 0 bodova.. i ami

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ST, ZG
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    curke jel ja mogu tražiti račun na muževo ime?
    ja sam htjela da mi daju racun na muzevo ime, ali nisu mi dali, rekli su da ne moze ni na cije nego na rodiljino ime. to je bilo u 11. mjesecu prosle godine i ne znam je li jos uvijek tako.

  4. #54
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj POJOP prvotno napisa
    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    curke jel ja mogu tražiti račun na muževo ime?
    ja sam htjela da mi daju racun na muzevo ime, ali nisu mi dali, rekli su da ne moze ni na cije nego na rodiljino ime. to je bilo u 11. mjesecu prosle godine i ne znam je li jos uvijek tako.
    To isto su meni rekli kod ginekologa - da ne mogu napisati na račun "papa test" i nasloviti na muškog.
    Isto i s Lovrinim doktorima - svaki uvijek glasi na njega (bez obzira što ja plaćam).

  5. #55
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    moji su svi računi sa pdv-om....
    mačkulina čemu taj ?

  6. #56
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Ne možeš dobiti račun za porod na muževo ime jer ti je u računu navedeno "dana xy izvršili smo porod kod gđe xy, bla bla...cifra, pdv"...bar je tako bilo prije...znači na računu je baš tvoje ime i podaci (meni piše i godina rođ. u zagradi)

  7. #57
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    aj dobro, bar sam pokušala
    dobit ću onda barem na preglede povrat, oko nekih 1000 kn sam izbrojala......

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Cure koje idu kod prof.P., je li se vama čini da ona vaga kod njega odnosno kod sestre ne važe dobro? Meni se čini da pokazuje manje, a oni mi rekli da svi kažu da pokazuje više. Ja doma imam isto digitalnu, i pokazuje mi sigurno 2 kg više. Bilo bi dobro da je njihova dobra.

  9. #59
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    pokazuje više.........meni uvijek oduzme 1 kilu sestra kao zbog robe, ali ta vaga pokazuje još +2 kg, znaći ukupno tri...........
    jer meni 150 vagi pokazuju isto, jedino ova me uvijek strefi

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Na stranicama rodilišta čitala sam da imaju dane otvorenih vrata- svaka prva subota u mjesecu.

    Zanima me da li je netko bio, kako je bilo, korisno ili ne?, da li je bio prisutan shef i tako?

    Uglavnom, kako je bilo?

    Ja bi išla vidjeti. Treba li se dolazak najaviti?

  11. #61
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ne trebaš najaviti.........
    ja sam prošli put htjela u obilazak kad sam bila na pregledu ali je neka teta rađala pa su mi rekli da dođem 3.10, to je valjda prva subota u mjesecu sad...nije spominjala nikakvu najavu, ali ću ja tražit u ponedjeljak kad dođem na kontrolu opet......
    sigurno mi se ne isplati dolazit u subotu samo zbog toga u Zg...a zanima me kak izgleda to di ću rodit i di ćemo biti.....

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj LoveLight prvotno napisa
    Koliko sam ja shvatila, nema povrata poreza jer se vise ne placa pdv. Ili sam mozda u krivu?
    povrat poreza nema veze s pdv-om vec s porezom na dohodak koji se placa iz place. (zato se na kraju godine radi prijava poreza na dohodak

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    27

    Početno

    ispravak, ne na kraju godine, nego u veljaci za prethodnu godinu.

  14. #64
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    vedrunjela, hvala na informaciji. Izgleda da to kod mene nece funkcionirati jer nemam stalnu placu, radim honorarno.

  15. #65
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    meni na računima stoji pdv znaći imati ću pravo na povrat, jel?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    27

    Početno

    kao sto rekoh gore - povrat poreza nema veze s pdv-om...

  17. #67
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    meni na računima stoji pdv znaći imati ću pravo na povrat, jel?
    Povrat poreza na dohodak nema veze s pdv-om,jer nisi pravna osoba da si u sustavu pdv-a pa si ga mjesečno/tromjesečno odbijaš.
    Ti na početku tekuće godine daješ poreznu prijavu za prošlu godinu u kojoj imaš pravo na porezne olakšice u visini od 12.000,00kn, a bez obzira jel na tim računima naveden pdv ili nije.

  18. #68
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj LoveLight prvotno napisa
    vedrunjela, hvala na informaciji. Izgleda da to kod mene nece funkcionirati jer nemam stalnu placu, radim honorarno.
    Honorarci isto mogu podnijeti prijavu poreza na dohodak i kroz nju prikazati troškove, odnosno porezne odbitke uz stalni ili povremeni honorar.

  19. #69
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Medica prvotno napisa
    Čestitke! :D Želim vam dug, zdrav i sretan život svima troma, i da što prije postanete četvero

    Kakvi su ti utisci sad? Kako ti se sve gore čini- ginekolozi, pedijatri, sestre? Smještaj?
    Uglavnom su svi jako ljubazni, osijećala sam se kao na godišnjem, pogotovo jer je muž cijelo vrijeme bio samnom. Smještaj, hrana, spavaćice - sve je super. Svi se jako trude, objašnjavaju sve, dogovaraju s tobom sve što treba.

    Ipak postoji jedna velika zamjerka, to su i druge cure prije primjetile. Nemaju pojima o dojenju! Ovo bi sve cure koje idu tamo trebale dobro imati na umu. Ja sam već počela vjerovati da nemam dovoljno mlijeka (iako njima to nije bila namjera jer stalno ističu kako je majčino mlijeko najvažnije, ali jednostavno neznaju kako vam pomoći). Ja sam došla doma sa bolnim grudima i sa idejom da ću ipak dati malome adaptirano mlijeko ako nakon dojenja počne plakati jer je gladan. Da mi sutra dan nije došla patronažna (sreća da je bila pametna žena sa iskustvom) i masirala mi sisu pola sata i pokazala mi kako zvuči kad dijete guta a kada samo siše kao da siše dudu varalicu mislim da bi sad već zaribala dojenje.

  20. #70
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ima li nešto što bi izdvojila kao negativno?
    (osim dojenja, to me ne tangira jer sam jedno dijete uspješno dojila godinu dana, a sumnjam da se nešto promijenilo u ove dve godine)

    Tko je bio na porodu?
    I imaš li prigovora na nekog (sestra ili doktor)?

  21. #71
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    šta si na kraju ponijela sve u torbi?

  22. #72
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    I kakva je hrana?
    (je, je, znam da sam površna ).


    I da li je rooming moguć? Ako je (a mislim da je), možeš li ih zamoliti da odnesu bebu na sat, dva?

    I ako napomenem da se beba ne nadohranjuje da li slušaju?


    I još jedno glupo pitanje - zar mogu imati svoju muziku na porodu? Bilokoju svoju muziku?

  23. #73
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Meni eto nitko nije ostavio loš dojam. I nemam ništa više negativno za primjetiti.
    Beba može biti s tobom kad god želiš i koliko god želiš. Imaš neki crveni gumb kraj kreveta kojim zoveš sestre (da odnesu, donesu dijete, daju ti čaj, ma 0-24 room service).
    Njima nije u interesu da nadohranjuju dijete, meni je dijete uvijek bilo na sisi prije nadohrane. Par puta sam ga uspjela toliko nahraniti da nismo ni dali nadohranu. Osim toga meni je muž nadohranjivao dijete, mi smo samo zvali da donesu bočicu.

    Za doručak imaš brdo toga, od raznih salama, sireva, mozzarela, masla, marmelade, pahuljica s mlijekom, jogurta itd.
    Za ručak i večeru su uvijek dva menija (osim nedjeljom, onda je jedan), dan prije te uvijek pitaju što želiš. Meni je sve bilo super ukusno. Za ručak ima i finih kolača

    Muziku možeš imati kakvu želiš.
    Ja sam ponijela samo olovku za oči i maskaru
    Tamo imaš uloške, spavaćice (odma ti daju hrpu spavaćica), sve za bebu... Stvarno ti ništa ne treba. Samo kad odlaziš doneseš svoju robicu za bebu.

  24. #74
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Pinguice, cestitam ! Pricaj nam o porodu, kako je proslo ...

  25. #75
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    I dobro si primjetila da nemaju pojma o dojenju. Zele pomoci a ne znaju kako. No meni su nadohranjivali dijete iako sam im govorila da ga donesu na podoj (spavao je po noci u djecjoj sobi). Ista prica, cice jako bolne jer ga nisu doveli kad su trebali ... Na kraju nadohrana uopce nije trebala, mlijeka je bilo itekako dovoljno, budila bi se u lokvama, cijeli krevet i ja mokri ...

  26. #76
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    šta si na kraju ponijela sve u torbi?
    Iirraarraa, treba ti samo cetkica i pasta za zube, sapun, sampon i odjeca u kojoj si dosla i sa kojom ides van. E da, i odjeca za bebicu kada izlazite ...

  27. #77
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Moram napomenuti da smo mi imali identičnu situaciju s dojenjem na SDu, tako da sumnjam da je to problem samo kod PR.
    Ajde, ako kažete da ovi iz PR bar žele pomoći - na SDU se na prste jedne ruke mogu izbrojati sestra koje će pomoći i ponuditi konkretan savjet.

  28. #78
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    I kakva je hrana?
    (je, je, znam da sam površna ).


    I da li je rooming moguć? Ako je (a mislim da je), možeš li ih zamoliti da odnesu bebu na sat, dva?

    I ako napomenem da se beba ne nadohranjuje da li slušaju?


    I još jedno glupo pitanje - zar mogu imati svoju muziku na porodu? Bilokoju svoju muziku?
    Hrana uopce nije losa, no ja sam bila toliko izmorena od dugackog poroda da bi samo jela i jela, i meni je bilo malo (osim za dorucak). Naravno mozes ih zamoliti i da ti naruce dostavu
    Ja sam bila tako gladna da mi je muz navecer donosio jos jednu veceru

    Mozes zamoliti da odnesu bebu kad god ti hoces.

    Muzika - mozes imati sta god ti srce zeli

  29. #79
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj LoveLight prvotno napisa
    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    šta si na kraju ponijela sve u torbi?
    Iirraarraa, treba ti samo cetkica i pasta za zube, sapun, sampon i odjeca u kojoj si dosla i sa kojom ides van. E da, i odjeca za bebicu kada izlazite ...
    A veš? Ili od njih dobiješ one jednokrattne gaćice?

  30. #80
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Dobijes jednokratne gacice, ne treba ti ves.

    Poslije poroda daju jednu vecu pelenu za odrasle i na to pamucne uloske. Htjela bi te samo upozoriti da sam ja od te pelene dobila gadan osip na preponama, pa gledaj da ga sto prije maknes ako je moguce.

  31. #81
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Jel' može bez te pelene?

    I da - ako rade epi ili carski, da li kontroliraju ožiljak?

  32. #82
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Ma moze bez pelene, samo ju maknes

    Vjerujem da rade kontrole, ja nisam imala ni carski ni epi, ali sam cula od cura da rade.

  33. #83
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    meni su redovito radili kontrole reza, krvnu sliku, dobila sam i par infuzija, terapiju željezom te transfuziju krvi (transfuziju sam posebno platila)

  34. #84
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    meni je ta pelena baš bila zgodna, odma sam kupila nešto slično kad sam došla doma

  35. #85
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Nisi dobila osip? Zgodna je, ali eto meni napravila zesci osip

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa
    meni su redovito radili kontrole reza, krvnu sliku, dobila sam i par infuzija, terapiju željezom te transfuziju krvi (transfuziju sam posebno platila)

    Bok,

    Vodim trudnocu u poliklinici te mislim tamo i rađati. Zanima me koliko si platila transfuziju krvi. Nisam znala da se to dodatno placa.
    Thnx

    Pozdrav

  37. #87
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj LoveLight prvotno napisa
    Nisi dobila osip? Zgodna je, ali eto meni napravila zesci osip
    Blago mi se ako će mi najveći komentar PR biti osip od pelena

  38. #88
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Ja eto nisam dobila osip od pelene, meni su skroz ok.

    Citiraj Natrenka1 prvotno napisa
    Citiraj pinguica prvotno napisa
    meni su redovito radili kontrole reza, krvnu sliku, dobila sam i par infuzija, terapiju željezom te transfuziju krvi (transfuziju sam posebno platila)

    Bok,

    Vodim trudnocu u poliklinici te mislim tamo i rađati. Zanima me koliko si platila transfuziju krvi. Nisam znala da se to dodatno placa.
    Thnx

    Pozdrav
    Transfuziju krvi sam platila 1400kn s tim da sam zbog transfuzije morala ostati još jedan dan a to je još plus 1500kn i za muža sam platila još taj jedan dan 550kn.

    S tim da je to bila krv prilagođena mojoj krvi, ne ona koja se daje svima u hitnim slučajevima. Mislim da je se ta krv ne plaća dodatno, nisam sigurna.

  39. #89
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Pinguice, kad uhvatis vremena ispricaj nam malo o porodu

  40. #90
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj LoveLight prvotno napisa
    Pinguice, kad uhvatis vremena ispricaj nam malo o porodu
    Valjda nisi još skužila, napisala sam već priču prije desetak dana, evo direktni link http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=83466

  41. #91
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Nisam skuzila .. super, idem procitati

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Neki dan sam čula da ako se vodi trudnoća od početka u Poliklinici, da se onda ima popust na cijenu poroda!?
    Je li netko zna je li to točno ili je u pitanju samo dezinformacija?

  43. #93
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    došli doma
    niš, sve po starom
    lagani trudići, ali nisu bili dovoljni da me porode ranije
    tako da, curke moje, ja sljedeću nedjelju, 25-og odoh u bolnicu i u ponedjeljak 26-og evo kenjca, koji je danas opet bio jako mrgudan.........
    prešao je 3 kile, prebacio se sa lijeve strane na desnu.........
    kronićne bolove u želudcu imam jer mi nabija stopalo ravno po želudcu............
    kilu nijednu nisam dobila, tako da samo eto na +10.....tak će valjda i ostati...........
    to je to, porodit će me Podobnik kako stvari stoje
    color doppler mi napravili, sve besprijekorno i tak.......

    pitala sam i za preglede poslije poroda, 350 kn obićan pregled, 400uzv kukova, i 500 cjepiva do prve godine...
    e sad jel to puno ili nije nemam pojma.........
    i bilo je jutros puuuuuuuuuuno beba, i ja sam u panici, rekla sam i doktorici, meni je to prestrašno, kako ću ja držati to malo dijete ja ne znam....
    donijela nam je jednog malog dečkića dok smo bili na ctg, 2 mjeseca a maaaaali(meni barem) da sam pitala jel on nedavno rođen...........
    i bila je neka mala curica koja je meni se čini nedonošće, vidi joj se po glavici.....i još jedan koji je jaaaaaaaaaaako plakao, i jedan koji je dudlao i tak.......uglavnom panikaaa


    ovo za smanjenu cijenu poroda čisto sumnjam :/

  44. #94
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj lexy prvotno napisa
    Neki dan sam čula da ako se vodi trudnoća od početka u Poliklinici, da se onda ima popust na cijenu poroda!?
    Je li netko zna je li to točno ili je u pitanju samo dezinformacija?
    Prije 17mj nisu vrijedila ta pravila .....ali u to vrijeme se nisu ni plačale stvari koje se danas plačaju posebno, pa najbolje da nazoveš i pitaš direktno njih

  45. #95
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Danas u 9 i 17 rođen je mali Vito Carskim rezom... težak 3350 a dugačak 48 centimetara
    Porod je prošao u najboljem redu, mama i beba se osjećaju dobro....

    iirraarraa je rodila

  46. #96
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Čestitam - sad iščekujem detaljnije dojmove o rodilištu i porodu.

  47. #97
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa
    Danas u 9 i 17 rođen je mali Vito Carskim rezom... težak 3350 a dugačak 48 centimetara
    Porod je prošao u najboljem redu, mama i beba se osjećaju dobro....

    iirraarraa je rodila
    To je zbilja prekrasno čuti! A toliko se brinula....sad je mama, novi problemi ))

  48. #98
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Cestitam !!!

  49. #99
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Čestitanja na za to pripadajući topic, ovdje čekamo Mačulinu sa iskustvom još jednog poroda u PR. Hvala.

  50. #100
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Ooops ... Frida, nema problema

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •