Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 180 od 180

Tema: Privatno rodilište 7. dio

  1. #151
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.
    Meni su na SD prije dvije godine nešto dali da potpišem, no u cijeloj strci uopće nisam gledala što je.
    To je vjerojatno to. Ali mislim da možeš na papir napisati i svoje napomene.

  2. #152
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ne znam stvarno da li je obavezno ili nije, mislim ustvari da im je to dio papirologije da te zaprime u bolnicu ... recimo frendica mi je rekla da ona nije nista potpisala, ali je NJM nesto potpisao (ne zna sto) kad ju je isao prijaviti.

    I da icyoh na tom papiru mozes dopisati i svoje napomene, recimo zaklamati za to svoj plan poroda.

  3. #153
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    je, to je papir koji dobiješ i doneseš kad ideš roditi.....
    ja sam ga donijela kad smo stigli tamo...i to su uzeli i još neke podatke naše upisivali....

  4. #154
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    I da icyoh na tom papiru mozes dopisati i svoje napomene, recimo zaklamati za to svoj plan poroda.

    Tako sam i napravila, sutra ću predati na pregledu.
    Thnx

  5. #155
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ne treba ti to na pregledu, nego tek kad dođeš roditi te traže taj papir

  6. #156
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Da, skužila sam danas.

    Iirraarraa u kom tj ste se počeli dogovarati baš sve detalje oko poroda? Mi smo teoretski sve okvirno dogovorili, no mene izluđuje ono "to ćemo usput".
    Iako pretpostavljam da je procedura oko carskog drukčija.

  7. #157
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    mi smo sa 35 znali točan datum poroda...a sve sve detalje smo počeli tamo negdje sa 32 tjedna...
    sa toćno 38 sam rodila...

  8. #158
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ne pada mi na pamet što ih još mogu pitati.
    Okvirno znamo sve - vag. porod, epid...ako se nešto ne promijeni.

  9. #159
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    znaš šta, tako sam i ja stalno mozgala mozgala šta me još zanima...
    ali oni te zbilja toliko detaljno provedu kroz sve da stvarno nema potrebe za panikom....
    kad ideš na onaj zadnji pregled pred porod?

  10. #160
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    ja nisam ništa potpisivala 2008, a ni moj muž...dogovorili smo se u cc 3mj trudnoće da hoću epiduralnu i da neću da me režu
    a onda pred kraj i datum
    Dogovor je ispoštovan

  11. #161
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Idući pregled mi je za deset dana u 37tj., nakon toga svaki tjedan.

    Za rezanje su rekli da to ne rade po defaultu nego da će primalja vidjeti treba li.

    U principu je sve još otvoreno jer čekamo da vidimo koliki će bebač biti.

  12. #162
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Javljam se s friškim informacijama

    Rodila sam prije devet dana kod Podobnika i želim napomenuti da rodilište, osoblje, atmosfera i pristup rodilji zaslužuju svaku pohvalu.
    Informacije koje sam pronašla na ovim stranicama ostavljaju pogrešan dojam, barem meni. Pretpostavljam da je razlog (između predrasuda i ostalog) što je jako malo osobnih iskustava, a puno nagađanja i "čula sam od kume" priča.

    Uglavnom moj porod je bio prepreprepredobar. Poštovali su sve stavke s plana poroda (koji smo prodiskutirali).

    Dobila sam epiduralnu (dr žalac <3), muž je cijelo vrijeme bio sa mnom, na naš zahtjev smo bili u manjoj (intimnijoj) sali, većinu vremena sami (uz konstantan nadzor, za razliku od SD prije 2god.), pričali, zezali se. U jednom trenutku sam zaspala, probudila se i pola sata kasnije je Vlade rođen. Kod izgona su pitali želim li da mi pritisnu trbuh - nisam htjela, nisu.
    Drip nisam htjela, nisam dobila. Nisam rezana. Bebu sam odmah dobila, dojila i družili smo se skoro dva h u rađaoni (to je procedura).

    Nije istina da forsaju carski - zagarantirano iz osobnog iskustva.
    Rooming je individualan izbor - možete i ne morate. Mi smo bili skupa.
    Nisam primjetila nikakvo potajno nadohranjivanje, AD i slično. Izričito vas pitaju smiju li nadohraniti bebu u slučaju potrebe. Ja sam rekla da smiju, no nisu jer smo cijelo vrijeme dojili.
    Cjelokupno osoblje je divno, tko god dođe kaže "ja sam taj i taj, došao sam napraviti to i to zbog toga i toga".
    Pomažu oko dojenja (provjereno).


    Manje bitni detalji:
    - nema cimerica
    - muž je cijelo vrijeme bio s nama, smije i spavati
    - sve je čisto, uredno..
    - sve potrepštine dobijete tamo (uloške, papuče, gaće..) - nema onog da plačno zovem muža u 23h jer nema toaletnog papira

    Uglavnom, došli smo doma nakon 5 dana (produžili smo radi žutice). Sretna, euforična, odmorna. Uopće nemam osjećaj da sam rodila - da nije prekrasnog bebača koji leži kraj mene.
    Posljednje uređivanje od icyoh : 18.03.2010. at 14:03 Razlog: tipfeleri

  13. #163

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    evo, icy, baš me zanimalo kakvi budu tvoji dojmovi i zaista mi je drago da je bilo sve tako savršeno.
    Čestitam još jednom na bebici!

  14. #164
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    prekrasno, čestitam od srca....
    da, to sam zaboravila napomenuti a jako mi se svidjelo isto to što su me pitali da li se slažem da Viti daju adaptirano....
    ipak je meni mlijeko došlo tek treči dan, morao je jesti nešto....

  15. #165

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    pozdrav svima , evo samo da se ja malo javim na ovu temu...ja vec treci put lezim u rp radi rizicne trudnoce , naime ja nosim trojceke...prvi put smo bili tjedan dana , drugu put 3 tj ,a sad vec gulimo 6 tj. Nikakve ali nikakve zamjerke nemam na dr , sestre i opcenito osoblje rodilista...sve je cisto , klopa je dobra iako sam ja vec na rubu zivcanog sloma od lezanja......prof. da je grub , iskreno prvi put cujem , on je jedan od najtoplijih ljudskih bica koje sam imala cast upoznati....da njega nije bilo ne znam i da on nije takav kakav je ne znnam da li bi ikad toliko daleko dogurala u trudnoći.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj bonizg prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima , evo samo da se ja malo javim na ovu temu...ja vec treci put lezim u rp radi rizicne trudnoce , naime ja nosim trojceke...prvi put smo bili tjedan dana , drugu put 3 tj ,a sad vec gulimo 6 tj....
    Koliko košta "ležanje" po danu? Nešto se bilo spominjalo 500 kn, jel to i kad moraš tamo biti tjednima ili ipak malo smanje cijenu?

  17. #167

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    129

    Početno

    imaš cjenik na njihovim stranicama i mislim da ipak ne smanjuju cijenu

  18. #168
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ležanje 1500kn, a ne 500kn.
    Mislim na dodatno ležanje po danu nakon poroda, ne znam jel to isto kao i ležanje radi rizične trudnoće. Barem je tako bilo prije par mjeseci.
    Ne znam jel smanjuju cijenu za dugotrajno ležanje, mi smo bili samo dan (ili dva ??, nisam upamtila) duže.
    Posljednje uređivanje od icyoh : 26.07.2010. at 00:43

  19. #169
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Evo i friskog iskustva rp. Prije nepunih mjesec dana rodila sam carskim rezom na zahtjev. Buduci da su vec na vise mjesta upucene pohvale na racun komoditeta, osoblja, tretmana,... nema smisla da se ponavljam. Uglavnom, narucena sam jednu srijedu u 7 ujutro a vec za sat i 45 minuta cula prvi plac svoje kceri, naravno da smo od srece i uzbudjenja zajedno s njom plakali i suprug i ja. Oporavak je bio vrlo brz, ako nekoga zanima i estetika, rez je minimalan. Zamjerki i prigovora na lijecnike nemam, a sestre su uglavnom sve vrlo drage i ljubazne. Ako ima ikakvih pitanja rado odgovaram.

  20. #170
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Sandi dobrodosla na forum, jedan post sam obrisala jer je bio dupli. Uzivaj u tipkanju/citanju.

  21. #171
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Mene moj rez uvijek podsjeti da sam tužna što nisam uspjela roditi prirodnim putem...(znam da je OT). Oporavak od carskog reza u privatnom rodilištu je zbilja mačji kašalj, ja sam bez problema dizala svoje dijete čim sam se ustala, a mislim da je to bilo 2. dan nakon CR.

  22. #172
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Jedno pitanjce za cure koje su bile gore. Ja bih željela roditi na stolčiću, međutim ono što vidim na Podobnikovim stranicama pod rubrikom Porod na stolčiću NIJE stolčić već običan porodnički stol koji se može transformirati na 101 način. Takav sam koristila u Rijeci.
    Imaju li oni u Podobniku pravi stolčić za porode??

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    57

    Početno

    Prije godinu dana kad sam ja bila gore su imali u većoj rađaoni pored kreveta i stolčić.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa Vidi poruku
    Oporavak od carskog reza u privatnom rodilištu je zbilja mačji kašalj, ja sam bez problema dizala svoje dijete čim sam se ustala, a mislim da je to bilo 2. dan nakon CR.
    i u Petrovoj isto!!!
    mene je prala takva euforija da je sve ok zavrsilo tako da sam rodila ne znam gdje, mogla bi se popeti na Sljeme noseci dijete i nikakav carski rez me ne bi spriječio
    mislimda to nema veze s privatnim rodilistem!!

  25. #175
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Jucer je moja frendica rodila carskim rezom...vrlo je zadovoljna...nista je posebno ne boli i sto je najvaznije, NjM je uz nju (njih <3 )
    Looli, i ja sam bila euforicna i CR mi uopce nije smetao...2. dan sam vec bila zaboravila da sam operirana

  26. #176

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Ima tko friski tko se sprema rodit kod njih?

  27. #177
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    ja..samo čekam da zatrudnim :D
    koliko sam informirana, ništa se bitno nije promijenilo, osim da je dr.Zmijanac otišla, i još netko, ne mogu se sjetiti tko

  28. #178
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Ima li netko tko je nedavno rodio kod njih? Zanimaju me iskustva s primaljama i ginekolozima, i kako oni gledaju na prirodni porod, bez intervencija?

  29. #179
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    nisam nikad bila kod njih
    a od bližnjih...znam samo brata neku kumu (što li)
    nažalost, zbog nekih intervencija doveli su do carskog reza i na kraju to uredno naplatili
    a negdje sam čitala kako Podobnik govori da je najteže "zadovoljiti" žene koje žele baš baš prirodni porod
    sretno

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj adonisa prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko tko je nedavno rodio kod njih? Zanimaju me iskustva s primaljama i ginekolozima, i kako oni gledaju na prirodni porod, bez intervencija?
    Ja sam rodila kod njih 2009. i jako sam razočarana jer su mi probušili vodenjak,dali drip bez pitanja, nalijegali na trbuh i napravili epiziotomiju. Moje iskustvo je da se za prirodni porod kod njih treba boriti ,što ja nisam znala i mislila sam da bi to trebalo bit normalno.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •