Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Mali prirast...opet ja!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    38

    Početno Mali prirast...opet ja!

    Moja cura sad ima 5,5 mjeseci, u 2 mjeseca koliko je prošlo od zadnje kontrole dobila je samo 500 grama i narasla 5 cm.
    Ped kaze da je to malo, ali u granicama normale.
    Napominjem rođena je s 3870 g i 53 cm!
    Znači sad ima 6100 i 68 cm.
    I sad sam bas tuzna jer mi se to cini PREMALO, a jos kad vidim ostale bebe njenog uzrasta, cini mi se prava mrvica.
    Iako, hvala dragom Bogu ona je stvarno vesela, zivahna beba.
    Jedva cekam dohranu da vidim jeli stvar u meni, tj. mom ' nekvalitetnom ' mlijeku.

    Ima li slicnih iskustava i drage mame, sto Vi mislite??!!!

    Hvala <3

  2. #2
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    eno napisala sam ti tamo. dok god je zdrava i vesela- super!

    ponovit ću ti ona malecka je zaista sitbnička ali je superzdravo i vedro i veselo dijete!

  3. #3
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja je rodjena s 3.800gr i 55cm i dobijala super na tezini za prvih 6 meseci iskljucivog dojenja.
    Uprkos 2 prehlade koje smo pregrmeli,zapusenom nosicu i potoku slinaca koji su nas omeli u dojenju,i uprkos mojoj konstantnoj paranoji da nema mleka i da je gladna
    Sa 6 meseci je imala 8kg i 69cm.
    Isto tako sam kao ozeblo sunce cekala pocetak dohrane,da mi se taj teski kamen strepnje odvali sa srca.
    Medjutim,dohranu nije prihvatila nikako,i dan danas s 9.5 meseci skoro iskljucivo sisa
    A da bude gore,od 6-9 meseci(od poslednje kontrole pa do sad)dobila je samo 600gr i narasla 3cm
    Pedica rece da je malo dobila i da bi zaista trebala vec nesto jesti,ali kako :?
    Nece pa nece,i tako iz dana u dan vec 3.5 meseca....
    Od bebe-buce postala je beba-glista :/
    Tako da,nikad ne znas....
    Mozda tvoja bude volela jesti,drzim fige

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj se rodio velik (4200) a dobivao je malo na kilazi. otvarala sam i ja puste topike ovdje svojedobno , i definitivno mislim da nitko nikad nije dobivao tako malo kao moj f, znaci rekorderi smo po malom dobitku. kad smo poceli dohranu navalio je ko blesav, jeo je nevjerojatne kolicine hrane--i opet nije nis dobivao na tezini

    sa 8 mjeseci je imao 7,5 kila, znaci jos nije bio poduplao porodajnu.

    i tako. sto se zdravlja tice, nikad u zivotu nisam vidla ili cula za zdravije dijete. zadnji put smo bili kod pedijatra na nekakvoj kontroli sa godinu dana.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    38

    Početno

    Ja se nadam da ce moja mrva prihvatiti bar zlicu, kad nije htjela ni dudu ni bocu to dijete nije kap vode popilo, a kamoli sto drugo ...
    sad cekam tih 6 mjeseci nadajuci se da ce se nesto promijeniti jer sam ja vec luda ...
    i mislim da ce mi bar malo biti lakse jer cu vidit da je bar nesto progutala!

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nemoj se dovoditi u situaciju da panicaris oko toga koliko ti dijete jede--to ne donosi nista dobroga ni tebi ni njoj. neka djeca jedu toliko malo da je bolje ne brojati

    sasvim je normalno da nakon navrsena 3 mjeseca djeca pocnu dobivati manje na kilazi. moj f. je u 4. mjesecu dobio 200 grama.

    jedno je sigurno--dijete ti se nece nasmrt izgladniti.

    a kako ona tebi izgleda? jel ti djeluje pregladnjelo? nezadovoljno? kakav joj je izgled, osim toga sto je mrsava?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    38

    Početno

    Ma ona izgleda super ( meni - npr. mojoj je mam premrsava), ne djeluje pregladnjelo ni nezadovoljno, i ne, nije cak ni mrsava nego je sitna ..... mala mrvica ...
    i jede stvarno malo, a uz taj 'mali' prirast na tezini - ja ludim od brige.
    sigurno je da sam malo blesava ali sto cu kad je jace od mene, ali eto imam vas tu da se 'jadam'
    i hvala hvala hvala svim rodama, ne znam sto bi bez Vas

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nisi blesava, naravno da brines oko svoje bebe

    probaj se uvijek pouzdati u to kako ona tebi izgleda, ti si mama i znas najbolje. ako tebi djeluje super, onda vjerojatno i je super.


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •