Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 220

Tema: Savjeti u vezi kucnog poroda

  1. #51
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    bravo mama i tata
    divno! Jedva čekam detalje...ne vidim tipkovnicu, malo su mi oči zasuzile
    velika svima!

  2. #52
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ajme što sam se ja bojala da nešto ne krene po zlu , dok sam čitala kako se ti i TM sami pripremate za porod sve bi me jeza prolazila, baš sam chicken (kao i na avataru ), srećom sve je završilo! :D

    Čestitam cijeloj obitelji od srca!

  3. #53
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Izostavila sam DOBRO, dakle, srećom sve je dobro završilo!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    157

    Početno

    Predivno :D

    Cestitam vam svima!

  5. #55
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    wow :D :D :D svaka čast i mami i tati (ma u iskušenju sam da napišem tati još više ) Čestitam!!! Zbilja bih rado pročitala priču.

  6. #56
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Prekrasno! Tisuću i tisuću :D
    Hvala vam što ste jednom ljudskom biću omogućili da dođe na svijet nenasilno i time učinili korak prema svijetu bez nasilja!

  7. #57
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    :D :D :D Čestitke!

    Priča, priča, što prije priča!!!!!!!!! :D :D :D

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28

    Početno

    :D :D :D Iskrene čestitke :D :D :D
    Neka bude živa i zdrava
    Uživajte, jer i svi koji ovo čitaju uživaju skupa s vama.. priču jedva čekamo...

  9. #59
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Najiskrenije čestitke.
    Želim vašoj da djevojčici cijeli život bude tako lijep kao i njegov početak.

  10. #60
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Čestitam, pratila sam temu, i nekao sam mislila, ma nema od toga nišza(nisam skeptik al jesam iz Bosne ), komplikovano je ovdje bilo šta uradit na svoju ruku. A porod baš trba da bude na svoju ruku, jet to ti je kao otisak prsta, jedinstven i univerzalan, i kao moj, nikada nijednoj se neće desiti.

  11. #61
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Pratila temu i bili ste mi u mislima. Jako mi je drago da ste dozivjeli tako lijepo iskustvo - veselim se s vama od srca!

    I naravno, jedva cekam pricu. U medjuvremenu se neuznemireni i dalje doma mazite, volite i uzivajte

  12. #62
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    cestitam :D

  13. #63
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    za vas!

    Čestitam!

  14. #64
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    cestitke od srca

  15. #65
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    sva sam se naježila i rastopila, bravo tata Silan i mama Silan i beba!

    svaka vam čast na hrabrosti, razboritosti, ljubavi......
    prava ste uzor....
    joooooooj
    čestitam od srca i pratim ovakve teme (s razlogom - i ja bi).

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    29

    Početno

    hej silan,dusa moja draga. essawrwb!
    nakon sto smo pricale, da ti i ovako cestitam. jedva cekam da vidim najmanju srecu :D
    ko bi rekao da tako blizu ima neko ko razmislja isto...a ja ovoliko vremena mislila da sam sama
    ja sam nazalost, kao sto znas, zavrsila u bolinici, ali im nista nisam dopustila, ni ctg, ni drip, ni epi, ni vakcinaciju, ni rezanje pupkovine dok ne odpulsira, a iz radjaone do boxa smo otisli lezeci mami na grudima :D
    u kratko...dugo ce nas pamtiti dok mi ostale bebe budemo radjali kod kuce, aBd.
    vidimo se draga moja




  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Ukrako da vam se javim .Ne osjecam se najbolje,al ne nesto zbog poroda,to je iskustvo sa strane,vec zbog ove fakat glupe Bosne,i cini mi se jos glupljih ljudi(cast izuzecima).
    Toliko komentara o mom porodu,toliko ljudi nemaju svog posla,toliko ova drzava nema pojma kako da se prijavi dijete rodjeno kuci,odnosno kao ima,al kad to probas sprovest samo te salju od jednog do drugog...zao mi je sto tako lijep pocetak naseg poroda ima neke komplikacije,a drugi su krivci.
    Naisli smo na neshvatanje porodica,naisli smo na mnoga odricanja,prijetnje,i kojekosta jos...a ljudi su time samo pokazali kako su glupi i kako su daleko otisli od svoje prirode.Ako mognem veceras pisacu pricu,zelim da vam bude ugodna kao sto je meni porod bio :D .
    Sara mala papa fino i pajki,bas je mirnica od pocetka,kad je nahranjena i presvucena,bude mirna,samo gleda i suti...dok opet ne ogladni ,dusa mamina...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    10

    Početno

    hehehe cestitke i od mene za moju seku iz bosne hehe silan pogodi ko sam

  19. #69
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa
    Ukrako da vam se javim .Ne osjecam se najbolje,al ne nesto zbog poroda,to je iskustvo sa strane,vec zbog ove fakat glupe Bosne,i cini mi se jos glupljih ljudi(cast izuzecima).
    Toliko komentara o mom porodu,toliko ljudi nemaju svog posla,toliko ova drzava nema pojma kako da se prijavi dijete rodjeno kuci,odnosno kao ima,al kad to probas sprovest samo te salju od jednog do drugog...zao mi je sto tako lijep pocetak naseg poroda ima neke komplikacije,a drugi su krivci.
    Naisli smo na neshvatanje porodica,naisli smo na mnoga odricanja,prijetnje,i kojekosta jos...a ljudi su time samo pokazali kako su glupi i kako su daleko otisli od svoje prirode
    Ajme, ovo je :shock: i
    Drž'te se, znajući da ste napravili najbolje što ste mogli za svoje dijete i sede

    Citiraj Silan prvotno napisa
    Ako mognem veceras pisacu pricu,zelim da vam bude ugodna kao sto je meni porod bio :D
    Čekat ćemo ulogirani :D

  20. #70
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Cestitam

    Bas divno, kad neko odluci tako kao vi, prirodno pristupit prirodnoj stvari To za prijavu mi bas cudno, ja znam nekoliko slucajeva kucnih poroda, djeca su bez ikakvih problema prijavljena, ili meni niko probleme nije spominjao... U svakom slucaju, bas mi je drago zbog vas

  21. #71
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa
    Ukrako da vam se javim .Ne osjecam se najbolje,al ne nesto zbog poroda,to je iskustvo sa strane,vec zbog ove fakat glupe Bosne,i cini mi se jos glupljih ljudi(cast izuzecima).
    Toliko komentara o mom porodu,toliko ljudi nemaju svog posla,toliko ova drzava nema pojma kako da se prijavi dijete rodjeno kuci,odnosno kao ima,al kad to probas sprovest samo te salju od jednog do drugog...zao mi je sto tako lijep pocetak naseg poroda ima neke komplikacije,a drugi su krivci.
    Naisli smo na neshvatanje porodica,naisli smo na mnoga odricanja,prijetnje,i kojekosta jos...a ljudi su time samo pokazali kako su glupi i kako su daleko otisli od svoje prirode.Ako mognem veceras pisacu pricu,zelim da vam bude ugodna kao sto je meni porod bio :D .
    Sara mala papa fino i pajki,bas je mirnica od pocetka,kad je nahranjena i presvucena,bude mirna,samo gleda i suti...dok opet ne ogladni ,dusa mamina...
    joj šteta da vas gnjave, budite oprezni s birokracijom i ako treba recite da se nehotice dogodilo da si rodila doma! oprezno i u rukavicama da vas ne izmaltretiraju još više! jeste li našli pedijatra da vam dođe doma, ili ste išli pedijatru u ordinaciju?
    ~~~~~~~~~~~~~~~~ nek vas bog štiti od svakog zla! ne primajte nikog u goste, uživajte u bebi i čuvajte svoj mir!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Oprostite za pricu...Sinoc sam zaspala dojeci bebu,tako da nisam nista pisala.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Znam da svi ocekujete obecanu vam pricu, pa evo da je napokon objedinim I obznanim…
    Noc mi je protekla kao I svaka noc, budjenje mnogo puta, I poslije svakog budjenja onaj cudni zbunjeni pogled u polumraku koji kao da osluskuje da li se sto dogadja s mojim tijelom. Jesu li bolovi? Osjecam li sto? I kad ustanovim da nema nista onda ili nastavim spavati, ili wc, ili nesto drugo, trece…Stalno sam razmisljala o toj maloj bebicu koju nosim,s kojom uskoro trebam da se sretnem.
    I tako prosla ta noc,ujutro dolazi muz (radio nocnu smjenu),I lagano pocinjemo razgovor.Ja se ponovo ususkala u krevetu,a muz gleda automobile na internetu I prica nesto o tome.
    Plan je bio taj dan da ja idem u skolu ,I vec sam sve pripremila za to,jos samo da djecu budim I spremim, al ima jos do toga…Nastavljamo pricati o drugim stvarima, a u vremenu sutnje ja bih razmisljala o tom danu, o onome sto me ceka,o svim obavezama koje sam imala.Razmisljanje prekinu lagana bol po dnu stomaka. Naravno, neocekivano. Otkud sada? Termin je u srijedu tek (bila subota).I ja onako pomalo uplasena,ali jos uvijek nesigurna da li je zaista pocelo pitam muza sta ako danas rodim.On onako nezainteresovan, jos uvijek zabuljen u automobile govori: Ma jok, bice to, ako Bog da, po noci, znas kako je prosli put bilo .
    Tako malo proslo, kad opet ista bol po dnu stomaka. Ja opet njemu govorim: Kao da su mi poceli bolovi.On jos uvijek ne vjeruje.Kaze: Ma sigurno laznjaci, pravi bolovi su jednakih razmaka I jaci bi bili. Mozda on kao I ja nije bio bas spreman taj dan,nenaspavan je,sigurno ima neka planove,pa zbog toga vise tako reaguje.
    Medjutim,moram da ga pohvalim.Kad je vidio da je to to,stvarno se pokazao vrijednim I prije poroda,I za vrijeme poroda,I posebno nakon njega.

    I stvarno bolovi se nastavise…u pocetku su bili skoro jedva primjetni,javljali bi se eto samo da se zna da su tu.Bili su ugodni,I bila sam cak sretna sto ih osjecam.Osjecala sam radost jer je svaki od njih znacio trenutak blize samom mom susretu sa bebicom. Bili su nejednakih ramaka i trajanja. Znam da sam prvu bol osjetila u 7 I 15 minuta,a drugu 7 minuta kasnije.
    U glavi mi je bila zbrka sta sve treba uraditi.Naravno od skole nista,odmah otpisano.
    Ja,isto kao I muz,bila sam ubjedjena da ce porod biti po noci,tako da ce djeca spavati,a mi lagano odraditi posao.No sada brzo razmisljamo sto sa djecom. Na kraju,nevoljno, odlucimo se djecu poslati mojima,I ja zovem odmah mamu da dodju po njih.
    (To je bila greska,jer ipak oni kad su saznali da zelim porod kuci,prepali su se,I nije bilo bas lahko,no to se bar za vrijeme poroda sredilo,sto mi je najbitnije.)
    Za djecu sam spremila stvari, dok je muz lozio vatru I lagano pripremao atmosferu za porod.
    Nakon toga odlazim da se istusiram. Svo to vrijeme trudovi su bili lagani, I dalje nejednaki,javljali bi se nakon pet,nekad deset minuta.Nekad svake minute…sve razlicito.
    Za vrijeme truda bih zastala, umirila se potpuno,I zamisljala nesto lijepo. Naravno u toj frci spremanja djece nije mi bas uspijevalo,ali sto se moze. Sto prije sam zeljela samocu,tisinu u kuci, zeljela sam potpuni mir da se opustim I prepustim trudovima. Da osjetim sto se desava s mojim tijelom,I da budem opterecena samo time.
    Za vrijeme tusiranja je isto proslo nekoliko trudova. Ipak,tamo mi je bilo najljepse,jer sam bila sama,tako da sam se duze zadrzala. Ali i nisam mogla bas previse,jer sam ocekivala roditelje,I nisam htjela da propustim taj odlazak djece.
    Dosla je mama,I nekako je sve bilo brzo,djeci smo navukli obucu,uzeli su po igracku,I otrcase bez da smo se malo pomazili.
    No dobro,razumijem ih,osjecali su se sretno sto idu negdje…samo da nisu kuci.
    Bolovi su ojacali . Htjela sam samocu. Muz je postovao moje odluke,I radio je sve onako kako mi je odgovaralo. Prvo mi je pripremio mjesto gdje cu radjati. Stavio je dusek,preko najlon,I onda mi poredao jastuke I preko par carsafa. Zamolila sam ga da mi kupi hurme. Odmah je otisao. Tamam dok ga nije bilo odradila sam jedan trud. Poslije svakog truda bih pomislila kako je beba sve blize. Ponudio mi je hurmu,odjednom nista nisam mogla. Rekla sam mu da izadje . Otisao je u sobu. Disala sam brzo I hvatala se rukama za kauc. Tako mi je nalakse bilo. Kad bi trud prosao ,zvala bih ga,opet bi dosao.
    Hladio me mokrom krpom,davao mi da jedem hurme.Samo sam jednu pojela,trud je opet naisao.Izadji.To je bila rijec koju sam najvise puta ponovila.Pred kraj kad vise nisam mogla pricati I gubiti snagu,samo bi rukom malo potapsala krevet,I on bi znao sta to znaci. Negdje u svojoj glavi sam ludo zamislila da ce ovaj porod biti nakon podne,I stalno sam to drzala kao mjeru. Pogledala sam na sat. Bilo je 15 do 10….Boze dragi…ne mogu izdrzati do podne…Jos jedan trud. Muz mi donosi vode nakon njega,hrabri me I tjesi. Ja mu nista ne uzvracam. Nemam snage. U predzadnjem trudu sam ustala na noge,I stenjala. Muz je tada usao (cijelo vrijeme su bila vrata poluotvorena,I on je promatrao sta se desava sa mnom.Ja to nisam znala,no drago mi je sto je tako bilo.Kad je porod poceo,ne bih imala snage da dozovem muza) I govorio mi da se spustim dolje. Prepao se.
    U sebi mislim kako sam mu vec prije rekla da me ne ometa,I da svaki polozaj u kojem budem odgovara mi u tom trenutku. No ne mogu mu reci. Pred kraj truda spustam se kraj kreveta. Lijevu ruku naslanjam na krevet I glavu,desnom se cuvam za krevet. Klecem na duseku. U sljedecem trudu prsnu vodenjak,I odmah krenu glavica. Desnom rukom sam napipala glavicu. Muz se tu nasao odjednom iza mene I govori ide glavica. Govori napni se (opet on,a rekla sam mu da se nista ne mjesa,jer on ne zna ono sto ja osjecam,no znam da se prepao I da je zato tako reagovao). Glavuca se na trenutak vrati. Nailazi trud,ponovo polazi. Pridrzavam glavicu,ne tiskam,sama ide Ne osjecam da trebam tiskati.Placem.Sretna sam sto je krenulo. Glavica je izasla. Na trenutak je sve stalo. Ponovo polazi,no ja tada micem ruku sa glavice,nemam vise snage.Sigurna sam da bih je nasla da sam bila sama,ali sam znala da je muz tu I da zeljno iscekuje da ulovi bebu.
    I tijelo lagano izmigolji van. Uh ,koje olaksanje.No ne zadugo. U sobi se zacu plac male bebice. Kako slatko. Ne mogu da se okrenem,trud jos osjecam,a plac koji sam cula tako mi je prijao,Muz me zagrli I place,ja takodjer. On se opet okrenu I govori curica je. Ja se smijem. Vec prije sam zamisljala kako cu je odmah uzeti I staviti na grudi,no ne mogu.Trud ne popusta. Jedva se okrecem. Drugi trud nailazi. Sto je ovo mislim se. Govorim muzu poslije truda da mi doda lavor koji je stajao tu. Dao mi je. Stavila sam ispod sebe. Treci trud,kad ogromna lopta iz mene izlazi.Posteljica.E tek sad je olaksanje. Muz odmah zavrsi sa pupkom,vec je imao sve spremno tu pored. Stvarno je bio hrabar...Malkice je bebicu ocistio krpom,no zaista je bila jako cista,samo na par mjesta bilo je malo sluzi. Svo vrijeme ona je bila mirna I sutila je. Onda je predao meni. Odmah sam je stavila na prsa. Bila je tako njezna I mala,tako bebasta.Ljudi,ja upravo drzim bebu,moju bebu. Toliko emocija odjednom. Tako sicusno bice,tako nemocno,tako nevino…Sam proces radjanja,svo to zbivanje,sve je tako drugacije…
    Jela sam hurme,drzala bebu. Muz nas je utoplio,uzivale smo.Kako lijepo. Muz nas je ljubio. Zakljucili smo da nam je to najsretniji dan. Bilo nam je zao sto ostala djeca nisu imala takav pocetak kao Sara. Bila je tako mirna,vidjelo se na njoj da je sretna,potpuno neuznemirivana. Gledali smo je kako je lijepo oblikovana,kako ima male prstice,kako je sve slatko. Gledali smo posteljicu,pupcanu vrpcu,kako sve to izgleda. Sve nam je novo…
    Bili smo presretni....
    Uz pratnju muza sam otisla do kupatila,opet se malo saprala,obukla cistu odjecu,dok je za to vrijeme muz cistio sobu. Dosao je po mene I doveo me do kreveta. Za svaki slucaj. Neka ga uz mene.
    Bebica me cekala na krevetu. Opet sam je stavila na grudi. Lezala sam na istom krevetu na kojem sam to jutro osjetila prvu bol,samo sam sada lezala sa Sarom u rukama…

  24. #74
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    :D prekrasno! ogromne čestitke!

  25. #75
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Prekrasno!!! :D

    Ajme rasplakah se od divote!!

  26. #76
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Stvarno predivno, cestitam jos jednom :D

  27. #77
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Tako jednostavna i snažna priča Baš si me rasplakala od miline.
    Puno, puno ti hvala. Prekrasno

    PS. Što je hurma?

  28. #78
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Čestitam ! Tako dirljivo i jednostavno i lijepo, suze su mi u očima...

  29. #79
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    I meni suze na oci dosle...

    Hurma je datula...

  30. #80
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ajme, suza suzu goni

    nadam se da će vam tako bajkovit porod dati i više nego dovoljno snage za borbu s birokracijom


    čestitke još jednom :D

  31. #81
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Koja prekrasna prića, kakav prekrasan način da doneseš svoje dijete na svijet Čestitam ti hrabra mamo! I Čestitke tvome hrabrome mužu, i nek ovo s birokracijom što prije prođe, ali i pored toga najvažnije je da se Sara rodila na najljepši mogući način!

  32. #82
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nemam rijeci

  33. #83
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    predivno.

    i ja zanijemila od jednostavnosti ljepote. Sara, dobrodošla!

  34. #84
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Silan,ovo je prekrasno

    velika sari,tati i tebi!
    proživjeli ste prekrasno iskustvo, sara je svijet upoznala na naljepši mogući način prava sretna beba
    i zato se maksimalno oglušite na komentare okoline, papirologiju odradite uz veliki smješak na licu jer bogatiji ste od svih njih (i nas većine) za predivno iskustvo, a sara nije mogla dobiti bolju dobrodošlicu
    bravo!!!!!

  35. #85
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    potpisujem 2xmama
    osmijeh na licu jer ste veeeeliki.....
    ja sam inače trudna (tek saznala) i još i prije trudnoće sam odlučila roditi doma (naravno ako bude školska trudnoće što je dosada bila), jučer sam mm dala da čita vašu priču, smijao se (drago mu bilo i neobično) i rekla sam mu da ću i ja tako, samo je šutio - vjerujem da će mi i on pomoći.
    Uglavnom hvala vam na priči jer vjerujem da može ohrabriti one koji misle da to također žele i mogu to odraditi.
    Uvijek kažem da to nije za svakoga - to je u biti najlakši način (porod kod kuće) ali da bi žena došla do toga da to može/želi treba puno ispunjenih preduvjeta.
    Uglavnom prekrasno i svaka vam čast.
    Ja imam jedno tehničko pitanje.... što kada je nedajbože pupčana vrpca omotana bebi oko vrata? .... mislim vjerojatno i tu se razlikuje slučaj od slučaja - moguće je da se već beba rodi i da je vrpca lagano zamotana - tu nema problema - odmah se odmota i nikom niš, no što ako je omotano tako da beba kako izlazi tako se vrpca steže....? mislim grozno ali eto pitam i vjerojatno ću pitat još 100 stvari.

  36. #86
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...light=#2048325
    - evo našla sam nešto u svezi toga....

  37. #87
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    baš i nisam našla - ne spomnije se naime nigdje što u slučaja te pupčane vrpce oko vrata.
    jako me zanima tema pa eto - pišite iskustva i saznanja. I još priča iz prve ruke.

  38. #88
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    ja sam inače trudna (tek saznala)
    Čestitam :D Krasna vijest :D

    Što se tiče pupčane vrpce oko vrata (neka me isprave upućeniji ako nešto propustim napisati), ne zna se zašto do nje dolazi, ali je posljednjih godina u porastu te neki stručnjaci smatraju da je razlog povećano sjedilački način života i nedovoljno kretanja u trudnoći (moguća prevencija?). Inače se, ako dobro pamtim oko 1/4 do 1/3 svih beba rađa s p. vrpcom oko vrata, što predstavlja problem samo ako je p. vrpca prekratka ili ako je previše puta omotana. Rađanje u čučnju, koje je vjerojatnije doma nego u bolnici, skraćuje porođajni kanal, tako da omotavanje p. vrpce postaje manji razlog za brigu. Čitala sam neke priče o porodima kod kuće u kojima bi primalja, muž ili čak sama rodilja tijekom izgona rukom prebacili vrpcu preko bebine glavice i tako oslobodili vrat. (Je li ti to dovoljna utjeha, ne znam.)

    U svakom slučaju, čestitke još jednom i želim da vam trudnoća prođe "školski" te da imate dovoljno uvjerenja, podrške i informacija za siguran porod kod kuće

  39. #89
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Bas kako joj i ime govori, rodila se kao princeza
    Cestitke roditeljima i dobrodoslica Sari!

  40. #90
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Tako jednostavno.
    Tako veličanstveno.
    Baš kao što je majka priroda zamislila.

    (Dilala otvori svoj topik s dilamama, čestitam .)

  41. #91
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Prekrasan porod

  42. #92
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    prelijepo
    Čestitam još jednom... :D

    to su to hurme?

  43. #93
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Vidi sto mi je izbacio google

    Hurme olaksavaju porodaj
    Uzvišeni Allah dao je hurmi (svježem i potpuno zrelom plodu palme) mnoge tvari koje olakšavaju porod, te umanjuju komplikacije u vrijeme i nakon poroda.

    U Kur'anu je spomenuta predaja o Djevici Merjemi u koju je melek udahnuo lagahni plod, te je zanijela Isaa, alejhisselam. Nosila ga je lahko, bez poteškoća, ali kada je došlo vrijeme poroda obuzeo ju je strah zbog reakcije koju je očekivala od njena naroda (Jevreja). Uzvišeni Allah joj je poslao Džibrila da je utješi. Džibril, alejhisselam, joj je rekao da zatrese palminu granu da sa nje opadnu zrele, svježe hurme. Uzvišeni Allah kaže:
    ...i porođajni bolovi je prisiliše da dođe do stabla jedne palme. "Kamo srece da sam ranije umrla i da sam potpuno u zaborav pala!" -uzviknu ona. I melek je, koji je bio niže nje, zovnu: "Ne žalosti se, Gospodar tvoj je dao da niže tebe poteče potok. Zatresi palmino stablo, posuće po tebi datule svježe, pa jedi i pij i budi vesela! A ako vidiš čovjeka kakva, ti reci: "Ja sam se zavjetovala Milostivom da ću šutjeti, i danas ni s kim neću govoriti."
    (Merjem 23-26)
    Moderna nauka je potvrdila da se u hurmi nalazi nekoliko korisnih sastojaka koji su od bitnog značaja u procesu porođaja.

    Hurma sadrži supstancu koja steže matericu. Ona pomaže da se mišići materice jače stegnu te brže istisnu plod. Ovako stegnuti mišici ublažavaju krvarenje. Poznato nam je, da nije Allahove milosti koja je učinila da se materica čvrsto stegne poslije poroda, žena bi krvarila do smrti. Po izlasku posteljice otvore se brojne pukotine te krvni sudovi koji su spajali matericu i placentu počnu izlivati krv poput nabujale rijeke. Da nije čvrstog stezanja mišića materice, krv iz porodilje bi tekla poput rijeke.

    Prema tome, hurme pružaju materici veliku pomoć pri istiskanju ploda i sprečavanju komplikacija poput jakog krvarenja poslije poroda i groznice u babinjama. Materica koja se čvrsto ne stegne također biva izložena navali mikroba.

    Hurme sadrže odredene vrste šećera poput fruktoze i glukoze te minerale i proteine koji su, ukoliko ih žena na porođaju uzme, za nju najbolja hrana. Jer, porođaj je naporan proces i zahtijeva mnogo energije. Hurma na porođaju ženi daje veliku količinu energije spremne za upijanje tj. koju nije potrebno prerađivati (variti u želucu).

    Hurma, takoder, sadrži tvari koje iritiraju crijeva na pražnjenje te ih tako čisti. Ovo takočer olakšava porođaj, jer, prepuno debelo crijevo sputava matericu pri njenim kretnjama i kontrakcijama. Radi ovoga ginekolozi nastoje rodilji dati klizmu koja isprazni debelo crijevo.

    Rodilji je potrbna i tečnost. Iz tog razloga je Uzvišeni rekao Merjemi: "Jedi i pij i budi vesela."

    Ovaj ajet, dakle, sadrži niz mudrih poruka. Naredio joj je da jede sjveže hurme, te da pije vodu koja je potekla niže nje zbog potrebe organizma za tečnopću, kao što je to slučaj pri svakom velikom naporu, a naročito pri porodu. Voda otapa supstance koje se nalaze u hurmi što olakšava njihovo upijanje iz tankog crijeva.

    Još joj je naredio da bude vesela. Uticaj duševnog stanja na tok poroda je ogroman. Strah i nemir su među glavnim faktorima koji izazivaju komplikacije pri porodu, kao što su zadovoljstvo i smirenost bitni faktori lahkog poroda.

    Ovo nekoliko kratkih ajeta su savršena nadnaravnost jer prikazuju bitna dostignuća moderne nauke u području porodiljstva. Njihov stil je visok no i pored toga ga razumije svaki čovjek, bio on beduin ili građanin, učen ili neučen, živio on u prvom ili dvadesetom vijeku.

    Merjem je postupila po uputama svoga Gospodara pa joj je porod bio olakšan, a krvarenje poslije poroda kratko: "Došla je svom narodu noseći ga." Otišla je, dakle, odmah pošto se porodila ne osjećajući bolove niti slabost.

    Muhammed Ali El-Bar

    "Stvaranje i razvoj čovjeka u svjetlu medicine i Kur'ana"

  44. #94
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    da ja sam već negdje čula da one olakšavaju porod, a mm - sram ga bilo, kakav je on to Bosanac???? On meni reko da su hurme - urmašice!
    I ja već zamišljam Silan kako rađa i jede urmašice i onaj šećerni sirup joj se cijedi po rukama i tijelu - i mislim si a neka ak joj je želja.
    Znači datulje je jela!
    aaaaa taaaako....

  45. #95
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    datulje, dakle? Što neću sve ovdje doznati. I meni je na pameti bio nekakav slatkiš.

  46. #96
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    I ja već zamišljam Silan kako rađa i jede urmašice i onaj šećerni sirup joj se cijedi po rukama i tijelu - i mislim si a neka ak joj je želja.
    Ja isto Več mm-u najavila da ču ponjet krafne sobom na porod

  47. #97
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    a ne bi vjerovali ja dok čitam Silaninu priču - zamišljam sve to u našoj spavaćoj sobi.
    Mislim da će mi se i ta želja ostvariti. I opskrbit ću se datuljama. A čula sam da od homeopatskih pripravaka da je dobra arnika.
    A također ima biljni čaj (saznat ću koji pa ću reći ili ako neko drugi zna) koji treba piti lagano za vrijeme poroda i poslije poroda da bi posteljica bolje i uredno izašla.
    Majka Priroda ima sve!

  48. #98
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    A također ima biljni čaj (saznat ću koji pa ću reći ili ako neko drugi zna) koji treba piti lagano za vrijeme poroda i poslije poroda da bi posteljica bolje i uredno izašla.
    Jel' možda od fenegrika (piskavice)?

    A ovo mi je jedan od najboljih savjeta za porod ikad pročitanih:

    "Jedi i pij i budi vesela."
    [/quote]

  49. #99
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    ne znam od čega je čaj, negdje sam ne internetu naletjela na njega, uglavnom treba ga pijuckat kod poroda.....na
    "Jedi i pij i budi vesela." - to stvarno i je najbolji savjet!
    Zapravo je jako jednostavan porod ali treba doći do toga da on i opet bude takav. Većina je ljudi isprogramirana da razmišlja sasvim drugačije (zapravo da uopće ne razmišlja) i nije lako othrvati se takvom sistemu gdje je doktor = Bog, bolnica = Hram, bolnički instrumenti = magični instrumenti, lijekovi = melemi, a žena jadnica koja niš ne zna i koja bi trebala samo leći (mrzim ležati kad rađam), raširit noge i slušat doktore.
    I kad se žena probudi i shvati da je moćna i da je porod nešto prirodno za što je stvorena (ne samo za to) - i opet se lako "zarazi" strahom i panikom koji šire pobornici isključivo moderne medicine.
    hm........

  50. #100
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    DiLala, čestitam :D
    želim ti "školsku" trudnoću i porod kao silanin...i ne zaboravi datulje
    i ja moram koji paketić strpati u torbu za rodilište

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •