Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 220

Tema: Savjeti u vezi kucnog poroda

  1. #101
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Prepreprekrasna priča

  2. #102
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    svaka čast

  3. #103
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Kako ste nam Silan? Kako bebica napreduje? Keep us updated

  4. #104

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Pa sta da vam kazem...presretna sam majka.Ucinila sam najljepsu stvar sto mogu za sebe i jedno medeno i sicusno bice a to je da sam ovu malu mrvicu donijela na svijet onako kako treba.Iz topline mog stomaka u toplinu mog narucja.
    Svoje iskustvo mogla bih pisati danima,uvijek o tome mogu pricati.I tako je lijepo o tome pricati.
    Mogu vam reci da sam stvarno presretna sto sam odabrala takav porod i sto sam to sprovela.Presretna sam zato sto sam se odmah oporavila.Porod je bio bez komplikacija,nisam imala nikakvih problema.
    Bebica je med pravi.Mirna je,pajki i hapa...Nimalo nije zahtjevna.Pupak je otpao,sve je fino proslo.
    To je sto se tice nas,i to mi je najvaznije.
    Papirologiju jos nismo sredili do kraja,zelimo izbjeci vakcinaciju,a to je kod nas malo teze,pa idemo na sve nacine da to rijesimo bez problema.

    Inace sam zvala patronaznu.Dolazila je i zena stvarno pojma nema.Odmah s vrata mi je rekla :mogli ste podleci i vi i beba.
    Bilo je jos par bisera: Sta da vam je trebao anesteziolog? :/
    Mogla vam je beba zastati na pola puta,i sta biste onda?

    Pricala je sa mnom kao sa djetetom.Mislim jesam mlada,ali nisam toliko glupa kao sto me ona pokusala napraviti takvom.
    Nista mi nije vjerovala sta bih joj rekla.Pitala me jesam li pukla.Odgovorila sam da nisam,da sam bila na pregledu i da je sve ok.
    I opet je trazila da pogleda ona jesam li pukla.I to je bilo pred njen izlazak,i tako brzo nekako se nisam uspjela snaci,i pregledala me.Sad se tako kajem sto sam je uopste pustila u kucu,jer stvarno nikakve koristi od nje nisam imala.
    Nabrajala je neke stvari kao npr. dojite bebu svako dva sata,po noci svako tri.Izmedju toga nema dojenja.

    No da vama ostavim lijepo misljenje o mom slucaju,recu cu ono sto je istina...najvaznije je da smo ja i beba dobro,i da je sve proslo kako treba.Ono sto smo mi htjeli postici porodom,to smo i postigli,i zbog toga smo sretni...sve drugo je manje vazno i ne treba tome pridavati paznju.

  5. #105
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    želim ti da sve glatko prođe u vezi birokracije!
    divno je čitati priče poput tvoje! razumijem te potpuno kad kažeš da si presretna što si se odlučila na ovakav porod, imala sam slično iskustvo i rekla sam si tada - "nikad neću moći samoj sebi dovoljno zahvaliti na ovome!"

  6. #106
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Kako prekrasna, prekrasna priča! Oči su mi pune suza, bio je to divan dolazak na svijet za vaše malo zlato
    Čestitam od srca tebi i tvom super mužu

  7. #107
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Silan - da znaš da si mi uzor, no i prije tvoje divne priče - odlučila sam se na kućni porod. Znam da je između ostalih uvjeta (zdrava trudnoća, po mogućnosti ne 1, zdrava trudnica, puno znanja o samom tijeku poroda...) jedan od uvjeta sigurnost u sebe i pozitivno razmišljanje - pa te stoga pitam da li si ponekad imala misli: "Što ako krene nizbrdo .......?"?
    Ja sam naime sigurna u sebe, za sada zdrava trudnoća - 3 po redu, prethodne dvije također bez komplikacija, no opet mi ponekad dođe pitanje što ako krene nešto "krivo".
    Jesi li ponekad prolazila kroz sumnje? A tvoj m?
    Mm je uz mene ali eto i on zna pitat što ako, pa otuda vjerojatno i moje sumnje ponekada.
    Inače kad god razmišljam o dočeku bića kojega nosim - uvijek zamišljma taj događaj u svom (odmilja volim reći-) dvorcu. I to mi bude predivno.

    Al ova patronažna iz tvoje priče
    Imam osjećaj ko da si ti npr. magistrirala pravo pa ti dođe neka čuvarica zatvora da ti malo bolje pojasni zakon.
    Često i ja dobivam razne savjete o dojenju, prehrani, zdravlju - od ljudi koji su mahom gojazni, bolesni il ono prvo - nedojeći....
    što reći osim
    ali za priču i hrabrost - bravo
    i ja ću tako :D :D :D

  8. #108

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    DiLala...iskreno cu ti reci,imala sam sumnje.Cak sam imala i spremnu torbu za rodiliste cijelo vrijeme.A isto tako sam imala spremno sve za kucni porod.Zadnjih mjesec dana sam razmisljala isto kao sto ti pises.Uredna trudnoca,prva dva poroda bez nekih komplikacija,al opet je bilo ponekad sta ako se desi ovo ili ono.Onda sljedeci trenutak mislim ma nece se nista desiti,i rodicu kuci.I sve tako do kraja.Muz takodjer,u jednom trenutku bi rekao rodices kuci i nigdje drugo.Dok vec sljedeci put bi rekao..ma da mi ipak odemo u rodiliste...Medjutim kad je dosao dan D sve sumnje su nestale.Jednostavno je bilo rodicemo ovdje kuci i nigdje ne idemo.Imali smo takvu cvrstinu da nismo uopste pomisljali da nesto lose moze da bude.Ja sam samo mislila na bebicu i cekala sam je.
    Tako da nemoj da te brine to.Mislim da je normalno da da imas sumnje,a isto tako mislim da je normalno da one nestanu bas onda kad treba.

  9. #109
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno


    ...tak sam si i mislila 8)
    za jedno 8 mjeseci ispričat ću i ja priču o porodu u "Dvorcu"!

    ... a kad razmišljam o svim mogućim krpama, plahtama, škarama, vezicama, grijalici, datuljama i svem ostalom što želim pored sebe pri porodu kod kuće - u čošku iza vrata vidim i torbu za "bolnicuzasvakislučaj".

  10. #110
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    ... a kad razmišljam o svim mogućim krpama, plahtama, škarama, vezicama, grijalici, datuljama i svem ostalom što želim pored sebe pri porodu kod kuće - u čošku iza vrata vidim i torbu za "bolnicuzasvakislučaj".
    Ovo je u stvari najrealnije razmišljanje. Jer, nije dobro čvrsto se "uhvatiti" za neku stvar i ne popuštati. Pogotovu ne u porodu.
    Primjer: Žena ide na porod u vodi i tako čvrsto se drži za to da se MORA poroditi u bazenu, da ignorira signale svog tijela, a tijelo joj "traži" položaj "na sve četiti". Taj će porod sigurno biti težak.
    Treba biti spreman na sve, a nadati se da će sve ići onako kako ste zamislili i prepustiti se intuiciji.

  11. #111
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Što ako beba izađe u vodenjaku?
    Zatim pitanje - može li se nekim masažama trbuha okrenuti beba ako je slučajno krivo okrenuto a termin je sve bliži?

    Dobro je došlo svako pitanje, a i odgovor ako ko ima.

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Što ako beba izađe u vodenjaku? Ništa.Izvadiš ju iz njega.
    Zatim pitanje - može li se nekim masažama trbuha okrenuti beba ako je slučajno krivo okrenuto a termin je sve bliži?Može.Ima raznih metoda ukucaju u pretražnik.
    Dobro je došlo svako pitanje, a i odgovor ako ko ima.

  13. #113
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    cestitke!
    jako mi je drago da ste imali porod kakav ste zeljeli.

  14. #114
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja sam jednostavno očarana, i toliko ponosna što sam ti zemljakinja

  15. #115
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    opet ja sa pitanjima.
    Naime ja imam negativnu krvnu grupu, prethodna trudnoća je završila kiretažom i nakon nje sam primila Rh imunoglobulin (Rhogam).
    Sada sam opet trudna i naravno da ću vrlo brzo ići na krvne pretrage - Coombsov test (da se ustanovi da li sam razvila antitijela na krv fetusa). Tata je Rh+
    Uglavnom ako i nisam razvila antitijela - ako je sve u redu, koliko mi je poznato - dijete koje rodi Rh neg mama odmah ide na pretrage krvi - ako je negativna krvna grupa sve 5, ako je + e onda treba krv promijeniti????
    Jel neko zna kako to ide?
    I to sve pitam ovdje jer ako je tako da treba odmah pretrage krvne grupe i moguće mijenjanje iste - onda ja nemam kaj raditi na ovom topicu

  16. #116
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    mislim da je jedini problem taj da bi morala primiti ponovno inekciju ako je beba +, u roku 72 h nakon poroda.
    Jesam u pravu, ima ko ideje? Što se bebe tiče - nema veze.
    Mislim raspitat ću se i kod dr., ali ako netko zna..... dobro

  17. #117
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam kupila imunoglobulin i primila ga preventivno jer sam rodila u subotu i nisam imala gdje provjeriti krvnu grupu, a i pasalo mi je da mi babica da injekciju jer ne bi bas voljela da si ju kasnije moram dati sama.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Silan prvotno napisa
    Pa sta da vam kazem...presretna sam majka..
    Silan, čestitam od srca!

  19. #119
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja sam kupila imunoglobulin i primila ga preventivno jer sam rodila u subotu i nisam imala gdje provjeriti krvnu grupu, a i pasalo mi je da mi babica da injekciju jer ne bi bas voljela da si ju kasnije moram dati sama.
    daj me prosvjetli? ta inekcija jel to to kaj se dobije ako si Rh - ?
    znači ako je to - to - sama si kupila? Kolko dođe?
    hm.... zanimljivo!
    Dakle ta moja Rh - nije prepreka za porod kod kuće?
    Pa što ak si inekciju daš sama - mislim ona ide u guzu - pa najmanji problem, ak je u venu ajde već je malo teže ali ak treba..... nije to problem.

  20. #120
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nisam ja tip za samodavanje injekcija, ma gdje da se pika. zato se nisam nikad navukla na heroin

    jesi ti sigurna da si se pripremila za porod kod kuce ako me pitas sto je imunoglobulin?

    ja sam nabavila svoju dozu u beogradu, kupio md u tamosnjoj ljekarni jer ovdje nismo nasli. dosla je oko 50 eura. prije se zvalo rhogam, sad se zove partobulin. proizvodac--baxter. mora se drzati u frizideru.

  21. #121
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    nisam sigurna..... pitam ja pitanja na sve strane.
    e sad- ne mislim isto da je važno da znam što je imunoglubin da bi sama rodila.
    kak da kažem........ 70% sam za doma a ostatak - rodilište....
    nejdem glavom u zid pa vičem hoću doma pod svaku cijenu.
    To je po prilici kao vožnja autom. Ja znam da mogu stići autom od Splita do Rijeke bez ikakvog problema. Cesta će biti suha, auto siguran, promet slab, vrijeme savršeno..... no moguće je naravno i niz nepredvidivih problema. Pijani vozaći, skliska cesta, otkazane koćnice, moj umor.....

    e sad - treba sve dobro sagledati i ako ima imalo straha (ne samo mojeg već i tuđeg koji se prenese na mene)- onda ne bi. Razmislit ću dobro. Jako dobro naravno.
    Oduvijek mi je sliku u glavi (ne znam odkud, da li film, knjiga....) jedne crnkinje iz plemena, kad je osjetila da je vrijeme, otišla je od svih, povukla se u osamu i vratila za par sati hodajući sa bebom na rukama. To je istinita priča, ali da----- to je Afrika i naravno da ima tamo i drugačijih slika poroda, no ima i ovakvih - iskonskih, prirodnih, gdje je žena pod normalno oslobođena rekla bi - umjetnog straha, i gdje žena iskonski sluša svoje tijelo jer nikad ni nije bilo nekog ko joj je govorio nešto drugo. I ne zna ni ona što je imunoglubin.
    joj...... imam još 8 mjeseci za razmisliti i uživati. No voljela bi da je porod skroz prirodan, čaroban i da je moje manje dijete pored mene.....

  22. #122
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    daj me prosvjetli? ta inekcija jel to to kaj se dobije ako si Rh - ?
    znači ako je to - to - sama si kupila? Kolko dođe?
    hm.... zanimljivo!
    Dakle ta moja Rh - nije prepreka za porod kod kuće?
    Pa što ak si inekciju daš sama - mislim ona ide u guzu - pa najmanji problem, ak je u venu ajde već je malo teže ali ak treba..... nije to problem.
    ja sam rh-, mm rh+. u rodilištu su napravili test prije nego su mi dali injekciju, oboje su rh- tako da ju nisam nikad primila. koliko znam daje se samo mamama koje su rh-, ali to bi trebalo provjeriti sa doktorom.

    ja sam trebala roditi u klagenfurtu u kući za porode i bile smo se dogovorile da će mi dati rhesogam injekciju tako da ne moramo testirati bebi krvi i trčati okolo nakon poroda.

  23. #123
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa dobro ajde, imunoglobulin se daje vise kao preventiva za buduce trudnoce nego sto sad ima veze s tekucom, i porodom. ja namjeravam imati jos djece pa mi je bilo vazno da ga primim. f. je bio rh+, provjerili su u rodilistu, pa sam domah dobila injekciju, a za k. sam uzela isto kao i Danci, da ne moram trcati okolo nakon poroda, a laboratoriji ionako nisu radili.

  24. #124
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    je istina - daje se zbog budućih trudnoća, skužila sam i ja na kraju.
    Ajmo još malo o savjetima? Ima ko? Osim savjeta kako do najbliže rađaone! 8)
    Pa zanimljivo mi ih je čitati taman da i odlučim u rađaonu, to su mi teme tako interesantne, mislim ipak je to žensko tijelo, porod- to je tako nešto magično i veličanstveno da upijam svaku zgodu....

  25. #125
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    Ajmo još malo o savjetima? Ima ko? Osim savjeta kako do najbliže rađaone! 8)
    Pa zanimljivo mi ih je čitati taman da i odlučim u rađaonu, to su mi teme tako interesantne, mislim ipak je to žensko tijelo, porod- to je tako nešto magično i veličanstveno da upijam svaku zgodu....
    Tek površno vezano, ali meni bi bilo važno: riješiti pitanja zmazanoće tijekom i poslije poroda. Mislim na stvari tipa, kako sanirati eventualnu "poplavu" od plodne vode; na čemu će se najmanje vidjeti fleke od krvi; čime prekriti krevet; koja ti posuda neće nedostajati ako u nju ubaciš posteljicu (i greškom zamrzneš ); za koju bi odjeću bilo dobro da je pri ruci...

    Za to je vjerojatno još rano, ali ipak je bolje srediti unaprijed nego da o tome moraš razmišljati kad ti krenu trudovi.

  26. #126
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    argenta- mislila sam i ja na te stvari - krv, voda, sluz, posteljica.....
    no to je na kraju najmanje važno, bitno da sve proše bez problema pa makar uprljaja naj plahte i tepih... (al pazila bi dakako i na te banalnosti).

    ja sam baš bedasta - ja se već sada veselim porodu.... jer vjerujem da će biti i opet čaroban i lijep.
    ajmo još savjeta vi koje znate puno o tome.
    Npr. ja zamišljam: rađam uz krevet, klečim, na podu imam puno i ručnika nekih i plahti (da mi bude meko, toplo i da upije svu tekućinu/krv) i sada beba ide - mm je uhvati i sad??? ja bi trebala ipak leći na krevet tako da priljubim bebu uz sebe - da cica - e a posteljica je još u meni - sad mi to nekak tehnički izgleda problematično - kak ću se popeti - mm drži bebu koja je još pupč. vrpcom spojena..... pa ide to sad kad sagledavam situaciju u glavi....a možda i nemoram penjat se na krevet ako složim dovoljno tih krpa/ručnika/plahti i eventualni jastuk na pod - mogu leći na sve to...... hm....
    ležečki sigurno neću rađati jer mi je to najgore, najteže i najneudobnije, ko je to samo izmislio????

    nemojte me sad odma proganjat da ću rađat doma nespremna jer ja samo sagledavam situacije i promišljam (i imam 8 mj ispred sebe).

  27. #127
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam sad slušala Andreu Robertson i ona kaže (a i vidjela sam na nekim snimkama kućnih poroda) da je nakon poroda najbolje odmah sjesti, jer se tako brže zaustavlja krvarenje. To možeš ili odmah kraj kreveta na pod (tj. neke jastuke/ručnike), ili se popneš na krevet i sjedneš na njega. Osim ako nije jako kratka, pupkovina ti pri tom ne bi trebala smetati. Bebu nakon poroda odmah na grudi, dobro se zamotate i ugrijete i čekate posteljicu. Toplina i bebina prisutnost na grudima (lučenje oksitocina) potiču brži porod posteljice.

  28. #128
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Pardon, i uspravniji položaj (zbog gravitacije) također pomaže da posteljica brže izađe, isto kao kod porođaja. Naravno, nećeš odmah u "turski sjed", ali se bar možeš poduprti jastucima.

    PS. Andrea kaže da ležeći položaj nije najgori; to je polusjedeći pri kojem se zdjelica sasvim imobilizira (a to nije slučaj u ležećem, ako su vam noge dovoljno visoko).

  29. #129

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    PS. Andrea kaže da ležeći položaj nije najgori; to je polusjedeći pri kojem se zdjelica sasvim imobilizira (a to nije slučaj u ležećem, ako su vam noge dovoljno visoko).
    Ovo mi je jako zanimljiva informacija. Obadva puta sam rađala polusjedeći. Prvi porod - industrija, drugi - najprirodnija moguća verzija bolničkog poroda.
    Na drugom porodu sam u trudu pri izgonu vikala digni te me jer nisam mogla izdržati ležeći položaj. Gušilo me. Treći put ću pokušati prvo ležeći.... vidjet ćemo....

  30. #130
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    meni je klečeći i čučeći najbolje

  31. #131

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Ja sam svoj porod osmislila vec prije,i tako je i bilo kako sam osmislila.
    Dakle pripremila sam onaj dusek za bracni krevet veliki i ono jutro kad su trudovi krenuli muz je to sve postavio kako sam mu rekla.
    Stavio je taj dusek na pod pored kauca.Preko je stavio najlon obicni tanki za jednokratnu upotrebu.Posluzio je dobro.
    Preko je stavio nekoliko carsafa koji mi nisu bili nesto znacajni.Neki su bili uflekani,ponegdje i poderani.
    Kad sam se porodila ja nisam mogla odmah uzeti bebu,jer sam i dalje imala trudove.Mozda dvije minute je to trajalo.Polako sam se okrenula prema bebi i krenula naprijed na koljenima.A muz je pomakao bebu naprijed.Onda je izasla posteljica,i tad sam osjetila pravo olaksanje.Sjela sam tu naslonivsi se na jastuk koji mi je muz dodao i nakon sto je muz prerezao pupkovinu,uzela sam bebu i stavila je na grudi,a muz nas je utoplio.
    Tek poslije kad sam se istusirala presla sam na krevet.

    Kad je sve bilo zavrseno muz je samo onaj najlon sa svime sto je na njemu smotao i bacio u vrecu za smece.Nije bilo puno posla sa ciscenjem jer sam unaprijed razmisljala o tome i napravila sebi plan.

  32. #132
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    kad čitam ovo zadnje - kako si se spremala i pripremala, podsjećaš me točno na moju staru mačku (koja je NON STOP rađala ) koja bi pred porod vukla sve i svašta u čošak iza peći, po tome smo znali da je vrijeme, omacila bi se i začas ih lizala, kroz neko vrijeme učila lovu a bome ubrzo bi opet našla mačora pa sve iz početka.
    jako mi je prirasla srcu, a pojedine scene iz njenog života nikad neću zaboravtit. Mogu se ugledati u nju (po pitanju poroda) - nisam baš mislila po pitanju pronalaska mačora.... mislim svako leglo drugi frajer....hm... ne znam baš...

    no da se vratim na temu - znači dobro je ipak i isplanirati svaki detalj, uostalom i torbu za rodilište pripremamo mjesec-dva prije, ne prepuštamo slučaju....
    jesi li puno krvarila, ja naime nisam nikad dolje gledala poslije poroda pa ne znam ni koliko je normalni, znam da kad stisneš na trbuh-maternicu pa ako šikne mlaz - nije dobro, ali koliko ide pod normalno? Uopće ne znam koliko tekućine mogu očekivati da izađe iz mene - mogla bi se možda preplašiti.....

  33. #133

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Pa pripremi se na mnogo krvi.Mislim mozda je nekim zenam normalno,ali meni nije bilo jer sam prvi put vidjela sve sto se dolje desava.
    Kad sam uzela bebu na grudi prvi put lezala sam na lokvi krvi.Kad sam ustala ta lokva je bila mnogo veca,i ja sam se stvarno cudila tome.
    Moram spomenuti isto kad god bi beba dojila prvi i drugi dan da sam imala kontrakcije jake.Bas kao trudovi.No treci dan je to vec proslo.
    Ja sam odmah pritisla rukom trbuh da vidim ide li mnogo krvi.Bilo je,ali nije sad bas neki mlaz zbog kojeg bi se zabrinula.
    Prvi dan bude malo vise krvi,poslije vec sve manje...

    Ah,tek poslije ovog poroda vidim kako je lijepo kad sve ide prirodno...bas kako kod tvoje mace.

  34. #134
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    PS. Andrea kaže da ležeći položaj nije najgori; to je polusjedeći pri kojem se zdjelica sasvim imobilizira (a to nije slučaj u ležećem, ako su vam noge dovoljno visoko).
    Ovo mi je jako zanimljiva informacija. Obadva puta sam rađala polusjedeći. Prvi porod - industrija, drugi - najprirodnija moguća verzija bolničkog poroda.
    Na drugom porodu sam u trudu pri izgonu vikala digni te me jer nisam mogla izdržati ležeći položaj. Gušilo me. Treći put ću pokušati prvo ležeći.... vidjet ćemo....
    Daleko od toga da je ležeći položaj dobar; naravno da nije. Njena je poanta bila u tome da, iako je gravitacija 0 a pritisak na venu cavu opasan, ipak postoji dosta prostora da se kosti u njemu prošire, tako da je manja šansa da se beba zaglavi. (Što je naročito problematično kod djece koja su u posteriornom položaju.) U polusjedećem se vena oslobađa, ali niti jedna od tri zdjelične kosti ne može ni mrdnuti da propusti bebu. Ona smatra da bi svaka žena koja to može trebala rađati čim uspravnije, tj. na nogama ili koljenima, a osobito prvorotke.

  35. #135
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    PS. Andrea kaže da ležeći položaj nije najgori; to je polusjedeći pri kojem se zdjelica sasvim imobilizira (a to nije slučaj u ležećem, ako su vam noge dovoljno visoko).
    Ovo mi je jako zanimljiva informacija. Obadva puta sam rađala polusjedeći. Prvi porod - industrija, drugi - najprirodnija moguća verzija bolničkog poroda.
    Na drugom porodu sam u trudu pri izgonu vikala digni te me jer nisam mogla izdržati ležeći položaj. Gušilo me. Treći put ću pokušati prvo ležeći.... vidjet ćemo....
    Daleko od toga da je ležeći položaj dobar; naravno da nije. Njena je poanta bila u tome da, iako je gravitacija 0 a pritisak na venu cavu opasan, ipak postoji dosta prostora da se kosti u njemu prošire, tako da je manja šansa da se beba zaglavi. (Što je naročito problematično kod djece koja su u posteriornom položaju.) U polusjedećem se vena oslobađa, ali niti jedna od tri zdjelične kosti ne može ni mrdnuti da propusti bebu. Ona smatra da bi svaka žena koja to može trebala rađati čim uspravnije, tj. na nogama ili koljenima, a osobito prvorotke.
    ovo je zanimljivo, ja sam se uvijek čudila što se za porod na stolčiću kaže da treba povesti partnera kako bi se žena na njega oslonila leđima dok rađa. Meni se to čini potpuno nelogičan položaj, a onaj koji bih ja htjela je da se nagnem prema napred i možda malo pridignem, držeći se rukama za neki čvrst oslonac.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    PS. Andrea kaže da ležeći položaj nije najgori; to je polusjedeći pri kojem se zdjelica sasvim imobilizira (a to nije slučaj u ležećem, ako su vam noge dovoljno visoko).
    Ovo mi je jako zanimljiva informacija. Obadva puta sam rađala polusjedeći. Prvi porod - industrija, drugi - najprirodnija moguća verzija bolničkog poroda.
    Na drugom porodu sam u trudu pri izgonu vikala digni te me jer nisam mogla izdržati ležeći položaj. Gušilo me. Treći put ću pokušati prvo ležeći.... vidjet ćemo....
    Daleko od toga da je ležeći položaj dobar; naravno da nije. Njena je poanta bila u tome da, iako je gravitacija 0 a pritisak na venu cavu opasan, ipak postoji dosta prostora da se kosti u njemu prošire, tako da je manja šansa da se beba zaglavi. (Što je naročito problematično kod djece koja su u posteriornom položaju.) U polusjedećem se vena oslobađa, ali niti jedna od tri zdjelične kosti ne može ni mrdnuti da propusti bebu. Ona smatra da bi svaka žena koja to može trebala rađati čim uspravnije, tj. na nogama ili koljenima, a osobito prvorotke.
    ovo je zanimljivo, ja sam se uvijek čudila što se za porod na stolčiću kaže da treba povesti partnera kako bi se žena na njega oslonila leđima dok rađa. Meni se to čini potpuno nelogičan položaj, a onaj koji bih ja htjela je da se nagnem prema napred i možda malo pridignem, držeći se rukama za neki čvrst oslonac.
    Kad sam se penjala na stol za rađanje, već je izgon krenuo. Popela sam se tako da sam klečala i bila sam oslonjena na dlanove. Tih par trenutaka dok sam bila u tom položaju mi je donijelo veliko olakšanje. Prije toga sam stajala/hodala/trčala.
    Mislim da bi mi bilo najlakše roditi u klečećem položaju, nagnuta prema naprijed. Možda da imam neku prečku ispred sebe za primit se.

  37. #137
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    PS. Andrea kaže da ležeći položaj nije najgori; to je polusjedeći pri kojem se zdjelica sasvim imobilizira (a to nije slučaj u ležećem, ako su vam noge dovoljno visoko).
    Ovo mi je jako zanimljiva informacija. Obadva puta sam rađala polusjedeći. Prvi porod - industrija, drugi - najprirodnija moguća verzija bolničkog poroda.
    Na drugom porodu sam u trudu pri izgonu vikala digni te me jer nisam mogla izdržati ležeći položaj. Gušilo me. Treći put ću pokušati prvo ležeći.... vidjet ćemo....
    Daleko od toga da je ležeći položaj dobar; naravno da nije. Njena je poanta bila u tome da, iako je gravitacija 0 a pritisak na venu cavu opasan, ipak postoji dosta prostora da se kosti u njemu prošire, tako da je manja šansa da se beba zaglavi. (Što je naročito problematično kod djece koja su u posteriornom položaju.) U polusjedećem se vena oslobađa, ali niti jedna od tri zdjelične kosti ne može ni mrdnuti da propusti bebu. Ona smatra da bi svaka žena koja to može trebala rađati čim uspravnije, tj. na nogama ili koljenima, a osobito prvorotke.
    ovo je zanimljivo, ja sam se uvijek čudila što se za porod na stolčiću kaže da treba povesti partnera kako bi se žena na njega oslonila leđima dok rađa. Meni se to čini potpuno nelogičan položaj, a onaj koji bih ja htjela je da se nagnem prema napred i možda malo pridignem, držeći se rukama za neki čvrst oslonac.

    ja sam rodila Belu na stolčiću - dakle, u trenutku truda i tiskanja ti se zaista nagneš naprijed , ali između trudova se nasloniš na muža iza sebe da se odmoriš dok ponovo ne krene trud

  38. #138
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    ovo je zanimljivo, ja sam se uvijek čudila što se za porod na stolčiću kaže da treba povesti partnera kako bi se žena na njega oslonila leđima dok rađa. Meni se to čini potpuno nelogičan položaj, a onaj koji bih ja htjela je da se nagnem prema napred i možda malo pridignem, držeći se rukama za neki čvrst oslonac.
    Da, to je položaj koji tijelo nagonski traži!
    Andrea kaže da se većina žena u polusjedećem položaju u trudu instinktivno ide dizati na ruke da oslobodi zdjelicu.

    Inače, ima u njenom priručniku zanimljiva slika žene koja odrađuje trudove na wc školjci, ali okrenuta naopačke -- rukama prema kotliću. Zašto? Jer je to super položaj: sjedite i odmarate se, ali ne na zdjelici nego na nogama, tako da ima dovoljno mjesta za bebino manevriranje dok prolazi porođajni kanal. S druge strane, naginanje prema naprijed još dodatno omogućava proširivanje zdjelice. Treća dobrobit wc-a: nutra vas nitko neće ometati pa će i porod teći brže.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Ja sam radjala klececi na koljenima na podu,a rukama sam se drzala za krevet.Na izgonu bih se ispravila.Ovakav polozaj samo tijelo mi je trazilo.Jednostavno tad nisam mogla nikako drugacije da se namjestim.Ovako mi je bilo najzgodnije.

  40. #140
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    jednostavno rečeno - slušaš svoje tijelo, koje je prekrasno - pogotovo u tom stanju

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    40

    Početno

    I ja rado pratim temu ... još 9 tjedana

  42. #142
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    divne ste, cure! volim vas!
    silan, osiguran ti je savršen i vrlo lagan (kućni )porod
    mačkoljupke imaju mentalni sklop koji je za to idealan! odent je posvetio cijelo poglavlje jedne od svojih knjiga toj tezi.
    inače, i ja sam imala macu koja mi je dolazila kad se trebala omaciti i onako u trudovima, suznim me očima gledala tražeći da joj osiguram mirno mjesto za porod bilo je to i u ormaru i na mom krevetu... ako bih ju slučajno pogledala dok se kotila, prijekorno bi zamijauknula da ju ne gledam, jer ju to ometa, i ja bih joj okrenula leđa i radila nešto svoje... mace su zakon!

  43. #143
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    jooj ja se svaki put raznježim kad čujem neku priču o mačjem donošenju maca na svijet ili kad se prisjetim svoje mace, tako su moćne a opet nježne i snažne.... ja bi bila maca (ili bar ko ona rodila bebu).
    A u biti smo i slične, i mi tražimo mir, toplinu, mrak....
    želim tako roditi.
    mm još nije nažalost načistu i strepim da je protiv poroda kod kuće - voljela bi da osjeti da to mogu ali čini mi se da naginje strahu i panici a takvog mi ga i ne treba u kućnom porodu, zar ne?
    Kak da ga uvjerim?
    ... no dobro, još je 7-8 mj ispred nas......

  44. #144
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    dilala, možda bi mogla pokušati prvo mu dati pročitati neke priče o kućnim porodima ovdje na rodi, zatim koju knjigicu za pročitati, npr. "preporod rađanja" michela odenta, zatim se možete uživo susresti s nekim od parova koji su prošli kroz porod doma i tako...
    potrebno je dosta vremena za jednu ovakvu ideju da sazrije i da se slegne u glavi, tako da nije prerano da već sad počneš. uspijet ćeš sigurno!

  45. #145
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    na youtubeu se mogu vidjeti michel odent, ina may gaskin, zatim snimke prirodnih poroda, poroda u vodi, kućnih poroda; postoji i jedan topic na rodi sa linkovima na snimke zaista lijepih poroda...
    mačji način je najbolji način možeš ga upotrijebiti i za uvjeravanje muža.

  46. #146
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    DiLala, preporučam mu knjige dr. Marsdena Wagnera, uglednog stručnjaka iz Svjetske zdravstvene organizacije i vodič Svjetske zdravstvene organizacije o skrbi tijekom normalnog porođaja - praktični vodič s http://www.roda.hr/_upload/dokumenti/WHO_smjernice.pdf ili u originalu sa stranica http://www.who.int/making_pregnancy_...h_msm_9624/en/.
    A zatim za usporedbu može potražiti materijale s perinatalnih dana, gdje će vidjeti koja je praksa po hrvatskim rodilištima, ili pak razgovarati s tvojim ginekologom i po mogućnosti s neonatologom u rodilištu u koje bi htio da ideš.
    MM je bio najosjetljiviji na utjecaj koji aktivno vođenje poroda, rizici koje ono nosi, odvajanje nakon porođaja i formula koju se teško izbjegne u rodilištu, imaju na djecu. I danas, 8 godina poslije, se svako malo pita kakve je sve posljedice na našem sinu ostavilo ono što su mu radili tijekom poroda preko mene i kasnije nakon poroda direktno. Neke od njih su bile jasno vidljive, a neke možda nikad nećemo moći identificirati. mammaJuanita je svojedobno proučavala materijale jednog neurologa koji su takvi da se smrzneš kad pomisliš što im se tamo, ne znajući, radi. Općenito je problem nesvjesnost i neznanje, ne vidi se šira slika kod interveniranja u prirodno, rizici se umanjuju ili ne znaju.

  47. #147
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    hvala, ustrajat ću ja

  48. #148
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Sve sam pročitala i rasplakala se.Kako predivno,Silan svaka ti čast!
    DiLala tebi želim puuuno sreće!
    Žene zakon ste!!!

  49. #149
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Ja bih isto najradije doma rodila, ali mm to kategorički odbija
    Njega muči onaj crvić sumnje i što ako....ja znam da bi bila sposobna to napravit....ali ipak sam pristala na alternativu - rekao je da će me vozit u koje god rodilište poželim samo da mu doma ne rodim ...tako da - spremam se na ljeto krenut put Varaždina

  50. #150
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa
    Ja bih isto najradije doma rodila, ali mm to kategorički odbija
    Njega muči onaj crvić sumnje i što ako....ja znam da bi bila sposobna to napravit....ali ipak sam pristala na alternativu - rekao je da će me vozit u koje god rodilište poželim samo da mu doma ne rodim ...tako da - spremam se na ljeto krenut put Varaždina
    Da nam nije muž isti?
    kod mene je identična situacija ali i ne krivim ga - krivim društvo i našu državu i mentalitet.
    Tako da moj san o porodu kod kuće ostaje samo san izgleda (jedino ak se desi a ne vjerujem baš u brzinu takvog poroda), najvjerojatnije ću u Rijeku opet u vodu - imam predivno iskustvo, u ZG nikako jer imam prestrašno iskustvo.
    A baš si mislim da bi mogla ovaj porod imat još i brži i lakši i ljepši nego prethodni - treća beba, izrazito se zdravo hranim - neću se prekomjerno udebljati, vježbam svaki dan i baš se pripremam psihički i fiziki za porod. No što se može..... živimo gdje živimo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •