Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: hyperemesis gravidarum

  1. #1
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno hyperemesis gravidarum

    Ima li tko isustva?

  2. #2
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Imam ja, svih 9 mjeseci.
    U prva tri mjeseca smrsavila 12 kg, povracala i obicnu vodu, zavrsila na infuziji (poremeceni elektroliti) tri dana, bila u bolnici tjedan dana. Savjetovali mi prehranu kao kod upale gusterace (kuhano meso, kuhano povrce, tjestenina). Pred kraj trudnoce je bilo malo bolje, ali cim bi pojela svjeze voce ili povrce obavezno bi povratila.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i ja
    strašno je bilo
    toliko strašno da su mi rekli kako treću trudnoću ne bih preživjela

    bila sam mjesec dana na SD na infuziji
    ali, prestalo u 18. tjednu

    i... čestitam!

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, da, postoje čepići koji se daju ako se baš puno kilograma izgubi

  5. #5
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Meni ti cepici nisu pomogli. Pitaj ginica, mozda tebi pomognu.

  6. #6
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Meni je trajalo 20 tjedana, uzas! I sad mi se neka hrana gadi zahvaljujuci tom periodu. Nazalost, mislim da nema pomoci, jednostavno treba imati puno strpljenja i cekati da prodje! Sretno!

  7. #7
    Anelcic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno

    je kojha od vas dvije rodila vec da mi proba odg na par pitanja koja me zanimaju?

  8. #8
    Anelcic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno Koliko e puta mogu ponovit lazni trudovi u prvoj trudnoci?

    Ja sam u 8 mj trudnoce imam jos mj i nesto sitno za rodit ,kako ja nisam znala kad mi je bila zadnja mjesecnica nezna kad u petom mj mogu da rodim to moze bit bilo koj dan u tom mj..kako sam ja jos mlada i ovo mi je prva trudnoca kako se blizi kraj pocela me hvatat pomalo i panika kako cu znat dali su to pravi trudovi ,kako cu znat dali je to to i svasta nesto..a vidjela sam tu ovu grupicu pa sam se uclanila da vas malo propitam za par savjeta ,cisto da se znam pripremit na nesto..svoje sam pitala ali nitko mi nista nezeli reci jer misle da ce me to uplasit previse ali neshvacaju i da me uplasi da nema povratka sta je tu je a ja cu svoj mali zivot dovest na svijet kako tako...http://forum.roda.hr/images/smilies/smile.gif

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Anelcic, dobro došla na forum

    Pokušaj svoje pitanje postaviti na podforumu Trudnoća, tamo je jako puno tema sličnih onome što tebe zanima.

    http://forum.roda.hr/forums/30-Trudn...o-ona-(do)nosi

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i ja sam preživjela, sa svakom trudnoćom je bilo gore.
    4 mjeseca ležanja u krevetu, doslovce se nisam mogla dići, i povraćanja nekoliko puta dnevno, u zadnjoj trudnoći sam izgubila 7 kila u tom periodu
    čepiće nisam koristila, jer kad sam pročitala nuspojave smračilo mi se pred očima

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    grozno je za čuti, ali u jednom stravično teškom momentu u drugoj trudnoći sam računala imam li još vremena za abortus jer sam imala osjećaj da jednostavno ne mogu više i da ću se bacit kroz prozor samo da prestane :/

  12. #12
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Hvala, cure!

    Apri, ne pitam za sebe, tako da ništa od čestitarenja

    Kakvi su to čepići da se ne gube kg?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Čepići Torecan, protiv mučnine, ide na recept, ima dosta nuspojava, ali u takvoj ozbiljnoj situaciji su dozvoljeni u trudnoći (više škode mami, ne djetetu). Obično se prije pokuša s Reglanom u tabletama, ima manje nuspojava (ali i slabije djelovanje). Reglan obično trudnice dobiju u infuziji kad zbog prekomjernog povraćanja završe u bolnici.

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to su čepići koje među ostalim uzimaju ljudi na kemoterapiji protiv mučnine.
    stvarno imaju užasne nuspojave.
    ne znam, ja se nisam mogla natjerati da ih koristim iako mi je bilo stvarno užasno

  15. #15
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    OK, malo ću istražiti da vidim o čemu se radi.
    Hvala još jednom!

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja sam se mučila prva 4 mjeseca. Grozno je bilo. I sad mi je zlo kad se sjetim, ali se isto nisam usudila uzimati lijekove.

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mony, meni je ginić dao te čepiće kad je vidio kako se smanjujem i sušim. ali je isto mjesec dana kasnije rekao da je ZNAO da ih neću uzeti (do tad sam već hrpu toga odbila što mi je nudio) LOL

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni je ginekolog dao i Normabel i isto ga nisam uzimala.

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni ih nitko nije nudio, saznala sam tek puno kasnije za njih, od jedne forumske doktorice

    infuzija je pomagala

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Evo,treća trudnoća ista priča,povracanje se smiri u 4. mjesecu,ali stalno nešto muči,malo želudac,malo žuć.U 1. trudnoći dobila salmonelu u 4. mjesecu,iza 2.poroda upalu žući i gušteraće....sada trpim,dva dana povracanje ,pa jedan dobar.Treba jako prilagoditi prehranu zbog bebice(da je zdrava),a da ipak ostane u želucu.Predlažem početi dan sa kuhanim zobenim ili rižinim pahuljicama,može i klicama, izrazito su zdrave a lagane,na vodi sa ribanom jabukom ili kruškom,malo agavinog sirupa,to smiri i najgori želudac.Za rucak lešo bijela riba(mol,škrpina ili tabinja),maslinovo ulje i kuhano zeleno povrće(može i smiksano u kašicu da ne ide van).Quinoa me spašavala....malo sjemenki...i svako malo (jer bi cijelu cašu povratila)čaja od koromača,stolistnika,koprive-za željezo i probavu,maslačka i vrkute.U boljoj fazi zeleni smoothi,npr.jabuka,mrkva,cikla,peršin,mišanca... ...treba puno strpljenja,bitno je da bebica dobije sve što treba

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, moja piano

    ne znaš ti što su prave mučnine ako išta od ovoga uopće možeš staviti u usta
    kap vode je bila previše

    neće bebi ništa biti; ona će uzeti sve što joj treba

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno

    govorim o periodu kada se stravicno povracanje smiri,meni se u 1. i 2. trudnoći smirilo kroz 4. mjesec.... i ja sam bila na infuzijama zbog iscrpljenosti , dehidracije ,kasnije mi je ovakav ritam prehrane jako pomogao.

  23. #23
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    grozno je za čuti, ali u jednom stravično teškom momentu u drugoj trudnoći sam računala imam li još vremena za abortus jer sam imala osjećaj da jednostavno ne mogu više i da ću se bacit kroz prozor samo da prestane :/
    I ja sam bila jako, jako potištena i dogovorila sam se sa sobom da mi je to zadnja trudnoća, ma kako završila (a prethodne dvije su završile pobačajem).

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    obje trudnoće ta dijagnoza
    ni vodu u usta a kamoli hranu
    oba puta hospitalizacija, infuzija, pa malo doma pa opet infuzija
    smršavila 7kg u prvoj, 5 kg u drugoj
    bebama ništa nije bilo
    opet bi to sve prošla iznova, samo da ostanem trudna

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Reglan obično trudnice dobiju u infuziji kad zbog prekomjernog povraćanja završe u bolnici.
    ja sam dobivala običnu infuziju, bez reglana
    ponuđeni su mi bili tj. prepisani ti čepići, nisam ih uzela, ono što je pisalo u nuspojavama bilo mi je dovoljno

  26. #26
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Javljam se da samo napišem o kakvoj se hiperemesi radilo: Petrova takvu vrstu nije vidjela više od desetljeća...
    Tri puna mjeseca samo na infuziji, bez kapi vode i bez trunke hrane (niti pomisli).
    Mučno povraćanje želučane kiseline svakih 5 minuta (po noći rjeđe - svakih 10).
    Najhrabrija i meni najdraža žena na svijetu (uz mamu) je iznijela sve do kraja Rodila mršavca, premedenog, preslatkog
    Ako itko bude imao ovakvih problema samo se pobrinite da trudnica dobiva vitamine u infuziju ili intravenozno (oni koji postoje u tom obliku - B i C), jer ih automatski u bolnici ne daju.

  27. #27
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Uh, to je stvarno bilo grozno.

  28. #28
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    imala u dva tjedna smršavila 4 kg , sve je islo iz mene van ali najgore i to kaj je bilo ljeto i nisam mogla ni vodu piti, urin mi je bio smeđ, bila na infuziji a drugo prošla 3 tretmana akupunkture nakon toga se preporodila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •