Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Moli pomoć!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    15

    Početno Moli pomoć!!!

    Unaprijed se usprićavam ako već postoji ovakva tema...ali trebam hitno vašu pomoć.vaše mišljenje.

    Porodiljni mi istiće u 11mj...planirali smo drugu bebicu..i ostvarilo nam se...sada sam trudna oko 1,5mj...
    Zanima me kako dalje...??Kako sa bolovanjem..na što imam pravo??? :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Ako odmah po završetku roditeljskog otvoriš komplikacije, padaš na minimalac - 831 kn za kompl i 1660 za porodiljski.
    Trebala bi raditi bar 2-3 mj za punu plaću.
    Što ti je doktorica preporučila ili još nisi bila na pregledu?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    15

    Početno

    da če mi u 11mj prije nego li prođe porodilji otvorit bolovanje....to je ginekologica rekla...
    kaj če mi skiuti...i tu bijedu kaj imam 2000kn...inače radim u dučanu mješovite robe gdje teglim gajbe i diže se teški teret....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Tg
    Postovi
    10

    Početno

    Mislim da ako otvoriš komplikacie da ne padaš na minimalac,bar je meni tako bilo s drugim i trečim djetetom!Al ipak se raspitaj u pravnoj službi HZZO-a!Jer se zakon mjenjao s 01.01.2009!!

  5. #5
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    ipak pada na minimalac.
    nastavno bolovanje je rodiljni koji se direktno nastavlja na komplikacije u trudnoći, ali ne i obrnuto.
    nekad davno prije...bilo je i drugačijih vremena. već dosta dugo je ovako.

    i samo mala napomena - potrebu bolovanja radi komplikacija u trudnoći određuje isključivo nadležni liječnik. i to je jedina misao vodilja po tom pitanju. naknada je manje bitna. je nam svima važna, ali zdravlje trudnice i njenog djeteta su ipak na prvom mjestu.

    dakle, ako ćeš morati na bolovanje praktički od samih početaka trudnoće - naknada će ti biti minimalna radi nemogućnosti određivanja prosjeka.
    što se tiče otvaranja bolovanja dok si na rodiljnom - to ne funkcionira. bolovanje se otvara osobama koje rade, a ne koje su u radnom odnosu.

    bolovanjem se smatra odsutnos s rada zbog bolesti ili ozljede, odnosno drugih okolnosti radi kojih je osiguranik spriječen izvršavati svoju obvezu rada u skladu s ugovorom o radu, drugim ugovorom ili aktom.
    znači, morala bi prvo zatvoriti rodiljni (odnosno roditeljski) ranije na vlastiti zahtjev (tipa nastavno ga koristi otac, ili ćeš ti jednog lijepog dana), vratiti se na posao i onda na bolovanje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    15

    Početno

    hvala ma odgovoru!!!!

    meni porodilji točno istiće 12,11. pa je giekologica rekla da nosim papire poslodavcu 13.11...
    a u hzzo su mi pak jučer rekli da mi obrazac ER-1 ostaje prazan i da ču i dalje imat 2000kn...komplikacija....

    hmmm..sad sam zbunjenja...a vidjet ču uskoro.....
    puno vam hvala što pomažete!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •