Stranica 2 od 54 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2666

Tema: POTPOMOGNUTA U SLOVENIJI

  1. #51
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Evo linkova o Mariborskoj klinici:

    HTV, Dnevnik:
    http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=119

    Novi list:
    Prof. Vlaisavljević, MM i ja
    http://novine.novilist.hr/Default.as...3286328592863X

  2. #52
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Inače, ovaj prilog u Dnevniku bude detaljnije obrađen u emisiji Paralele, Prvi program HTV, srijeda, 30.09.2009., 22:05 - ponosni tata ove male ljepotice je šogorov kolega s posla (varaždinska ekipa HTV-a).

  3. #53
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Strike, najbolje pitaj njih...ako imas neredovite m. Sto se tice cijene, Sandric za Mb, po njihpvom protokolu je skoro 3000 EUR, ali ti ovisi o svakom slucaju posebno i sto ce ti s popisa napraviti (svi kazi da ih je kostalo oko 2000 EUR). Lijekovi su oko 7000 KN (ovisi isto koliko ti prepisu Gonala i sl.)
    Sretnoˇ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Matko, ja imam balansiranu translokaciju 1. i 13. kromosoma. Radi se o PGD+ICSI postupku, jesu li vam o tome govorili? Ja sam bila na listi cekanja za taj postupak, no u medjuvremenu prirodno sam zatrudnila. Radili bi mi ga u mb, taj postupak a radi se o tome, da zametcima, mislim da 3. dan posle oplodnje pregledaju komosome, sa oduzemom stanice. Kad sam ja bila na razgovoru, rekli su mi da je to u Americi recimo vec standardni postupak, a ovdje tek na pocetku, vise u fazi pocetaka. No istina je, da su i translokacije dosta rijedke (ili kakve druge kromosomske promjene, kod kojih dolazi pgd u obzir), tako da u biti nemaju ni mogucnosti raditi (bolnice) te postupke bas cesto.

  5. #55
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Da ok sve mi je to jasno o cemu pricate.Ali jedno nije.Zbog cega bas Vi morate u Ljubljanu.samo podpomognuta ili nesto drugo sto se ne radi u Hr?

  6. #56
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    [quote="aleksandraj"]Strike, najbolje pitaj njih...ako imas neredovite m.


    Nemam neredovite,i do sad uvijek dobivala ujutro m.,a sad ko za inat popodne,k tome da kroz noć ništa i onda tek ujutro obilno. Mislim da ću ipak danas računati kao prvi dc.

  7. #57
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Ma sigurna sam da to ne moze utjecati..i ja sam racunala kao prvi dan popodne, a poslije procitala da je onda bolje prvi dan racunati od sutra :/

  8. #58
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj aleksandraj prvotno napisa
    Ma sigurna sam da to ne moze utjecati..i ja sam racunala kao prvi dan popodne, a poslije procitala da je onda bolje prvi dan racunati od sutra :/
    Ma bude ok,ipak su to pilule,a ne injekcije.

  9. #59
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Pogledajte:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=83571
    može i anonimno, a znamo da je medijsko istupanje jedna od najjačih stvari koje možemo učiniti.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Matko prvotno napisa
    Da ok sve mi je to jasno o cemu pricate.Ali jedno nije.Zbog cega bas Vi morate u Ljubljanu.samo podpomognuta ili nesto drugo sto se ne radi u Hr?
    Matko-ovo je pitanje za mene? Ja nisam nikad isla u Ljubljanu. U taj postupak bi isla u Mb. Ja zivim u Sloveniji.

  11. #61
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Sutra sam na punkciji kod dr. Reša i stvarno me frka - imam neugodno iskustvo s punkcijom iz Petrove
    Znam da on ne daje anesteziju ali mogu li popiti nešto prije punkcije - mislila sam sat-dva prije popiti 2 ketonala i normabel, jel to o.k. :?
    Na ultrazvuku je vidio da mi jedan folikul stoji na vrlo nezgodnom mjestu i da će ga teško izvaditi ali želi pokušati jer se čini jako dobar, nadam se da me ne će previše izmučiti

  12. #62
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Slobodno si popij nešto protiv bolova. Ili barem ponesi sa sobom da te nakon punkcije ne boli više. Meni je bilo gore to vrijeme poslije. Jer punkcija traje relativno kratko, to se da izdržati.

  13. #63
    kate32 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Jooj maco2 želim ti svu sreću, javi kako je bilo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj kate32 prvotno napisa
    Jooj maco2 želim ti svu sreću, javi kako je bilo.

    sretno i javi se

  15. #65
    Miss July avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    103

    Početno

    Evo narode da Vam se i ja napokon javim. Vidim da su se neke stvari promijenile od zadnji put. Naime vratila sam se iz Maribora pa da Vas izvjestim kako je bilo. Iako nisam baš najbolje prošla utisci iz same klinike i ambulante u Novoj Vasi su odlični. Na sve UZV smo išli u ambulantu u Novu Vas i svaki put je tamo bio prof. Vlaisavljević. Vrlo brzo smo dolazili na red i još brže odlazli. Svi lijekovi se mogu kupiti u ljekarni u prizemlju ambulante. Tek na punkciju smo išli u kliniku. Kako je bila nedjelja rekli su nam da dođemo u kliniku u 9 sati. E da se ne iznenade oni koji idu na punkciju u nedjelju, muževi svoju bočicu s ejakulatom donose sa sobom u kliniku, ako su smješteni u Mariboru. Ubrzo su nas odveli u onu sobu s kožnom garniturom i Ikeinim stolicama, a muževe su ostavili u hodniku da čekaju.Iako sam primila oko 40 gonala dobila sam tek 4 js (inače sam imala i po 25).
    Odlučila sam se da neću ići na anesteziju jer imam tek 4 js no, kasnije sam uvidjela da mi to baš i nije bila dobra odluka. Punkciju je radio prof. Vlaisavljević i bila mi je to najbolja punkcija do sada. Toliko je dobro prošla da smo se još i zezali poslije toga, no problem je nastao pri odlasku do sobe, uhvatila me nesvestica, oblio hladan znoj, mučnina... grozno. Iako sam pročitala fritulicinu ispovjest i žao mi je što je tako prošla, kod mene je bilo upravo suprotno. Svi su se odmah sletili , došao je dr. V, anesteziologinja dvije sestre. Odmah su me stavili na kisik, dali infuziju, koju su 2X promijenili. Naklon pola sata došla sam k sebi i još se uspjela napričati s curama. Tada mi je anesteziloginja savjetovala da ubuduće uzmem anesteziju. Na transfer smo došli u srijedu, u 9 sati, rekli su nam da su se oplodile 2 js i da se vratimo u 14 sati (ovo vam je bitno jer mnogi misle da će transfer biti odmah u 9). Vratili su mi jednu 5-staničnu i jednu 6-staničnu js. Nisam imala što za zamrznuti... Punkciju, transfer, obradu sjemena, konzultacije smo platili 1 300 eura + 3 folikulometerije od 50 eura što zajedno iznosi 1 450 eura. Nisam imala zamrzavanje, dohranu embrija ako se ide na blastociste, anesteziju. Koliko ćete platiti ovisi i o stadiju do kojih će doći vaši embriji i da li ćete imati zamrzavanje. Eto sada čekam, nisam baš optimistična jer imam grčeve koje inače dobijem prije mestruacije no to više nije u mojoj moći. Betu idem vaditi 7.10. pa ćemo vidjeti.

  16. #66
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Miss July želi ti svu sreću
    Koliko su te došli ljekovi i gdje si ih kupila kod nas ili tamo?

  17. #67
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    I još jedno pitanje zašto je bila toliko slabija reakcija nego li inače?

  18. #68
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    I još jedno pitanje zašto je bila toliko slabija reakcija nego li inače?
    I mene ovo intresira, jel ti doktor nešto rekao, zbog čega je bila reakcija na gonal lošija nego prije.

    U vakom lučaju draga moja ti se samo opusti i uživaj, nikada se ne zna mnogi primjeri su pokazali da žene imaju savršene blastice i beta negativna a neke su imale jedva dvostanične embrije i beta pozitvna. Pravila nema a ja ti od želim da nas 07.10. iznenadiš sa jednom prekrasnom brojkom bete.

  19. #69
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Draga Miss july,

    grcevi mogu znaciti i trudnocu i to cesto prevari zene...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Miss July, radujem se da sve prodje ok. Bice to super vjeruj mi. Simptomi mogu da prevare i ne trebas puno gledati na njih. Misli pozitivno i jedva cekam 07.10. i tvoju betuuuuu! Cmokic

  21. #71
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Miss July ~~~ želim ti bebača od sveg srca

    Za Mariborsku ekipu :D :D :D

  22. #72
    nirvana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    150

    Početno

    Maca2 javi kako je bilo na punkciji. Ja idem u subotu na punkciju kod dr.Reša i isto me jako frka s obzirom na prethodna iskustva u Hrvatskoj. Evo malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~da sve dobro prođe.

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Miss July prvotno napisa
    Iako sam pročitala fritulicinu ispovjest i žao mi je što je tako prošla, kod mene je bilo upravo suprotno. Svi su se odmah sletili , došao je dr. V, anesteziologinja dvije sestre. Odmah su me stavili na kisik, dali infuziju, koju su 2X promijenili. Naklon pola sata došla sam k sebi i još se uspjela napričati s curama. Tada mi je anesteziloginja savjetovala da ubuduće uzmem anesteziju.
    Joj draga, zao mi je sto ti je bilo lose, vjeruj mi da mi je laknulo kad sam procitala da su reagirali (nevjerovatno, i tebi se potrefila nedjelja). Ne znam sto je u mom slucaju zastekalo, ja mislim da se bas bilo potrefilo da nije bilo dovoljno personala, a prisutno osoblje je moralo raditi na punkcijama uz anestezije sto je bilo hitno, ne znam, ali drago mi je sto si ti u svemu bolje prosla i sti si imala pozitivno iskustvo (znaci moj slucaj defiinitivno nije pravilo). Sretno!

  24. #74
    Miss July avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    103

    Početno

    Hvala svima na podršci, javim Vam rezultat. Lijekove sam kupovala u ljekarni Filipović na Trešnjevci, i to što sam kupila kod nas sam i potrošila do odlaska u Sloveniju, a u Mariboru sam kupovala u ljekarni ispod ginekološke prdinacije u Novoj Vasi (ima ljekarna i u krugu bolnice), kod nas je gonal koštao 199 kuna, a kod njih 220, ali dobiješ povrat DDV-a (njihovoh PDV-a) od 8,7 posto (moraš tražiti da ti u ljekarni ispišu nekakve papire, uz pradočenje putovnice, koje onda ovjeriš na granici i sljedeći put kad dođeš u Sloveniju odneseš u ljekarnu i dobiš novce). Što se tiče slabe reakcije na gonale Dr.Vlaisavljević reče da se to zna desiti, ni on sam ne zna zašto, tijelo jednostavno ne reagira uvijek isto. No žene koje su bile samnom u grupi godinu starije ili mlađe su sve imale oko 20 js (ja imam 39) tako da sam bila iznimka.

  25. #75
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Bok drage moje! Vaše vibrice i dobre želje su urodile plodom
    Punkcija je prošla o.k., nije bilo previše bolno i stvarno se da izdržati ( ja sam imala nesreću da mi je morao ulaziti kroz maternicu do desnog jajnika, jer je jako visoko, ali bol je bila kratkotrajna ). Dobili smo 6js - nažalost svi folikuli iz desnog jajnika bili su prazni ( iako su lijepo izgledali ) . Očito da mi taj jajnik uopće ne proizvodi js i bespotrebno su ga punktirali, ali nismo znali do sada da je takva situacija ( dr. kaže da je vjerojatno tako bilo i prošli put u Petrovoj, ali u papirima mi nisu ništa napisali ).
    U nedjelju ET u 10h. Sretno svima koje idu na punkciju - stvarno nije strašno
    Popijte su 1h prije nešto protiv bolova i za smirenje.

  26. #76
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Evo konačno sam se uspjela naručiti za konzultacije termin 18.01. s tim da sam nalze već poslala ranije

  27. #77
    kate32 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Mali Mimi, oprosti ali gdje si se naručila? Jel u Mariboru, ja sam poslala dokumente i odgovorili su da su me stavili na listu čekanja i da će mi termin konzultacija poslati kroz par tjedana ali još ništa, pa neznam dali da ih zovnem.

  28. #78
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Da u Mariboru tek sam ih danas uspjela dobiti do sad je stalno tel. bio iskopčan već sam naučila napamet onaj tekst sa sekretarice, ali probaj sutra poslje 2, sada znači naručuju za 1. mj 2010.

  29. #79
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    U pon sam poslala SMS u Mb da od subote počinjem sa pilulama,ali mi do dan danas nisu ništa odgovorili. Da ih nazovem ili ne?

  30. #80
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    eto, i meni su poslali da su me stavili na listu cekalica, to mi je vazno, jer su kruzile price da nece nikog primati vise...

  31. #81
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Cure da li je koja od vas čula za bilnice koje se bave MPO u Trbovju i Zidanom mostu :? , mislim da se tak mjesta zovu. Frendica mi kaže da je tamo išla njena sestrična koja živi u Sloveniji. ja nikad čula

  32. #82
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Za ljubljančanke-poslala sam dr Rešu mail za dogovor za konzultacije, a odgovorio mi je, pretpostavljam, njegov sin, Žan, htjela sam pitati da li on po novom tamo radi ili je to staro? Dosad sam čula samo za dr Primoža Reša.

  33. #83
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    mare, kad te je stavio za konzultacije? jesu li mu guzvaru napravile hrvatice?

  34. #84
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa
    Cure da li je koja od vas čula za bilnice koje se bave MPO u Trbovju i Zidanom mostu :? , mislim da se tak mjesta zovu. Frendica mi kaže da je tamo išla njena sestrična koja živi u Sloveniji. ja nikad čula

    Amyx

    nisam sigurna, evo na SLO forumu samo spominju Maribor i Ljubljanu i Postojnu:

    http://www.neplodnost.info/ziva/port...?topic=scentri


    Mozda tamo rade IUI, ali ne i IVF

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa
    Za ljubljančanke-poslala sam dr Rešu mail za dogovor za konzultacije, a odgovorio mi je, pretpostavljam, njegov sin, Žan, htjela sam pitati da li on po novom tamo radi ili je to staro? Dosad sam čula samo za dr Primoža Reša.
    I ja mislim da mu je to sin, medjutim nisam sigurna da li on takodjer radi (a ako radi onda radi u laboratoriju) ili samo odgovara na e-postu. U svakom slucaju mislim da to nije nista novo.

  36. #86
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    to je sin, embriolog
    ja idem u cetvrtak, 8.10. u resa na konzultacije :D

  37. #87
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ja bi trebala početkom 11. na konzultacije, kaže da tako sad naručuju, a hoće vidjeti sredinu ciklusa pa će mi taman tako upasti, čekam još konačni dogovor, pinky, super pa nam javi kako je bilo, a pročitala sam da je Žan embriolog, čudno mi bilo da je odgovor na mail od njega.

  38. #88
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa
    Citiraj amyx prvotno napisa
    Cure da li je koja od vas čula za bilnice koje se bave MPO u Trbovju i Zidanom mostu :? , mislim da se tak mjesta zovu. Frendica mi kaže da je tamo išla njena sestrična koja živi u Sloveniji. ja nikad čula

    Amyx

    nisam sigurna, evo na SLO forumu samo spominju Maribor i Ljubljanu i Postojnu:

    http://www.neplodnost.info/ziva/port...?topic=scentri


    Mozda tamo rade IUI, ali ne i IVF
    A tak sam si ja nekaj i mislila ali nemrem ja njoj to dokazati, da tamo nema baš ništa tako značajno jer bi netko na forumu to znao

  39. #89
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Molila bi pomoć od cura koje su bile na konzultacijama kod dr Reša-negdje sem pročitala da na prvim konzultacijama dr Reš napravi i UZV testisa, osim spermiograma, da li to obavezno radi da znam pripremiti MD? (rađe bi da se pripremi nego da se iznenadi, bojim se da se ne prepadne ).

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    Na početku, pozdravljan sve


    Ovde san nova, pa jos ne znan kako sve funkcionira, ali morala san se javit jer smo ja i muz frisko od dr. Resa. Nakon dva neuspjeha u Splitu, odlučili smo ic u Sloveniju. Napisala bi cilu priču al ne znan jel to mogu ovde ili negdi drugo, pa me uputite. A sta se tiče prvog pregleda, znači moj problem su policistični jajnici, muzevi nalazi ok. Prvi put kad smo dosli ja san donila hrpu svojih nalaza a dr od toga svega nije nista ni pogleda, sta me odusevilo, a muz spermogram, nista drugo od njega nije trazija.

    Trenutno smo u iscekivanju, transfer je bija prije 11 dana, tako da test radin u utorak. Napisala bi sve, al ne znan jel se ovde pise ili negdi drugo pa vas molin da mi recete di za vise informacija. Puno srice svima zelin, nas je dr. Res odusevija, svojin pristupon, jednostavnoscu, i brzinon, sve rece kako triba, kratko, jasno i direktno.

  41. #91
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    splicanka dobro došla!


    Svoje iskustvo iz Slovenije možeš pisat tu.

    Tebe zaista oduševilo to šta od svih nalaza što si donjela on nije pogledao ništa?

    Mene bi sigurno to razočaralo.


  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    splicanka dobro došla!


    Svoje iskustvo iz Slovenije možeš pisat tu.

    Tebe zaista oduševilo to šta od svih nalaza što si donjela on nije pogledao ništa?

    Mene bi sigurno to razočaralo.

    Hvala bublica

    Ma odusevilo me iz razloga sta se jos jedan dr nije tako podnija, a mislin da je svaki pokusaj priča za sebe i da proslost triba ostavit iza sebe, iz tog razloga. To s druge strane, ne znači da me primija ka broj, bas suprotno bija je korektan i pristupačan, a sta me odusevilo je to sta je muz cilo vrime bija s menon, kako na prvin konzultacijama, pa na ultrazvuku, pa na punkciji, pa na transferu, doslovno smo sve prosli skupa. Buden sve napisala. pozz

  43. #93
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    splicanka, dobro došla i hvala na info, mi idemo na prve konzultacije kod dr Reša u utorak i jako me zanima kako sve ide, a tebi držim fige i javi u utorak

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    Evo me opet

    Provat cu skratit priču koliko god buden mogla. Nakon dva neuspjela pokusaja u Splitu, otišli smo u savjetovalište za neplodnost u Kbc Split. Tamo mi je dr. savjetova laporaskopiju i driling jajnika (cili zivot iman policistične jajnike). Instikt mi je reka nesto drugo, i tako smo i odlučili otic u Sloveniju. Buduci da je Maribor kao opcija odmah otpala, isključivo radi čekanja, u prilog *** nije islo ni to sta mi supruga godisnje vise nema doma nego ima, tako da je sve skupa otezana okolnost. Kad san nazvala dr. odma smo ugovorili termin, točnije 15 dana nakon poziva. U pozivu me i pita u čemu je problem pa san rekla za policistične jajnike, a da je suprug ok, pita me i dali očekujen svoju menstroaciju, na sta san se nasmijala jer je to tako rec skoro pa nemoguca misija, a od treceg miseca nisan na nikakvoj terapiji. Zadnju godinu dana san dosta kila izgubila, a ima misec dana da san počela inztezivno vjezbat, prestala san pusit, zdraviji način zivota, pila san od twin laba kolin i inozitol kapsule, točno misec dana i dva dana prije odlaska u ljubljanu dobila svoje stvari. Ajme kako san se veselila, nazvala san dr, i reka je da je to super, da cemo odma počet sa terapijon. Prvi susret s dr u Ljubljani je prosa ok, kako san prije napisala, kratko, direktno, pristupačan je, sve ga se moze pitat. Moje nalaze nije ni pogleda, od muza je trazija spermiogram, nalaz uredan. Odma smo počeli sa terapijon, purogen, a inekcije san sama nastavila stavljat, iducih šest dana, za šest dana smo opet bili naručeni u Ljubljanu, bija je zadovoljan viđenim jer san dobro odreagirala na terapiju, to je bija četvrtak, u petak smo opet dosli na ultrazvuk pa je dr odma ugovorija punkciju, i to u nedilju tako da se i nismo vračali doma, iz Ljubljane smo se odma uputili u Postojnu, punkcija je bila u nedilju, točnije 20. 09. Samo da napomenem onima koji idu, ja san tek kasno pročitala, al srica u autu smo imali male bičve, pa mi se muž zaletija po njih. Preporuča se ženama da imaju sa sobon par bičvi, tako da ne idu bose od svlačione do stola. Ma to mu je pisalo na papiru šta *** je da, al ja san tek u čekaonici to pročitala, i obavezno sa sobon ponesite utrogestan, jer ih nakon transfera treba koristit. Ja nisan ponila al mi je dr. da, ustvari mi i nismo planirali ostat toliko dugo, isli smo na ultrazvuk, a na kraju smo ostali vise nego sta smo planirali, jer nikad se ne zna, mislili smo da ce punkcija bit kasnije nego sta *** je zakazana. Uglavnon sama punkcija, nije strasno, mene bolilo, al nista strasno, menije bila gora ta terapija purogenom, jer san se napuvala ka balun, imala san abnormalne bolove, nisan mogla ni disat, uvatilo bi me gusenje, a dr me na to sve upozorija. U utorak 22. 09. je bija transfer, napominjen da se opet ponesu bičvice. Transfer je proša super, bezbolno, nista nisan ni osjetila. Zaboravila san rec da smo na punkciji dobili 19 stanica. Na samom transferu dr nas je pitao koliko embrija zelimo da bude u transferu, pa smo ga pitali njegovo misljenje, pa je on reka da se radi 1 ili 2, da se vise parova odlučuje na transfer dva embrija, a tako smo odlučili i mi.


    Šta se tiče smještaja u Ljubljani, mi smo bili smješteni u Hostelu Aladin, cijena je 50 eura za dvi osobe, hostel je pristojan, najvaznije je da je čisto i uredno i blizu je ordinacije dr. Reša, 2 km udaljenosti, a blizu je i centra, ako idete u centar obavezno otiđitete u piceriju Ljubljanski dvori, nikad u zivotu nesto tako nismo provali, pizze su fenomenalne, a mi smo posjetili i zoo, koji je isto tako super.

    Šta se Postojne tiče, tu je sve jednostavnije, mali je grad, pa se nista ne moze falit, bolnicu smo odma snimili kad smo dolazili, jedna je glavna ulica, a plava boja bolnica, ma ne moze se nikako ne vidit. Nismo imali pojma di cemo ostat sta se smjestaja tiče, pa smo gledali cijene, hoteli su po 80 eura, a to *** je bilo previse pa smo nasli privatni smještaj Brne, tako nekako se zove, a ide se iston ceston, u biti jedinon glavno, prode se bolnica, produzi pravo i ni to se ne moze falit, Tamo je cijena 20 eura po glavi, a na kraju smo dobili i popust jer smo ostali vise dana. Čisto je, uredno, imali smo i nas wc. Preporučan obavezno odlazak u Postojnsku jamu i predjamski grad, a ako se karte kupe skupa dobije se popust.


    Eto, to je moja priča, ako neko želi više informacija neka slobodno pita, tila san podilit svoje iskustvo u vezi ovoga šta eto nažalost svi ovde prolazimo i da bar na ovi način jedni drugima olakšama. Javin se ja sa rezultatima, svima želin svu sriću.

  45. #95
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    splicanka puno sreće i veliku betu ti želim!

  46. #96
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    splicanka puno sreće i veliku betu ti želim!
    x
    hvala na izvjestaju, mi smo u cetvrtak na konzultacijama

    bublice, ma je li moguce? ti si uskoro u mb?

  47. #97
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Pinky to je datum za Cito! Ali još se mislim jer po ovom zakonu mi se ne ide. Možda odem na prirodnjak bez ikakvih ljekova!

    Sretno za Reša! :D :D :D

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    110

    Početno

    splicanka sretno držim fige!

  49. #99
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    splicanka, imas pp.

  50. #100
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Splićanka, želim ti prekrasnu betu za dva dana!
    Imam pitanja za tebe: koliko vam se stanica oplodilo ( od tih 19)?,
    da li imate i smrzliće? Ljekove ste kupili kod dr.Reša?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •