Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: potpuno začepljen nos

  1. #1
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno potpuno začepljen nos

    Dakle, nos mi je potpuno začepljen, ako dišem na usta boli me grlo.
    A trudna sam, tako da bih molila samo savjete koje u ovom stanju mogu primjeniti bez opasnosti za bebu.
    Što da radim??

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Skuhaj si čaj od metvice i kamilice i inhaliraj nekoliko puta na dan. Meni to jedino pomaže, budući da u trudnoći ne koristim nikakve kapi za nos. A za grlo iscijedi limun i popi sok od limuna pa žlicu meda.

  3. #3
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Problem je u tome što mi to "otvori" nos na 10 min i ostalo vrijeme opet ne mogu disati
    A neki oblozi? Nešto?

  4. #4
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    ja završila na Operilu i antibioticima u 22 tjednu radi sinusa.
    niš mi nije pomagalo, niti čajevi, niti Aquamaris, niti sljez, inhalacije, med, limun - ništa ništa.
    i gin reko - Operil :?
    liječi se prirodno dok ide i ako nađeš nešto što pomaže.
    meni nažalost nije pomagalo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Pokušaj s Vick masti. Ja sam imala isti problem i bila sam cijelo vrijeme na inhalatoru, a ponoći sam si nos mazala Vicksom i funkcioniralo je.

  6. #6
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Mozda je Vicks malo prejak za sluzokozu, bolje stavljati mast u inhalator.

  7. #7
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    meni je pomagao sprej Nisita i Aerosol, doc je reako ako ne pomogne da odem ljekarnu te da će mi tamo spraviti neke posebne kapljice za nos (valjda slične dječjim)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Meni ništa nije pomagalo, osim Operila....zapravo ako je jako začepljen čisto sumnjam da ti namzi tipa Vicks i Eukaliptus mogu pomoći a da nije samo na kratko.....Kupi si Operil u spreju za djecu i malo razblaži s fiziološkom....

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Operil
    kad je stanje fakat gadno, može i on, glavno da ga ne koristiš predugo

    ja sam također u trudnoći imala užasnu gnojnu upalu sinusa, pila sam antibiotike i kapala operil

  10. #10
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam koristila neke kapi Marisol ili tako nekako...uglavnom Morska sol. Pomagale su mi a smiju se u trudnoći.

  11. #11
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I ja sam koristila Operil uz blagoslov gina, ali samo na večer, tak da mogu spavati. Od prirodnog mi ništa nije pomagalo.

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Zaboravih reči da sam ja koristila Operil p. (Uvijek ga imam doma, a koristi mi jednako kao i za odrasle.)

  13. #13
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    ajd dobro, vidim da nisam bila jedina korisnica Operila
    vec sam ocekivala da cete me "oprat"

  14. #14
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Operil pomaže :D
    Jedino što se sad sve nekako "spustilo" i sad kašljem sluz

    Što trudnice pak smiju konzumirati protiv kašlja?

  15. #15
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Trebalo bi vidjeti zašto kašlješ.
    Ja sam kašljala radi sinusa, i kad sam sinuse sanirala kašalj je prošao.

    Probaj čajeve, med, limun i prirodne pripravke a ak ne prolazi nek ti poslušaju pluća i bronhije.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Meni je nos konstantno začepljen i to uglavnom po noći od 4. mjeseca trudnoće, pun je nekakve sukrvice i već mi ide to na živce...Valjda će prestat kad se porodim

  17. #17
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    pozdrav
    već sam se žalila na začepljen nos i tek sad vidla otvorenu temu.
    potpuno sve sam probala i nisam mogla zaspat i kapnuka jednu kedinu kap dječjeg operila u jednu nosnicu i zaspala...
    nebude bebaču niš od te jedne jedine kapi??? :? :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno začepljen nos

    Probaj nabaviti u apoteci čistač nazalnih puteva Rhino horn. To naša pedijatrica preporuča za stariju djecu, a funkcionira na način da se ispere nos i svi povezani nazalih putevi, te na taj način dođe do izbacivanja sluzi i olakšanja. Ja ga zadnjih dana koristim i dvaput dnevno jer sam u virozi (a 26.tjedan trudnoće) i ne trebam poduzimati nikakve inhalacije, operile i slično...

  19. #19
    Paio avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Meni se u zadnje vrijeme svaku noć oko 2-3 začepi desna nosnica :? pa si špricnem Aqua Maris Strong i stvarno mi pomogne.
    Doduše, odčepi se nakon nekih sat vremena, ali svejedno...
    Inače sam koristila onaj obični Aqua Maris no on mi nije pomagao, pa mi je teta u ljekarni ponudila ovaj Strong koji ima veću koncnetraciju morske soli pa je i djelovanje učinkovitije (malo više peče za nos, ali nebitno kad pomaže).

  20. #20
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    i ja završila zbog toga kod dr. aquamaris, inhalacije čajem i kapi te čaj od sljeza-bolje je.

  21. #21
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    I ja se mučim već 3 tjedna konstantno curi nos, nos je začepljen stalno ili jedna od nosnica. Dok mi je nos još nekako bio odštopan ispirala sam rino horn-om a sada voda neće uopće ući unutra i odštopati....

    Peče me već vanjski dio nosa i crven je, preko noći loše spavam zbog toga, suho grlo i usta, grozan osjećaj.

    Negdje na netu sam našla da bi mogao pomoći češnjak i to tako da se usitni, zdrobi u mužaru da izađe sok iz njega, ja sam taj sok razrijedila sa 2,3 kapi destilirane i kapne se u nos 1,2 kapi i leži 5 minuta s nosom prema gore...

    Jako burno to reagira, počne jaaaaako peči, širi se prema čelu toplina, suze na oči i nos mi je odštopalo, kažu trebalo bi 3 puta na dan i da liječi upalu sinusa i odštopava...

    Ali ja se nisam usudila to ponoviti jer je osjećaj jako jako neugodan, treba izdržati (ja jesam, dok npr. moj tata i brat su počeli vrištati i trčati u kupaonu) hehe...

    Razmišljam to ponoviti, ali ne znam da li bi škodilo bebici, u 8.tjednu sam.

  22. #22
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    EvaP,
    Možeš bez ikakve opasnosti inhalirati i vrelu vodu u koju si stavila nekoliko žlica morske soli. Za iskašljavanje općenito trebaš piti puno tekućine, da se ta sluz razrijedi i da lakše iskašlješ. Ako imaš novaca, kupi si inhalator (dođe oko 300kn) a bit će ti izvrstan i kasnije za bebu. Unutra staviš fiziološku otopinu i inhaliraš. Fiziološka ti je cca 5kn.
    A možeš i posjetiti slanu sobu (malo pogledaj adrese po netu), to ti vrijedi kao 5 dana na moru.
    Imaš i opciju čaj od luka - staviš ga u vodu cijelog, ali bez ljuske, ili ga prerežeš na pola i malo prokuhaš. Možda ti se to gadi, ali okus je sasvim ok. Možeš ga piti s medom (ako ti to ne stvara kiselinu). Sretno i nadam se da ćeš brzo ozdraviti.

  23. #23
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Treća trudnoća i iste tegobe, dišem samo na usta Ima li na tržištu nešto prirodno za odštopavanje nosa?

  24. #24
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Cure, a da probate fiziološku + neku hipertoničnu (aqua maris ili sl.) uz aspirator na usisivač. Mene je spasilo. Ja bih preporučila da si istovremeno uz aspiraciju špricate u drugu nosnicu fiziološku, a onda kad je sve čisto Aqua maris.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Aqua maris nije dosta špricat, treba koristiti njihov kompletan sustav za ispiranje ili rhynohorn - to je zakon. Posuda u obliku roga, u koju se natoči topla slana voda. S tim treba ispirati nos. Potpuno je prirodno i neškodljivo, a učinkovito.

    Evo, o ovome govorim: https://uploads.jgl.hr/uploads/2017/...ija-sustav.png

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    U toplu čašu vode umiješaš pola žličice soli, promiješaš, preliješ u dlan ruke, nagneš se i ušmrkneš. Prirodno, jeftino i praktično.

  27. #27
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Rhino mi me pomaze isprobano

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Nije dovoljno 1x dnevno, treba više puta, a bolje je ako uzmeš onu njihovu aromatiziranu sol, koja sadrži eterična ulja smiljai ružmarina.

    Jesi li probala inhalaciju, na starinski način, skuhaš čaj od kamilice ili mente, staviš ručnik preko glave i udišeš.... Nisam aromaterapeut, ali u ljekarni sigurno možeš nabaviti eterična ulja biljaka koje smiješ koristiti u trudnoći.

    Inače, da li si već izbacila iz prehrane mlijeko i mliječne proizvode, koji potiču stvarnje sluzi i čepljenje nosa? Probaj... meni je to uvijek pomagalo, ai djeci sam znala izbaciti mlijeko iz prehrane kad su kašljali iimali začepljen nos. Drugo mi sad ne pada na pamet, ali ako se još čega sjetim, napisat ću.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •