Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: surogat majcinstvo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno surogat majcinstvo

    prvi put sam na forumu nadam se da cu uspjet sve uradit kako treba tako da negdje objavite moje pitanje temu kako vec ispadne
    Kako novi zakon definise surogat majcinstvo
    Ima li kakvih promjena na tom polju
    I koji je proces ako moja sestra odluci da meni i mome muzu napravi tako veliku uslugu naravno procesom ivf-om jer ja njezina rodena sestra trebam takvu pomoc.

  2. #2
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno Re: surogat majcinstvo

    Citiraj pretorija prvotno napisa
    prvi put sam na forumu nadam se da cu uspjet sve uradit kako treba tako da negdje objavite moje pitanje temu kako vec ispadne
    Kako novi zakon definise surogat majcinstvo
    Ima li kakvih promjena na tom polju
    I koji je proces ako moja sestra odluci da meni i mome muzu napravi tako veliku uslugu naravno procesom ivf-om jer ja njezina rodena sestra trebam takvu pomoc.
    Draga pretorija,

    bojim se da to novi zakon uopce ne predvidja. Ono sto zakon predvidja je donorstvo u smislu doniranje jajnih stanica ili sperme ali ne i surogat majcinstvo.

    Nazalost, daleko smo mi u HR od toga.

    Ako te u vezi doniranja jajnih stanica nesto zanima, javi se. Jucer sam kopirala upravo nove pravilnike u vezi doniranja na drugom podforumu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    draga pretorija, kadauna je na zalost u pravu jer po HR zakonu surogat majcinstvo nije regulirano to jest nije dozvoljeno. Mislim da je MPO u HR trenutno sklisko tlo, pogledaj malo pod privatnim klinika sanatorij pronatal u pragu. sretno

  4. #4
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Nažalost surogat majcinstvo nije dozvoljeno u RH.

  5. #5
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    to bi bilo fakat preliberalno za ovaj užasno konzervativan zakon

  6. #6
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    iako me nitko nije pitao, ja ću reći svoje mišljenje: JA BIH I TO DOZVOLILA U OVOJ NAŠOJ MALOJ KONZERVATIVNOJ DRŽAVICI...

    zar je moralno braniti i otežavati roditeljstvo parovima koji su spremni na ivf i surogatstvo? koji će nesumljivo biti bolji i privrženiji roditelji od onih koji zaziru od svoje djece, ne bave se njima te ih prepuštaju ulici ili još gore medijima da ih odgajaju???

    ja znam da ću ja biti dobar roditelj, bar ću se truditi, a ne kao npr moj stari koji me se doslovno odrekao

    eto rekla sam

  7. #7
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    [quote]koji će nesumljivo biti bolji i privrženiji roditelji od onih koji zaziru od svoje djece, ne bave se njima te ih prepuštaju ulici ili još gore medijima da ih odgajaju???

    X

  8. #8
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Potpuno potpisujem ksenu!

    Samo da dodam da je surogat majcinstvo dozvoljeno u Grckoj i Cipru (grcki dio). Cipar ima odlicnu IVF turizam industriju, jer su tamo isli talijanski pacijenti (i nastavljaju ici tamo za sve posebne zahvate tipa PGD, donorski postupci, surogat majcinstvo, sve zahvate koji nisu dozvoljeni talijanskim zakonom). Jednostavno odu tamo na "odmor", 2 tjedna tamo i eto ih doma... Jedina stvar s tim je da onda surogat majka mora i roditi tamo gdje je surogat majcinstvo priznato i dozvoljeno, inace je dijete njezino. Doduse, u hrvatskom obiteljskom zakonu postoje clanci koji osporavaju materinstvo, tako da se pitam sto bi se desilo kad bi ti podnijela zahtjev za utvrdjivanjem materinstva tog djeteta, recimo utvrdjivanjem DNA. (Ne postoje kaznene odredbe za biolosku i surogat majku u nasim zakonima, koliko znam (postoje za izvrsavanje postupaka, za doktore i medicinske institucije))

    Na talijanskim forumima imas i strane klinike
    http://www.cercounbimbo.net/index.php?pid=87

  9. #9
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    mislim da su i Ukrajina i Belgija ok sa surogat majcinstvom, bar po internetu.

    poslala sam ti privatnu poruku jos prije dva dana.


    Ajme, hocemo li stvarno ikada postati drzava u kojoj je dozvoljeno surogat majcinstvo, ja iskreno sad 09/2009 imam sumnje osnovane obzirom na lov na vjestice koji trenutno dozivljavamo.....

  10. #10
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nažalost, bojim se da ovdje surogat majčinstvo nikada
    neće biti dopušteno

  11. #11
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ne znam, možda lupetam gluposti, ali ako tvoja sestra to već želi napraviti, zašto ne može roditi vaše dijete (začeto ivf-om), odreći se roditeljskih prava i dati vam ga na posvojenje?
    Mislim da obitelj uvijek ima pravo prvenstva kod posvajanja, zar ne?

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ne znam, možda lupetam gluposti, ali ako tvoja sestra to već želi napraviti, zašto ne može roditi vaše dijete (začeto ivf-om), odreći se roditeljskih prava i dati vam ga na posvojenje?
    Mislim da obitelj uvijek ima pravo prvenstva kod posvajanja, zar ne?
    Pa to bi bilo upravo surogat majčinstvo, koje u Hrvatskoj, na žalost, nije dozvoljeno, tj. po novom zakonu to je izričito zabranjeno, a voljela bih jednog dana živjeti u Hrvatskoj u kojoj bi to bilo dozvoljeno, ali bojim se da to neće biti za moga života. Obitelj nema prvenstvo kod posvajanja, mislim da u Hrvatskoj ne funkcioniraju "poznata posvojenja" tj. to da se žena koja je rodila odriče djeteta u korist nekoga (to nisam sto posto sigurna), tj. postupak je taj da se dijete stavlja u centar za soc. skrb koji dalje hendla potencijalne posvojitelje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno Re: surogat majcinstvo

    Citiraj Kadauna prvotno napisa
    Citiraj pretorija prvotno napisa
    prvi put sam na forumu nadam se da cu uspjet sve uradit kako treba tako da negdje objavite moje pitanje temu kako vec ispadne
    Kako novi zakon definise surogat majcinstvo
    Ima li kakvih promjena na tom polju
    I koji je proces ako moja sestra odluci da meni i mome muzu napravi tako veliku uslugu naravno procesom ivf-om jer ja njezina rodena sestra trebam takvu pomoc.
    Draga pretorija,

    bojim se da to novi zakon uopce ne predvidja. Ono sto zakon predvidja je donorstvo u smislu doniranje jajnih stanica ili sperme ali ne i surogat majcinstvo.

    Nazalost, daleko smo mi u HR od toga.

    Ako te u vezi doniranja jajnih stanica nesto zanima, javi se. Jucer sam kopirala upravo nove pravilnike u vezi doniranja na drugom podforumu.
    Hvala vam svima na vasoj pomoci ja sam upravo u jos jednom pokusaju ivf od cijelog pokusaja su uspjeli zamrznut jedan embriojer sam pocela krvarit prije transfera sad sam na pripremama za taj jedan ali nadam se pravi ne ocekivam puno jer vidim da to odmrzavanje ne daje velike sanse
    koristim donirane js kupljene preko agencije ima i surogat opcija ali je dosta skupa i komplicirana a moja sestra mi je najbolji izbor.
    Pa sa se mislila ako nista ne uspije da pokusam da moja sestra to uradi za mene mozda ce imat vise uspjeha odmene.

  14. #14
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    a gdje si u postupku?

  15. #15
    valiant avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    52

    Početno

    evo, s prvim postom pokušavam malo podići ovu temu..

    radi zdravstvenih razloga na žalost ne mogu postati majka, pa smo se suprug i ja odlučili na surogatstvo u Ukrajini.. proguglala sam, mislim sve stranice na kojima sam mogla naći nešto o surogatstvu u Ukrajini (iskustva, priče).. u medijima kažu da je bilo parova iz Hrvatske koji su na ovaj način pokušali pronaći svoju sreću, ali ja nikoga ne mogu pronaći..
    stoga, moja molba je - ako ima itko da zna nešto o tome ili poznaje par koji je uspio u Ukrajini, neka mi se javi na pp.. trebam samo savjet i iskustvo, ne ime i prezime..

    hvala unaprijed..

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    2

    Početno

    bok,također se priključujem ovoj temi
    kod mene su isto zdravstveni razlozi u pitanju,naime trudnoća bi bila jako rizična,pa sam nekako na tragu toga da razmišljam o surogatstvu kao opciji
    isto bi mi puno značile informacije vezane uz ovu temu,a tebi valiant pozdrav uz nadu da ćemo uspijeti doći do nekih konkretnih informacija,za sada još nemogu slati pp ,jer sam nova na forumu

  17. #17
    valiant avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    52

    Početno

    i ja sam nova, eto, toliko nova da ni ne znam da ne mogu slati pp.
    ja sam se već interesirala kod jedne agencije u ukrajini koja se time bavi i surađuje s 2 najuspješnije klinike u Kijevu tako da generalne informacije imam, ali fali mi.. ma fali mi netko tko je to prošao jer se bojim zakonske regulative prilikom prelaska bebe u Hrvatsku.. ako je vjerovati netu, člancima u novinama i novoj tv (bio prilog u in magazinu), citiram "deseci parova svake godine svoju sreću potraže u Ukrajini".. pa ako su već deseci, ima li bar jedan koji bi podijelio malo svog iskustva..

  18. #18
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno

    valiant,sretno u potrazi i da uspješno dođete do svoje bebice!
    o ovoj opciji smo mm i ja dosta razgovarali ali nikako da se pokrenemo
    molim te da nam se javiš ako dobiješ nekakvu dodatnu informaciju,puno bi nam značilo
    unaprijed hvala

  19. #19
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Ukoliko vam se ovdje ne javi nitko tko bi vam mogao dati informacije iz prve ruke, pošaljite mail-ove klinikama i pitajte njih sve detalje koji vas zanimaju, od medicinskih do pravnih. Sve što vas muči, mučilo je i druge parove koji su im se javili iz drugih zemalja i praksa je posve sigurno već uhodana...

    Svima vam želim puno sreće

  20. #20
    valiant avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    52

    Početno

    Draga Shanti, ja sam već kontraktirala kliniku New Life u Kijevu i imam info o proceduri, potpisivanju ugovora sa surogat majkom, cijenama za različite verzije postupka (ako koga zanima min15tis-max 25 tis eura, to ako je potrebna donorska stanica). Malo me zabrinjava činjenica da bez obzira na imanje ukrajinskog odvjetnika, oni sugeriraju i savjet hrvatskog odvjetnika vezano za upis djeteta u Hrvatskoj. Također postupak dobijanja rodnog lista u hrvatskom konzulatu u Kijevu maksimalno pojednostavljuju, čemu baš ne vjerujem..
    Ipak bi bilo bolje znati pouzdano da je netko uspio s pravnim zavrzlamama..
    svojedobno se na jednom blogu javila jedna Iva koja kaže da joj je za usvajanje djeteta u RH trebalo 5 godina, a nakon toga za surogat majčinstvo u Ukrajini godinu i 5 mjeseci. no nažalost, ona je bila samo komentator na blogu, bez mail adrese i sl..

    hvala na lijepim željama, ja javim ako išta više saznam..

  21. #21
    upitnik

    Početno

    MIJA 32 obrisala sadržaj posta
    s obzirom da ne mogu poslati pp, korisnika ovim putem obavještavam da post nije bio u skladu s pravilima foruma
    za sva pitanja može se obratiti administratorima
    Posljednje uređivanje od MIJA 32 : 20.04.2010. at 15:58

  22. #22
    valiant avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    52

    Početno

    sad sam zbunjena.. nadam se da u ovom postu od upitnika nije bila neka informacija koja bi nam mogla poslužiti..
    žao mi je ako je..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Valiant,
    jesi li saznala što o surogat majčinstvu u Ukrajini? Ako imaš konkretne informacije ili možda već iskustvo, podijeli, molim te, s nama!

  24. #24
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    zanima me ima li tko u Hr tko je uspješno obavio surogatstvo i gdje?

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kljucam iz istih razloga kao i drugu sličnu temu.
    ako administratori MPO misle nek je otkljucaju i spoje s drugom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •