Stranica 2 od 27 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1338

Tema: koliko su vam teške bebe?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    heloo svima,
    eto mene s uzv, mjerila mi bebača, termin je 05.11. a on dana ima 3800 kg, blago meni

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    meni danas 37 + 1 po uzv u, 3010 gr. bas me zanima kolki ce se rodit bebaci. meni ovo 3 kg malo izgleda.

  3. #53
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Eto danas sam bila na UVZ-u.

    Cura ima 2560g. Trudna sam 33 tjedna.

  4. #54
    Paio avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Usput, [b prvotno napisa
    Paio[/b], mi smo bili isto 34/0 i težina 2,500 i dr. Kos apsolutno ništa nije rekao da je to "teža beba", čak štoviše, rekao je da su sve mjere školski kako i treba biti...
    Je, slažem se... To valjda ovisi kakva iskusva imaju pojedini ginekolozi.
    Neki su se susretali s malo večim bebama, a drugi su pak kontrolirali one male bublice pa im se susret s pravim mailm komadom beba čini povečim.
    Samo ne znam zašto to nama tako objašnjavaju, u stilu: 'Vaša je beba dva tjedna veća od prosjeka...' i slično, već bi trebali reći da je sve u granicama normale (ako je), a ne plašiti nas. Ionako smo zabrinute zbog puno drugih stvari, pa nam ne treba još i briga oko toga da naše djete nije u granicama normale, a zapravo je.
    Slažem se da u slučaju bilo kakve sumnje doktora na neku nenormalnost kod razvoja treba poslati na dodatne preglede tipa kontrole šećera i slično, pa tek onda postaviti dijagnozu o tome da li djete zaista odstupa od normalnih vrijednosti i izjaviti mami: 'Znate, Vaša beba je veća za dva tjedna od prosjeka.'

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Paio lijepo si to rekla.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Paio prvotno napisa
    što to nama tako objašnjavaju, u stilu: 'Vaša je beba dva tjedna veća od prosjeka...' i slično, već bi trebali reći da je sve u granicama normale (ako je), a ne plašiti nas. Ionako smo zabrinute zbog puno drugih stvari, pa nam ne treba još i briga oko toga da naše djete nije u granicama normale, a zapravo je.
    Apsolutno se slažem. Ja sam isto par puta imala prilike čuti takvih "bisera" da sam ostala zatečena. Doduše, nisu bili meni upućeni, nego drugim trudnicama koje znam, ali i mene su zatekli... Užasno je važno da ti je ginekolog osim stručan i inteligentan i razuman, smiren...

    Što se tiče ove mjere od 2,5 kg u 34/0, nama je i ultrazvuk pokazao da smo točno u dan u kojima se i brojimo za većinu parametara... Tj. ni blizu nikakav komentar "veća je beba" od strane dr. Kosa. Oni tamo imaju super ultrazvuk. Sad već idem u bolnicu gdje ću se poroditi, ultrazvuk izgleda katastrofa, a šta da radim... I tamo piše "odstupanja do 650 g" i kako da ti sad vjeruješ tim podacima? Ako nisi kod super dijagnostičara sa vrhunskim uređajem, ne treba uzimati ništa zdravo-za-gotovo.

    U krajnjem slučaju, bolje i da je veća beba, nego da je manja za dva tjedna, to su, čini mi se, puno ozbiljnije brige...

  7. #57
    maja8 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    429

    Početno

    38 tt curka teška 3400

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Bila u vinogradskoj 6.10.na UVZ 30+5 tjedana TT 1720gr,50 centila i bila kod svog gonića sad u 33 TT procjenjena težina 2259-2524 gr moje curice. Bucka ,ali inače sve ok rekli su možda će mi biti teže rodit ali kaj se tiće težine nema pravila.

  9. #59
    Music78 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    85

    Početno

    Evo i nas opet.Misterija je riješena,alarm zvonio na vrijeme 8).Jučer smo bili na UZV, 29+6 TT - 1350g :D

  10. #60
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Čitajući vas onda je moja bebica veeliiiikka! 29+5 bila je teška 1903 g.Je to previše?Gin je rekao da je sve uredu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    pa super da je velika!! meni se trbuh mali cini, a u prvoj trudnoci ogroman pa me to malo brine.

  12. #62
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Danas 36+3 i beba teška 2.5kg. Definitivno će biti manji od seke.Dr. kaže da nije ni malen ni velik, onako taman

  13. #63
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Danas 36+3 i beba teška 2.5kg. Definitivno će biti manji od seke.Dr. kaže da nije ni malen ni velik, onako taman

    A meni neki dan, 36+5 t.t. beba teška 3720 g.
    Dr. dva puta mjerio jer nije mogao vjerovati. Stomak mi uopće nije ogroman, a mala mrcina se još unutra vrti sve u 16.

  14. #64
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma to je sve individualno-od djeteta do djeteta. I naravno od procjene do procjene. Meni je u prvoj trudnoći beba procjenjena u 36-om tjednu na 3200g. Rodila se sa 3800. Kako i sam moj dr. kaže- uvijek za procjene treba razmišljati 200/300g ovamo ili tamo
    Ali vidim ja i po trbuhu da će biti manji od seke. Nekako mi je trbuh manji nego s njom što je bio.:/

    A ako ti je stvarno već beba tolika, baš me zanima kolika će biti ako dočekaš termin Javi nam svakako krajnju težinu!

  15. #65
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    A ako ti je stvarno već beba tolika, baš me zanima kolika će biti ako dočekaš termin Javi nam svakako krajnju težinu!
    A možeš mislit kako tek mene zanima.
    Tješim se da nema veliku glavu nego je samo debela beba

  16. #66
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma kako god bilo, želim ti sreću s porodom! Ja se sve nadam da ću ovaj put lakše roditi (em nije velik, em je skroz nisko), ali ništa ne mora značiti

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Ma to je sve individualno-od djeteta do djeteta. I naravno od procjene do procjene. Meni je u prvoj trudnoći beba procjenjena u 36-om tjednu na 3200g. Rodila se sa 3800. Kako i sam moj dr. kaže- uvijek za procjene treba razmišljati 200/300g ovamo ili tamo
    Ali vidim ja i po trbuhu da će biti manji od seke. Nekako mi je trbuh manji nego s njom što je bio.:/

    A ako ti je stvarno već beba tolika, baš me zanima kolika će biti ako dočekaš termin Javi nam svakako krajnju težinu!
    bas citam tvoje postove zadnjih dana, sve ko da sam sama pisala .

  18. #68
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Danas 36+3 i beba teška 2.5kg. Definitivno će biti manji od seke.Dr. kaže da nije ni malen ni velik, onako taman

    A meni neki dan, 36+5 t.t. beba teška 3720 g.
    Dr. dva puta mjerio jer nije mogao vjerovati. Stomak mi uopće nije ogroman, a mala mrcina se još unutra vrti sve u 16.
    i meni je u prvoj trudnoci beba s 36+ nesto dana bila procjenjena na 3900g a rodila se dva dana prije termina i imala je 4300g
    a druga beba je s 35+ nesto procjenjena na 2950 a rodjena 4 dana prije termina s 4400
    tako da sam skuzila na svom primjeru da je sve to relativno
    a i sad u drugoj trudnoci mi se trbuh cinio manji nego u prvoj, a beba se rodila veca

  19. #69
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    anjice, baš ti hvala na ovim informacijama

    Znam i ja da su to samo procjene koje mogu dosta odstupati (npr. za M. je procjena porođajne težine bila 3300-3500 g, a rodila se s 3800 g).
    Uostalom, nije me strah "velike" bebe, mogu ja to Samo sam zamolila dr.-a da to ne bude indikacija i opravdanje za neke intervencije (u prvom redu epiziotomiju).

  20. #70
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Uostalom, nije me strah "velike" bebe, mogu ja to Samo sam zamolila dr.-a da to ne bude indikacija i opravdanje za neke intervencije (u prvom redu epiziotomiju).
    sad cu ja kao u Bobu graditelju : naravno, da mozes 8)
    drzim fige za bez nepotrebnih intervencija

  21. #71
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    i moj dečko je malo "veći", na 37+5 procijenjen je na 3700-3800 :shock:

  22. #72
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa
    bas citam tvoje postove zadnjih dana, sve ko da sam sama pisala .
    Ja sam tebe zapamtila po tome što je i mene panika toliko koliko je tebe Samo pssssst o tome
    Eto, još jedna sličnost!

    Citiraj anjica prvotno napisa
    drzim fige za bez nepotrebnih intervencija
    I meni, i meni molim!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ninči da te probam utjesit, posto je i meni malo lakse danas. uglavnom, isla na kontolu u vinogradsku i zapricala se s nekom trudnicom ( drugorotka ), i poslije jos malo slusala druge pricice , sve drugorotke danas su uglavnom pricale kak ih je jako strah svega, da ne mogu spavat od brige i misle da su lude... nekak su me utjesile, jer kog god pitam - curke koje ja znam komentiraju kak se nisu bojale ( valjda zaboravile ), pa sam mislila da sam malo " otisla ". a valjda ce sve dobro proc, ja se ne bojim bolova - znam da me sigurno nece poskakljat i rec da bi ona van, epiziotomije - mislim da nemrem proc bez nje al nije mi to neka tragedija, nego taj strah da se necu vratit svom anđelcicu, doma, bas me ubio u pojam. jedva cekam da nas bude 4 i da se smijem svemu ovome. danas 38,3, po uzv u, kaze dr. nis jos dva tjedna... nadam se da ce bit vise dana ko danas kad sam pozitivna, jer panika je zbilja odvratna. zelim ti lijep i lagan porod. i da se poslije tu tipkamo sa hrpom ovih .

  24. #74
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    sa 37tj 2900g, dečko.

  25. #75
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa

    Citiraj anjica prvotno napisa
    drzim fige za bez nepotrebnih intervencija
    I meni, i meni molim!
    i tebi, i tebi

  26. #76
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    Citiraj Ninči prvotno napisa

    Citiraj anjica prvotno napisa
    drzim fige za bez nepotrebnih intervencija
    I meni, i meni molim!
    i tebi, i tebi


    Mihim, ma bit će sve u redu! Sigurna sam. I ne bojim se ja poroda kao poroda. Kao što netko reče-mora nekako izaći beba van. Nego me strah mene same- da opet neću imati snage izboriti se za svoje želje. Žalosno je da se uopće moramo boriti, ali eto :/

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    prosao i mene strah - onaj, a ostalog se ne bojim. kuzim te, zalosno je to kaj se moramo borit za neke stvari, ja cu rec da necu drip, lijekove ni da mi prokidaju vodenjak, epiziotomija ak mora nek bude da ne patim bebu - makar bi voljela jako proc bez nje. mozda bolje da onda odes i ti u vinogradsku, ja pricala sa glavnom rađaone i rekla joj kaj mislim odbit, i ona je na to rekla da me nitko zbog tog nece osuđivat ak je sve uredno i ide svojim tokom, a znam i par slucajeva u zadnje vrijeme od tamo - bez intervencija. ne znam jel tebe smeta klizma ( mene ne, zelim ju - naravno nije ugodno ), urin. kateter me spasio prosli put - bolovi su se smanjili ko da su mi dali najjaci lijek - tak da i to moze. u stvari jedva cekam da krene, al stvarno imam osjecaj da do 20.11. nis.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    prosao i mene strah - onaj, a ostalog se ne bojim. kuzim te, zalosno je to kaj se moramo borit za neke stvari, ja cu rec da necu drip, lijekove ni da mi prokidaju vodenjak, epiziotomija ak mora nek bude da ne patim bebu - makar bi voljela jako proc bez nje. mozda bolje da onda odes i ti u vinogradsku, ja pricala sa glavnom rađaone i rekla joj kaj mislim odbit, i ona je na to rekla da me nitko zbog tog nece osuđivat ak je sve uredno i ide svojim tokom, a znam i par slucajeva u zadnje vrijeme od tamo - bez intervencija. ne znam jel tebe smeta klizma ( mene ne, zelim ju - naravno nije ugodno ), urin. kateter me spasio prosli put - bolovi su se smanjili ko da su mi dali najjaci lijek - tak da i to moze. u stvari jedva cekam da krene, al stvarno imam osjecaj da do 20.11. nis.

  29. #79
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma ni mene ne muči klistir. Pa čak ni epiziotomija. Ali drip ne želim ni pod razno, a ako mi ga moraju dati, onda nek ga daju zajedno sa epiduralnom. Inače, ne želim ni epiduralnu.
    Ma ni u Merkuru to neće biti problem zato što sam drugorotka. Barem se nadam da neće. Prvi put su me pošteno nafilali svim i svačim, ali sad kad gledam unazad- jasno mi je možda i zašto.

    Ma hajde, proći će sve ok!

  30. #80
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj Music78 prvotno napisa
    Jučer smo bili na UZV, 29+6 TT - 1350g :D
    ha, baš gubica

    ja jučer bila, 29 + 2 TT i bebica je 1300 g

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj dominika prvotno napisa
    da nastavim svoj dnevnik ovdje..vidijetćemo sa koliko će se stvarno roditi.

    Danas 38+4 tjedana procijena 4955g.
    evo da citiram samu sebe. Na kraju sam rodila sa 38+6 tjedana i mali miš je bio 4160g.

  32. #82
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    U, dobrih 800 grama su pogriješili

    Čestitam na bebici! :D

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    sa 28+1 moja mrvica imala 1100 gr..
    u uto idem na pregled,vidjet cu koliki ce biti...

  34. #84
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    37+5 t.t. - 4100 g

    Baš me zanima ishod...

  35. #85
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    28 tjedana Špirek ima 1270 grama, doki govori da ima idealnu težinu :D

  36. #86
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Danas mjerili 32tj. i cca 1900g. Jako sam sretna zbog tog jer su mi prošli tjedan rekli da je beba samo 1400g i da je to premalo.
    Mora da su krivo tad izmjerili....

  37. #87
    Paio avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    37 tjedana, 3400 g

  38. #88
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    u prvoj T je u 38 tj imao 3900 rekli da ćebiti preko 4 kile ako izdrži do termina...rodio se dan prije termina sa 3650 al je bio 54 dug ( a nitko nije uzeo u obzir da je možda dijete visoko a vitko

    sad sam 16+6i bebica ima 181 g

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    52

    Početno

    mi smo 29 tjedana i beba je kažu oko 2200... meni se to ćini stvarno malo previše!!!

  40. #90
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj 1712maja prvotno napisa
    mi smo 29 tjedana i beba je kažu oko 2200... meni se to ćini stvarno malo previše!!!
    Mislim da je bliže 1200 nego 2200 provjeri ti to. Stvarno nisam čula za bebu od 2200 u 29 tjednu, jedino ako Hulk nije tata

  41. #91
    marinci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    83

    Početno

    Mi smo 35+4 i teski smo 2200

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Mislim da je bliže 1200 nego 2200 provjeri ti to. Stvarno nisam čula za bebu od 2200 u 29 tjednu, jedino ako Hulk nije tata [/quote]



    ma pitala sam dva puta...ali kaže da je toliko sa 200+/-... prvo dijete mi je bilo 4100,tako da mi sad stvarno nije jasno...

    koliko bebe tjedno dobivaju na kilaži?

  43. #93
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ne znam za tjedno, al znam da je neki raspon kilaže u 29 tjednu od 1300 - 1600, moj je imao 1270 sa 28 tjedana i rekla je da su to savršene školske mjere za taj tjedan. 2200 mi iskreno zvući WOW, ali možda ko zna, pogledaj malo po google-u.

  44. #94
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    evo jutros s pregleda, 35+3 i imamo 2605 g :D

  45. #95
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Meni je u 29 tj. imala 1903g.

    A u utorak u 34 tj gin mi je rekao da ima skoro 3 kg.

  46. #96
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Danas 37+0 (po UZV 37+4) procjena je 3360 g.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj mala nada prvotno napisa
    Meni je u 29 tj. imala 1903g.

    A u utorak u 34 tj gin mi je rekao da ima skoro 3 kg.

    mala nada jel ti je spominjao doktor koliku očekuju težinu do 40-og tjedna?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    mi 35 tj, a mrva ima 2,5 kg. doc kaže - taman kako treba

  49. #99

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Meni je bebica po ultrazvuku mladja oko 2 tj od tjedana koji su mi kalendarski.Ima li koja mamica s takvim slucajem?Ja sam sad 33 tj a bebica mi 31....trebala bih prenijet trudnocu.Sto se dogadja kada preneses?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Ups....zaboravila sam ....kad sam bila na pregledu bila sam 31+1 a bebica mi je bila teska 1270 gr-kilaza za 29 tj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •