Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 109

Tema: Ovo je priča o nama...

  1. #51
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Zelim ti da 12 put bude zadnji... da dobijete
    Zasluzujete to!

  2. #52
    runi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    383

    Početno

    Tikice

  3. #53
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    prekrasno je, divno si ovo napravila

  4. #54
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    tiki , mora završiti dobro

  5. #55
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Tikice_69 ovo je stvarno prekrasno!
    Od ti želim što prije veeeliki plus

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno


  7. #57
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  8. #58
    lucija83 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    524

    Početno

    drž te se...

  9. #59
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno


  10. #60
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Suze nisu prestale teći...

    Nadam se da će vam se vaš san što prije ostvariti, kao i svima nama koji dijelimo vašu bol.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno


  12. #62
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ajme svaki put me potresu nove priče s ovog foruma i kad bi to doprlo do srca onih koji nas osuđuju, nadam se da hoće za dobro svih nas

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno


  14. #64
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Naša mariborska priča

    Pocela je 16.02.2009. prvim konzultacijama kod dr. Vlaisavljevica. Docekala nas je ljubazna medicinska sestra, uvela doktoru koji je pola sata spremno odgovarao na sva nasa pitanja, posvetio nam punu paznju. Objasnili smo mu koliko smo toga prosli u Hrvatskoj, koji problemi nas muce, zasto smo u stvari tu. Na svako pitanje dobili smo izravan odgovor bez laznih nada i okolisanja. Doktor nas je uputio u proces vantjelene oplodnje u Sloveniji, zamolio da obavimo jos neke pretrage sto zbog njih, sto zbog nas samih i zakazali smo termin za veljacu 2010.

    Godina prolazi brzo kad starimo, no prolazi sporo kad nesto zeljno iscekujemo. U rujnu 2009. smo poslali sve obavljene preglede (HIV 1 i 2, test na sifilis, spolne hormone i dr.), te upitnik koji su nam dali da prilozimo uz sve nalaze. Upitnik je sadrzavao pitanja iz cijele nase i obiteljske anamneze kako bi se izbjegli bilo kakvi zdravstveni problemi, te je svima u interesu da se popuni vjerodostojnim podatcima. Poslala sam sve to postom, skoro jedan mali registrator podataka, cak sam i tablicu svih postupaka napravila u excelu kako bi doktor vidio koliko smo kada imali jajnih stanica, kojom metodom su oplodjene, koju stimulaciju smo koristili, da li je doslo do embriotransfera.....bas sve.

    Nakon mjeseci iscekivanja, jedne hladne nedjelje pocetkom prosinca u 21:47 stize SMS poruka sadrzaja: Lep pozdrav iz Maribora! Pise vam Jasna Mursic iz gin. Klinike prof. Vlaisavljevica. Za postupak vantjelesne oplodnje naruceni ste za februar 2010. Ako ste jos zaintetresirani se javite na ovaj moj broj a mozete i na mail. Molim Vas da nam napisete i vasu mail adresu kako bi vam poslali protokol za Vas postupak.
    Isti tren smo vratili poruku da smo itekako zainteresirani i nasu mail adresu i necete vjerovati, kada sam sutradan otvorila mail, bio je poslan iz Maribora dan ranije u 21:58. Stigao je nas protokol sa vrlo detaljim uputama rasporeda koristenja terapije /stimulacije i datumom naseg prvog kontrolnog pregleda.

    Prosinac i sijecanj su prosli u uzimanju navedenih lijekova i sretnom iscekivanju kako cemo reagirati, hoce li biti bolja reakcija nego sto smo imali u nasim laboratorijima...

    Prvi UZV pocetkom veljace je pokazao da su mi jajnici sasvim smireni, da nema nekih cista i polipa i da se moze krenuti sa stimuliranjem ovulacije. Nakon prve ture stimulacije dosli smo ponovno na kontrolu. Dr. nam je rekao da imamo 3 krasna folikula i jedan manji na koji necemo racunati. Pala sam u depresiju – Zaboga, pa toliko ih dobijem samo na Klomifenu?! No, umirile su me moje drage suborke sa rijecima da Maribor ide na kvalitetu a ne na kvantitetu i da ce sve biti ok.

    Jos dva puta nakon toga smo bili na folikulimetriji i pratili rast folikula. Napokon je dosao i dan punkcije. Sestra nas je u bolnici smjestila u prekrasan boravak gdje inace zene ili parovi cekaju postupke, prijem u bolnicu i sl. Odmah smo se sprijateljili sa divnim parom iz Sarajeva, a kasnije i sa jednim parom iz Rijeke i jednim iz Beograda. Cijela prostorija je bila bivsa Juga u malom. Kada smo se presvukle u spavacice, sestra nas je povela pred operacijsku dvoranu. Bez obzira sto sam znala da cu dobiti opcu anesteziju, tu me lagano pocela loviti panika. Nikad nisam bila pod anestezijom....sto ako necu zaspati, sto ako ce me samo omamiti kao da spavam a sve cu osjetiti...
    Prozvali su me. U sali me docekao cijeli tim – dvije sestre, anesteziolog, lijecnik i embriolog. Svima ohrabrujuci osmijeh na licu. Legla sam, nozice u zrak, stavili su mi na prst ono za otkucaje srca koji su prolomili dvoranu....bump, bump, bump, bump.... Sestra mi je rekla: Sad cete dobiti pikicu i odmah zaspati". Pitala sam je: „Za koliko?" Sljedece cega se sjecam je tapsanje po bedru i ugodnog glasa: „ Hajmo gospa, ste gotovi, se selimo na boljsi krevet!" Pomogli su mi da predjem na krevet i odvezli u sobu da dva sata odmaram. U sobi sestra stalno sjedi, pod nadzorom smo svih 2 sata. Na odlasku nam je sestra podijelila papire na kojima je pisalo koliko imamo jajnih stanica, rekla da se vidimo za 3 dana i da budemo pozitivne i vesele. Na mojem papiru je pisalo 3 zrele jajne stanice.

    I sad dolazi onaj najtezi dio iscekivanja. Tri dana necemo znati hoce li nam se stanice oploditi. No, odlucila sam biti vesela i pozitvna do kraja.

    Dosao je veliki dan. I suprug i ja smo sretno cekali u predvorju da nas biolog pozove i kaze stanje stvari. Usli smo. Sjecam se samo rijeci: „ Imate dva prekrasna zametka, treca jajna stanica se oplodila ali se nije htjela dijeliti i mislimo da je za vas najbolje da oba vratimo, naravno ako se vi slazete."
    Dva, vratiti ce mi dva!!! Suze su mi skoro potekle od srece. Saznali smo da je jedan od njih osmostanicni. Ako ste redovito citali moj blog sjetiti cete se kako sam vec prije pisala kako nikada nismo dosli dalje od sestostanicnog zametka i kako me to uzasno kopa iz razloga sto ako stane na tom broju stanica, znaci nesto nije u redu. No eto, mi smo ih presli! Napokon! Zahvaljujuci mariborskom timu. Sad znamo da i mi mozemo imati kvalitetne zametke.
    U istoj sali, tri dana poslije vracena su mi moja dva zametka, mrvice, buduci andjeli....mozete ih vidjeti ispod ovog teksta. Sad plutaju u mojoj maternici, traze mjesto gdje ce se ugnijezditi. Najiskrenije vjerujem u takav ishod.


    Nasem ministru zdravstva, prof. Simunicu iz Petrove klinike za medicinsku oplodnju i vladi poslala sam razglednice iz Maribora. Na njima pise:

    1. Priprema pacijentice za stimulaciju ovulacije – 93,15 eura
    2. In vitro fertilizacija – 1.184,40 eura
    3. Separacija semecic – 25,34 eura
    4. UZV spremljanje folikulov – 93,42 eura
    5. Prenos zarotkov v maternico – 136,80 eura
    6. Anestezioloski pregled in ocena operativne sposobnosti – 51,30 euro
    7. Splosna anestezija – 51,30 euro
    8. Punkcija foliklov – 153,90 eura
    9. Ljubaznost osoblja, strucnost osoblja, bolnicki uvjeti, laboratorijski uvjeti, vrhunski rezultati klinke, dva zametka visoke kvalitete koje nosim u sebi – NEPROCIJENJIVO!!!

    Hvala Vam sto ste me vlastitom tastinom uvjerili da mojoj zemlji ne treba ovaj novac a da je sreca ipak dovoljno blizu. Hvala od srca jos jednom!



    Moja prica mozda nece imati najsretniji kraj, mozda hoce, no kako god pogledate mi smo ovdje ipak vise dobili nego izgubili.

    Na kraju zahvaljujem dr. Vlaisavljevicu na strpljenju, strucnosti i odlicnom smislu za humor, biologici Nini Hojnik koja mi je donijela sliku mojih zametaka uz ljubazan osmjeh, sestri Mariji Piperski koja se brinula o nama nakon punkcije i transfera i umirivala nas svojim smijehom i rijecima utjehe, sestri Jasni Mursic koja je u svakom trenu znala sve o meni i zagrlila me na odlasku s rijecima – „Budite veseli, dobre volje, priustite si sve u umjerenim kolicinama, nemojte slucajno pusiti, ici na bazene i bez odnosa do daljnjega molim. Sad ste trudnice i ponasajte se tako i cujemo se sa lijepim vijestima."
    Hvala cijelom timu UKC-a na ljubaznosti i strpljenju i hvala svim parovima koji su mi takodjer boravak u bolnici ucinili ugodnjijim. Hvala mojim suborkama po forumima na svim prekrasnim rijecima i podrsci. Hvala mojim deckima koji su si sami ovih dana morali podgrijavati rucak skuhan dan ranije i sto me uvijek docekao uredan stan. Sto se vesele sa mnom i cesce se dolaze mazikati. I na samom kraju ove price, hvala mom muzu koji je cijelo vrijeme bio uz mene, u ni jednom trenu nije gubio optimizam i nadu i bio mi sjajna zvijezda vodilja i kroz najteze trenutke. Hvala ti!

    T.

    pogledajte sliku http://img186.imageshack.us/img186/4273/picture078h.jpg
    Posljednje uređivanje od BHany : 19.02.2010. at 15:04

  15. #65
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    iskreno se nadam najsretnijem kraju na svijetu

  16. #66
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    bas sam se raznjezila. za srecu!

  17. #67
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    ! Uvijek me bed kad nekome hvalim Maribor, s kojim sam bila u jednakoj mjeri oduševljena, da možda pretjerujem, da je to možda samo moj doživljaj. Čitajući tvoju poruku, sjećam se svog oduševljenja i jednostavnosti u interfacingu s njima. I isti osjećaj je bio - super da sam tamo došla, pa čak i bez obzira na rezultat. I sjećam se svoje fascinacije da smo tamo došli do embrija 5. dana, jer sam mislila da je u nama greška, da mi to ne možemo. Kad sam ostala trudna, to mi je ipak bio SF koji mi je i danas koji put ono - ma, kako im je to uspjelo samnom .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.02.2010. at 15:59

  18. #68
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Bravo za Maribor!

    tikice čestam na predivnim embrijima i vjerujem i vibram~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~!!!

    a tekst razglednice mi je malo je reći -GENIJALAN!!!

  19. #69
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    draga, vjerujem u tebe i ove dvije prekrasne mrve . držimo palčeve jako, jako ~~~~~~~~~~~~~~

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Tikice_69 ... ova priča zaslužuje još ljepši ishod
    Za tebe i tvoje mrvice ~~~~~~~~~~~~

  21. #71
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno


  22. #72
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za najsretniji završetak, koji će biti tek početak!

  23. #73
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~za NEPROCJENJIVU sreću kroz 14 dana i dalje, do kraja

  24. #74
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    puno srece draga
    i hvala na trudu da nam ovo napises

  25. #75
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    baš si to lijepo napisala.....eto, trudnica plače, onako, baš si me raznježila......sreću ti želim za tvoje dvije mrvice

  26. #76
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    tikice, sve ti svoje pozitivne misli šaljem.. za najsretniji završetak

  27. #77
    duga30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    85

    Početno

    TIKICA69 ja i moja mrvica koja raste u meni (18tj.) želimo tebi i tvojim mrvicama svu sreću ovoga svijeta! Ovakav trud mora biti nagrađen! Sad samo puno, puno pozitivnih misli i puno optimizma!

  28. #78
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Tikice, za tvoje mrvice ! Vjerujem da cete uspjeti, ali evo vam ipak i malo ~~~~~~~~~~~~~~, nek' se nadje!

  29. #79
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Tikice od srca želim najbolji mogući ishod, za tebe i tvoje mrvice ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    656

    Početno

    Tikice ovaj put mora uspjeti.

  31. #81
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno


  32. #82
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno


  33. #83
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Tikice hvala što si podjelila svoje iskustvo sa nama
    Želim ti svu sreću

  34. #84
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    draga ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za vas i vaše mrvice

    svi ih ovdje željno iščekujemo

  35. #85
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Nek ovo bude točka na i tvojoj priči i vašoj borbi i zapravo vaš prekrasan novi početak!

  36. #86
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    tikice, želim ti svu sreću...

  37. #87
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno


  38. #88
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    tikice ma što reći draga moja od srca ti želim lijepuuuuuuuuuuuuuuuuu betu 05.03. i biće to jedna prekrasna brojka 100% nema sumnje. Takva pozitivna slatka ženica zaslužuje svoju malu dugo priželjkivanu princezu. I onaj gore to vidi draga, veselit ćeš se ti nama ubrzo.

    A i mi nakon ovog postupka smo konstatirali bez obzira na rezultat ostajemo vjerni Mariboru, ipak osjeti se neki drugi štih a još došli do blastocista pa u drugim klinikama su nas uvjeravali da nema šanse da maknemo od 4-čnih ermbrija a vidi Maribor dvije blastociste i čak jedna morula. To je za nas fenomenalno.

  39. #89
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Tikice_69, krasan post, a još krasnije mrvice

  40. #90
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    tikice stvarno si me rasplakala,želim ti prekrasnu betu i svu sreću ovoga svijeta..

  41. #91
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Opet me pukla inspiracija.....

    http://www.youtube.com/watch?v=NCwNjxOrJFI

  42. #92
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    ajme tikica
    knedla mi u grlu...
    doista, doista...neka ta tvoja dva prekrasna zametka postanu dvije prekrasne curice (ili dečka)
    i nadam se da će se i ova prezentacija proširiti
    i preko fb i svih drugih dostupnih nam virtaulnih prostranstava

  43. #93
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    tikica_69 . . . . . . Riječi su suvišne.


  44. #94
    H2O avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Gdje Neretva hladna teče
    Postovi
    312

    Početno

    Ajme što me rasplaka.Od srca vam želim da te dvije mrvice čvrsto drže svoju mamicu.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Znas sta tikice_69, ja sam primjetila da su mnoge bebe, kada su konacno dosle na svijet svojim mamama koje su ih dugo cekale, neodoljivo licile na bebe iz avatara, kojeg su te mame nekim slucajem bile izabrale...

    Uvjerena sam da ces tako i ti vrlo brzo dobiti bebu koja ce neodoljivo liciti na ovu iz tvog avatara. A avatar ti je najljepsi kojeg sam ja na ovom forumu do sada vidjela!


    Usput, na slovenskom bi se reklo pohitimo tja.

  46. #96
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    tikice ja odlučila ne prosuziti ali nisam uspjela...

  47. #97
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj Nene2 prvotno napisa Vidi poruku
    tikice ja odlučila ne prosuziti ali nisam uspjela...
    x

  48. #98
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    tikice draga rasplakala sam se kao kišna godina.
    Ova priča definitivno MORA imati happy end. To vam draga od srca želim
    Neka ove predivne blastice budu dvije princeze, dva princa ili princ i princeza

  49. #99
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Hvala vam cure od srca
    Doduse sve lijekove osim 20 Decapeptyla sam skupila od divnih cura ovdje, ali poruka koju sam zeljela poslati je morala biti jasna.....

  50. #100
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno


    ma to mora biti to... ova priča je predivna...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •