Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Pregrada sobe - soba bez prozora

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno Pregrada sobe - soba bez prozora

    Da li tko ima iz prve ruke iskustva ove vrste?

    Pregradili bismo napola dnevnu sobu koja ima dva ulaza, ali jedan prozor (tj. lođu). Zamislili smo da ju pregradimo kakvom mutnom staklenom pomičnom stijenom tako da nam bar nešto osvjetljenja dolazi do tog dijela koji bi bio naša spavača soba. Stijena bi bila pomična tako da preko dana možemo luftati sobu ako želimo.
    Mora biti mutna, neprozirna jer ne želimo da nam gosti gledaju nepospremljeni krevet.
    Kakvu staklenu stijenu? Što je zaista izdržljivo (na nju bi bio naslonjen dvosjed pa treba biti neuništivo)? Ne treba biti stakleno do dna, može i pregradni zid, knauf u donjem dijelu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno Re: Pregrada sobe - soba bez prozora

    Ja bi stavilaobavezno vrata, a pregrada može biti od knaufa i gore prozor ili one staklene cigle.I onda slobodno može stajati dvosjed jer je naslonjen na knauf.
    Tak nešto ima moja frendica.

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne morate zazidati spavaći dio dnevnog boravka
    gledala sam emisiju "Dress my nest ", dizajner im je genijalan
    sličnu situaciju je riješio na dva načina:

    1. iza kauča je stavio tešku zavjesu sa dva lica, bogat materijal, koji je predivno podigao atmosferu dnevnog boravka, a totalno druga boja sa spavaćeg dijela je naglašavala da prolazeći iza zastora ulaziš u drugu sobu

    2. ormar/police, visine 2,2 m okrenut prema sobi

  4. #4
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Kod nas u stanu je napravljena ista stvar, velika dnevna soba je pregrađena tako da imamo spavaću iza drvene pregrade koja gore bliže plafonu ima prozore, dio pregrade je od mutnog stakla i tu su još i vrata koja smo by the way nedavno iščupali da možemo otvarati komodu koju smo stavili u prazan prostor iza vrata. Prozori su non stop spušteni prema dolje tako da se soba lufta. Time je spavaći prostor odijeljen od dnevne sobe. To je radio prije 10-ak godina jedan privatnik iz Zg.

  5. #5
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Super ideje s policama, super i ušteda prostora, doduše, moram razmisliti da li mi treba i zvučna izolacija... mislim da treba, nekako bi mi ugodnije bilo u spavačoj sobi ako znam da se ne čuje puno toga do kuhinje i dnevne. Zato bi mi bolje odgovaralo ovo s knaufom.
    Kakav materijal gledati da ide uz knauf,
    osim staklenih cigli da li smije i nešto kao što imaju oni Edura ormari?

  6. #6
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Nia_Zg super mi se čini rješenje, to je to što sam ja zamišljala. Da li si i nakon više godina zadovoljna kakav ste prostor dobili?
    Znači može i drvena pregrada.
    Vidiš uopće se nisam sjetila da se prozori mogu i prema dole pomicati. jednom, ako budeš u prilici da li bi mi mogla pp-ati i koju fotku.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Nikad ne bih mogla bit u prostoru bez (dovoljno) prirodnog svjetla. Em što ne volim mračne prostore, em razvijam klaustrofobiju. Ja bih prozore od gore do dolje preko cijelog zida, linija jug/zapad. Isto tako se čudim onima koji zatvaraju balkone/lođe... :?

  8. #8
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    mi imamo istu situaciju, samo spavaca soba
    napravili smo zid i na vrhu ostavili prozor
    morali smo tako jer nam je na taj zid morao ici ormar
    ali nismo zadovoljni, prozor je mali i ne dolazi dosta svjetla
    ovo s kaucem i prozorima do pola mi se cini puno boljim rjesenjem

  9. #9
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    staklene kocke ?

    http://www.egle.hr/galerija/interijeri

    za zvučnu izolaciju je bitna masa, a staklene kocke imaju masu, u odnosu na obično staklo
    kod knauf zidova za zvučnu izolaciju služi kombinacija gipsa i mineralne vune
    debljina zida oko 10cm

  10. #10
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Kad si u malom stanu i kad imaš veliku dnevnu sobu koja zauzima više od pola cijelog stana, onda nemaš izbora nego pregraditi.
    Karmazonka, nisam niti ja naviknuta na male prostore bez prozora, tim više što mi tata ima veliku kuću okrenutu na jug, ali eto mi smo sretni što je tih 43 kvadrata stana naše vlasništvo i što nemamo kredit, pa ćemo lakše kupiti novi veći stan. Za spavaću mi je čak i bolje da nema toliko svjetla, jer rasvjeta u kvartu je tako jaka, skoro kao dnevno svjetlo pa moramo spuštati rolete.

    Djenka, pofotkam ti jedan dan, pa ti pošaljem, samo mi u međuvremenu na PP pošalji svoj mail.
    E da, meni bi recimo umjesto te pregrade cool bio onakav kineski zid od papira što se zna vidjeti u njihovim filmovima. To mi je totalno cool, ali to tu ne možeš nigdje nabaviti, a i ne znam kako bi to izdržalo najezdu djece u stanu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •