Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: moda za bespelenaše

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno moda za bespelenaše

    Dragi bespelenaši,

    da se ukratko predstavim: majka troje djece (prvo sin platnenopelenas, druga curka platnenopelenasica/bespelenasica, treci sin bespelenas od prvog mjeseca, sad mu je sedam mjeseci). Neki me poznaju privatno, ali ne i s foruma jer rijetko kad imam vremena pisati.
    Bespelanastvo nam super ide, senzibiliziram javnost u kvartu redovito

    Ljeti mi pade na pamet ideja da bi nase Rode mogle poceti sivati odjecu i za bespelenase pa im poslah mejl. Renati se to dopalo, sivalo bi se od organskog makoa. Zamolila me da se ovih dana nadjemo i dogovorimo oko krojeva pa me zanima ima li tko kakav zgodan prijedlog?
    Ja sam zamislila da se, naravno, sivaju male gaćice i, jos vaznije, potkosuljice (mozda cak da se usiju po par drukera s bocne strane potkosulje da se prima za gace pa da se bebam ipak to stalno ne izvlaci van).

    Kak vam se to cini? Ima jos kakvih ideja?

  2. #2
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Vauuu, koja dobra ideja!!!!! :shock: :D Takva odjeća bi mogla biti dostupna na budućim tečajevima bespelenaštva!
    Mislim da je glavni problem bespelenaštva hladno vrijeme. Sto puta sam čula od mame ili sveki 'Zašto opet ima gola leđa??? Gdje mu je bodi?' Baš ću malo razmisliti o ovoj ideji.
    Zork, velkam, nadam se da ćeš naći malo vremena za pisanje!

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Hlacice s mekanom pasicom i pasicom oko nogu. Imala sam samaritankine koje sam dala anchie. Daklem, anchie, ako imas jos tih hlacica, vjerujem da bi bile odlicne za uzimanje kroja.

  4. #4
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Hlacice s mekanom pasicom i pasicom oko nogu. Imala sam samaritankine koje sam dala anchie. Daklem, anchie, ako imas jos tih hlacica, vjerujem da bi bile odlicne za uzimanje kroja.
    Imam sve što si mi dala, ali je toliko toga da više ne znam na koje hlačice misliš :/ ...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    MM veli da bi bile zgodne i neke malo podstofane gacice, tako da se moze osjetiti da se beba popiskila ali da ga cijelog ne zalije (obicno mali popiski tatu bas po medjunozju pa izgleda da mi se muz zapisao ).

    Hlacice koje bi se sivale morale bi biti krojene tako da su plice od klasicnih pelenaskih. Tako da nam malac ne ide po svijetu s hlacicama navucenim preko cica

  6. #6
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj zork prvotno napisa
    Hlacice koje bi se sivale morale bi biti krojene tako da su plice od klasicnih pelenaskih. Tako da nam malac ne ide po svijetu s hlacicama navucenim preko cica
    ovo potpisujem!

    sta se tice potkosulja: meni se cini dobro da su sa strane leda malo duze, nego sto su naprijed - ili da su sve ukupno duze - tako im ne bi stalno "ispali gola leda".

    u vezi gacica: meni je jos uvijek spas sto imam nekoliko komada platnenih ulozaka! kao za zene, samo sto ove koristim za bespelenasku guzu kao "back up". a malene gacice se sada vec mogu kupiti skoro pa posvuda.

    u vezi hlaca: meni su super one hlace koje imaju drukere sa unutarnje strane jer mi je zgodno sto ih ne moram skidati i navlaciti. dakle samo malo deblje hlacice bez gacica. u ovom slucaju bih cak razmisljala o materijalu flis, jer kao zastitne gacice ne propustaju vlaznost, ako se ponekad desi pisanje.

    u vezi carapa/stramplica: ovo mi je zimi najvaznije - duuuugacke carape! pretezno su to bratove dokoljenice, koje seki idu skroz do gaca, dakle neka vrsta haltera. slicno babylegs, samo sto jos imaju stopalo - to bi bilo super! mozda najbolje neke koje nemaju izradenu petu, nego su "onesize", ako kuzite na sta mislim.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Anchie mislim na one prve hlacice, najmanje. Imaju pasicu u struku koje je jako široka pa se poželio prevrnit prema dolje. Meni te hlacice s drukerima nikad nisu igrale. Previše prckanja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Mislim da potkosulje ne bi smjele biti preduge - decki ce ih sigurno zapiskati na prednjoj strani, a cure straga; zbog toga sam razmisljala o drukerima da ih drze zakacene s vanjske strane gacica da ne zuljaju.
    Gacice se vjerojatno sad mogu naci gdjegod, no i ne od organskog pamuka, za one koji vole takav ves (a ja volim, pa bih preferirala njih spram drugih neorganskih). Isto tako, za buduce bespelenase, bilo bi vrijedno da nadju opremu na jednom mjestu.
    Ves bi mogao imati i neki zgodan print s porukom (ala onakav na majicama koje reklamiraju platnene pelene - "moja guza nije crvena nego zelena").

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nemrem vjerovati, i ja vec neko vrijeme imam istu ideju.

    gace, hlace od organskih materijala, to je bas ono sto nam treba.

    slazem se s martom, za hlace je nabolje da budu kao trenirke, gore guma dole guma.

  10. #10
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Anchie mislim na one prve hlacice, najmanje. Imaju pasicu u struku koje je jako široka pa se poželio prevrnit prema dolje. Meni te hlacice s drukerima nikad nisu igrale. Previše prckanja.
    Da, znam na koje misliš!
    Niti ja nisam voljela one s drukerima. Kada otkopčaš drukere, dijelova hlačica ima posvuda pa mi ih je često popiškio ako nisam dobro primila.

  11. #11
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Super ideja!
    Ja muku mučim s potkošuljama, nema malih, najmanji broj malom je do koljena, a goli bubrezi su mi brrrrrrrrrrrrr... Tak da i dalje oblačim djetetu bodije samo ih ne kopčam dolje. A onda kad se zapiša, ajde ga cijelog presvlači On naravno mrzi presvlačenje...
    I čarapice ala halteri, već dugo si planiram otići ili poslati nekog u calzedoniu outlet da mi pogleda imaju li tamo koje štucne (ko čarapa, ono što se navlači na listove, bez stopala a do koljena), iskoristila bih to ko babylegs, baš mi je muka što je skoro gol nad kahlicom.
    Ja sa hlačicama nemam nikakvih problema, čini mi se da su uglavnom krojene za pampersice pa nisu nešto duboke. Teže mi ih je navući na platnene pelene (nismo savladali noć), za njih su većinom preplitke.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •