Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: od utorka proljev ne staje,pomozite!!!!

  1. #1
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno od utorka proljev ne staje,pomozite!!!!

    moj maleni ima 13 mj . i u utorek je dobio proljev savaki dan bude oko 5-6 stolica tako rjetkih da mu iscuri iz pelene a smrdi za poluditi a koža na guzi mu je tako crvena i peče ga da vrišti ne znam više čime da namažem . Zvala sam lječnika on mi je rekao da da mu dam linex kapsule i čaj od lista dunje i ak nema temp da ne moram dolaziti , prehranu sam prilagodila na rižu ,mrkvu žgance na vodi , banana ,čokolada , dajem mu kapsule pije čaj od lista dunje al proljev ne staje danas popodne je dobio temperaturu 38 otuširala ga pala na 37.8 otišla tražiti ped on otišao na godišnji sada je dobro nema temp ali i dalje ima proljev Što sad dalje da se ujutro javimo na hitnu ili da nastavim dalje sa djetom i kapsulama linex :? molim vas savjet!!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    ja bih već otišla kod dr-a il na hitnu, pa ipak je to dijete od kolko, 13mj......
    a i ovo što si na brojala da ste mu davali mi je malo previše, ipak je proljev upitanju....

    Smo ga vi lijepo vodite kod doktora, pa neka ga pogleda....
    Barem bih ja svoje dijete vodila....

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja bi otišla na hitnu. Isto bi kupila u ljekarni nešto tipa Elektrolyt od Humane, ili rehidromix. To su mineralne soli za pripremu oralne rehidracijske otopine kod proljeva. I ne bi mu davala čokoladu, osim ako je ona gorka. Nadam se da bu brzo bolje.

  4. #4
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    ma išla sam danas kod doktora čim sam vidjela da je krenula temperatura a kad smo došli u ambulantu ˝ljubazna˝ sestra nam je rekla da je doktor danas završio ranije jer se sprema na more i da ne paničarimo puno oko toga jer je to samo obična ljetna viroza !!!! [/quote]

  5. #5
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Idi doktoru!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    pa zato jer se spremao na more i je valjda rekao da ne dolaziš,

    odite vi sutra na hitnu, pa vidi (nije da forsam sad hitnu) al ipak bude sutra već 4/5 to dijete s proljevom...

  7. #7
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    ma budem i ja ujutro se spemila na hitnu već mi to predugo traje!!! inače kad mi starija curka ima proljev dam joj linexs kapsule 1-2 puta i prestane a malenom niš ne pomaže samo da nije ništ ozbiljno

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    treba stolicu dati na analizu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Odi na hitnu ako zatreba, a u međuvremenu puno vode, jer proljev i ove vrućine vrlo lako izazovu dehidraciju.

  10. #10
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Moja cura je bila manja od tvoje bebe kad je imala crijevnu virozu. 6 dana je imala proljev. Ništa nije pomoglo dok viroza nije sama prošla. Vjerujem da je i kod vas crijevna viroza.

  11. #11
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    ako do sutra ne prođe ti lijepo odi na hitnu s djetetom pa ćeš znati što mu je.
    Za crvenu guzu je nama pomoglo jedino ovo:
    prokuhati 2l vode sa 2 velike žlice sode bikarbone i kad je mlako nasut u lavorić i nek di8jete sjedi u otopini.Isprati guzu čistom vodom.
    Može se tako namakati 4-5 puta dnevno.Nama crvenilo prošlo za 2 dana.
    Mazali još Sudocremom

  12. #12
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Dajte dijetetu jesti normalno.
    Dijata za proljeve ne vrijede za djecu, jer je to sve skupa "preslaba" hraba za maleni i ispaćeni organizam.
    Dobro, nećeš mu baš dati naranđu koja "nadražuje" ali ne može niti biti na (karikiram) mrkvi i riži.
    Nazovi na zaraznu pa ćeš vidjeti što će ti reći.

    Luka je negdje u toj dobi imao proljev 6 dana (ako se dobro sjećam) i tako su mi rekli kad sam zvala na zaraznu.

    MM isto kad zna imati proljev, jede sve normalno (jer preporučena dijetna hrana nije na njegovom meniju )
    i zamisli, prestane mu prije negoli meni koja sam na gorkom čaju i dvopeku :/

    I da, nama su pomogle Prolife kapsule.

  13. #13
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    I da, ja sam Luki, tada, obavezno iza svake stolice istuširala guzu vodom,
    bila je crvena ali ništa značajno.

  14. #14
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja svojima za proljev dajem Prolife. Inače, ne slažem se s ovim što je napisala Kahna, moraš paziti što će jesti. Ali ne mora to biti samo riža i mrkva. Napravi mu npr rižot ili juhu s više mrkve, čokoladu za kuhanje, jabuke, bioaktivi su odlični za te stvari, banane, čaj od šipka isto tako..Dobra stvar je i rižina sluz-skuhaj rižu u manje vode i ono tekućine što ostane lijevaj u sve živo, vodu, čaj, hranu..itd I puno tekućine jer u čitavoj toj priči postoji opasnost od dehidracije. Odvedi ga na hitnu da vide opće stanje djeteta i posavjetuj se s njima jer radi se o stvarno malom djetetu

  15. #15
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja razumijem što je Kahna htjela reći...i u pravu je- nekad se preporučavalo da se kod proljeva bude na dijeti, danas dijeta za djecu ne dolazi u obzir. Jedino odabir namirnica koje neće pogoršati stanje.

  16. #16
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Malo je dijete,vruće je ,možda ima temperaturu samo zbog dehidracije.Ja bih ga odvela pedijatru,jedna infuzija ,malo prolife i proći će, osim ako nije rota virus

  17. #17
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    odi na hitnu. moj je imao proljev danima i na zaraznoj smo sad utvrdili da nije rota bila nego adenovirus. što je u lovrinom slučaju lošija varijanta zbog njegovih učestalih bronhitisa i virusnih upala pluća.
    kako god, vidjet ćete nije li neka bakterija moguće uz sve. i jel dehidrirao. daj mu rehidromiksa. dijeta- samo ono navedeno je premalo, zarazna ima svoju 'dijetu'. djeca nemaju tolike zabrane u jelu kod proljeva samo se ne smije jesti preteška i premasna hrana jer to potiče na kakanje i voće. ostalo sve smiju. ona dijeta je premalo kalorična djeci.
    i onda imaš još neke parametre kod proljeva. gubitak težine do 5% blaga dehidracija, do 10%srednja, 10% i više teža i prema to,me možeš sama odrediti stanje jel je već vrijeme za infuziju.
    mi imamo politiku čim počnu temperature krećemo sa lubenicama, dinjama, krastavcima, rehidromiksom i pojačanim dojenjem pa još nikad nije dehidrirao više od vrlo blage dehidracije. iako evo kaka tekuće već 8 dana. nema lijeka, prolazi za cca 5-10 dana a još cca 7-14 dana da se sve unormali. ali mi smo provjerili što je. odite doktoru

  18. #18
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    da ne kažem da su nama prvih dana bile 10-15 pokakanih tekućih pelena. sad smo smanjili na do 4, što je super

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    I, kak je dijete danas?
    Jeste bili kod doktora/na hitnoj???

  20. #20
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Evo nas !!! ipak smo išli na hitnu imali smo burnu noć ,nije htio spavati samo se nosao bio jako nervozan čak je i povraćao temperaturu nije dao mjeriti ! srećom na hitnoj bio dežurni pedijatar :D dijagnoza adenoviroza(mislim da se tak zove) srećom nije dehidrirao jer pije jako puno tekućine mislim čak i više neg obično što je super u ovome svemu pa nije morao na infuziju ,dobili smo prolife i 3 vrećice rehidromiksa i ako stanje ne bude bolje do ponedjeljka da se javimo ponovno lječniku ,al nije mi mišta rekao za hranu a ja jadna sva smotana nisam se sjetila pitati :? uglavnom to je to sad bar znamo što je i ak ne bude bolje u ponedjeljak smo na zarazi
    hvala svma na savjetima puno ste mi pomogli
    javim još kakva je situacija!!!!

  21. #21
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    i još ovo guza nam se polako smiruje mazala sam plimikol kremom i sada je puno bolje :D

  22. #22
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ovo za ne dijetnu prehranu kod djece je točno. Djetetu treba normalno dati jesti, naravno ne masnog odojka i sarmu, nego normalnu hranu za njegovu dob, inače organizam nema snage da se izbori.

  23. #23
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    evo nas ponovno sa dobrim vjestima :D BIli smo na kontroli i sve je dobro proljev je stao ,temperature i povraćanja nema dr kaže da ne treba više ni piti rehidromiks uglavnom da je htio barem malo popiti tako da smo dobro za sada što se toga tiče ali nam je bukunuo AD sada u borbu da smirimo kožu!!! Uglavnom rekla je dr neka normalno jede i pije dosta čaja od šipka i sve će biti u redu.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    dubrovnik
    Postovi
    16

    Početno

    moj je isto 5 dana imao proljev,pa kad se smirio proljev ostale su česte stolice,po 5-6 dnevno.na hitnoj i pedijatriji su mi stalno govorili da je viroza(naša pedica je bila na godišnjem).ja isto nisam bila mirna i čim se vratila pedica dali smo stolicu na analizu i pokazalo se da ima neku bakteriju-cantilobacter ili tako nešto nisam zapamtila.kamo sreće da sam odma izinstirala na analizi.uglavnom nije ni to ništa opasno,dobije se preko šporkih rukica i tako ali svejedno je na sumamedu.
    10 dana nema kupanja ni na sunce
    e a za proljev mu je najbolje pomogo prolife,nakon prve boćice već je bilo puno bolje!

  25. #25
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Mali miš a da li je poslje dobio aftice u usta moj malac evo ima puna usta aftica i ranica i sve su mu desni natečene, a čim se malo dirne u desni curi mu krv stalno plače jer ga boli ne može ni jesti ni piti a temp. divlja na 39,7 ,naša pedica kaže da je to sad završna faza prošlotjedne ceijevne viroze da mu je to virus izbio na usta i da takvo stanje može potrajati i do 3 tjedna !!!! Nadam se da mi nećemo biti te sreće...
    a što se tiče campilo-baktrei to smo prošli sa sekom u dobi od 3,5mjeseci... isto nisu znali što je jer ona je sisiala svaka 3 sata i dan i noć a stolicu nije imala 12 dana :shock: kada ju je konačno imala jer sam ju ja izazavala gl. čepićem već je vrag odnio šalu... isto je dobila sumamed kojeg baš nije najj najj podnjela al prošlo je ... da li ste imali krvavi proljev? mi jesmo!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    dubrovnik
    Postovi
    16

    Početno

    sorry zloćko kasnim ali ne znam kad sam zadnji put sjela za komp.
    nismo imali ni afte ni krvavi proljev.srećom jer ja imam problema s aftama pa znam kako je
    M je onda od sumameda dobio proljev i prošlo je već 15ak dana otkad ga ne pije ali se još mučimo s tim stolicama,pa nekad ih je malo više(3-4),pa nekad mekše,nikako da se više to ustali. kaže pedica da je možda sad i od zuba.
    a za afte jesi li uzela što u ljekarni?mada nema nekog lijeka baš za njih ali ja sam uspjela iz bosne nabavit onu tinkturu,genciana violet,nema je niđe u hrvatskoj za kupit.bar nije bilo kad sam ja tražila.probaj jer to ništa ne peče.

  27. #27
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    ma sad je puno bolje što se afti tiče, ima gejcijane violet za kupiti kod nas i to u svim omjerima od 0,3 do 1 % al mu nije baš nešto pomoglo al sam slučajno kod kuće imala tantum verde sprej za usta i mogu reći da mu je to dosta pomoglo! A što se proljeva tiče dosta treba vremena da se stolice unormale poslije campila i ktome još sumamed ,bar je kod naše curke tako bilo ona je nakon sumameda par dana imala samo zrlenu vodu u peleni ,ali poslije se smirilo nadam se da će te biti bolje šaljem vam puno dobrih ~~~~~~~~~~~~~~~~~ da brzo ozdravite!!!

  28. #28
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Evo nas opet al nažalost sa lošim vjestima proljev je odavno prestao ,al su stolice postale tamno zelene i uuužasno smrdljive i to samo ponekad .Nekada bi stolica bila skros ok a nekad fuj.. i da ne duljim jedva ja namolila uputnicu za baktriološki i odnjela stolicu na analizu i rezultat : campilobacteri!!!! odgovor lječnika: pa ja sam mislio da ti preuveličavaš pa može stolica biti zelena i ak jede grožđa :? Probala sam ići bez uputnice ,platila bih al nisu htjeli a privatni labos kod nas još nema .... dobio antb. solutrim i prolife ,nadamo se da će biti bolje kontrola stolice nakon terapije. I što da čovjek na kraju kaže ... dođe mi stvarno da nekoga upucam gumenim mecima....

  29. #29
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Joj zloko nadam se da će brzo biti bolje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •