Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 275 od 275

Tema: Što znači generalno čišćenje stana?

  1. #251
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja sam jednom posudila od frendice parni, sredila s njim radijatore, nije me previše oduševio. Moguće da je bolji neki jači model.

  2. #252

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    https://www.mall.hr/usisavaci/gorenje-sc1800r
    ovako nešto
    ne znam je li isti model, ali u struju se uključi i ima pojas za na rame i sve ove nastavke

    i koštao je 1000kn+
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 30.08.2022. at 14:48

  3. #253
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Vrijeska ti imaš makinu

  4. #254
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zašto je u prostorijama koje su prema jugu uvijek više prašine?

  5. #255
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Možda se samo bolje vidi jer ima puno svjetlosti

  6. #256
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ako kome treba, od danas je u Lidlu ručni parni čistač dostupan za 199 kn: https://www.lidl.hr/hr/letak/ponuda-...idget_pv_letak (stranica 52)

  7. #257
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Još od 7 mj pokušavam dogovoriti čišćenje trosjeda. I to u kvartu rade 2 firme. Dogovorim sve s jednim, kao čujemo se za tj.dana i nakon par dana pošalje poruku da ima toliku gužvu da ne stigne. Nađem drugu firmu, jedva do broja dođem, ne odgovaraju na pozive tek 3.dan. i kaže da su toliko zatrpani da ne znaju što je da imaju slobodno tek polovicom 10.mj. nemam pojma kako se to bude osušilo....

  8. #258

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ima li tko parni čistač iz Lidla? Kakve je kvalitete? Što se može s njim?

  9. #259
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mašnice, imaš za dnevni najam te usisavače/čistače za trosjede, tepihe.full se isplati ako možeš odvojit vrijeme i očistit sama. U par satipuno toga i ispadne povoljnije nego dat sve to zasebno na čišćenje.

    Znam da to postoji kod nas na zapadu Zg.

    Mislim 300kn a dubinski očistiš sve što trebaš po stanu:madrace, kauče, fotelje, tepihe...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.09.2022. at 18:21

  10. #260
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Nisam se toga sjetila. Uglavnom koristim dexal iz Eurospina. Slično kao vanish
    Peterlin, hvala na preporuci.
    Ugodno sam iznenađena ovim iz Eurospina. Skinuo je dugogodišnje fleke (ne znam od čega, izgledale su kao od krvi, ali sigurno nisu od krvi) nakon parsatnog namakanja i onda još namakanja samo najstarijih fleka (natapkala sam ih koncentriranom otopinom). Flekama, doslovno, ni traga. Koncentrirana otopina je bila plavkaste boje tako da je moguće da su ta plava zrnca ko plavex.
    Otišlo i žutilo od kreme za sunčanje.

  11. #261
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Drago mi je. Ja sam isto zadovoljna s Dexalom. Skida i gadne mrlje od trave s traperica nakon košnje. To mi je prije uvijek bio problem.

  12. #262
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    I ja sam uspjela nac pomoć i za sad sam zadovoljna
    Idemo po planu generalke za koju sam tu skupljala inspiraciju, pa kad odrade taj dio prebacimo se na neki redovni raspored održavanja plus kvartalni ovih većih stvari (ukucani i ja uspijevamo rjesavati ove svakodnevne/tjedne stvari ali ovih većih se nikad ne uhvatimo i onda se toga baš nakupilo...)

  13. #263
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bravooo
    I mi smo prezadovoljni, dolazi nam svaka 2tj, ma preporod

  14. #264
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Potaknuta ovim
    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam imas li radijatore. Mi imamo neke koji su sprijeda ravni, a gore je mrezasti poklopac. Uglavnom, prasina upada u rebra pa teta cisti izmedju svih tih rebara s parnim cistacem.
    odlučila sam probati s ovim
    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako kome treba, od danas je u Lidlu ručni parni čistač dostupan za 199 kn: https://www.lidl.hr/hr/letak/ponuda-...idget_pv_letak (stranica 52)
    Radijatore baš i nije nešto jako oprao ali je ispuhao tooooliko tih mucica od prasine Bolje mi je bilo dok nisam znala što se krije u njima

    Moram malo proučiti popis od Peterlin iako većinu tog sad rjesavam kroz generalku i ispomoc (prozore, rolete, napu, plocice, fuge...). Za radijatore sam se zurila da rijesim prije sezone grijanja.

  15. #265
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    sillyme, da bi radijatore oprala parnim čistačem kako treba, često nije dovoljna samo para. Pomogne bilo koje sredstvo za odmašćivanje. Ranije sam koristila Golden 10, ali otkad mi je kolegica koja je to nabavljala otišla iz firme, više mi se nije dalo gnjaviti. Pošpricam s nekim sredstvom protiv masnoće (npr. neki sprej W5 iz Lidla), ostavim par minuta (ne treba dugo) i onda navalim s parnim čistačem. Alternativa su melaminske spužvice. U dm-u ih ima pod imenom Profissimo, imaju nacrtane tenisice na kutiji.

  16. #266

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    je l perete i pločaste radijatore? https://www.fero-term.hr/plocasti-radijator/prid/13475

    mogu paru pustiti kroz te gornje otvore?

  17. #267
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    je l perete i pločaste radijatore? https://www.fero-term.hr/plocasti-radijator/prid/13475

    mogu paru pustiti kroz te gornje otvore?
    Ma možeš sigurno. Ja imam par takvih, užas koliko je onih mucica izletio van.

    Ali što se pranja izvana tiče mislim to dodati na popis za generalku
    Posljednje uređivanje od sillyme : 11.10.2022. at 20:32

  18. #268
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod mene gotova generalka. Bogme 30+ sati vanjske pomoći uz dosta sati i mog rada, i još nisam takla ni potkrovlje ni garažu. I nisam rascistila igračke. Ali je puno bolje... sad dalje neko vrijeme samo održavanje (plus srediti ove dvije prostorije i ormare). Za sad sam zadovoljna... nema šanse da bi uz posao i ostale obaveze to stigli obaviti. Osim da smo potrošili na to tjedan dana godišnjeg.

  19. #269
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    O maj...pa koliku kuću vi imate? 30 sati... svaka čast

  20. #270
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Više je pitanje kad je zadnje cisceno tak detaljno
    A inace nema puno kvadrata, kao malo veći stan. Sad da ne ispadne da je bilo za odred za cistocu - stvarno nije. No npr ima dosta prozora i balkonskih vrata i još staklena stijena i rolete i okviri i komarnici - samo je to trajalo 8h. Bez zabusavanja- jer je meni zadnji put isto trebalo otprilike toliko da ih operem sve (kroz par dana) plus bonus muskulfiber. Traje ak se picajzla...

  21. #271
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari zanimljivo je koja je percepcija čišćenja kao nešto brzog i kod žena a na koje pretežno i rade taj posao. Detaljno i redom očistiti sve u kući/stanu (otprilike po onom popisu AM) je ogroman i dugotrajan posao. Koji ja u principu zato i ne radim ni povremeno a kamoli redovito, previše cijenim svoje slobodno vrijeme, nisam domaćica nego radim 8-9h dnevno na poslu i nemam 2h dnevno za čišćenje, više tjedno otprilike

    Imam taj isti problem i na poslu, da se sefovi jako cude kad im se kaze koliko nesto traje za odraditi i uvjeravaju nas da to moze i mora brze, da treba bit efikasniji... na kraju opet čuđenje kad je sve loše i puno grešaka s pametovanjem da je trebalo realnije procijeniti. S tim da i takvo obično traje dulje nego smo mislili jer se naiđe na neki problem koji uzme jako puno vremena i truda za riješiti.

  22. #272
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bravoo sillyme za generalku

  23. #273
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja te potpuno razumijem, previše cijenim slob.vrijeme da bi ga toliko utrošila na takve stvari,a imam 100 drugih zanimacija koje bih radije napravila

    To ti je po mom mišljenju, osim u zdravlje i putovanja, najbolje uložen novac.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.10.2022. at 07:53

  24. #274
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Pa kad uzmeš da je poslije ručka spremanje kuhinje pola sata, a moglo bi i više kad bi se išlo pedantnije, mene ne čudi 30 sati. Meni je pečenje palačinki, ako ih se puno peče, super za pospremiti kuhinju dok čekam palačinke. Prije djeteta sam znala nabit slušalice na uši, kao Sena M, i dok s mamom i svekrvom razgovaram na telefon oprati prozore, fronte od kuhinje i takva spremanja bez mozga. Sad bi i meni trebao netko doći barem jednom mjesečno. Motivirate me. Teška sam nekog pustiti u stan da mi čisti jer imam iskustvo da uvijek nešto potrgaju.

  25. #275

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Mislim da je sad sat čišćenja 100kn, posupilo je sve, ne znam da li se isplati... ja nekako više volim sama čistiti svoje. Prije sam bila picajzla, sad bome nisam toliko ... godine čine svoje, a ni vremena se nema toliko.. mama mi uvijek priej govorila, čuvaj noge, trebat će ti... bome sad već vidim i osječćam da je bila u pravu... treba biti umjeren u svemu i praktičan... ja se trudim da sve stavljam na svoje mjesto, i da ne zatrpavam stvarima pogotovo ne onim sitnim ukrasima, pa to ima da čistiš pola života

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •