Stranica 11 od 13 PrviPrvi ... 910111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 621

Tema: POTPOMOGNUTA U AUSTRIJI

  1. #501
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    cure, decortin uzimate zbog mogucih smetnji u implantaciji, ili?
    istina da sam u njemackoj u postupku, ali bih pitala..razmišljala sam o tome zbog lupusa, mutacije i endometrioze..

    svima sretno..
    jelena, neka ti ovo proljece bude plodno!

  2. #502
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Uf..teško pitanje..znam da sam počela odmah kao i Gonale,a do kada..ne znam točno..jer to nije bilo jedino što sam "morala" u svojoj zbirci..

    A za smanjivanje ili ukidanje sam se dogovarala sa docom preko maila ili preko mob..
    Pa zato ne znam točno do kada..

  3. #503
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da ne znam od kad do kad ga trebaš uzimati,a ne kako ga trebaš uzimati.
    Sorry..
    svašta mi palo na pamet

    mare41, pamti pa vrati (tko mi je kriv kad lutam i po Češkoj)

    Piše u protoklu otkad do kad se uzima Aprednislone, mislim da nije to problem, jedino je doza očito malo jača od Češke, dakle ujutro pola tablete i navečer cijelu od 5 mg. Ja sam dobila istu tu jaču dozu + što uzimam i 5 mg folne (većina uzima mikrograme).

    Dakle ja sam nabavila Decortin 5 mg, Estrofem 1 mg i Primolut Nor 5 mg, da ti skratim muke blue bear, jer ovih lijekova nema pod tim nazivima kod nas.

  4. #504
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    cure, decortin uzimate zbog mogucih smetnji u implantaciji, ili?
    istina da sam u njemackoj u postupku, ali bih pitala..razmišljala sam o tome zbog lupusa, mutacije i endometrioze..

    svima sretno..
    jelena, neka ti ovo proljece bude plodno!
    Decortin se daje za imunosupresiju. Mislim da je endometrioza OK indikacija za to (s obzirom na njezin autoimuni karakter), ali kod nas se to baš i ne daje, jedino dr. Radončić, koliko znam. U Americi daju i jače doze, koliko znam.

    Hvala na dobrim željama!

  5. #505
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jelena, svaki pdf je naš
    Sretno, cure!

  6. #506

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Trazila sam podatke pouzdanig austrijskog MPO strucnjaka za prijateljicu pa sam dobila preporuku od jedne austrijanke koja je rodila dvoje preslatke djecice nakon postupka kod:

    Herr Dr. ChristophKindermann
    Gynäkologie und Geburtshilfe
    Privatordination:
    Beatrixgasse 16/6, A - 1030 Wien
    Ordinationszeiten:
    MO: 8 - 11 Uhr und 14 - 18 Uhr
    DI: 8 - 12 Uhr
    MI: 14 - 18 Uhr
    FR: 8 - 12 Uhr
    Tel.: 01/ 712 64 77
    Fax: 01/ 712 64 77 - 14
    E-Mail: christoph.kindermann@stadtparkmed.at
    Homepage: www.stadtparkmed.at,
    www.kinderwunschzentrum.at

    Christoph Kindermann suradjuje s privatnom klinikom Kinderwunschzentrum (nije mu bitna zarada vec kvaliteta i uspjeh.
    Nisam vam htjela uskratiti ovu informaciju

  7. #507
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Dr. Kindermann

  8. #508

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Jelena ?!

  9. #509
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Maxime, pa doktor za radit djecu se zove Kinder-mann, je l to nije smiješno ime?
    Malo je taj smajlić pretjeran, oprosti ako ispada da se ismijavam, ali mi je zbilja zgodno, kao da mu je to "umjetničko" ime. "Dođite u Kinderwunsch kliniku kod doktora Kindermanna!"

    Tebi svakako hvala na info
    Posljednje uređivanje od Jelena : 18.04.2011. at 14:09

  10. #510
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jelena, samo da znaš da je i meni smiješno.

  11. #511

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    zarazili su me austrijanci, izgubila sam svoj osjecaj za humor 6 mjeseci nakon sto sam se doselila u bec

  12. #512
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    LOL!!! Ali, mi smo ipak bolji, s glasnogovornicom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.04.2011. at 15:22

  13. #513
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    gyn koji je me pratio pred prvo zatrudnjivanje je imao isto smijesno prezime..kuckuck :D
    bio je angaziran i uspjesan

  14. #514
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Nadam se da bude svima nama uspješno

  15. #515
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Cure, šta ima? Jelena jesi već gore? Nora 77, šta ima kod tebe? Ja od idućeg petka počinjem sa gonalima, za sada sam samo uzbuđena i vrijeme mi letiiiii Imam još hrpu toga za srediti na poslu, tako da ne stignem ni previše misliti, ali uvijek je negdje 100 pitanja prisutno u glavi! Jelena, ako si gore, srrrreeetno i ne brini

  16. #516
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    blue bear, ja sam danas počela s Gonalima, znači točno tjedan dana se fulamo. Kad vi idete gore? Mi putujemo za tjedan dana na drugi UZV i ostajemo do druge subote. Ako sve bude kako treba, možda se i vidimo za dva tjedna

  17. #517
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jelena, pa tek sam sad skužila da si u akciji!
    Od srca navijam za tebe! ~~~~~~~~~~~

  18. #518
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Da, Jelena, fulamo se za tjedan dana! Želim ti puno sreće! Nekako imam osjećaj da će nam se posrećiti ovog proljeća! Ajde, samo bez stresa i s pono optimizma Javi se kad se vratiš

  19. #519
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Curke, ja sam od danas pikalica Uopće nisam ni osjetila injekciju niti mi je bilo teško, ali...naravno taj ali...danas sam trebala dobit M, jer sam pila Progynova mite, ali ništa za sada. Ja svejedno uzela Gonal ujutro. E, sad...da li sam pogriješila? Jer na Gonalima piše da se trebaju uzimati od prvog dana M, a meni još nije stigla. Da li nekto zna nešto više? Što ako uopće ne stigne? Znam da paničarim, ali na Gonalima sam, pa oprostite

  20. #520
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    prokomentiraj čim prije s dr. svoju situaciju...koliko se sjećam (a nemoj me uzeti za 100%) zadnja tabletica se uzima u nedjelju, a do petka prije starta stimulacije se treba prokrvariti...

  21. #521
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Hvala ivica-k. Zvali doca. Prekidamo sa gonalima i čekamo vješticu Joooj, zašto ne može ići kako treba?

  22. #522
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    ¸Dal ima netko ko nije dobio m na vrijeme, odnosno onako kako je doktor predvidio od 2-5 dana. Ili sam ja stvarno po svemu specifičan slučaj??? I što sad? Dal čemo nastaviti sa stimulacijom kad dođe ili se sve odgađa? A nemam ni nikakve naznake, osim što sam jako osjetljiva i plačem na sve...

  23. #523
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    blue bear, mislim da nije rijetko da kasni M kad ju čekaš i iščekuješ. Meni je bila došla u srijedu popodne (3. dan), nešto ranije je počelo brljavljenje, a onda zbilja krenulo u srijedu, u petak krenula s gonalima. Pitam se da je fleksibilniji centar, jesam li trebala krenuti u četvrtak...
    Glupo pitanje, al jesi li radila test trudnoće?

  24. #524
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Jelena, nisam radila test...ta opcija mi je presmješna Al, eto i to ću napravit, samo da se smirim. Ma najgore je to kaj sad nemam pojma da li će nas uopće uzeti u postupak. J, jeste vi sad gore?

  25. #525
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jelena, i ja sam htjela postavit isto glupo pitanje. I meni je menga kasnila pred stimulaciju i napravila sam test (iako sam se glupo osjećala), al bilo je puno takvih "gluposti" pred postupak.

  26. #526
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Jelena ti si u kratkom protokolu? Bez decapeptyla od prošlog ciklusa?
    Pitam zato što me baš zanima da li u kratkom protokolu ima razlike u tome da li se počinje sa gonalima 2. ili 3.dc?

  27. #527
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Mare 41, šta se dešava kod tog kašnjenja? Svejedno se ide u potupak? Ovu noć sanjala sam dečkića koji mi je rekao: Doći ću ja, al ne onda kad ćeš ti reći Pa i vidim!!! Joooj, nikad nisam toliko čekala m, i veselila se njenom dolasku. Danas je već 7 dan...šta čeka!

  28. #528
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    blue bear, sjećam se da je i našoj milivojki kasnila menga pred postupak u Pragu, i to podosta, možda se milivoj javi pa ispriča iz prve ruke, uglavnom, išli su na UZV, uzimali duphastone i dočekali mengu da krenu sa stimulacijom. Ako ti test bude negativan, i ako menga i dalje kasni, ne bi bilo loše otići na pregled da se vidi šta se zbiva.

  29. #529
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Gabi25, s cetrotidama za supresiju sam u postupku. Kratkom. I ne znam je li svejedno drugi ili treći dan. Pod decapeptylom je svejedno, bez njega se sjećam da je Reš paničario da odmah treba početi, al kod njega sam bila u kratkom s decapeptylom.
    Vidjet ćemo na živom primjeru (kud baš ja ) Uglavnom dobila sam M u srijedu popodne, počela sa stimulacijom u petak prijepodne, to bi se skoro i u Mb shemu uklopilo u smislu da ako dobiješ M iza 17 sati da se broji kao dan poslije, a s lijekovima se kod njih obično kreće popodne.

  30. #530
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    blue bear, sam si me podsjetila na forumašice koje su zatrudnile pod supresijom, prije stimulacije i koje su jaukale da ne mogu procuriti, i da di im je menga
    Jelena, sretno!

  31. #531
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    evo priče...51dc nema M...otišli na uzv sve ok ali dr.L ipak daje Norethisteron (progesteron) 3x1/7 dana i nakon prestanka terapije 3 dana stiže M...znači 61dc, u principu preskočila ciklus prvi i jedini put u životu, dotada najduže 40dc ali nakon stimulacija...krenuli u postupak i sad čekamo jednu malu gospođicu kako kaže dr.na uzv u četvrtak

  32. #532
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Cure, nemam pojma kaj da mislim??? Napravila 2 testa, oba pozitivna. Ja u njih ne vjerujem niti se mogu i želim ufurati u priču da sam trudna. Samo ću se još više razočarati. S našom dijagnozom...nemoguće! A opet gledam u njih i mislim si...kako su sretni ljudi kod kojih je to realnost. Ja mislim da su možda lijekovi utjecali na to u suprotnom, osim da se desilo čudo ja ne bih imala objašnjenja. Sutra idem napraviti još jednu glupost, a to je , vađenje bete, hihi stvarno nisam normalna

  33. #533
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    blue bear, čekamo sutrašnju betu, samo da ponovim ono što sam čula 150 milijuna puta na forumu-nema lažno pozitivnih testova, a nema tih lijekova koji će dati hormon beta HCG (osim naravno štoperica). držim fige i jedva čekam sutra!

  34. #534
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    blue bear
    javi se!

  35. #535
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    milivoj, blue bear nakon norcoluta ili norethisterona kasni M, tako da je to malo drugačije, ali želim joj jednako uspješnu trudnoću kao kod vas.

  36. #536
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    blue bear, razveseli nas

  37. #537
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Vadila sam betu, ali rezultati tek sutra. Ja ću poludjeti!!!! Nisam spavala cijelu noć! Danas me zvao Shutz i pita kaj je s mengom. Svesam mu ispričala i on veli da ti lijekovi koje mi uzimamo prije stimulacije nemaju utjecaja na hcg! Cure, ako je to istina, to je stvarno čudo! Ali, meni se čuda ne dešavaju, ja se uvijek za sve moram dobro polomiti, pa zbog toga ne mogu vjerovati! Rado bi razveselila i sebe i vas ali na sve gledam sa jednom veeelikom rezervom Javim sutra rezultate bete! Jeleni držim fige danas Sve će biti ok, možda je nešto u zraku!

  38. #538
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nemaju ti utjecaja, nevjerojatna priča,osim štoperice koja se uglavnom prima kasnije . Nisam popratila tebe, tako da ne kužim zašto je nevjerojatno da si spontano trudna, pretpostavljam da nemaš neku dg. da nema jajovoda ili TM nema nijednog živog spermića, ali svašta se već događalo, spontane trudnoće žena debelo u menopauzi. Držim palčeve !!!!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.05.2011. at 11:03

  39. #539
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Evo da se javim prije nego me sutra obuzmu drugi osjećaji, nakon što me dr sutra nazove. Dobili smo 9 js, nemam pojma kakve su. Da smo bili u RH u postupku, znali bismo da su 3 dobre, a da će 6 baciti jer ne valjaju

    Opći dojam što se tiče samog centra je super. Ne znam je li posljedica toga što sam maratonac i što dr zna što smo MM i ja po struci da nam ne objašnjava detaljno neke stvari (rekao nam je da nama ne treba brošura, da bismo ju mi mogli napisati sami ), ali mi se čini da bi za početnike bilo malo kompliciranije. Ne znam točno zašto to mislim, ali mi se čini da se početnik ne bi sjetio nekih pitanja (recimo kao blue bear s Gonalima).

    Jedna banalna info koja mi pada na pamet je da ne treba nositi svoju spavaćicu ni šlape. Ne treba nikakve lijekove za poslije punkcije, sve se dobije, zajedno s datumima uzimanja. Puno sam dobila lijekova, al mislim da je to dosta vezano uz moj history. Pretpostavljam da svi dobiju 6 dana antibiotika i utrogestane. Dobila sam i decapeptyl kojeg moram piknuti za 6 dana za ugnježdavanje, to bi isto mogao biti standard možda. Ne znam. Platili smo danas. Ovi "sitni" lijekovi su uključeni (gonali naravno nisu), nisu nam naplatili TSH kojeg su nam vadili, al ne znam ako bude što za zamrznut, moramo li još što platiti. Na računu nisu napisane stavke poput mariborskih shema, nego sve skupa.

    Punkcija je prošla sjajno. Bilo je 9 folikula i isto toliko stanica, iako je dr. rekao da kod endometrioze zna biti dosta praznih. Kad sam se probudila, ležala sam u svom boksu, a MM je već pazio na mene Ponudili mi kavu ili čaj, ja uzela čaj, donijeli mi i fini čaj i finu kiflicu. Ubrzo mi je bilo bezveze ležati pa sam se obukla i onda nas je dr. primio na razgovor, dao nam detaljne upute što dalje. To je važno, jer nikad nisam još ovako kompliciranu shemu s lijekovima nakon punkcije imala. Sad si idem tablicu napraviti, inače sam izgubljena.

    Poslije razgovora sam se super osijećala i odmah smo išli na ručak u vijetnamski u blizini (OK je, a nije skup, cca 15 eura ručak za nas dvoje). Otišli smo onda i u Eisenstadt na izlet, preporučam tko bude u blizini. Nije baš da smo jurili, nego lagana šetnjica, sladoled...

    Sutra će me nazvati dr. Sch., da mi kaže je li se što oplodilo. Moram priznati da mi je velika frka pošto smo po prvi put samo 9 dana stimulirani.

  40. #540
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    blue bear, ne znam u biti niti ja vašu dijagnozu. Ako ti nije problem, ajde pliz napiši, može i na pp.

  41. #541
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sretno i super "account"! Decapeptyl nakon transfera je neko vrijeme bila šema VV-a (Luči je to tako furao, a Daniela32 našla neki link da se u istraživanjima vidilo da to može pogodovat implantaciji).

  42. #542
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Eh da, još za dodat je da sam na svaki poslani mail dobila odgovor u roku 2 sata, ako je bilo u radno vrijeme, ili dan poslije. Telefonski pozivi također u dogovoreno vrijeme savršeno funkcioniraju (kuc, kuc, kuc).

  43. #543
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nije nebitna stavka .

  44. #544

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Jelena, sretno! Lučinger i sad daje Decapeptyl nakon ET, miiislim da je rekao da je to zato da poboljša kvalitetu embrija.

  45. #545
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Jelena super za j.s i sretno!

  46. #546
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Jelena super ti je izvještaj! Sretno!

  47. #547
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Nekako mi se čini malo informacija iz AT pa možda i predetaljno pišem.
    Danas ujutro je situacija bila 4 oplođene js, a 2 bi još mogle, veli dr. Sch. Moram ga tužiti da je 50 minuta kasnio s telefonskim pozivom Šalim se naravno kad se sjetim mariborskih muka po telefonu. Vidim da se i za blue bear brine kad ju je zvao.

    Pitanje je koliko li će ih nastaviti razvijati se do petka kada je planiran transfer.

    Onako u dokolici (nadam se da se ne ljute moderatorice) još da napišem da se 2 min od klinike nalazi prekrasan park za šetnju, iza hotela Corvinus (mislim da je preskup hotel, al nismo bili u njemu). U parku osim svježeg zraka ima svakavih životinja, čak i dva medvjeda. Neke smiješne kokice, zamorci, dlakave koze, papige male i velike... Zanimljivo je i da stoji i neki spomenik Corvinusu, Mađaru koji je osvojio taj dio Austrije, ali lijepo piše da je bio pristojan i dobar, a onda su ih osvojili Habsburgovci za koje ne piše jesu li isto bili dragi. Gdje li im je hrvatski populistički duh.

    To je za slučaj da netko dođe prerano, ionako će spontano krenuti u tom smjeru.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 03.05.2011. at 16:09

  48. #548
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    došla sam samo zavibrati našoj JELENI ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ nek ti izlet na njemačko govorno područje bude dobitno...............................
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 03.05.2011. at 22:38

  49. #549
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Jelena vibram za tvoj adebarski bingo postupak
    možeš li pitati dr. Sch zašto su transferi uvijek i isključivo u petak, bez obzira na broj oplođenih js - da konačno riješimo tu enigmu?!

  50. #550
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    jelena, od sveg srca ti zelim da uspije!!! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •