Stranica 2 od 13 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 621

Tema: POTPOMOGNUTA U AUSTRIJI

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    DinciP, mislim da ti je dobar plan - sretno ! Svakom se može pegula dogoditk, tako sam se i ja isto mislila da kud su moju malu od svih baš zezli (a radi se o dobrom i provjerenom labu) i puno mi je značio njihov otvoreni stav tj. to što su voluntirali priznanje greške u svemu tome.

  2. #52
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj DinciP prvotno napisa
    Tko je spomenuo da se doktor razvodi..očito se privatni život odrazio na posao.
    i ja sam to pročitala i komentirala s MM da se neće ta situacija odraziti na posao?! :/

    vjerujem da je dr. itekako svjestan svog propusta i da će se postupiti korektno. uz tebe smo, sretno

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    oh, Dinci, to je strasno. strasno je svakako. psihicki teret je i bez ovakvih gresaka strasan. o materijalnom da ne govorim, kome padaju novci s neba, pa da mu je svejedno :shock:
    ja sam fakat sokirana. ok, tamo gdje ljudi rade, greske se dogadjaju. ali, ovakve greske su neozbiljne. ovo se nije smjelo dogoditi!
    ja sam jucer bila kod dr. uzeo si je puno vremena da razgovara sa mnon; prijedlog je da sljedeci postupak pravimo u prirodnom ciklusu. ne znam kako ce sve ovo ispasti, ja sam sada naprosto bez rijeci i totalno nesigurna. tako mi je zao, Dinci. i vrlo me interesira sa kojim rabatom ce dr nastupiti. molim te, pisi nam.

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa
    Citiraj DinciP prvotno napisa
    Tko je spomenuo da se doktor razvodi..očito se privatni život odrazio na posao.
    i ja sam to pročitala i komentirala s MM da se neće ta situacija odraziti na posao?! :/

    vjerujem da je dr. itekako svjestan svog propusta i da će se postupiti korektno. uz tebe smo, sretno
    ama, to su neke kokosi komentirale na austrijskom forumu kako ima probleme u braku, sto uopce nije istina. siroti dr bio tjedan dana na odmoru s djecom, buduci da supruga ne skija, i to je njima bila indikacija da nesto tu ne stima :shock: i ja sam nasjela na te glupe traceve. idiotski.
    bez obzira na bilo kakve okolnosti, ovo sto se Dinci dogodilo je nedopustivo i mene zivo zanima kakav epilog ce dozivjeti sve ovo. zapravo bi njegova firma trebala snositi sve troskove, storno-gebühren (ne znam, kunem se, kako se ovo veli na hrvatskom ) eventualnih rezervacija i ostalog. o dusevnim konsekvencama da ne govorim...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Curke, hvala na potpori.
    Zasad čekam da mi doktor odgovori na mail u kojem sam objasnila šta njegova pogreška znači, te da mi ponudi neko drugo rješenje ( od onog koje predložio )... Mislim da bi se sad mogla zadovoljiti jedino s tim da mi naplati punu cijenu postupka, ali samo ako postupak uspije, u protivnom bez naplate ( ja sam lijekove ionako već platila, a i za smještaj ću se dogovoriti ).

    Evo pitanje vezano za tematiku. Kaže doktor da nije nikakva smetnja šta sam uzela Gonale prije vremena ( i to 15 komada !!! ). Kako je moguće da to nije bitno. Meni je danas krenula menga, a ja već imam folikule na pola puta (8-9mm). I kako sad ti folići mogu biti kvalitetni ( puni! ) ako nisu imali svoje normalno terminiranje. Ispada da dan početka stimulacije nije toliko bitan!? I ne kažem da s tim nije moguća trudnoća, dapače, ali ako je ne bude, tko može reći da nije bilo radi loše kvalitete jajašaca ( a zbog svega navedenoga ). I šta vi sad kažete na to.

    S ovim svim hoću reći da nije meni toliko do novaca ( iako se radi o zaista velikoj sumi ), nego ne želim unaprijed plaćati tuđe greške.

    Samo da se dr što prije javi s prijedlogom..već sam nestrpljiva

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    nemam vremena pisati dugo, zurim na termin, morala sam se kratko javiti; sta znaci nema veze 15 gonala?!!! kuham od bijesa! neka ih onda on uzme svih petnaest, ako nema veze!
    uf, sad sam bas ljuta!
    javit cu se kasnije, taman da se ispusem

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Dinči, i ja sam šokirana tvojom pričom, iako još uvijek može sve dobro završiti . Držim fige! Bitno je da imaš plan.

    Ja sam čekalica Maribora, ali zbog suprugove dijagnoze (oligoasthenozoospermija) i tri neuspješna IVF-ICSI, duboko razmišljam o klinici Adebar zbog IMSI metode. Bar sam razmišljala dok nisam pročitala iskustvo od Dinči, sad više ništa ne znam, očekujem nastavak priče.

    Inače cure, što vi mislite, je li IMSI kao metoda toliko uspješnija od ICSI da se radi metode isplati mijenjati kliniku? Ako mi netko može pomoći u dilemi . . .

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    New info:
    Kaže dr: da ne bi smanjili šanse za trudnoću ovaj ciklus ipak nećemo ništa ( znači ipak se smanjuje šansa?! ). U postupak bi kasnije ( čekam odgovor šta znači kasnije; mjesec, dva ? ), on bi mi nadomjestio potrošene Gonale, te ne bi naplatio dodatak za IMSI ( 600€ ).

    Još nisam konačno odlučila, ali mislim da ću reći "Hvala, ali ne hvala" ovoj klinici. Doktor se ispričao i sve to skupa ( mailom, ne usmeno ), ali meni njegov prijedlog bezveze. Ja sam imala stimulaciju uprazno i izgubit ću sigurno par mjeseci minimalno na rekuperaciju.
    Od doktora sam tražila da mi pošalje moje Gonale poštom ( 15 ampula - nadam se da to može, jer mi se ne troši 1.000kn na put do Beča ), jer ne želim čekati tamo neki postupak na koji možda neću ni ići. Ćekam njegov ogovor na to..

    ..Bernadettice, samo cool. Ništa nas ne smije iznenaditi. Ja kažem da je možda ovo baš bio prst sudbine..

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Rimljanka, ja i dalje mislim da je Adebar dobra klinika, s dobrom statistikom uspjeha i nama važnom IMSI metodom ( zbog toga sam se i odlučila za njih ), ali mene su osobno pogodili na ružan način i ne znam kako da idem kod tog doktora i da ga gledam u oči nakon svega. I njegovih 600€ popusta je meni nikakva kompenzacija.
    Ali vama svima želim uspjeh u Adebaru, a ja ću jednostavno ( kako mi se čini ) sreću morati potražiti negdje drugdje...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj DinciP prvotno napisa
    Curke, hvala na potpori.
    Zasad čekam da mi doktor odgovori na mail u kojem sam objasnila šta njegova pogreška znači, te da mi ponudi neko drugo rješenje ( od onog koje predložio )... Mislim da bi se sad mogla zadovoljiti jedino s tim da mi naplati punu cijenu postupka, ali samo ako postupak uspije, u protivnom bez naplate ( ja sam lijekove ionako već platila, a i za smještaj ću se dogovoriti ).

    Evo pitanje vezano za tematiku. Kaže doktor da nije nikakva smetnja šta sam uzela Gonale prije vremena ( i to 15 komada !!! ). Kako je moguće da to nije bitno. Meni je danas krenula menga, a ja već imam folikule na pola puta (8-9mm). I kako sad ti folići mogu biti kvalitetni ( puni! ) ako nisu imali svoje normalno terminiranje. Ispada da dan početka stimulacije nije toliko bitan!? I ne kažem da s tim nije moguća trudnoća, dapače, ali ako je ne bude, tko može reći da nije bilo radi loše kvalitete jajašaca ( a zbog svega navedenoga ). I šta vi sad kažete na to.

    S ovim svim hoću reći da nije meni toliko do novaca ( iako se radi o zaista velikoj sumi ), nego ne želim unaprijed plaćati tuđe greške.

    Samo da se dr što prije javi s prijedlogom..već sam nestrpljiva
    DinciP, ne mogu vjerovati da ti je doktor pogrešno propisao protokol i još pored toga da je nebitno što na 1. dan ciklusa imaš već tolike folikule. Više nisam sigurna u to da smo odabrali kvalitetnu kliniku, ozbiljno razmišljam o drugoj klinici.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    New info 2:
    Kratak mail od dr-a da će mi u ponedjeljak poslati Gonale.
    Na moje pitanje o tome kada bi bio novi protokol nema odgovora. Malo neprofesionalno, al' dobro ( to mi je grozno kad ne dobiješ odgovor na postavljeno pitanje koje je usput poprilično važno ). Očito je zaključio da me je izgubio kao pacijenta i sad nema potrebe da mi objašnjava tamo neke doktorske stvari...

    I normalno da se sad svi premišljaju. I ja da sam pročitala ovakvo nešto o nekom drugom, razmislila bih dva puta o klinici. A s druge strane, ovakva greška se vjerojatno neće drugima dogoditi ( eto moga obola ), a klinika sigurno pruža vrhunsku opremu i dobru ekipu.. Najbitnije je ne gristi se kad se dogodi nešto ovako ili neuspješan postupak ( u smislu: ovo se ne bi dogodilo da smo otišli u xy kliniku ). To je sve lutrija..

    Kako primjećujete, smirila sam osjećaje i prihvatila situaciju kakva je

  12. #62
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    DinciP

    Totalno sam iznenadjena, neugodno. Ovo je fakat veliki propust i ne znam stvarno što mu je bilo u glavi. Pa kako ne kuži da nije samo riječ o nekoliko komada Gonala, već o čitavoj organizaciji i posla i života. Ja bih stvarno dobila nervni slom. Ne znam što reći. Ipak sam ja dala preporuku za tu kliniku, ne znam...Jasno mi je da je rastrgan i ima puno posla, ali to nije nikakvo opravdanje.

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    e da se smije ja bih sada samo psovala, prostacila do besvijesti, samo da se nekako ispraznim.
    dinci, ti si se smirila, sto drugo preostaje, ali ja se nikako ne mogu smiriti. ja sam tako puno povjerenja imala u dr, u njegovu kliniku. sad je sve drugacije. to sto se tebi dogodilo, moglo se i meni dogoditi, svakoj od nas koja se odlucila pokloniti mu povjerenje.
    meni je strasno, nedopustivo starsno, da se nije javio telefonom i ponudio nekoliko opcija koje bi ti mogla birati i evtl. nekako oprostiti ucinjenu stetu. za mene je steta neizmjerna. to trgovanje sa 600 € rabata je bijedno. o ignoriranju tvoga vaznog pitanja da i ne govorim.
    meni se cinilo da je goldenes kreuz klinika odvec neosobna, ne znam kako bih objasnila, mislim ne tretiraju te bas kao individuum, nekako odvec tehnicki, brojcano i sluzbeno, nekako 'koliko para, toliko muzike', no sada skoro mislim da su svi takvi. dodji, obavit cemo, plati i idi...
    uh, opet bih samo psovala!
    ali, ne razumijem samo jednu stvar - u ovoj .ebenoj zemlji pogresno lijecenje zuba zavrsava na sudu i pacijent dobija vise nego zadovoljavajucu odstetu. ne kontam stoga njegovo ponasanje i banaliziranje greske i posljedica koje je NJEGOVA greska prouzrocila.
    muz mi je na sluzbenom putu. pozvala sam ga i rekla hitno zelim termin u mariboru, neka razmisli kako cemo ga dobiti. pitao me jesam li sisla s uma. velim, jesam!

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    draga moja rijecanka, i ja sam bila super super odusevljena doktorom. na koncu, preporuka ima smisla, ipak je procenat spjesnosti na njegovoj klinici golema cinjenica. eh, ali sad je isto tako golema cinjenica da je zabrljao. no, ne samo zabrljao jednom, vec i jos jednom - banaliziranjem zabrlajnog. joj, nemam vise pojma da li me iko razumije kako pisem zbrdasdola :shock:

  15. #65
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    pino

    Ne znam za američko tržište jer tamo ne živim, ali čula sam za čikašku kliniku koja ima vrlo visoki postotak. Za postotak od 60% ja ne znam niti jednu kliniku u našem okruženju, a to svakako nije Maribor. Koliko sam ja upoznata i Maribor i Prag i Vuk Vrhovec i klinike u Austriji imaju postotak od nekih 40%, što smatram vrlo dobrim i realnim uspjehom. Pitanje je koliko se zapravo i od tog postotka odnosi na uspješno ostvarene trudnoće. Da je postotak od 60% uobičajena stvar, onda ne bi prosjek uspješnosti IVF postupaka bio 3-4 puta.
    Uglavnom, svatko ima pravo na svoje mišljenje i nek odlučuje za sebe.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    rijecanka77 - tvoja preporuka je bio tvoj uspješan postupak i neka takvih preporuka bude što više..
    bernadette - slažem se s tobom. Po mome mišljenju, dr je meni trebao provesti postupak do kraja i ili: ponuditi da ovaj postupak naplati samo ako bude uspješan ili: naplatiti postupak, ali ako bude neuspješan ponuditi besplatan postupak ( normalno lijekove i ostale troškove snosim sama, a i to nije mala stavka ). Ne sviđa mi se šta je ( kad je doznao da je pogriješio ) počeo previše petljati u nastojanju da moja nadoknada bude što manja. A ja sam sad radi njega izgubila ono šta je meni najdragocjenije - vrijeme - izgubila sam 1 stimulirani postupak ( a to je barem 3-4 mjeseca pauze do slijedećeg ).
    Opet ponavljam, novci mi nisu problem, ali mi postaju problem kad vidim da su njemu toliki problem ( jel'te ).

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    dinci, povrijedjeno je tvoje tijelo, tvoja psiha, tvoj ponos, tvoj razum. sve nabrojano j ejako bitno, kao sto je i novac bitan. mi svi ulazemo golemu energiju, troseci supstancu da zaradimo taj sugavi novac, bez kojeg te opet isti taj, kao i ini ostali doktori ne bi niti pogledali. meni je sve verdammt (joj, sad cu prostaciti na deutsch ), meni je, dakle, sve vazno, a narocito kad me neko hoce namagarciti. uf, kako sam ljuta!
    dinci, super da si se ti smirila 8)

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    rijecanka, sve i da je procent uspjeha 70 %, pa dicu u amerike i neke chikage na postupak meni i maribor skoro nedostizan, organizacija, tamo-amo itd.
    hej, pa ja ti nisam jos pravo ni cestitala! curica i decko, divno! to je moj san

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Dinci, apsolutno te kužim kad kažeš da je najdragocjenije vrijeme koje si izgubila, uvijek je najteža igra sa živcima.
    Zato svaka čast što si brzo stala na loptu !
    Mene je npr. strašno pogodilo odgađanje postupka (od strane doktora)kad sam trebala ići prvi put na IVF. Još 2 mjeseca su mi izgledala kao vječnost onda.

    Ali ovakvo ponašanje doktora je stvarno nedopustivo i krajnje neprofesionalno. Ja isto u startu odustajem od Adebara.
    Mislim da ću ipak čekati Maribor, a u međuvremenu neki prirodnjak u RH.

  20. #70
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Rijecanka, ja sam govorila o uspjehu za idealnu grupu pacijentica: evo Maribor,
    http://www.ivf-mb.net/rezultati.htm#
    Za začetek vam prikazujemo uspešnost našega dela pri optimalni skupini pacientk. To je skupina pacientk, ki so prvič ali drugič vstopile v spodbujani postopek, ki so stare manj kot 35 let in pri katerih smo pri punkciji foliklov pridobili vsaj 5 jajčnih celic ter vstavili en ali dva zarodka. V obdobju od leta 2001 do 2006 je bilo takšnih pacientk 1099. Pri več kot polovici žensk iz te skupine je prišlo do zanositve, rodilo jih je nekaj manj kot polovica.
    I onda ima grafikon po godini, iz kojeg se vidi da je za 2006. je postotak trudnoce 60%.

    Za druge klinike cu samo dati linkove, mozete i sami vidjeti:
    https://www.sartcorsonline.com/rptCS...linicPKID=1902 (jedna od dvije najbolje americke klinike 60%)
    http://www.fivmadrid.es/italiano/resultados.htm(spanjolska 52%, ali samo stratificirano po dobi, ne po dodatnim uvjetima idealnog pacijenta)
    (italiju necu stavljat, ali imam i to)

    Istina je, da je prosjecni uspjeh oko 40% u svim tim klinikama - ali to je zato jer se bolji uspjeh za mlade pacijentice balansira sa znatno manjim uspjehom za one s ne tako dobrom prognozom...

  21. #71
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Ovo što se dogodilo Dinci jeste velika greška s doktorove strane i nije u redu postupio nakon toga, ali jedna greška nije razlog da odmah svi odustanemo od liječenja u toj klinici. Ja osobno ne znam ni jednu kliniku koja nema iza sebe nekoliko većih ili manjih propusta koji su se, naravno, obili u leđa pacijenata ali drugi i dalje idu u te klinike i postižu rezultate jer da nije tako već bi davno sve bile zatvorene. Naravno da svako za sebe želi samo najbolje i sasvim sigurno to ima i pravo tražiti. Vjerujem da je i doktoru ovo bio šok i nije ni sam siguran što bi bilo najispravnije učiniti. Da ti ponudi besplatan postupak i liječenje ne bi bilo u redu jer bi za njega to bio strašan gubitak, ipak je to skup postupak a on je, izuzev toga što je liječnik, i poduzetnik, i vjerujem da je i njemu svaki euro bitan (ovime ne osporavam težinu tvog trenutnog stanja i razočaranja).

    Ti najbolje znaš što ćeš slijedeće učiniti, da li dati još jednu šansu Adebaru ili negdje drugdje, ja ti u svakom slučaju želim puno sreće i što prije ostvarenje snova.

    Ja osobno ne mislim mijenjati kliniku, poznajem osjećaj od Dinci jer su mene u Hrvatskoj napunili sa 40 Gonala bez razloga a od početka se vidjelo da to nikud ne vodi, samo je sreća da sam taj postupak imala besplatan, da nije mislim da bi cijelu zemlju okrenula na glavačke.
    Kad budem u ponedjeljak ponedjeljak slala doktoru nalaz štitnjače jako ćemo dobro utvrditi koji mi je dan ciklusa i kad se kreće s tabletama a kad s gonalima, ne samo pismenim putem maila već ću ja njega i osobno nazvati i još jednom sve utvrditi. Kolika je vjerovatnost da će dr sebi još jednom dopustiti takav propust ( samo da se ne ugriznem za jezik).

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    DinciP, mislim da si u pravu. Ne može nikako ne bit totalna pogreška startanje s gonalima prije 1 dc, i to 15 komada. Nije rečeno da postupak ne bi i tako uspio, ali je neozbiljno tvrdit da ono... nema beda. Po meni, 600 EUR mi se čini premala kompenzacija - to je moj feeling. Jedino, hoćeš probat negdje dovršiti kad si već počela sa stimulacijom i počeli su ti rasti folikuli ili si stala sa stimulacijom?
    Greška se svakom može dogodit, ali bitan je osjećaj koji pacijentu ostaje u ustima nakon greške. Doduše, može se reći i da je nas taj lab u (čak sam zaboravila i di, mislim Graz) za matične stanice od kćeri zaribao, neki su nam govorili tražite kompenzaciju, što vam je sad to da se matične stanice čuvaju u krivom mediju besplatno, to vam nije ništa. Biće i jesu u pravu, ali nije mi to bilo toliko bitno. Moj OSJEĆAJ kako je taj lab postupio mi nije ostavio gorčinu, zvala nas neka dr. ili ing. iz laba, do u detalje razglabala s MM-om, odmah su rekli da je the coworker made a mistake i u čemu se sastoji, da ne mogu garantirati upotrebljivost uzroka jer nisu imali takav slučaj, da će kao bla-truć napravit neke testove (to ne vjerujem, ali možda nekome dođe dobro kao znan. rad - čuvanje matičnih stanica u mediju za košt. srž), ali osjećaj je bio dobar jer se nisu počeli izvlačit iz greške. Na kraju, u svim servisnim industrijama, a to je i medicina, po mojo prosudbi, bitno je jako, osim statistika, customer experience.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Draga jelenkić, ma ja ti želim svu sreću i da za tebe dr Schutz bude najbolji doktor ikad, ali kako ina33 kaže, mene je gadno opeklo, a njegova povratna reakcija mi nije bila zadovoljavajuća.
    Prvo je rekao: postupak se može nastaviti nema problema ( eto mi vama 600 € popusta ), a onda poslije nakon mojih strepnji u valjanost procedure: napraviti ćemo pauzu i raditi novi postupak ( i opet tih 600 € popusta; inače, još nisam dobila odgovor kada bi bio novi postupak ).
    I ja znam da je on poduzetnik i bla bla, ali njegovo rješavanje reklamacije je meni bilo očajno, kao i priznavanje da je pogriješio i šta to sve znači za mene... Whatever, eto mu ga tamo, ja sam krenula dalje, a svima koji su i dalje u čekanju za Adebar želim da u zimu uđu debele i široke...
    Ja sam danas bila kod Tomića u Vinogradskoj i ovaj ću postupak nastaviti kod nas ( šta je i bio prijeljetni plan, ali su me peripetije oko zakona odvukle u inozemstvo ). A ako tu ne bude ništa, slijedeću stimulaciju ću u Prag, a već sam naručena i za Maribor u 9-2010. Kad imam isplaniranu situaciju onda me nićeg nije strah!

  24. #74
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj DinciP prvotno napisa
    Ja sam danas bila kod Tomića u Vinogradskoj i ovaj ću postupak nastaviti kod nas ( šta je i bio prijeljetni plan, ali su me peripetije oko zakona odvukle u inozemstvo ). A ako tu ne bude ništa, slijedeću stimulaciju ću u Prag, a već sam naručena i za Maribor u 9-2010. Kad imam isplaniranu situaciju onda me nićeg nije strah!
    Dobar plan, mislim da bi to bile i moje točke puta, a s Pragom i Mariborom mislim da nemožeš pogriješiti, iako se uvijek može dogoditi neki zez, mislim da su to provjerene destinacije i svedeno je na minimum.

    Curama u Adebaru, sretno, ne mora biti da će ova jedna pogreška napraviti "proljeće".

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno adebar

    ne znam sta bih rekla i ja sam sada ostala sokirana,jer sam i ja trebala u adebar. Nije mi jasno da je jedan tako iskusan lijecnik mogao napraviti takav propust. Bilo kako bilo cekalicama za adebar zelim puno srece,a drugim forumasicama takodjer puno srece u drugim centrima za mpo.

    pozdrav i svako dobro

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Unatoč svemu lošem što se dogodilo DinciP, suprug i ja smo odlučili da ostajemo u klinici Adebar. Mi smo umorni od čekanja, tapkanja u mjestu, a sada kada imamo priliku da krenemo u postupak nemamo snage ni volje tražiti drugu kliniku.
    Svima veliki pozdrav!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Draga Marians, vjeruj mi da ni ja ne bih tražila drugu kliniku da sam na tvom mjestu. Meni je najgora bila ta odluka odabira klinike u inozemstvu, i na kraju smo se između Praga i Adebara odlučili za Adebar zbog IMSI-a. Eto kako se ispostavilo, kriv odabir, ali naš slučaj je baš poseban i neuobičajen, i sumnjam da će se opet nekome dogoditi.

    Vjerujem da ste dobro odabrali i da ćete uspjeti i u Adebaru završiti s MPO pričom. I doktor bi se sad ( poučen ovim iskustvom ) trebao truditi malo više tako da ima nešto i dobra u svemu ovome.

    Ja ću Vas curke i dalje pratiti i svima naravno sve najnaj. Ja se svakako javim s rezultatima mog postupka koji se nastavlja u domaćim vodama.

  28. #78
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    DinciP, SRETNO! ja se ipak nadam da ces uspjeti i u ovom ciklusu, mislim da postoje sanse. Da li si se cula ovdje s doktorom, kako ce uskladiti razvoj endometrija s ranijim razvojem folikula? Hoce li te drzati na supresiji a bez dodatne stimulacije Gonalima dok se endometrij ne zadeblja? Svakako javljaj...

    Stvarno je lijepo od tebe da druge ne odgovaras od te klinike iako si sama dozivjela stvarno veliki fijasko a zbog tako male a opet velike stvari.

    (ako ikoga zanima, ovo me je potaknulo da napravimo primjer kalendara lijekova za neke standardne protokole, tipa dugi protokol, kratki protokol, klomifen, klomifen+gonali, FET... - sto mislite o tome? kako je to rijeseno inace, da li se protokol dobiva kao kalendar u nekoj klinici? ja sam bila na 4 IVFa u Americi i u zadnjoj klinici sam dobivala kalendar preko mejla gdje je tocno pisalo sto kad uzeti svaki dan. Ali cak i onda su cure na forumu rekle - uvijek prekontroliraj sam jer ne mozes bit siguran da netko nije pogrijesio)

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Tesko je te poraze pretrpiti ali ja isto na ovu temo potpisujem Jelenkic ,desio se veliki propust ali ne znaci da ce se desiti i u Mariboru,citala sam stravicnu pricu fritulice1 tako da je to samo jednostavno sreca za taj postupak,ali nazalost istina je gorka da uvjek vise njih izgubi nego dobije !U prinsipu kako sam citala uspijesnost ICSI-metode za pacijentice do 35.godine je 35% sa IMSI metodom koju je otkrila jedna talijanska znanstvenica iz Rima upravo jel se morala boriti sa zakonom kojeg mi sada imamo da oplođuje uvjek samo 3.stanice htjela je postici da izbere spermij koji je najkvalitetniji i to je postigla sa mikroskopom koji uvecava 6000 puta a ovi mikroskopi koji se koriste uvecavaju mnogo manje puta pa se prepostavila da embriji koji ocito nisu dobri da su mozda bili uzrokovani losim spermijima,ali nije ni sa time dobila neko revolucionarno cudo uspijesnost sa tom metodom je povecana na nekih 4% eto znaci to sto idete na to dobili ste za malo vecu uspijesnost !
    Sretno svima,mislim da to i nije tako crno kod nas u nase drzavne klinike idu po 10 puta i vise na postupak pa nista !
    Zadnji postupak koji sam sama imala u IVF-poliklonici u ZG također nije bas bio uspijesan isto mi je dr.rekla na prvom UZV da imam cistu na jajniku posle mi je samo rekla da cista nema da su to sve folikuli a moj je stav bio da su mozda sve bile ciste oni su uredno zavrsili postupak nista nam nisu pokazali,od prvog dana ja sam znala da to nije bilo nista jel sam ja samo dobila depresiju,i to skupo platila ,tako da sam mozda i shvatila da odustajem od tih postupaka jel neznam bas dali sam ja u grupi onih koji ce nesto dobiti iz svega toga mislim da ima puno onih koji izađu iz toga da nedobu nista samo potrosen novac i velike psihicke traume!
    Sretno svima

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Dancip nadam se da ce ti uspijeti da zavrsis tu pricu sretno u ZG drzi se i sretno !

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Pino, ja sam od jučer nastavila s po 2 ampule Gonala bez ikakve supresije. Kaže doktor da treba nastaviti s Gonalima da tijelo ne zaboravi što mu je činiti... Vidjeti ćemo u ponedjeljak šta kaže UZV - kakav je endometrij,a kakvi folikuli. Na dan kad sam procurila folikuli su bili na 8-9, a endometrij na 15mm. Baš me zanima što će reći ekran u ponedjeljak.

  32. #82
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    kako je to rijeseno inace, da li se protokol dobiva kao kalendar u nekoj klinici? ja sam bila na 4 IVFa u Americi i u zadnjoj klinici sam dobivala kalendar preko mejla gdje je tocno pisalo sto kad uzeti svaki dan. Ali cak i onda su cure na forumu rekle - uvijek prekontroliraj sam jer ne mozes bit siguran da netko nije pogrijesio)
    U Mariboru se dobije kalendar i podrška sestre koja provjerava svaku od faza - kad je došla menga, kad se starta s antibebi, kad sa supresijom, mora joj se javiti telefonski da je 1. UZV uredan i onda ona daje zel. svjetlo i potvrđuje da se startalo sa stimulacijom itd. Ali, unatoč tome, i tamo su moguće greške i uvijek treba kontrolirat i zato smo tu na forumu tj. mi koji smo na forumu smo, vjerujem, dobrim dijelom tu da se informiramo i stvar pratimo + malo podrške i hrabrenja.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Draga DinciP, hvala ti na lijepim željama i riječima ohrabrenja. Vjerujem da se doktoru više neće ponoviti tako ozbiljna pogreška. Od srca ti želim da tvoja priča završi sa sretnim ishodom.
    Mojem suprugu se malkice popravio spermiogram :D

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Super da mu se popravio. Naš ( tj njegov ) je ostao isti. A imali smo 3 mjeseca Bioastina, čaj od Mije, L-arginin, L-acetil, vitamin e, c, zink, selen, nedavno je završio s Tribestanom, a čak smo i bili kod nekih bioenergetičara. A nakon nalaza iz Petrove koji je identičan onima iz 3.mjeseca, rekli smo: OK, novci se mogu i pametnije utrošiti.
    Imamo što imamo i samo nas ICSI može spasiti... Joj kad se sjetim da sam se donedavno još nadala prirodnoj trudnoći ( kao, mi ćemo biti čudo ) i iščekivala da mi menga ne dođe... Sad sam ipak realnija šta je bolje za moje psihičko zdravlje.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj DinciP prvotno napisa
    Super da mu se popravio. Naš ( tj njegov ) je ostao isti. A imali smo 3 mjeseca Bioastina, čaj od Mije, L-arginin, L-acetil, vitamin e, c, zink, selen, nedavno je završio s Tribestanom, a čak smo i bili kod nekih bioenergetičara. A nakon nalaza iz Petrove koji je identičan onima iz 3.mjeseca, rekli smo: OK, novci se mogu i pametnije utrošiti.
    Imamo što imamo i samo nas ICSI može spasiti... Joj kad se sjetim da sam se donedavno još nadala prirodnoj trudnoći ( kao, mi ćemo biti čudo ) i iščekivala da mi menga ne dođe... Sad sam ipak realnija šta je bolje za moje psihičko zdravlje.
    I moj je suprug uzimao, i još uvijek uzima vitamine i minerale. Uglavnom spermiogram se popravio jer je operirao varikocelu, tako da prijašnji nalaz oligoastenoteratozospermija sada ima malu kraću verziju -astenoteratozospermija, s time da je sada astenozospermija III. stupnja, a prije je bila IV.og. I dalje nam je preporuka ICSI, tako da sam se pomirila sa činjenicom da nam je potpomognuta oplodnja jedina nada da jednog dana postanemo roditelji.
    Trebamo se pomiriti sa situacijom, gurati naprijed i nadam se da ćemo jednog dana zato biti nagrađene
    Sretno!

  36. #86
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Marians, drago mi je da ti se suprugu popravio spermiogram. Mojem na žalost nije ni od koje kure vitamina, minerala ili čajeva.

    Napravila sam novi nalaz TSH, sada je 1,4 i doktor mi je poslao protokol. S obzirom da mi je danas 3 dc (dobila sam m ranije, na 22 dc što je doktor objasnio da se nekada odgađa kada se normalizira funkcija tireoidne žlijezde) sa Primosistonom počinjem 30.10. do 08.11. Tada bih nakon 2-5 dana trebala prokrvariti te 13.11. početi uzimati Aprednislon, pola tablete u jutro i jednu cijelu na večer, sve do dana prije punkcije. 13.11. također početi sa 175 Gonal F do 17.11.kada napraviti prvi ultrazvuk. Tada ću dobiti nastavak protokola. Eto, mislim da je dr sve dobro zbrojio i posložio.
    Također mi je napisao da počnem uzimati folnu kiselinu odmah.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    Marians, drago mi je da ti se suprugu popravio spermiogram. Mojem na žalost nije ni od koje kure vitamina, minerala ili čajeva.

    Napravila sam novi nalaz TSH, sada je 1,4 i doktor mi je poslao protokol. S obzirom da mi je danas 3 dc (dobila sam m ranije, na 22 dc što je doktor objasnio da se nekada odgađa kada se normalizira funkcija tireoidne žlijezde) sa Primosistonom počinjem 30.10. do 08.11. Tada bih nakon 2-5 dana trebala prokrvariti te 13.11. početi uzimati Aprednislon, pola tablete u jutro i jednu cijelu na večer, sve do dana prije punkcije. 13.11. također početi sa 175 Gonal F do 17.11.kada napraviti prvi ultrazvuk. Tada ću dobiti nastavak protokola. Eto, mislim da je dr sve dobro zbrojio i posložio.
    Također mi je napisao da počnem uzimati folnu kiselinu odmah.
    Jelenkić, meni je TSH pao na 0,64. U prošli petak sam doktoru poslala mail, a još nisam dobila povratnu informaciju. Sačekat ću još danas, ubija me ovo čekanje. Mi ćemo morati još jednom prije postupka otići u Beč, jer nismo imali nalze na hiv i hepatitis. Ovi su nam nalazi u Vuk Vrhovcu i nadam se da neću imati problema sa dobivanjem istih. Zadnji put kad smo išli u Beč ekipa u VV je bila na godišnjem. Hvala ti što si me obavijestila o svojem protokolu, ove će mi informacije biti od velike pomoći. Molim te još samo jedno, kako misliš nabaviti lijekove?
    Pozdrav!

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Nazvala sam kliniku, doktor ima puno posla i nije stigao pogledat naše nalaze. Uglavnom, javit će mi se danas do 14 sata.

  39. #89
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Marians, nalaze HIV i hepatitis mu možeš poslati mailom (skeniraj ih), ne moraš zbog toga u Beč. Neznam na koji mail si mu slala TSH, ja sam mu slala na adebar1@gmx.at i u roku pola sata mi se javio.
    Lijekove sam dobila od jedne forumašice kojoj nisu trebali, obavile smo primopredaju isti dan kad sam bila na konzultacijama. Baš čitam, cure na Potpomognutoj u Sloveniji, one sve te lijekove kupuju u Brežicama (Slovenija), navodno su povoljniji nego kod nas.

  40. #90
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    A evo, preduhitrila si me. Koji ti je dc? Možda u isto vrijeme počnemo s terapijom...

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Zadnju menstruaciju sam imala 13.10., danas mi je 8 d.c.
    Upravo sam razgovarala sa doktorom, rekao mi je da mu pošaljem naravno na drugu mail adresu podatke o zadnjoj menstruaciji. Sada nije ni spominjao markere na hiv i hep.
    Rekao mi je da će mi odmah poslat protokol, je li to to?
    Jelenkić

  42. #92
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Ako počinješ ovaj ciklus s terapijom, sudeći po mojem protokolu, na 13 dc ćeš početi, znači 25.10., sa uzimanjem Primosistona do 03.11.
    Kad ti pošalje protokol, žurno po lijekove. Ali ove nalaze HIV-a i hepatitisa ćeš mu kad tad morati dati jer po njihovom zakonu su obavezni i on ih mora imati u svojoj evidenciji.
    Sretno i javljaj daljnji slijed događaja!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Svjesna sam da bez nalaza ne smije nikoga uzeti u postupak, planiramo ih ponijeti sa sobom kada slijedeći put budemo išli u Beč. I sama imam nelagodan osjećaj, kao da čovjeku nešto skrivamo, a sve je ok. Čini mi se da ovi nalazi vrijede 6 mjeseci, a mi smo ih radili krajem 5 mjeseca.
    Nadam se da neću imati problema sa nabavom lijekova, ako mi danas pošalje protokol već sutra krećem u nabavu.

  44. #94
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    KLINIKA ADEBAR - BEČ
    1. Spermiogram € 50
    2. Provjera plodnosti € 250
    3. Krioprezervacija sperme € 250
    4. Homologna inseminacija (partnerova sperma) -Percoll gradient centrifugation- € 400
    5. Heterogena prva inseminacija (donirana sperma) € 1200
    6. Heterogena inseminacija € 650
    7. FET € 620
    8. IVF/ICSI sa tretmanom injekcijama i zamrzavanjem embrija € 2100, IMSI (ako je potrebno) €2600
    9. VF/ICSI sa tretmanom injekcija i zamrz. embrija i aspiracija sperme punkcijom testisa € 2900
    10. Anestezija € 140
    11. Prve konzultacije € 120
    Cijena lijekova cca € 1200

    NALAZI KOJE TRAŽE (KOPIJE)
    Za žene
    1.HORMONI – TSH, ESTADRIOL, PROLAKTIN, LH, FSH, DHEA-S
    2.ANTITIJELA RUBEOLE, HIV, HBsAG, HEP C
    3.KRVNA GRUPA I RH FAKTOR
    4.PAPA TEST I BRISEVI NA AEROBE I ANAEROBE (ne stariji od 6 mjeseci)
    5.MAMOGRAFIJA (nakon 35.godine)
    Za muškarce
    1.HIV, HBsAG, HEP C
    2.KRVNA GRUPA I RH FAKTOR
    3.AKTUALNI SPERMIOGRAM + BRISEVI + KLAMIDIJA I AEROBI I ANAEROBI (mi smo imali samo spermiogram od početka godine, brisevi su stariji)

    Adresa:

    Hadikgasse 82, 1140 Beč
    Tel: +43 8946330
    www.adebar.co.at

    dr. Alexander Schult
    moram komentirati da ovaj cjenik puj-pik više na važi...na naš jučerašnji upit o cjeniku, asistentica nam je rekla da ga nemaju. a za cijenu samog postupka, dobili smo dvije različite informacije u razmaku od 5 minuta.
    1. od doktora - 2400 eur za icsi + imsi (što će nam reći asistentica)
    2. od asistentice - 2500 eur za icsi + 600 eur za imsi (ali nije sigurna, pa nek provjerimo s doktorom)

    rekla bih da se nisu još u potpunosti uskladili

  45. #95
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    jelenkić, marians....pratim vaše postupke, sretno!

  46. #96
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Ma daj, a meni je dr rekao 2100 eura ICSI, a 2600eura IMSI. Pa ne mogu svaki put drugačije pričati i imati nevažeće cjenike na internet stranici. Nadam se da će se uskoro uskladiti i dogovoriti.
    ivica_k, a kad ćeš ti u postupak? Kako je bilo na konzultacijama?

  47. #97
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    nismo još donijeli konačnu odluku, ali ako bude Adebar, s protokolom ćemo krenuti u prosincu, pa smo u siječnju tamo

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Izgleda da ja ovaj mjesec neću krenuti u postupak, jer mi doktor još nije poslao protokol. Ovo me čekanje izluđuje. Nadam se da će mi se uskoro javiti.
    Jelenkić, meni je doktor rekao da je cijena ICSI 2100 eura, a IMSI se plaća još 600 eura.

  49. #99
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Marians, vjerujem da te čekanje izluđuje. Nadam se da će ti do kraja tjedna poslati protokol da čim prije startaš
    A što se tiće cijene, i riječanka je rekla da je platila IMSI 2700 eur, znači ICSI 2100 + 600 IMSI. Tako da vjerujem da im je to prava cijena.
    Držim fige da za što skoriji protokol!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Hvala, i ja se nadam da će mi ga ubrzo poslat tako da mogu krenuti još ovaj mjesec.
    Molim te, jeste li rezervirali smještaj u Beču i po kojoj cijeni?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •