Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 621

Tema: POTPOMOGNUTA U AUSTRIJI

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Jelenkić, evo sam dobila protokol. Ja ovo ništa ne razumim, pa te molim ako mi možeš pomoći, piše:
    Medikation: Femibion 1*1 per day, slijedi nekoliko praznih iscrtanih redaka
    a zatim piše Weiters nehmen Sie bitte PRIMOSISTON 1-1-1 TBL. von 30.10.09.(znači 3 tablete dnevno)
    bis einschlieblich 8.11.09.
    Stimulation
    Von 13.11.09. bis incl. Tag vor der Eizellentnahme nehmen Sie bitee
    Aprednislon 1/2-o-1 ein, da li ovo znači pola tablete ujutro i 1 navečer?
    13.11.150IE Puregon or GonalF, Menopur or Merional 1A do 17.11.
    Nije mi jasno šta znači jedinica 1A, je li to 1 ampula?
    I da li ti piješ Femibion?
    Ja sam presmotana za sve ovo.

  2. #102
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Marians

    Femibion su ti mulitivitaminske tablete za trudnice (austrijske), kao naš Prenatal npr. Ne moraš kupiti baš te nego počni uzimati Prenatal ili bilo što gdje ima 800 jedinica folne kiseline. Ja sam taj Femibion kupila u Beču, ima baš posebno 3-mjesečno pakovanje za prvih 12 tj. trudnoće.

    1 A pretpostavljam znači 1 ampula.

    Primosiston - da, piješ 3 tbl dnevno kroz 10 dana nakon čega ćeš dobiti krvarenje u roku 2-5 dana (od 30.10. do 8.11.)

    Aprednislon - da, dobro si shvatila, pola ujutro i jedna navečer (ja sam uzimala u približno isto vrijeme).

    Uglavnom, što nije jasno oko protokola ,slobodno pitaj i doktora. Ali ovo ti je ok.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Znači i da mogu birati između Puregona i Gonala. I zanima me da li se ove inekcije indiciraju jednom dnevno, i kako ću ih uzimat, istvoremeno gonal i menopur ili u razmacima?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Jelenkić, pa nama terapija počinje istog datuma

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Riječanka77, hvala na pomoći.
    Znači, curica i dečko, ma super. Eto, mi se nadamo makar jednoj mrvici.

  6. #106
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Marians, nisam prije bila u mogućnosti na net. Evo, riječanka ti je lijepo objasnila. Što mi mi bez nje
    Da, isti dan počinjemo s Primosistonom 3x na dan do 08.11., zatim čekanje krvarenja i od 13.11. krećemo s Gonalom i Aprednislonom (pola u jutro, jedna na večer) do 17.11. kada slijedi prvi ultrazvuk.
    Šta se tiče Femibiona, ja uzimam Folacin, ostao mi, a i Centrum Materna je ok, mješavina svih vitamina koji su potrebni da tijelo pripreme za trudnoću.
    Nije mi baš jasno, ti uzimaš i Gonal i Menopur ili biraš koje želiš? Meni je napisao samo Gonal.

  7. #107
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Što se tiče smještaja, nisam još ništa tražila, ali imam jednu poznanicu u Beču pa ću nju večeras pitati šta mi može preporučiti jer ne bi rado tjedan dana zajedno s MM da joj smetam u njenom stanu. Ja ću je večeras ispitati pa da čujem što će mi predložiti, ako želiš mogu i za tebe pitati, u kranjem slučaju možemo i cimeri biti. Vratit će mi spomen na studentske dane!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    Što se tiče smještaja, nisam još ništa tražila, ali imam jednu poznanicu u Beču pa ću nju večeras pitati šta mi može preporučiti jer ne bi rado tjedan dana zajedno s MM da joj smetam u njenom stanu. Ja ću je večeras ispitati pa da čujem što će mi predložiti, ako želiš mogu i za tebe pitati, u kranjem slučaju možemo i cimeri biti. Vratit će mi spomen na studentske dane!
    Draga, nama su otvorene sve opcije, bitno nam je da prođemo što jeftinije.
    Dobila sam od doktora detaljno pojašnjenje u vezi uzimanja lijekova, 1. ultrazvuk bi trebala raditi 5 dana nakon injekcija, a zatim ga moram nazvat. 8 dana stimulacije, odnosno 2 dana nakon ultrazvuka moramo biti u Beču radi 2. ultrazvuka.
    Rekao mi je da moramo rezervirati smještaj od 20.-28.11.
    Eto to bi za sada bilo sve, pozdrav!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    Marians, nisam prije bila u mogućnosti na net. Evo, riječanka ti je lijepo objasnila. Što mi mi bez nje
    Da, isti dan počinjemo s Primosistonom 3x na dan do 08.11., zatim čekanje krvarenja i od 13.11. krećemo s Gonalom i Aprednislonom (pola u jutro, jedna na večer) do 17.11. kada slijedi prvi ultrazvuk.
    Šta se tiče Femibiona, ja uzimam Folacin, ostao mi, a i Centrum Materna je ok, mješavina svih vitamina koji su potrebni da tijelo pripreme za trudnoću.
    Nije mi baš jasno, ti uzimaš i Gonal i Menopur ili biraš koje želiš? Meni je napisao samo Gonal.
    Da meni je propisao Gonal i Menopur. Kroz jutro pikam 2 injekcije Gonala od 75IE, a navečer jednu ampulu Menopura :?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Marians prvotno napisa
    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    Marians, nisam prije bila u mogućnosti na net. Evo, riječanka ti je lijepo objasnila. Što mi mi bez nje
    Da, isti dan počinjemo s Primosistonom 3x na dan do 08.11., zatim čekanje krvarenja i od 13.11. krećemo s Gonalom i Aprednislonom (pola u jutro, jedna na večer) do 17.11. kada slijedi prvi ultrazvuk.
    Šta se tiče Femibiona, ja uzimam Folacin, ostao mi, a i Centrum Materna je ok, mješavina svih vitamina koji su potrebni da tijelo pripreme za trudnoću.
    Nije mi baš jasno, ti uzimaš i Gonal i Menopur ili biraš koje želiš? Meni je napisao samo Gonal.
    Da meni je propisao Gonal i Menopur. Kroz jutro pikam 2 injekcije Gonala od 75IE, a navečer jednu ampulu Menopura :?
    Doktor mi je danas 2. put potvrdio terapiju, tako da je ovo u redu.

  11. #111
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Razgovarala sam s poznanicom vezano za smještaj, rekla je da će se raspitati, ovako na pamet nezna nikog. Ona preporuča hostele, trebalo bi ih malo izguglati.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    Razgovarala sam s poznanicom vezano za smještaj, rekla je da će se raspitati, ovako na pamet nezna nikog. Ona preporuča hostele, trebalo bi ih malo izguglati.
    Proslijedila sam ti na pp mail koji sam ja dobila od naše Riječanke77, sa popisom apartmana koje mi preporuča.
    Meni je najvažnije da imamo smještaj što bliže bolnici.

  13. #113
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Cure malo niže je otvorena lista nas koji idemo u postupke u inozemstvo. Pliz potpišite se. Cilj je da ministar vidi koliko je dobra donio njegov zakon.
    Sretno svima.

  14. #114
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    http://www.wukikiwu.at/forum/forumdisplay.php?fid=10

    možda će nekoga zanimati...ima dosta iskustava s klinike adebar i dr. schutz
    jedino, morate biti logirani da bi mogli čitati, i naravno, znati njemački
    hvala bernadette

  15. #115
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Hvala ivica_k na linku!
    Danas sam počela s kontracepcijiskim (Primosiston) 5 dana. Krenulo je napokon!

  16. #116
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    držim ti palčeve!

  17. #117
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Hvala ivica_k.
    Jučer sam popila prve tri tablete Primosistona i noćas sam povračala do 3 u jutro. Da li je to stvarno povezano s tabletama? Ima li još tko takva iskustva s Primosistonom? Ne vjerujem da je nešto drugo razlog jer nisam nešto posebno jela jučer, sve isto što i mm a njemu nije bilo ništa.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    jelenkić, ja od primosistona nisam imala nikakvih nuspojava... Preporučujem da se javiš dr-u; vjerojatno je to normalno, ali bolje ga obavijestiti.

    Cure, navijam za vas!!!

  19. #119
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Hvala Dinci

    Malo sam uguglala Primosiston Nebenwirkung (nuspojave) i evo rezultata:
    Nuspojave zahvaćaju 1 od 100 pacijenata (očito sam ja taj jedan)
    -osjećaj napetosti
    -vrtoglavica
    -povraćanje
    -nakupljanje tekućine u tijelu
    -dobivanje na kilaži
    -mangenverstimmung (to neznam prevesti)
    -poremećaj vida
    -preosjetljivost
    Mene boli želudac, povraćam, slabo vidim od prije tak da to ne smatram nuspojavom. Još 4 dana, nadam se da će ostati samo na povraćanju.

  20. #120
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    Hvala Dinci

    Malo sam uguglala Primosiston Nebenwirkung (nuspojave) i evo rezultata:
    Nuspojave zahvaćaju 1 od 100 pacijenata (očito sam ja taj jedan)
    -osjećaj napetosti
    -vrtoglavica
    -povraćanje
    -nakupljanje tekućine u tijelu
    -dobivanje na kilaži
    -mangenverstimmung (to neznam prevesti)
    -poremećaj vida
    -preosjetljivost
    Mene boli želudac, povraćam, slabo vidim od prije tak da to ne smatram nuspojavom. Još 4 dana, nadam se da će ostati samo na povraćanju.
    I ja sam imala nuspojave od Primosistona, imala sam mučnine (bez povraćanja) i baš mi je na trenutke bilo ful slabo. E sad se ne mogu sjetiti da li sam ih pila prije ili poslije jela, jedno od toga dvoje me je spasilo.
    I da, nakupljala mi se tekućina u tijelu, noge su mi se uduplale (jedva sam u trapke stala), ali to je bio privremeni efekt (+2 kg). Čim sam prokrvarila, ispuhala sam se kao lopta i bila ona stara te još smršavila kad sam počela sa stimulacijom. Strpi se još par dana...

  21. #121
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    riječanka77, znači ipak nisam jedina koja loše reagira na tablete. izdržat ću ja to noćno povračanje, samo da se ne proširi i na dan jer mi je ured na kraju hodnika i ne bih htjela da svi prate moje egzibicije do WC-a.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Jelenkić

  23. #123
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Cure Bečanke, moja frendica je boravila u Beću par dana s familijom i unajmili su stan, našli preko neta, i nije ih skupo došlo, a da li znate da li u Beču rade s doniranim jajnim stanicama (za nas strance)? thanks, i držim vam fige.

  24. #124
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Draga mare41, hvala ti na informaciji, marians i ja smo naše apartman u Beču koji nam se ne čini pretjerano skup pa smo ga i unajmile na 8 dana.
    Što se tice oplodnje doniranom spermom, da, to se radi u Adebaru, i vjerujem da svi zahvati koji se tamo vrše i vrijede za njihove državljane vrijedi i za strance. Ne vidim razliku. No, najbolje bi bilo da im pošalješ mail s upitom i ukratko opišeš vaš problem.

  25. #125
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    mare41, u Austriji nemaju doniranje j.s. niti za Austrijance a kamoli za strance.


    Only the eggs and semen of the couple can be used for assisted reproduction.
    Egg donation, embryo adoption and surrogacy are illegal in Austria.
    http://www.kinderwunschklinik.at/en/Legislation.html

  26. #126
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    mare41, u Austriji nemaju doniranje j.s. niti za Austrijance a kamoli za strance.


    Only the eggs and semen of the couple can be used for assisted reproduction.
    Egg donation, embryo adoption and surrogacy are illegal in Austria.
    http://www.kinderwunschklinik.at/en/Legislation.html
    ja bih isto rekla da je doniranje u nasoj blizini dozvoljeno samo u Ceskoj, ima jos neka drzava bivseg sovjetskog saveza, ali sam zaboravila. Uglavnom u AT nema doniranja jajne stanice, bar ne koliko ja znam.

  27. #127
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    I jos da dodam, mislim da je za musko doniranje isto kao u Njemackoj - donorska sperma moze se koristiti za inseminaciju, ali ne i za IVF (glupo, ali tako je - ne znam zasto - mozda zbog kompatibilnosti s prijasnjom legislacijom koja je regulirala samo inseminaciju?). Dapace, na onoj stranici gore pise slijedeca recenica
    Donor sperm can be used if the partner’s sperm is not suitable for insemination.

  28. #128
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Kadauna, zapravo je donacija puno cesce dozvoljena nego nije u zemljama istocnog bloka. Npr. u Sloveniji je dozvoljena (ali se ne radi za strance, valjda zato jer nema dovoljno donora), u Madzarskoj je dozvoljena - ovo je jedan centar u Budimpesti
    http://www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=5
    u Rumunjskoj je dozvoljena (sjecam se novinskih napisa o tome), u Makedoniji je dozvoljena (marti_sk ili Arkana10 su pisale o tome - makedonski zakon je vrlo liberalan, a prepisan je od prijedloga hrvatskog zakona!), u Ceskoj, Slovackoj i Poljskoj nema eksplicitnog zakona pa se radi, u Bugarskoj ne znam kakav je zakon, ali se radi, npr.
    http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m10&sub=3
    a Ukrajina i Rusija su uz Poljsku i Cesku najcesce destinacije za parove iz zapadnih zemalja.
    (u Grckoj i Cipru je dozvoljena i surogat majka, sto je jos liberalnije od velike vecine drzava)

    U biti je vrlo tesko naci zemlju istocne Evrope gdje je doniranje zabranjeno.

  29. #129
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala, izgleda da je ipak Prag jedina opcija, Slovenija nema te mogućnosti za strance (samo za domaće), moram priznati da mi je to malo čudno za Austriju, ali ok. Želim vam lijep, osim uspješan boravak u Beču (ja sam tamo kao doma), javite se kako ide.

  30. #130
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala pino, ispitat ću i te druge opcije (cijene itd), iako što se tiče izbora samog grada i boravka u njemu -ipak je Prag na 1. mjestu (barem meni), a i Pronatal je na dobrom glasz, za druge zemlje se slabo čuje.

  31. #131
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Ups, krivo sam pročitala što je u pitanju za donaciju... Ispričavam se!

  32. #132
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    jelenkić Jesi preživjela Primosiston? Tebi i Marians želim puno sreće sa daljnjim postupkom i da nam se vratite s malim "bečanima" u bušama!

    Sretno!

  33. #133
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Na sreću uspjela sam, još ne mogu piti kavu, ali nemam mučnina. jedino su mi sinoć sve žilice u očima popucale, oči mi izgledale strašno, pa i to pridajem Primosistonu. Još par dana do Gonala...

    Mogu li kod Menopura iskoristiti one tanke iglice koje su mi ostale od Gonala ili su za Menopur deblje?

    Riječanka77, naravno da ćemo se obje vratiti s bečanima u bušama, nikakvu drugu mogućnost ne prihvaćamo!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    [quote="jelenkić"]Na sreću uspjela sam, još ne mogu piti kavu, ali nemam mučnina. jedino su mi sinoć sve žilice u očima popucale, oči mi izgledale strašno, pa i to pridajem Primosistonu. Još par dana do Gonala...

    Mogu li kod Menopura iskoristiti one tanke iglice koje su mi ostale od Gonala ili su za Menopur deblje?

    S obzriom da Menopur dobiješ bez šprica i igli, ja sam kupila šprice od 2ml, veće igle (1.20*38) za ubrizgavanje otopine i male igle (0.40*13) za pikanje
    Ali ti je protokol promijenjen?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Sorry, veća igla je 1.20*38, eto šta se desi kada se piše bez leća.
    Riječanka 77, što se tiče naših bušica, potvrđujem Jelenkić.

  36. #136
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Marians, igle za miješanje otopine i lijeka su standardne, ali nisam sigurna za ove manje s kojima se pika. Meni ih je puno ostalo od prvog postupka, a manje su od tvojih koje si kupila, 0,33 x 12mm.
    Nije mi promijenjen protokol, s obzirom da sam u paketu lijekova kupila i menopur, vjerujem da će mi ga prepisati nakon gonala.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Ma to je minorna razlika, bitno da je igla za subkutano davanje. Na temi samodavanje injeckija cure su pisale da su koristile igle od Gonala za Menopur, dakle ove koje ti imaš.

  38. #138
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Počelo je! Danas sam ubrizgala 175 IU Gonal F Pen. Malo sam se mučila s Penom, dobro je da postoje filmići na You Tube-u! Sve u svemu, dobro je prošlo!
    Jedino što je jučer mm razbio dvije ampule otopine za Menopur. Sad se nadam da mi ipak neće ni trebati, ili ću Menopur pomiješati s Gonalovom otopinom, kud peklo da peklo.
    Marians, kako je kod tebe prošlo pikanje?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Bok Jelena,
    mene je muž jutros odveza kod liječnika (njegov prijatelj) da mi pokaže kako ću si davati injekcije. On me je piknuo na posve drugačiji način u odnosu na one filmiće sa youtuba. Uglavnom, kada smo išli doma suprug me ostavio kod trgovine, obavila sam kupovinu i ojdednom me oblio hladni znoj, počelo mi se magliti pred očima, ostavila sam košaru sa hranom i jedva došla do kuće. Hvala Bogu, što nam je zgrada blizu dućana. Osjetila sam i grčeve u listovima, jedva sam izašla iz lifta i otvorila vrata stana. Legla sam na kauč, sa podignutim nogama i evo me, živa sam.

  40. #140
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Marians, kao što sam ti i rekla jutros, sve su to uobičajene nuspojave. I mene je zadesila ista situacija u lipnju kad sam dobila prve gonale, mislim da je bio S.Oliverov dučan, pozelenila sam kako mi je loše bilo. Grčeve sam počela osjećati tek nakon postupka i trajali su nekih mjesec dana pa sam uzimala dodatno magnezij. I ublažio je bolove.
    Sretno!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Jelenkić

  42. #142
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Cure izašao je članak u Večernjem o našim razglednicama :D :D :D

    Hvala svima vama koje ste slale i šaljite i dalje

    http://www.vecernji.hr/vijesti/minis...u-clanak-50953

  43. #143
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Danas je bila prva folikulometrija, moj gin je zadovoljan, endometrij je 0,81 cm, na desnom jajniku vodeći folikul od 1,78 cm, na lijevom 1,43 cm, i još mnoštvo manjih. Nadam se da će i dr. Schutz biti zadovoljan, poslala sam mu mail i čekam odgovor za nastavak stimulacije. U petak krećemo u Beč! I svakako šaljemo razglednicu!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Jutros sam bila na prvoj folikolometriji. Na lijevom jajniku imam tri dominatna folikula 11,12 i 13 mm, a na desnom više manjih folikula od 9-11 mm. Endometrij trolinijski 8,5 mm. Nazvala sam Shutza, rekao mi je da nastavim sa istom dozom. Sutra se počinjem pikat Orgalutranom. U petak sam u Beču na drugom ultrazvuku, i naravno šaljemo razglednice.

  45. #145
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Marians, sretan nam put sutra i da sve prođe u najboljem redu!

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    I ja vam želim sretan put i uspješan postupak. UZV-ovi vam izgledaju vrlo obećavajuće i stvarno se nadam da će Shutz još jednom biti uspješan ( blizanci svakoj pa ste mirne !!! ).
    Zajedno ste u Beču i ne zaboravite uživati.. Beč je prekrasan, malo razledavanje, malo shoping, dobitni transfer i kući pjevajući..
    Svakako se javljate s novostima.

  47. #147
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    jelenikć, marians, znate da vas pratim! cure,

  48. #148
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa
    jelenikć, marians, znate da vas pratim! cure,
    Potpisujem! Cure, mislimo na vas i neka vam je sa srećom!
    Javite se...

    DinciP Tako mi je žao zbog tebe jer se sve to nekako naopačke dogodilo...

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Curke, curke!!! Navijamo za vas!!!

    rijecanka, ja sam se totalno skulirala šta se tiče toga. Šteta izgubljenog vremena, ali očito nije bilo suđeno. Čak mi je dobro došlo da malo stanem na loptu, smanjim doživljaj i prihvatim da će biti, kad će biti. Naravno to ne znači odmor u postupcima; čak sam i pomalo ovisna o folikulometrijama, pikicama i slično

    Nadam se da si ti super. Jel uglavnom miruješ ili... Biti trudna s blizancima je vjerujem nešto stvarno posebno..

  50. #150
    amaria 23 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    na kamenu
    Postovi
    268

    Početno

    Bog cure!! Evo ja sam nova,inace sam na forumu MiB,mislim da sam ja tamo jedina koja ce uskoro na konzultacije u Bec...Idem u kliniku Kinderwunchzentrum klinik.Dali je itko bio u toj klinici i dali itko zna sto o toj klinici...Cula sam se sa sestrom preko telefona i maila,skupila sam sve nalaze,od 8 mj.skupljam...zadnje sam 2 mj. cekala kariotip i tu je bilo problema,imam neki kromosomski poremecaj,pa ce mi trebati kontrola zametka neka PGD metoda...Inace ceka se 4-6 tjedana...A to mi je prihvatljivo...Doktorica mi se javila da se moraju konzultiraju sa timom iz Bratislave u vezi tog PGD,pa da ce mi javiti kad da dodjem...Sto me jako zacudilo dr.mi je odvaratila mail na hrv. Ona je dr.Pekic..Posto stvarno neman koga pitati u vezi beca,tako da samo gledam gdje cu sto naci na rodinom forumu...kakav ste to apartman nasle,ako mi mozete napisati jer ja i mm smo mislili poci u hotel...Hvala unaprijed :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •