Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 621

Tema: POTPOMOGNUTA U AUSTRIJI

  1. #1
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno POTPOMOGNUTA U AUSTRIJI

    evo drage moje, kopirajte bitne postove, oblikujte ovu temu da vam bude što preglednija, što informativnija i sretno sretno sretno do neba!!!!


  2. #2
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    Eto mene povratnice pune dojmova sa konzultacija u Beču u privatnoj klinici Adebar.

    Kliniku nije teško pronaći, nalazi se preko puta podzemne stanice Hizing, nekih 10 minuta pješke od Schonbrunna, ako se ide po autocesti treba samo paziti da se ne ide prema centru neko pratiti smjer Altmansdorf.
    Sestra je izuzetno ljubazna, priča engleski. Doktor je komunikativan, rado ogovara na sva pitanja, dobro priča engleski, o svemu je voljan prodiskutirati i dati svoje viđenje. Mene je posebno iznenadilo što je u sekundi, jedva pogledavši moj nalaz hormona, uočio da mi je hormon štitnjače previsok za ostvarivanje trudnoće, on jest u granicama normale za zdravu osobu i iznosi 3,6, ali za ostvarivanje trudnoće TSH ne smije biti veći od 2. U Hrvatskoj na to nije nitko obraćao pozornost!!!
    Što se tiče limita godina pacijentica oni nemaju, sve ovisi o nalazima, FSH uglavnom ne bi smio biti veći od 15 - 2o.
    Generalno idu na blastociste, ali nije uvjet, sve ovisi kako se stanice razvijaju, nema utjecaj na količinu već na stadij razvijanja.
    Što se tiče pitanja da li težina ima utjecaj na postupak odgovor je da IMA, indeks mase ne smije biti veći od 28, razlog tome je nepoznat, ali istraživanja pokazuju da žene sa masom iznad 28 puno teže ostvaruju trudnoći i zato on preporuča da se prije postupka težina smanji.
    Austrijski zakon se mijenjao prošle godine, ali samo u pogledu da sada klinike moraju tražiti od pacijenata pretrage na zarazne bolesti što do tada nije bio slučaj.
    IMSI metoda košta 2600 eura dok standardan IVF/ICSI 2100 eura, konzultacije 120 eura. Lijekovi su otprilike 1200 eura. Embriji se zamrzavaju i čuvaju 10 godina. Transfer max 3 embrija. Nakon punkcije dr preporuča da se ostane u Beču do transfera. Znači nekih 4-5 dana.
    Malo odužih, ako ima još kakvih pitanja, slobodno mi se obratite. Ja sada moram 3 tjedna piti Euthyrox za snižavanje TSH, napraviti novi nalaz i mejlati dr zajedno sa danom ciklusa pa će mi on poslati protokol. Lijekove sam kupila.

  3. #3
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    mi smo za dva tjedna na konzultacijama u Adebaru, ako netko još želi nešto pitati, samo dajte...javim povratne info od dr.

  4. #4
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    KLINIKA ADEBAR - BEČ
    1. Spermiogram € 50
    2. Provjera plodnosti € 250
    3. Krioprezervacija sperme € 250
    4. Homologna inseminacija (partnerova sperma) -Percoll gradient centrifugation- € 400
    5. Heterogena prva inseminacija (donirana sperma) € 1200
    6. Heterogena inseminacija € 650
    7. FET € 620
    8. IVF/ICSI sa tretmanom injekcijama i zamrzavanjem embrija € 2100, IMSI (ako je potrebno) €2600
    9. VF/ICSI sa tretmanom injekcija i zamrz. embrija i aspiracija sperme punkcijom testisa € 2900
    10. Anestezija € 140
    11. Prve konzultacije € 120
    Cijena lijekova cca € 1200

    NALAZI KOJE TRAŽE (KOPIJE)
    Za žene
    1.HORMONI – TSH, ESTADRIOL, PROLAKTIN, LH, FSH, DHEA-S
    2.ANTITIJELA RUBEOLE, HIV, HBsAG, HEP C
    3.KRVNA GRUPA I RH FAKTOR
    4.PAPA TEST I BRISEVI NA AEROBE I ANAEROBE (ne stariji od 6 mjeseci)
    5.MAMOGRAFIJA (nakon 35.godine)
    Za muškarce
    1.HIV, HBsAG, HEP C
    2.KRVNA GRUPA I RH FAKTOR
    3.AKTUALNI SPERMIOGRAM + BRISEVI + KLAMIDIJA I AEROBI I ANAEROBI (mi smo imali samo spermiogram od početka godine, brisevi su stariji)

    Adresa:

    Hadikgasse 82, 1140 Beč
    Tel: +43 8946330
    www.adebar.co.at

    dr. Alexander Schult

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zanimljivo mi je da traže mamografiju za žene preko 35 i podsjetilo me na to da je trebam napraviti. Jelenkić, zapisala sam da si rekla da se dr. preziva Schütz .

  6. #6
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    je,je Schultz, ma brzina radi greške! hvala na ispravci!
    ja sam napravila ultrazvuk dojke, a na mamografiju moram sa 30 zbog obiteljske anamneze.

  7. #7
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    jelenkić i Marians,

    Drago mi je da ste imale pozitivno iskustvo u Adebaru kod dr. Sch. Stvarno ste u dobrim i profesionalnim rukama! Želim vam svima iskrenu sreću i da ostanete trudne kao i ja! Mi smo već u 21. tjednu i još ponekad ne mogu vjerovati da nosim dva mala andjela u buši (osim kad lupaju).
    Nama je Maribor isto bio prvotna opcija i već smo imali zakazane konzultacije koje smo naposljetku odgodili zbog trudnoće. Adebar nam je bio stanica "izmedju" dok čekamo godinu dana na postupak u Mariboru. Na kraju se pokazala kao izvrstan potez, pogotovo zbog naše dijagnoze i primjene IMSI metode.

    Željela bih još samo komentirati cjenik iz Adebara. Nama anesteziju nisu posebno naplatili (na cjeniku 140€), sve je uključeno u cijenu postupka. IMSI dodje 2700€, a ne 2600€ (2100+600). Mislim da su vam lijekovi puno skuplji u Austriji, ali provjerite (tako mi je i dr. rekao). Znam da sam Utrogestan u Beču kupovala po 11€, a kod nas dodje 40-50 kn.

    Pozz svima od nas 3!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    e, ovako: dr. schütz je lijecnik, strucnjak kakvog samo
    pozeljeti mozemo. u ponedjeljak mi je obavio transfer,
    vratio dva embrija. ovo je treci pokusaj, prva dva u GK (privatklinik
    goldenes kreuz). naravno, klinika GK je ogromna u usporedbi sa
    adebar, personal dvadeset puta veci, ali i odnos prema pacijentu
    znatno drugaciji. kako napisah na temi odbrojavanje, u gk je super-
    profi, vrlo seriozno, ali sve se radi po shemi. rijetko koji dr ima
    vremena baviti se tobom kao jedinkom. uz to, dogadja se da tri dr se bave tobom, jedan punktira, drugi transferira, treci radi us...
    u adebar je sve puno toplije, konkretnije i imas odmah dojam da si
    u dobrim rukama. dr schütz radi po metodama dr. feichtinger, koji
    je opet preteca ivf u austriji.
    mozda je slucaj, ali u tjednu od 17.08. do 21.08. kada sam radila betu nakon ivf u gk, visila sam u austrijskom forumu. pet cura je imalo negativnu betu, svih pet iz gk. isti tjedan adebar je brojao 5 pozitivnih!!!
    ivica_k, puno srece za dva tjedna u adebar!
    rijecanka77, tebi zahvaljujem da si mi preporucila dr. schütz. sve
    najbolje tebi i tvojim zwillingen (oni su pola becani zar ne)
    jelenkic, marians,neka budemo sve adebar - dobitne!

    nervozna bernadette iz beca

  9. #9
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    riječanka, sad neznam šta da mislim vezano na IMSI, meni je dr na papir napisao da je IVF 2100, a ako se ide na IMSI 2600 eura. Da li su pojeftinili, ili se dr zabunio, vidjet ćemo. puno sreće tebi i tvojim mrvicama!
    bernadette, hvala ti što si podijelila svoje pozitivno iskustvo Adebara s nama, sad još više nade polažem u taj postupak, dobro je znati da si u sigurnim i stručnim rukama, a da ne velim što takvo toplo okruženje radi za psihu! želim ti pozitivnu betu i dva mala anđela kao i riječanka!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Jutro suborke..

    Ja sam na forumu redovno, ali uglavnom čitam.
    Ovim putem želim reći da sam i ja ( po preporuci rijecanke77 ) odabrala Adebar i uskoro krećemo!!! Nakon normalizacije TSH ( sa 2,63 na 1,84 ), dobili smo upute za lijekove. 14.10. imamo prvi UZV u Zagrebu, a 16.10. u Beću. U dogovoru s dr.Schutzom u petak ćemo doći na uzv i vratiti se u Zg, a u ponedjeljak pa do petka ( kad se uobičajeno planira transfer ) biti ćemo u Beću. Pisati ću vam sve. I da, odlučili smo se za IMSI. Sad sam u poslu traženja apartmana u blizini.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Sretno svima, zvuci super to sto pricate.
    Bi li mi netko mogao opisati kakav je to IMSI postupak?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Laički, IMSI je dodatni postupak ICSI metode kojim se pod specijalnim turbo mikroskopom odabire genetski najkvalitetniji spermići koji će se oploditi jajašce. Preporučljivo onima kod kojim partner ima vrlo loše stanje, a i kod onih koji su imali više neuspješnih ICSI-a.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj DinciP prvotno napisa
    Laički, IMSI je dodatni postupak ICSI metode kojim se pod specijalnim turbo mikroskopom odabire genetski najkvalitetniji spermići koji će se oploditi jajašce. Preporučljivo onima kod kojim partner ima vrlo loše stanje, a i kod onih koji su imali više neuspješnih ICSI-a.
    Zanimljivo, hvala Dinci!

  14. #14
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    riječanka, sad neznam šta da mislim vezano na IMSI, meni je dr na papir napisao da je IVF 2100, a ako se ide na IMSI 2600 eura. Da li su pojeftinili, ili se dr zabunio, vidjet ćemo. puno sreće tebi i tvojim mrvicama!
    Pogledala sam račun, platili 2700€. Vjerojatno se zabunio, a i na njemačkom dijelu web stranice piše da IMSI košta 600€.

    Sretno!

  15. #15
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Evo pitanca za znalce: za Orgalutran i Menopur nisam dobila šprice i igle u pakovanju pa me zanima da li mogu koristiti one koje nisam upotrijebila od Gonala ili su drugačije?
    I koliko se dugo uzima Orgalutran jer ih je u pakovanju 5 kom, a s obzirom da je to supresija i da sam kod Suprefacta šmrcala cijelo vrijeme do punkcije, kako to funkcionira s Orgalutranom? Znam da će mi dr sve reći ali znatiželjna sam... Hvala!!!

  16. #16
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    ne znam odgovor na tvoje pitanje...ali znam da se naš termin konzultacija približio, i da sam jaaako uzbuđena :D

  17. #17
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    nadam se da ćeš i ti s nama dijeliti početne pozitivne dojmove koji će se, iskreno se nadam, i nastaviti! inače, parking u ulici klinike je besplatan, na naše veliko iznenađenje!

  18. #18
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    Evo pitanca za znalce: za Orgalutran i Menopur nisam dobila šprice i igle u pakovanju pa me zanima da li mogu koristiti one koje nisam upotrijebila od Gonala ili su drugačije?
    I koliko se dugo uzima Orgalutran jer ih je u pakovanju 5 kom, a s obzirom da je to supresija i da sam kod Suprefacta šmrcala cijelo vrijeme do punkcije, kako to funkcionira s Orgalutranom? Znam da će mi dr sve reći ali znatiželjna sam... Hvala!!!
    Hm, ja sam Orgalutran imala u gotovim špricama (isto 5 komada). Nisam ni znala da postoji u drugačijem obliku. Orgalutran (antagonist) se uobičajeno počne koristiti 6. dan stimulacije (ja sam do zadnjeg dana stimulacije), u jutarnjim satima, nakon prve folikulometrije. Ali će ti dr. točno reći kakav je tvoj protokol.
    Šprice i igle za Menopur normalno kupuješ u ljekarni odvojeno, što god ti odgovara, to ionako sama miksaš, pretpostavljam kao i Gonal (koji nisam koristila).

  19. #19
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj jelenkić prvotno napisa
    nadam se da ćeš i ti s nama dijeliti početne pozitivne dojmove koji će se, iskreno se nadam, i nastaviti! inače, parking u ulici klinike je besplatan, na naše veliko iznenađenje!
    Ako kojim slučajem ne nadjete parking u ulicama oko klinike, možete parkirati i u garaži hotela Ekazent Schönbrunn koji je doslovce preko puta klinike. Mislim da je sat parkinga oko 2€, ali kad je stiska s vremenom, dobro dodje.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    za parking: ja uvijek andjem parking brzo i blizu. bila sam zadnji mjesec dana makar jednom tjedno u adebar.
    za spritze: od dr, schütz dobijete igle, spritze i desinfekt. sredstvo, sve lijepo upakirano
    uzgred, ja testiram u petak, doma - pipitest, potom labor-test kod dr. schütz.
    ivica-k, javi obavezno dojmove.
    jelenkic, jesi li ti vec bila u vienna? nisam skontala, nazalost.

  21. #21
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    bernadette, da, bila sam ja kod dr. Schutz, nabavila sam lijekove ali za neke nemam šprice pa sam mislila iskoristiti one koje su mi ostale iz prijašnjeg postupka u Hr, obične injekcije Gonala, imam ih desetak doma.
    trenutno snižavam hormon štitnjače, još tjedan dana pa ću napraviti novi nalaz i to poslati doktoru.
    ako ti nije problem, daj napiši kako si uzimala lijekove, koji dan šta i u kojoj količini.
    sretno u petak!!!!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    hallo, jelenkic!
    kod dr. schütz, ili kako ga ove moje cure u austrijskom forumu zovu, kod schützija sam imala kratki protokol. pocela 14.sept., pet dana clomiphen, dva puta dnevno + aprednislon pet dana + pet x merional po dvije ampule. cijeli protokol trajao tjedan dana. dva puta u bila mjeriti folikelln, dobila pregnyl-spritze i tojeto - punkcija 25.sept. transfer 28.sept., vracena dva embrija
    u skoli, u kojoj radim, imamo dva slucaja svinjske gripe (ne u mojoj klassi, hvala bogu). jucer pozvala schützija, pitala je l' to neki problem za mene, buduci da sam u fazi ocekivanja, cekanja rezultata (pozitivnog )
    veli schütz - nix panik, ruke prati cesto i tojeto.
    inace, u subotu, nakon punkcije me pozvao tel. i priopcio mi da imamo dva embrija, pitao zelim li u nedjelju ili ponedjeljak transfer. ja velim, bolje mozda pon. da vas ne maltretiram nedjeljom, trebate biti sa svojom obitelji, nedjelja i to... veli schützi, kein problem, mogu ja i nedjelju, 'ich möchte sie unbedingt schwanger machen!' to na deutsch zvuci super smijesno, kao: ja vas zelim po svaku cijenu zatrudniti tako nekako.
    poslije cujem od cura u forumu, koje opet sve znaju, kako siroti dr upravo ima probleme u braku

    eto, jelenkic, to bi bilo kratko izvjesce, javim ti u petak rezultat.
    pozz

  23. #23
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Bernadette, vidim da je doktor jako dragi, žao mi je što nema sreće na privatnom planu.
    Tebi danas vibram iz petnih žila za pozitivan testić!!!!!!!! Hvala na informacijama!
    Još samo tjedan dana Euthyroxa i krećem!!

  24. #24
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    bernadette, uljepšaj nam dan :D

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno

    jel nam barnadette trudna da li zna tko da li ima pozitivan testic :D :D

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    drage cure,
    nisam vas htjela razalostiti. no, sto je izvjesno, treba se i reci. u petak sam trebala raditi test. u srijedu sam dobila fibru, gnojnu anginu, znojila se cijelu noc. buduci ad nisam smjela uzeti medikamente, stanje je u cetvrtak bilo jos gore. navecer sam pozvala dr, rekao da odmah idem u labor raditi test. test je negativan. ovoga puta (prvi put) sam imala dobar osjecaj, bila vrlo optimisticna. no, sto je tu je. u utorak sam kod schütza na razgovoru, pa cemo vidjeti kako i kada dalje...
    vama zelim svu srecu ovog svijeta, a ja cu se javiti u utorak.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    wien
    Postovi
    78

    Početno

    bok,

    nemoj se zalostiti,drugi put ce biti bolje samoj sebi moras tako govoriti.
    ja ti od zelim kao prvo da ozdravis i da onda zdrava krenes na novu oplodnju

    pozdrav i svako dobro

  28. #28
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    bernadette, želim ti brzo ozdravljenje i ~~~~~~~~~za slijedeći pokušaj

    naše konzultacije su odgođene za 2 tjedna
    strpljen-spašen

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    bernadette, jako mi je žao što nije uspjelo
    Želim ti da što prije ozdraviš i da ti slijedeći put beta bude velika.

  30. #30
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    draga bernadette, ozdravi nam čim prije i u nove pokušaje! pusa
    ivica k, brzo će ta dva tjedna proći!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Bernadette , žao mi je, što reći...

    Ja sam trenutno u fazi gonaliziranja. Za razliku od zadnje stimulacije s Menopurom, nemam nikakvih simptoma ( osobito brzo umaranje kojeg je bilo prije ). Čekam srijedu i prvi UZV tu u Zagrebu, a onda dogovor s Dr. Schutzom. Uzbuđenje pred postupak raste, a opet se ne želim previše nadati...

    Pozdrav svim čekalicama postupka u Beču.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Bernadette , žao mi je, što reći...

    Ja sam trenutno u fazi gonaliziranja. Za razliku od zadnje stimulacije s Menopurom, nemam nikakvih simptoma ( osobito brzo umaranje kojeg je bilo prije ). Čekam srijedu i prvi UZV tu u Zagrebu, a onda dogovor s Dr. Schutzom. Uzbuđenje pred postupak raste, a opet se ne želim previše nadati...

    Pozdrav svim čekalicama postupka u Beču.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    evo mene, moje cure
    antibiotik djeluje, vec mi je bolje. strasno je sto idem raditi, vec sam falila tokom postupka nekoliko dana, pa mi je savjest losa. osim toga, falicu i kod sljedeceg postupka
    sutra imam razgovor kod schütza, javim vam sto je dogovoreno.
    hvala vam svima na utjesnim rijecima.
    ako trebate info ili bilo kakvu pomoc iz (u) beca - bitte, javite

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    ivica_k, zasto su konsultacije odgodjene?

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    42

    Početno

    ane80, nix dobila. pisi ponovno.

  36. #36
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj bernadette prvotno napisa
    ivica_k, zasto su konsultacije odgodjene?
    dr. nas nije mogao primiti u dogovorenom terminu, pa smo pomaknuti za 20.10.

    dincip, ti si naša slijedeća bečka trudnica

  37. #37
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    upravo sam na jednom drugom forumu pročitala da je uvjet za imsi selekciju spermija koji će se koristiti za oplodnju barem 10 mil. spermija u ejakulatu :?
    je li to točno? da li je dr. schutz vama na konzultacijama spominjao minimalan broj spermija koji se mora imati za imsi metodu? mi ih nemamo ni približno toliko

  38. #38
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Nama nije spominjao ništa o broju potrebnih spermija za IMSI. Samo je rekao da ako on utvrdi da ima potrebe uraditi IMSI da će nam to predložiti nakon punkcije, a ako ne ići će se na ICSI. Možda nama taj dio nije spominjao jer ih mi količinski imamo dovoljno, problem je pokretljivost i morfologija.

  39. #39
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa
    upravo sam na jednom drugom forumu pročitala da je uvjet za imsi selekciju spermija koji će se koristiti za oplodnju barem 10 mil. spermija u ejakulatu :?
    je li to točno? da li je dr. schutz vama na konzultacijama spominjao minimalan broj spermija koji se mora imati za imsi metodu? mi ih nemamo ni približno toliko
    Ma kakvi, to nije istina, ne brini se. Dobro je jelenkić napisala, radi se o morfologiji i pokretljivosti, a ne o broju. Pa zato se i zove IMSI jer se fokusira na morfologiju. Mi smo imali tek oko 1 mil. spermija u ejakulatu. Bit će sve dobro, ne brini unaprijed. Doktor je taj koji će odlučiti što je za vas najbolje.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Nama je doktor s obzirom na nalaz ( cca. 100-tinjak tisuća, znači very bad ) odmah predložio IMSI.
    I hvala na lijepim željama. I ja se nadam uspjehu, a opet šanse su takve kakve jesu... Pitala sam doktora kad sam ga vidila zadnji put, i rekao je da im je uspješnost u prošloj godini bila preko 40%, a uglavnom rade ICSI metodu. A vidit' ćemo...

    Pitanje iskusnoj rijecanki. Prestala sam s Primosistonom u nedjelju, a od petka sam na Gonalu. E sad, čudno mi je šta sutra imam prvi UZV, a još nisam procurila... Znam da je ovo drugačiji protokol nego u Hrv, ali nekako baš ne prati prirodni ciklus...ili griješim...jer već slijedeći tjedan, u utorak bi trebala biti punkcija ( ako sve bude po planu )

  41. #41
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj DinciP prvotno napisa
    Nama je doktor s obzirom na nalaz ( cca. 100-tinjak tisuća, znači very bad ) odmah predložio IMSI.
    I hvala na lijepim željama. I ja se nadam uspjehu, a opet šanse su takve kakve jesu... Pitala sam doktora kad sam ga vidila zadnji put, i rekao je da im je uspješnost u prošloj godini bila preko 40%, a uglavnom rade ICSI metodu. A vidit' ćemo...

    Pitanje iskusnoj rijecanki. Prestala sam s Primosistonom u nedjelju, a od petka sam na Gonalu. E sad, čudno mi je šta sutra imam prvi UZV, a još nisam procurila... Znam da je ovo drugačiji protokol nego u Hrv, ali nekako baš ne prati prirodni ciklus...ili griješim...jer već slijedeći tjedan, u utorak bi trebala biti punkcija ( ako sve bude po planu )
    Mi za uspješnost nismo niti pitali. Iskreno, ne znam zapravo koji bi me odgovor niti zadovoljio. Da su rekli da je uspješnost 50%, mislim da bih počela sumnjati da su neki hoštapleri i da muljaju. A opet, da je neki mali postotak, pomislila bih da nemaju pojma što rade. Baš sam nemoguća.

    Što se tiče protokola, ti si čitav tjedan pomaknula unaprijed. Nije ti sutra prvi uzv, već u slijedeću srijedu. Znači, u nedjelju (prekjučer) ti je bila zadnja tbl Primosistona, procurit ćeš najkasnije u četvrtak, onda u petak počinješ s Gonalima i tek slijedeći tjedan - srijeda imaš prvu folikulometriju. A punkcija- utorak, to je tek za 14 dana.

    Daj još malo pogledaj protokol. Ako ti nije jasno, javi mi se na pp.

  42. #42
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    hvala cure, malo ste me umirile, a potpuno smirena ću biti nakon razgovora s docom

  43. #43
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj rijecanka77 prvotno napisa
    Mi za uspješnost nismo niti pitali. Iskreno, ne znam zapravo koji bi me odgovor niti zadovoljio. Da su rekli da je uspješnost 50%, mislim da bih počela sumnjati da su neki hoštapleri i da muljaju. A opet, da je neki mali postotak, pomislila bih da nemaju pojma što rade. Baš sam nemoguća.
    U najboljim svjetskim klinikama i za kategoriju pacijentica s najboljim prognozama, uspjeh je oko 60%. Nisu hostapleri i ne muljaju ako to kazu. Takav uspjeh imaju u Americi, u Mariboru, u Spanjolskoj, u Italiji - naravno, u pojedinim klinikama i na pojedinoj grupi pacijenata. Zapravo je 40% sasvim prihvatljiva stopa uspjeha. Npr. to je u Americi prosjek.

    Ako nekome kaze drugacije stope uspjeha, uvijek se morate pitati za koju kategoriju pacijenata (a vazni parametri su: dob, odgovor na stimulaciju, i broj prijasnjih neuspjesnih postupaka (tj. broj kvalitetnih transferiranih predembrija jer nije isto imati neuspjesan prirodnjak i neuspjesnu punu stimulaciju))

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Rijecanka, i meni su bili čudni datumi, ali takav protokol sam dobila na mail ; evo kopiram:
    Derar .........
    So the TSH level is normal. Please continue medication.
    If you have primosiston you have to start on friday 2nd until next sunday 11th of october.( 3 tablets a day 1-1-1) A bleeding will start 2 till 5 days after the last tablets.
    Then you start with puregon(gonal) 175 IU daily on friday 9th until tuesday 13th of october First ultrasound on wednesday the 14th.Then we should have a phone call to plan the following procedure

    Kind regards

    A.Schütz

    ...idem ga sad zvati. Već sam proplakala, jer mislim da je pogriješio. A ako je stvarno pogriješio u davanju protokola to je stvarno spektakularna glupost od doktora... Lagano sam pop..
    Javim nakon što se čujem s njim.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Čula sam se s doktorom.. Užas, plakala sam non-stop. Uglavnom, dr je pogriješio. To se mislim može dogoditi samo meni... Idem u petak gore da se dogovorimo za dalje - drage moje, nemam komentara.. Razočarana sam totalno.

  46. #46
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Ne mogu vjerovat!!! Pa kako je tako pogriješio??? Sad sam i ja u panici, mislim, znam da se pogreške događaju, ali ovo i nije mala greška. Nadam se da će ipak sve dobro ispasti

  47. #47
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    draga Dina, zaista je nezahvalno komentirati propust dr., ali opet, dobro da si relativno brzo zaključila da nešto ne štima
    ~~~~~~~~~~~ da u petak dođete do najboljeg rješenja za tebe!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Pa i nisam relativno brzo skužila jer sam već 5 dana na Gonalima ( 15 komada ukupno ). Folikuli su već na 8-9 mm, a danas mi je 1.dc. I šta sad... Da ne pričam da sam već na poslu dogovorila za slijedeći tjedan godišnji, da sam rezervirala apartman itd. I sad bi se navodno to pomaklo za tjedan dana... Pa nije to samo tako dragi moj doture..

    Sad očekujem od doktora prijedlog kako ćemo ovo riješiti ( financijski naravno ). Ne želim ići u postupak, potrošiti cca. 4000 € i ako beta bude negativna razmišljati da je to jer je postupak pogrešan od početka. Pa pojela bi samu sebe od samokrivnje... I kao da je to malo para.

    Tko je spomenuo da se doktor razvodi..očito se privatni život odrazio na posao.

  49. #49
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj DinciP prvotno napisa
    Pa i nisam relativno brzo skužila jer sam već 5 dana na Gonalima ( 15 komada ukupno ). Folikuli su već na 8-9 mm, a danas mi je 1.dc. I šta sad... Da ne pričam da sam već na poslu dogovorila za slijedeći tjedan godišnji, da sam rezervirala apartman itd. I sad bi se navodno to pomaklo za tjedan dana... Pa nije to samo tako dragi moj doture..

    Sad očekujem od doktora prijedlog kako ćemo ovo riješiti ( financijski naravno ). Ne želim ići u postupak, potrošiti cca. 4000 € i ako beta bude negativna razmišljati da je to jer je postupak pogrešan od početka. Pa pojela bi samu sebe od samokrivnje... I kao da je to malo para.

    Tko je spomenuo da se doktor razvodi..očito se privatni život odrazio na posao.
    DinciP, mislim da ćeš se to uspjeti dogovoriti, moj savjet ti je samouvjereno zatražit svoje pravo. Sjećam se slučaja jedne forumašice iz Srbije koju su zezli u Ljubljani jer joj nisu radili ICSI iako je bila slučaj za ICSI po papirima i imali su loše rezultate oplodnje i dobila je pravo na novi postupak besplatno (lijekove je snosila sama) i jedne u Mariboru koja je zbog dijagnoze spermiograma trebala odmah na oplodnju, imala je od dosta stanica ništa za transferirati i njoj su isto ponudili da uđe brzo u postupak. Nama se dogodilo za pohranu matičnih stanica kćerke da su nam ih stavili u krivi medij i sad nam stanice (pitanje jesu li uopće upotrebjlive) čuvaju u mediju za koštanu srž besplatno. To se može, ovdje je riječ o čistoj liječničkoj pogrešci, koja se može dogododiti, ali se mora i iskompenzirati ako su fer u klinici. Sretno u dogovoru kompenzacije, ali i u postupku, nemoj odmah gubit svu nadu, koji put sve bude krivo, a do rezultata ipak dođe, i vice versa.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Draga ina33, cijenim tvoje savjete. Ti si u toj problematici bila dovoljno dugo da znaš cake i cakice.

    Doktor je bio predložio nekakav popustić koji po mom mišljenju nije dovoljan, jer ne kompenzira sve troškove koje sam imala i koje ću imati. Ne zaboravimo da i moje psihološko stanje ima svoju cijenu. A ponajviše to da dam tolike novce za eventualno neuspjeli postupak koji je od početka vođen krivo.
    Inače, klinika je u njegovom vlasništvu i mislim da se on treba postaviti kao profesionalac ( i za win-win dogovor nema prepreke, jer on odlučuje o svemu). Ako njegov prijedlog ne bude zadovoljavajući, ovaj postupak ću dovršiti u Vinogradskoj, a nova destinacija za inozemstvo je Prag ( daj bože da ne dočekam Maribor u 9/2010 ).

    Ne želim biti sitničava i tako to, ali ja imam svoja prava i neću da me netko voza i to za velike novce.
    Baš sam pegulasta...

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •