Stranica 2 od 30 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1452

Tema: POTPOMOGNUTA U ČEŠKOJ

  1. #51
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    drage moje prazanke, zelim vam puno uspjeha u svemu sto stoji pred vama i da nam sto prije javite velike bete!

    pogledala sam malo na webu hotel michael. izgleda stvarno ok, a koliko vidim cijena je cca 22 - 25E/osoba. je li to uistinu tako?


  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa
    eevo,pusa od mene iz istog hotela kao i nami,ali jos se nismo srele.

    vidim,oni su kod urologa trenutno,a mi tek na razgovoru sutra,pa nazad u subotu ili petak navece.


    tuzna ~~~~~~~~~~~~ do nebesa!!!! Konačno više ni ti ne tapkaš u mjestu, moraš promijeniti to u profilu

  3. #53
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    da,hotel je za cistu desetku. prvo tramvajsko stajaliste je nekih 600/700 metara niz neko brdasce(hotel je na uzvisisci),i tramvajem(karta 26ckr ili 1e.a mozes ih kupiti ovdje u hotelu,tj oni ti daju karte,a platis ih kad i hotel)si za 20ak min u starom dijelu grad . vrlo su ljubazni,soba je 44e ya dvoje,ali je to neka ponuda van sezone,inace su skuplji....
    hvala na vibrama.
    nami njen muz su jutros na micro tese,sinoc smo se upoznale...divna je!

    mi u 13h na razgovor,pa smo kontali doma odmah poslije toga krenuti.

    svima,poseban mojoj fatamorgani!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    joj narode!!! Ja sam tako uzbudjena zbog Vas!!!! tuzna, ženo javljaj kako prodjoše konskultacije (sad si garant još uvijek na konsultacijama). nami javi kako prodje microtese.

    ~~~~~~~~~~~~~ cure za vas fulll

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Drage moje, nemam dobre vijesti.
    Nisu ništa našli
    Prosto ne mogu da vjerujem, iznenađen je doktor mi zblahnuti blago rečeno!
    Da baš ništa nisu našli....
    Kad se smirimo vidjet ćemo šta ćemo dalje :? . Nakon svega toga popili smo još jenu kafu sa tuznom i njenim M, oni ot :? šli kući a mi moramo još sutra na taj pregled.
    Želim svima puno sreće.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno


  7. #57
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    nami ne mogu da vjerujem
    tuzna za sto skoriji datum

  8. #58

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    85

    Početno

    nami stvarno ne znam šta da ti kažem
    tužna kako je prošlo?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    17

    Početno potpomognuta u češkoj

    drage cure nova sam na forumu ali jako dugo u problemima.Moj muž ima azoospermiju i ništa od naše zajedničke bebice.Nakon 7god. patnje odlučili smo se na doniranu spermu,ali kako je za to u HR.tek donešen zakon na VV su nam rekli da ne znaju kada će to kod nas zaživiti,dok druge bolnice nemaju pojma ni o donesenom zakonu.Stoga vas molim ako ikoja zna cijenu mpo doniranom spermom u Pragu detaljno, hvala !
    pozdrav svima!!!!!!!

  10. #60
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno Re: potpomognuta u češkoj

    Citiraj spa prvotno napisa
    drage cure nova sam na forumu ali jako dugo u problemima.Moj muž ima azoospermiju i ništa od naše zajedničke bebice.Nakon 7god. patnje odlučili smo se na doniranu spermu,ali kako je za to u HR.tek donešen zakon na VV su nam rekli da ne znaju kada će to kod nas zaživiti,dok druge bolnice nemaju pojma ni o donesenom zakonu.Stoga vas molim ako ikoja zna cijenu mpo doniranom spermom u Pragu detaljno, hvala !
    pozdrav svima!!!!!!!
    imas cjenik na prvoj stranici,izmedu ostalog i za donora.
    a,koliko znam, ispuni se neki upitnik(mislim da je neophodno doci na konsultacij,jer oni odrade pregled i na osnou toga i protokol) ,podaci o tm,boji kose,visini,tezini,boji ocijuu,krvnoj grupi i oni odrede donora,a tebi stimulaciju.
    sretno!

  11. #61
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    evo mene ,cure moje!
    bili u petak na konsultacijama,zadovoljni i tretmanom i ljubaznoscu i konacno odvojenom vremenu.
    sa hotwlom smo zadovoljni,kad budemo opet isli,tamo najvjerojatnije odsjedamo opet.
    ovako...bili smo kod dr.Lazarovske,pregledala me ,slucajnost je d ami je u petak bio 14 dc i rekla da imam PCOS(policisticne jajnike).niko nikad mi to nije precizirao,ali sam,citajuci forum,skuzila da ih imam,jednom mi je jedna dr rekla da imam vise manjih,ali ne i vodeci folikul u prirodnom ciklusu i da je najvjerojatnje ponekad ili mozda i cesto odsutna ovulacija. sama znam da imam povisen malkice testoseron,visak kg...dakle,lako zakljuciti da je PCOS tu.ali,ja nikad nisma bila ni zanimljiva ljekarima,jer mm ima takvu tesku dijagnozu.
    elem,pregledala me ,potvrdila moje sumnje,bila fascinirana cinjenicom da smo donijeli nlaze kao da idemo u postupak odmah, samo fali test na sifilis.
    sve ok,sve u granicama normale,veli ona "zdrava,mlada zena"

    pogledala nalaze mm,nalaz biopsije iz MB-a,najnovije nalaze hormona od prije neki dan(opet sve u granicama normale,na samoj sredini) i rekla da to sto rade u MB je tese,a ovo sto mi odje nazivamo micro tese,oni zovu mesa/ tesa . to podrazumijeva da se razreze skrotum(ili kako vec) testisa i pretrazuje bukvalno citav testis,te se na osnovu stanja kanalica(a,uzeti uzorci gledaju se odmah pod mikroskopom,dok je pacijent u sali,te se posmatra ,kako skontah,kakvi su kanalici,uzi ili siri-prosto receno-i na osnovu toga se zakljuci gdje je moguce da ima spermija).kaze da se desi da tek na periferiji testisa(valjda :? ) bude ocuvana spermatogeneza.

    kako je normalan fsh mm,ona kaze da je mnogo,mnogo moguce d anadu spermije tom metodom,jer ako spermatogeneza nije kako treba,mozak dobija informaciju i povisi se fsh(tako nekako.ispade ja sve kuzim,a nista ne znam napisati )

    mi dogovorili posupak naredni mjesec :D
    odmahh smo tamo kupili lijekove,dala mi Puregon
    protokol je slijedeci: 21 dana primim Decapeptil.
    a 14 . dna narednog ciklusa primam prvu injekciju.
    javljam uzv 1. -7.(jer se boji hiperstimulacije zbog godina,a mora mi dati takav protokol,jer imam PCOS) i 9.dc.-tad vjerojatno i stop injekcija.

    11 .dc vjerojatno punkcija.
    moramo biti stalno u kontaktu,jer taj dan kad je punkcija meni,mm rade mesa/ tesa i to je to!
    sve mi se desava prebrzo,nisam kontala sad u postupak,kockice smo poslozili o odluku donijeli u njenoj ordinaciji.

    mene sad brine,jer nikad nisam puno citala o im injekcijama i protokolima, ne znam jesam li sve pohvatala, kako da si dajem injekcije,dosla mi i neka puregon pen,ne znam sta od nje da radim....
    a,u BiH vecina ginekologa ni ne razlikuje IVF i ICSI. nemam ideje kome da se obratim da mi pojasni davanje injekcija i tu olovku..
    bas me strah svega!
    idem iscitati po forumu iskustva po tom pitanju,ali dobro bi mi dosla i vasa iskustva cure!

    sve redom.

    a,iskustvo i eventualno korisne info o pragu i pronatalu,pisem na temi potpomognuta u ceskoj.

  12. #62
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa
    a,iskustvo i eventualno korisne info o pragu i pronatalu,pisem na temi potpomognuta u ceskoj.
    -na ovoj temi,naravno

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    1/2 100 S.St.
    Postovi
    80

    Početno Pozdrav svima iz Praga !!!

    Vidim da nas je ovdje vise nego dosta.
    Prvi put sam ovdje sa suprugom i zelim pomoci svima sa informacijama.
    Javljam vam se za nekih 3-4 dana i pise o svemu detaljno.


    Pozdrav i puno srece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #64
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    tuzna drago mi je da ste sve uspjeli dogovoriti i da cete ubrzo u postupak!

    jel postoji sada razlog da promijenis nick?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    rekla da to sto rade u MB je tese,a ovo sto mi odje nazivamo micro tese,oni zovu mesa/ tesa . to podrazumijeva da se razreze skrotum(ili kako vec) testisa i pretrazuje bukvalno citav testis,te se na osnovu stanja kanalica(a,uzeti uzorci gledaju se odmah pod mikroskopom,dok je pacijent u sali,te se posmatra ,kako skontah,kakvi su kanalici,uzi ili siri-prosto receno-i na osnovu toga se zakljuci gdje je moguce da ima spermija).kaze da se desi da tek na periferiji testisa(valjda :? ) bude ocuvana spermatogeneza.

    Tuzna :D :D :D , vrijeme je da promijeniš nick
    Hvala što si podijelila svoje iskustvo sa nama.

    Moram nešto primjetiti, molim iskusnije suborke da me isprave ako griješim. Na osnovu svega što sam do sada pročitala općenito o azoospermiji i ekstrakciji spermatozoida za ICSI kod ovakvih pacijenata (a mislim da sam baš dosta stvari pročitala), mislim da MESA/TESA nije isto što i micro TESE.

  16. #66
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Moram nešto primjetiti, molim iskusnije suborke da me isprave ako griješim. Na osnovu svega što sam do sada pročitala općenito o azoospermiji i ekstrakciji spermatozoida za ICSI kod ovakvih pacijenata (a mislim da sam baš dosta stvari pročitala), mislim da MESA/TESA nije isto što i micro TESE.
    eh,draga, u prvi mah sam i ja pomislila i ja isto.
    s druge strane,kako mi je objasnila da oni to tamo rade,tako nekako mi je i sanja objasnjavala da je u belgiji,a i ja sam na nekom americkom forumu procitala da je to tako nekako.
    zbunjuje i mene zasto to ona tako zove.
    mi krenuli,pa kako bude. ja sam mardesica u prvom mailu jasno pitala da li rade mmicro tese,rekao da da.eh,sad ,nije valjda da me "preveslao" ili da ni sam ne zna razliku?!
    moja fato,ni sma vise ne mozes pohvatati sta je sta....
    mene je ohrabrio njen pozitivan stav,mada sam naglasila da hocu objektivnost,bez obzira koliko to meni pogodovalo ili ne.
    cure,ja uopce ne kuzim kako da si dajem ovaj puregon(je l se ono tako zove?).
    ajde,please,neka one koje su to prosle samo mi napisu kako to ide,a ja cu i iscitati iskustva drugih cura.uostalom,vec sam nesto citala,ali ne kuzim zasto se taj puregon uopce ne spominje mnogo...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Znaš šta, tuzna, šta god da je, neka dragi Bog dadne i nek bude uspješno. Najvažnije je da upali aBd.

    Jesil ukucala Puregon u pretražnik?

  18. #68
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    tuzna, bas mi je drago zbog vas... Sto se tice puregona, ne znam kako se koristi ali ja sam koristila gonal f pen i mogu ti pomoci ako je slican. Javi se na pp ako imas kakvih pitanja, a i tema koja je meni pomogla je "samodavanje injekcija"...
    Sretno!

  19. #69
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Evo nasla sam ti na ovom linku puno korisnih informacija (filmici) za puregon pen.
    http://www.puregonpen.com/

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Sanja79 prvotno napisa
    Evo nasla sam ti na ovom linku puno korisnih informacija (filmici) za puregon pen.
    http://www.puregonpen.com/


    Sanja79, ovi filmići za Puregon su zaista super. Baš je sve lijepo objašnjeno i prikazano (ja to pregledala jer kontam imam i ja PCOS, pa možda i moja stimulacoja bude imala Puregon )

  21. #71
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    hvala ,cure!

    danas cu se dati na istrazivanje.
    sanja,jesi uzimala nesto prije postupka da bi kao pospjesila imlantaciju? znam da je sve u bozijim rukama,ali kontam da ne bi bilo lose nesto uzimati,cisto radi savjesti?

    a,sanja,mislis li da je ovo sto su mi objasnili u Pragu ono sto su radili vama u Gentu?

  22. #72
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,sta smo se mi zaledila,a toliko nas ima?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Tuzna, veselim se što ćeš ubrzo u postupak! Držim fige za uspjeh i izvještavaj o svemu!
    LEGO , gdje si ? Kako je bilo?

    MM i ja smo konačno dobili termin za konzultacije u Pragu u vezi postupka s donacijom JS : 14.12.o.g. :D
    Idem istražiti što sve moramo imati od pretraga i nalaza za te prve konzultacije. Dakle, ako netko zna što moramo nositi, neka napiše, pliiz!
    Pozdrav svima!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno bez donacije?

    pozdrav budućim mamama praških beba,

    molim vas bilo kakvu informaciju... ja i MM razmišljamo o odlasku u Prag no muči me pitanje ima li to smisla jer nam ne treba donor. Išli bi u Prag zbog eventualno drugačijeg protokola IVF-a jer ja na dosadašnje (7x) nisam reagirala, odnosno proizvela bih 2-3 folikula, a spermiogram je OK. Moram napomenuti moju visoku dob za zatrudnjivanje (41). Pls cure, odgovorite da li se u Prašku kliniku ide isključivo-uglavnom radi doniranja ili i u drugim slučajevima. (Inače, prošla Petrovu, Sv Duh, Maribor i Brussels)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno Re: bez donacije?

    Citiraj Danini prvotno napisa
    pozdrav budućim mamama praških beba,

    molim vas bilo kakvu informaciju... ja i MM razmišljamo o odlasku u Prag no muči me pitanje ima li to smisla jer nam ne treba donor. Išli bi u Prag zbog eventualno drugačijeg protokola IVF-a jer ja na dosadašnje (7x) nisam reagirala, odnosno proizvela bih 2-3 folikula, a spermiogram je OK. Moram napomenuti moju visoku dob za zatrudnjivanje (41). Pls cure, odgovorite da li se u Prašku kliniku ide isključivo-uglavnom radi doniranja ili i u drugim slučajevima. (Inače, prošla Petrovu, Sv Duh, Maribor i Brussels)


    Draga Danini, u Prag se ne ide isključivo radi donora. To je izuzetno kvalitetna klinika koja se bavi MPO i koja ima izvanredne rezultate i vrlo kvalitetan kadar. Na osnovu ono ga što sam ja o njima pročitala, kao i o njihovom kadru, oni su zaista visoko specijalizirani za žensku neplodnost stoga mislim da je upravo Prag prava adresa za tebe.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Potpisujem fatamorganu,
    Bila sam tamo i vidjela da se tamo dolazi zbog vrlo različitih razloga.
    Probajte, konsultacije su vrlo ugodne i detaljne, saslušajte njihovo mišljenje. Ako ste prošli Brisel ovo je puno bliža i lakša varijanta.

  27. #77
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj gričanka prvotno napisa
    Idem istražiti što sve moramo imati od pretraga i nalaza za te prve konzultacije. Dakle, ako netko zna što moramo nositi, neka napiše, pliiz!
    Pozdrav svima!
    ja sam radila papa test ,a oni svakako rade tamo pregled sami
    hormone ne bi bilo lose imati novije
    briseve
    testovi na hiv hepatitis i sifilis(to doduse traze za postupak,ali pretpotavljam da cete ici u postupak ubrzo)
    u pravilu,nema nista sta moras imati.meni dr.Lazarovska nije trazila niti jedan nalaz,ja sam rekla sta imam.
    oni u mailu kazu d aponeses najnovije nalaze koje imas.
    tek kad ides u postupak detaljno ti kazu sta hoce
    ja sam pofatala ovdje sta mi treba,uradila te nalaze,mada mi to nije sad trebalo,ali zato u postupak idemo naredni mjesec i nista od nalaza mi ne treba.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Tuzna hvala ti za info! I ja sam mislila poloviti na forumu što bi mi moglo trebati i skupiti već postojeću papirologiju ... jer mi je mailom odgovoreno da donesem što imam!

  29. #79
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    kad su konsultacije u pitanju,uvijek tako kazu - d aponeses sve(novije) sto imas.
    kad budete u pripremi za postupak,reci ce st azele. ja sam,licno,vrlo zadovoljna sto sam imala sve uz sebe,pa cak i misljenje anesteziologa i koagulogram,sto treba zbog anestezije,dakle uopce nije potrebno za konsultacije,ali nalazi vaze 6 mjeseci,pa sam kontala da je bolje sad,nego pred postupak,kad ionako budem sva pod pritiskom.
    a,dr. je bila :shock: otkud mi ideja da mi sve to treba.kazem ja Roda je kriva za sve.
    đali,sama sam sebi mogla

  30. #80
    anđeo sa neba avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    Evo me nakon duuuuggoooo vremena s vama, drage moje! Dakle, nakon svega odlučili smo se za Prag. Sada razmišljam inseminacija ili IVF sa doniranom spermom. Pošto sam ja OK (bar do sada sve bilo!) a zbog nedostatka novaca (moram ga posuditi) razmišljam o inseminaciji za početak. Daj mi se javite i pomozite u odluci. Inače, kolike su cijene jednog i drugog postupka. Je li netko išao avionom, kako je najbolje? Može i na pp ako netko ima sličnih iskustava.
    Volim vas sve!

  31. #81
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj anđeo sa neba prvotno napisa
    Evo me nakon duuuuggoooo vremena s vama, drage moje! Dakle, nakon svega odlučili smo se za Prag. Sada razmišljam inseminacija ili IVF sa doniranom spermom. Pošto sam ja OK (bar do sada sve bilo!) a zbog nedostatka novaca (moram ga posuditi) razmišljam o inseminaciji za početak. Daj mi se javite i pomozite u odluci. Inače, kolike su cijene jednog i drugog postupka. Je li netko išao avionom, kako je najbolje? Može i na pp ako netko ima sličnih iskustava.
    Volim vas sve!
    S obzirom na cijenu puta i smještaja, te postotak uspjeha inseminacije i ivf-a, meni se čini da bi IVF bio bolje rješenje. Skulje u prvom trenutku ali isplativije na duže vrijeme.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    S obzirom na cijenu puta i smještaja, te postotak uspjeha inseminacije i ivf-a, meni se čini da bi IVF bio bolje rješenje. Skulje u prvom trenutku ali isplativije na duže vrijeme.[/quote]

    potpisujem Ivu_lucu

  33. #83
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    i ja potpisujem.
    imas cjenik na prvoj stranici,cini mi se da je IVF 1100e.donor 200e.dakle, 1300e + 300 za krio eventualno oplodenih stanica....
    pogledaj cjenik!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    fatamorgana i nami,
    hvala na odgovoima i ohrabrenju.

    Ne ljutite se ak' davim, ali imate li kakvo saznanje ima li Prag neki drugačiji pristup od klasike: Decapeptyl (ili Suprefact) pa Gonali (ili Merionali). Kako na to uopće ne reagiram ima mi rezona samo nešto drugačije

  35. #85
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Sorry, cure, sto uzurpiram temu- Danini, raspitaj se malo o klinikama u Austriji. Jedna poznanica je isla i nakon neuspjesnog pokusaja dr je promijenio terapiju. Mislim da se lijek zove pergoveris i skroz je novi (ali i skup)... Ne znam kako se zove klinika, na zalost...

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Bok!
    Ja sam upravo o tome isto razmišljala zadnjih par dana.
    Naime dobili smo prije nekoliko dana konačan nalaz biopsije testisa iz Maribora koji kaže da nema spermija kod mog supruga i da ne možemo na IVF u Maribor.
    Odlučili se za Prag, ali ne znam da li da prvo idemo na inseminaciju ili odmah na IVF.
    Ja imam PCOS,ali kažu da se to sa Klomifenom može riješiti.
    Inseminacija bi koštala 400 eura, a IVF sjemenom donora 1880 eura (sve je cijena bez lijekova pod uvjetom da te netko od naših liječnika priprema za postupak).
    Sada čekam odgovor od jednog ginekologa da vidim što će mi reći pa ti javim.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    1/2 100 S.St.
    Postovi
    80

    Početno Evo napokon dojmovi iz Praga

    Želim sa ovime pomoći svima koji se odluče na odlazak u Prag isto tako kao što su meni pomogli postovi na ovim i sličnim forumima.
    Vjerujte mi da je nakon prvog puta sve puno jednostavnije .
    Što se tiče samog kontakta sa Pronatalom,brojeve možete pronaći na e-adresi istog,to je gđa Danica Vignjević koja hvala bogu priča hrvatski.Dotična gospođa je pod opsadom nas sa ovih područja pa joj nemojte zamjeriti ako vam prilikom drugog kontakta sa njom zaboravi ime ili problem,jednom riječju budite ako mogu tako reći-dosadni.Ekipa je vrlo profesionalna tako da relativno možete biti mirni,imaju sve i za svakoga po potrebi.
    Što se tiče samog puta u Prag,ako idete sa autom,koristite auto cestu Maribor-Graz-Beč-Bratislava-Brno-Prag,je malo duže ali i najbrže.
    Po meni najbolje odredište za obitavanje,tamo ćete biti zasigurno 4-5 dana,je hotel Michael.Udaljen je niti kilometar od Pronatala,ima 4 zvjezdice i relativno je jeftin-44 eura za dvoje noćenje sa doručkom.Za odlazak u grad koristite tramvaj koji je udaljen od hotele 500-600 metara,karte možete kupiti na recepciji hotela ili možete zvati taxi koji košta 350-400 kruna odnosno 14-16 eura.
    Nama je u pronatalu trebala donirana sperma,tako da ću vam ispričati naš postupak.
    Protokol je bio od drugog dana ciklusa do šestog Femara 3x1,te pridruživanje Gonal f,dvije ampule od četvrtog dana do devetog,odnosno do folikulometrije.
    Sami postupak bez ljekova gore navedenih košta 1 860 eura.
    Obavezno kontakt sa Danicom jer trebate napraviti dosta pretraga prije odlaska kod njih.
    Još jedna stvar,u restoranima 95% hrane počiva na svinjetini,tako da nakon nekoliko obroka trebat će vam neki drugi doktor po mogućnosti kardio vaskularni,zato pazite kako i koliko jedete.Cijene su jeftinije otprilike 10% nego kod nas,ne zaboravite obavezno cijenjkanje sa taksistima i trgovcima.Izbjegavajte bilo kakvu kupovinu ili noćenje u Sloveniji ili Austriji,jer su duplo skuplji,ne i bolji,od Čeha.
    Bilo kakva pitanja u svezi svega gore navedenog samo postavite,odgovorit ću što prije budem mogla.

    Broj Danice-00420 724 291 087(ona će vam dati,ako je već nemate,e-mail adresu za sva pitanja) i ne ustručavajte se zvati češće jer ipak to sve vi plaćate.

    Do skorog kontakta i u iščekivanju bete veliki pozdrav svima i ne posustajte

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno Re: Evo napokon dojmovi iz Praga

    draga LEGO, hvala velika što si svoje iskustvo podijelila sa nama. Ja bih te pitala slijedeće: koji je postupak oko izbora donora? Način odabira, koje je pretrage prošao, da li postoje podaci o obrazovanju i sl. Molim te ako možeš napiši što detaljnije jer ima jako dosta suborki koje to zanima.

    unaprijed zahvaljujem

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    52

    Početno Re: Evo napokon dojmovi iz Praga

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    draga LEGO, hvala velika što si svoje iskustvo podijelila sa nama. Ja bih te pitala slijedeće: koji je postupak oko izbora donora? Način odabira, koje je pretrage prošao, da li postoje podaci o obrazovanju i sl. Molim te ako možeš napiši što detaljnije jer ima jako dosta suborki koje to zanima.

    unaprijed zahvaljujem
    Ja sam upravo to isto mislila pitati i ako nam možeš sve što naravno znaš napisati.
    Puno hvala na svim korisnim informacijama!

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    52

    Početno Re: Evo napokon dojmovi iz Praga

    Citiraj LEGO prvotno napisa
    Želim sa ovime pomoći svima koji se odluče na odlazak u Prag isto tako kao što su meni pomogli postovi na ovim i sličnim forumima.
    Vjerujte mi da je nakon prvog puta sve puno jednostavnije .
    Što se tiče samog kontakta sa Pronatalom,brojeve možete pronaći na e-adresi istog,to je gđa Danica Vignjević koja hvala bogu priča hrvatski.Dotična gospođa je pod opsadom nas sa ovih područja pa joj nemojte zamjeriti ako vam prilikom drugog kontakta sa njom zaboravi ime ili problem,jednom riječju budite ako mogu tako reći-dosadni.Ekipa je vrlo profesionalna tako da relativno možete biti mirni,imaju sve i za svakoga po potrebi.
    Što se tiče samog puta u Prag,ako idete sa autom,koristite auto cestu Maribor-Graz-Beč-Bratislava-Brno-Prag,je malo duže ali i najbrže.
    Po meni najbolje odredište za obitavanje,tamo ćete biti zasigurno 4-5 dana,je hotel Michael.Udaljen je niti kilometar od Pronatala,ima 4 zvjezdice i relativno je jeftin-44 eura za dvoje noćenje sa doručkom.Za odlazak u grad koristite tramvaj koji je udaljen od hotele 500-600 metara,karte možete kupiti na recepciji hotela ili možete zvati taxi koji košta 350-400 kruna odnosno 14-16 eura.
    Nama je u pronatalu trebala donirana sperma,tako da ću vam ispričati naš postupak.
    Protokol je bio od drugog dana ciklusa do šestog Femara 3x1,te pridruživanje Gonal f,dvije ampule od četvrtog dana do devetog,odnosno do folikulometrije.
    Sami postupak bez ljekova gore navedenih košta 1 860 eura.
    Obavezno kontakt sa Danicom jer trebate napraviti dosta pretraga prije odlaska kod njih.
    Još jedna stvar,u restoranima 95% hrane počiva na svinjetini,tako da nakon nekoliko obroka trebat će vam neki drugi doktor po mogućnosti kardio vaskularni,zato pazite kako i koliko jedete.Cijene su jeftinije otprilike 10% nego kod nas,ne zaboravite obavezno cijenjkanje sa taksistima i trgovcima.Izbjegavajte bilo kakvu kupovinu ili noćenje u Sloveniji ili Austriji,jer su duplo skuplji,ne i bolji,od Čeha.
    Bilo kakva pitanja u svezi svega gore navedenog samo postavite,odgovorit ću što prije budem mogla.

    Broj Danice-00420 724 291 087(ona će vam dati,ako je već nemate,e-mail adresu za sva pitanja) i ne ustručavajte se zvati češće jer ipak to sve vi plaćate.

    Do skorog kontakta i u iščekivanju bete veliki pozdrav svima i ne posustajte
    Da li si ti probala ići na inseminaciju ili si odmah na IVF išla?!
    Hvala na odgovoru!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    1/2 100 S.St.
    Postovi
    80

    Početno Pozdrav svima

    Mi smo u biti nakon više kontakata sa Danicom i dogovorenog protokola sa našom doktoricom u plk.Cito u Splitu,odnosno folikulometrije 9.dana,zaputili se prema Pragu(vrlo jednostavno).
    Danica nam je javila mišljenje doktora tj.da uzmemo štopericu sljedeći dan te da je punkcija dva dana kasnije točno 36 sati poslije štoperice.
    Javili smo im se po dolasku u Prag,samo da se upoznamo,te smo na sami dan punkcije ispunili upitnik kakav nam donor treba.Tamo samo piše,visina , boja kose, boja kože i težina,ništa više.Nakon samog transfera,poslije tri dana,imali smo razgovor sa dr.Mardešićem.Rekao nam je da se prilikom davanja sperme,vrše kontrole na samom davaocu,njegov zdrastveni karton od rođ.,da nema nasljednih bolesti tj.da bi to relativno trebalo biti sve ok.
    Ne govorim sada ovo da sama sebe utješim ali vjerujte mi za većinu ljudi napraviti dijete nije problem,"problem"je dijete podignuti i izvesti na pravi put,te mu omogućiti ljubav tijekom cijelog života,
    to znači biti roditelj !!!.
    Ništa kompiciranije od gore navedenog nije cijeli postupak.Znam da za prvi put mislite da je sve puno teže,ali vjerujte mi od svega je praktično najteža sama punkcija,Od zametaka,a ja sam ih imala 10, 2 su vraćena a ostalih 8 je zamrznuto i čuvaju se dvije godine,sve je uključeno u onu cijenu od 1 860 eura.
    Bolje je naptaviti punkciju odnosno ivf nego samo insiminaciju jer postotak je puno puno veći za uspjeh..
    Pozdrav svima i ne gubite nadu i držite ono na pameti,nije roditelj onaj koji napravi dijete već onaj koji ga odgoji i podigne u ljubavi.

  42. #92
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    evo konacno neko ko je koristio michael osim mene i nami.hotel je stvarno ok,a nije skup.
    mene sad brine sljedece:u nalazu dr mi rekla da 21.dana ovog ciklusa,sto je bilo u subotu ,primim diferelin,a 14.dc narednod odradim UZV i onda taj dan,ako sve bude ok,primam prvu injekciju puregona(evo,neko je pitao za lijekove,moja je terapija drugacijod ostalih:diferelin i puregon pen).
    sad se pitam :jesam li nesto krivo skontala,cure uglavnom pocinju sa terapijom 1-2 dc,a ja 14? :?
    joj,kako me nervira sto ne znam nista o postupku,stvarno sam mislila da to meni nikad nece trebati!

  43. #93
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    i ,da p,pomenula bih jos da smo mi iz BiH i isli smo putem preko Osijeka,Madarske( sekerzad ili tako nekako se zove grad), Bratislava(Slovacka) I Ceska(Brno_Prag).Medutim,ako mozete doci do navigacije,nemojte uopce da brinete ,dovede vas na odrediste bez greske,nas je dovel apred hotel! aBd,opet cemo ju ponijeti kad budemo isli,bez nje bih se zabrinula.

    Lego,nisam skuzila kakav je ishod vaseg postupka? cekas betu ili :? ?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    LEGO, hvala na odgovoru draga. Zanima me još jedna stvar, da li su pored karakteristika koje si nabrojala za donora, pitali krvnu grupu tvoga supruga?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    1/2 100 S.St.
    Postovi
    80

    Početno

    Da,pitali su za krvnu grupu moga muža,ali je on nije znao,pa su rekli da upišem onda moju i moj RH faktor.
    Napravila sam transfer i sada čekam još 7 dana za napravit betu.
    U biti jedino je važno ne gubiti nadu.

  46. #96
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj LEGO prvotno napisa
    U biti jedino je važno ne gubiti nadu.

    potpisujem!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa
    Citiraj LEGO prvotno napisa
    U biti jedino je važno ne gubiti nadu.

    potpisujem!


    i ja potpisujem

  48. #98

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    52

    Početno Re: Pozdrav svima

    Citiraj LEGO prvotno napisa
    Mi smo u biti nakon više kontakata sa Danicom i dogovorenog protokola sa našom doktoricom u plk.Cito u Splitu,odnosno folikulometrije 9.dana,zaputili se prema Pragu(vrlo jednostavno).
    Danica nam je javila mišljenje doktora tj.da uzmemo štopericu sljedeći dan te da je punkcija dva dana kasnije točno 36 sati poslije štoperice.
    Javili smo im se po dolasku u Prag,samo da se upoznamo,te smo na sami dan punkcije ispunili upitnik kakav nam donor treba.Tamo samo piše,visina , boja kose, boja kože i težina,ništa više.Nakon samog transfera,poslije tri dana,imali smo razgovor sa dr.Mardešićem.Rekao nam je da se prilikom davanja sperme,vrše kontrole na samom davaocu,njegov zdrastveni karton od rođ.,da nema nasljednih bolesti tj.da bi to relativno trebalo biti sve ok.
    Ne govorim sada ovo da sama sebe utješim ali vjerujte mi za većinu ljudi napraviti dijete nije problem,"problem"je dijete podignuti i izvesti na pravi put,te mu omogućiti ljubav tijekom cijelog života,
    to znači biti roditelj !!!.
    Ništa kompiciranije od gore navedenog nije cijeli postupak.Znam da za prvi put mislite da je sve puno teže,ali vjerujte mi od svega je praktično najteža sama punkcija,Od zametaka,a ja sam ih imala 10, 2 su vraćena a ostalih 8 je zamrznuto i čuvaju se dvije godine,sve je uključeno u onu cijenu od 1 860 eura.
    Bolje je naptaviti punkciju odnosno ivf nego samo insiminaciju jer postotak je puno puno veći za uspjeh..
    Pozdrav svima i ne gubite nadu i držite ono na pameti,nije roditelj onaj koji napravi dijete već onaj koji ga odgoji i podigne u ljubavi.
    Slažem se u potpunosti sa tobom!Naravno da ne smijemo gubiti nadu i da tako moramo razmišljati.Inače ćemu onda odlazak u Prag?!
    Ipak, voljela bi znati da li rade selekciju u izboru donora (isključe genetske bolesti itd.) i da naravno pokušaju naći donora koji će fizički sličiti suprugu. I meni je Danica rekla da ćemo ispuniti upitnik na dan aspiracije s tim podacima (visina,težina,boja očiju,kose,krvna grupa i Rh faktor) i da imaju dovoljno veliku banku sperme.
    Obzirom da sam vidjela da većina žena kaže da je bolje ići odmah na IVF nego na inseminaciju, a i Danica mi je rekla da je uspješnost kod IVF-a 45-60%, a kod inseminacije 15% mislim da ću se na kraju ipak odlučiti za IVF.
    Inače Danica je rekla da nema čekanja i da možemo zapravo doći već slijedeći mjesec na što sam se ja ugodno iznenadila.

    HVALA PUNO NA SVIM INFORMACIJAMA!

  49. #99
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    LEGO,kako ide? ima li kakvih simptoma? ajde,draga,pricaj nam....neke od nas ce mozda ubrzo biti u tvojoj situacoji ubrzo
    nego,koliko ste nakon transfera ostali u Pragu? ja nisam sigurna kako da isplaniram vrijeme.ok skontala sam da anm treba oko 5 dana do ET-a,ali koliko jos nakon toga da ostanemo tamo? pitam zbog hotela i rezervacije koju moram obaviti ranije....

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    1/2 100 S.St.
    Postovi
    80

    Početno Pozdrav tužna !!!

    [b]Moram ti prvo reće da mi se ne sviđa tvoj nick,mijenjaj ga pod hitno,jer ako imaš muža koji te voli i ti njega onda bi trebala biti SRETNA.

    A sada o temi,ovako napravili smo transfer 18.10.tako da moram napraviti betu za oprilike 3-4 dana.U pronatalu mi je ostalo 8 oplođenih stanica koje su zamrznute i čuvaju se dvije godine,radi eventualnog neuspjeha sada ili nastavka štancanja .(malo šale nije na odmet).
    Čuvanje oplođenih js je uračunato u cijenu cijelog postupka.Nakon transfera,a možeš doći na njega praktički na sam dan(ne znam dali treba neka piprema,savjetuj se sa Danicom),možeš odmah otići doma.Doktor preporuča ostanak taj dan u Prag radi mirovanja ali je također rekao da nije neophodno ,samo bez nekih većih naprezanja.

    Pozdrav SRETNOJ !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •