Stranica 1 od 30 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1452

Tema: POTPOMOGNUTA U ČEŠKOJ

  1. #1
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno POTPOMOGNUTA U ČEŠKOJ

    drage moje, evo i ove teme, uređujte je pametno, sažeto, što informativnje moguće, nemojte temu zachatavati i sretno, sretno, sretno svima!!!!!


  2. #2
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Evo cure, konacno nasa tema! :D :D :D :D
    nadam se da ce sve cure koje su isle vec ili vec obavile postupak tamo, iznijeti ovdje sve korisne informacije,svoja iskustva,kako bi se mi koji tek trebamo ici, lakse snasli.
    evo,ja saljem cjenik, vazeci ,dobila ga neki dan:

    CJENIK (u eurima)


    DONACIJA JAJNE STANICE 3800
    (Uključuje eventualni ICSI i kryoprezervaciju preostalih
    embrija. Donatorka se bira prema zahtjevima primatelja.
    Ultrazvuk, praćenje nivoa hormona i medikamenti nisu uključeni)

    STANDARDNI IVF CIKLUS 1100
    (medikamenti i kryoprezervacija preostalih embrija nisu
    uključeni,monitoring (ultrazvuk i nivo hormona) nije uključen)

    KOMPLETNI IVF CIKLUS 1800
    (kompletni monitoring uključen, medikamenti nisu uključeni)

    TRANSFER DONIRANIH EMBRIJA 1450

    KRYOPREZERVACIJA 220
    (sperme, embrija i jajnih stanica)

    TRANSFER ZAMRZNUTIH EMBRIJA 450
    (koristeći Transfercatether-Echotip)

    MESA/TESE 700
    (anestezija uključena)

    HISTEROSKOPIJA (bez anestezije) 200

    HISTEROSKOPIJA (s anestezijom) 300

    ICSI 300
    (do 10 oocyta, svaka dodatna + 20 E)

    ASISTIRANI HATCHING 250

    INSEMINACIJA 200

    FISH (spermiji) 800

    DONACIJA SPERME 200

    REDUKCIJA 320

    MEDIKAMENTI PREMA INDIKACIJI 800 - 1500

    TRANSFER BLASTOCISTA (PRODUŽENA KULTIVACIJA) 300
    (Korištenje Transfercatether-Eshotipa uključeno,
    IVF ciklus nije uključen)

    PGD POMOĆU FISH METODE, BIOPSIJA I LABORATORIJSKI POSTUPCI, PRODUŽENA KULTIVACIJA 2000
    (ICSI nije uključen, punkcija i anestezija i transfer embrija nisu uključeni)

    ja sam iz BiH,nama treba i viza.
    procedura je sljedeca:
    ja sam kontaktirala dr.Mardesica na mail pronatal@mbox.vol.cz

    Danica ima drugu mail adresu,ako bas nju trebate kontaktirati :sanatorium.pronatal@seznam.cz

    Dakle ,nakon par mailova,u kojem sam objasnila nas problem,dr.Mardesić mi je rekao da,obzirom da nam treba viza,samim tim garantno pismo, da mu posaljem na mail,ili na fax:261 711 585 skenirane prednje strane nasih pasosa.

    Ja sam slala na mail
    Nakon par dana,javila se Danica mailom,sa svoje adrese, i trazila moju kucnu adresu na koju ce poslati gar pismo ,kad bude gotovo.Naravno,tipicno za nju,zaboravila ju je,i ponovo , nakon mjesec dana, se javila trezeci tu moju adresu.

    Od 13.08. 2000. godine,ja cekam gar pismo,evo vec mjesec i pol, i neki dan sam saznala da ga je poslala,sad cekam svaki dan da stigne.
    Kad dobijes gar pismo,kontaktira se sa Danicom,koja daje datum konsultacija i nakon toga se moze zapoceti procedura dobijanja vize.
    Sve potrebne dokumente za vizu mozete naci na stranici Ceske ambasade, dodatno se traze sljedeci dokumenti(tamo nisu navedeni):
    -potvrdu da ste u stalnom radnom odnosu-izvadiš u svojoj firmi;
    - M2 obrazac kopiran i radnu knjižicu kopiranu i (original odnijeti na uvid mada je nije tražila da pogleda sluzbenica na salteru u Ambasadi);
    - kopiju pasoša sa kopijama svih viza koji su u pasošu;
    - kopiju kreditnih kartica
    - izvod tri zadnje plate
    - rezervaciju od hotela iz pronatala inn- (teta na salteru vratila to curi koja je neki dan isla predati papire za vizu
    Ceska ambasada u Sarajevu radi od 10 h i nema guzve ,sve se obavi za pola sata.
    Za medicinske slučajeve viza besplatna.
    Vizu je jedna forumasica iz Sarajeva dobila ovako:unutar perioda od 6 mjeseci,moze u Ceskoj provesti 30 dana. Sasvim solidno i da se obave konsultacije,a i sam postupak.

    Inace,sve podatke koje vam ja pisem,imam od cura koje su tamo bile,pa mi slale pp,nadam se da se nece ljutiti sto dio njihovih PP stavljam ovako javno na forum(namjera je da pomognem svima koji idu tamo,i sama prolazim kroz sve ovo)

    Dakle, cijena sobe hotela u sklopu klinike je 70 eura.
    Jedna cura iz Mostara mi je rekla da su oni bili u hotelu Branik i da je cijena 35e.Nista spektakularno,sto platis ,to i dobijes.ali,koliko znam,ni hotel u sklopu klinike nije preluksuzan,prednost mu je samo sto je uz kliniku.
    Cura je isla gradskim prevozom do klinike(doduse,ne skroz,kaze oko 2 km je setnja,jer je klinika u nekoj sumici)---karta njihovog javnog prevoza, koja vrijedi 24 sata, je 100czk i isplati se, njome mozes u metro, tramvaj i bus. kupiti treba i prepaid karticu , imas Vodafone za 200 czk, kazu, isplati se
    smatram da sad,kad se ide na konsultacije ,nije bas stalo u 35 e,ali kad,aBd,budemo isle na punkciju,ET, i sve sto treba,onda se ostaje po 10 dana(ili koliko vec) i tad se solidno moze ustedjeti. mislim i da je bolje da sad skuzimo rutu od tog hotela do klinike ,nego kad odemo kasnije.


    KO IDE AUTOM,OBAVEZNO POSUDI,KUPI ILI SE BILO KAKO SNADE ZA NAVIGACIJU,oni koji su ju imali,kazu da je bez nje 100 puta teze prevaliti sav taj put! Sto se VINJETA tice,ovako:SL vinjeta na 7 dana je 15E (nemaju više 6mj.)Austrijska na 2mj. 2oE a Češka na 7 dana 220kruna

    Konsultacije kostaju 100 e,koje inače traju oko 1 sat.One uključuju pregled ljekara , pogleda doktor papire od oboje i ovisno o tome kakav postupak dogovorite i kakvi su nalazi zene , odredi protokol.
    Čini se da je malo površan kad su nalazi u pitanju,jedna forumasica je napisala: "Uopće nije primjetio da mi fali bris na klamidiju (nije bio gotov dok sam pošla), a EKG i mišljenje anesteziologa je tražio da mu donesem sljedeći put, a bili su pred njim. Rekao je da ih nije vidio.
    To sam mu izvadila iz fascikle i te je nalaze zadržao. Nije tražio da donesem ništa više."

    Konzultacije se mogu platiti u KR i eurima. Cijena u KR ovisi o tečaju KR-euro na dan kad budeš tamo. Mislim da je to oko 2500-2600 KR.
    Sto se omjera tice : omjer je 50ckr == 4 KM == 2e.
    Sto se tice toga da li treba nositi krune ili eure,cura mi je rekla sljedece: "treba im oko 20-30 minuta da ti otovre kartom svakako podi da gore dodes ranije tako da to rijesis da ne bi kasnila, mi smo bili kod dr Mardesica. hotel smo placali u eurima, sve ostalo krune"

    Što se tiče rezerviranja sobe, postupak je sljedeći:
    Tjedan dana prije polaska nazoveš Danicu i ona ti obeća da će rezervirati sobu. naravno, obavezno opet zoveš dan prije polaska da vidiš je li rezervirala. (naravno da nije, ali bude )

    U Pragu postoji neki taksista,koji je sa podrucja ex Jugoslavije,ne znam tacno od kud,koji pomaze parovima sa naseg podrucja,moze sacekati na aerodromu ili autobuskoj stanici,rezervirati kartu za nazad,ako to sami niste obavili, odvesti vas gdje trebate... njegov broj sam dobila na pp,ne znam smijem li ga javno napisati?(možeš s njim dogovoriti da uzme kofere u auto, vas ostavi u gradu, dogovorite kad hoćete da dođe po vas i onda u kliniku. Isto tako na odlasku da ne čekate na aerodromu možete prošetati dok su vam stvari na sigurnom.)

    Dakle,obavezno Danicu podsjecati za sve sto za vas treba da uradi,zena "uzasno lose radi svoj posao",sto mi je napisala jedna forumasica koja je tamo bila.


    Sto se tice nalaza koji se nose na konsultacije,evo sta mi je ista forumasica napisala:
    " Evo što sam nosila od svojih nalaza:

    krvna slika, analiza urina, urinokultura (3 uzorka), EKG, mišljenje anesteziologa, Hormoni štitnjače (TSH, FT3, FT4), spolni hormoni (od 3-5 dana ciklusa) i progesteron 21. dan ciklusa,
    koagulogram, krvna grupa, testovi na zarazne bolesti (HIV, hepatitis, sifilis), PAPA test, ultrazvuk (ja sam radila 9. d.c.) Valjda nisam ništa zaboravila napisati.

    Muz je imao rezultate genetskih ispitivanja (kariogram i y mikrodelecija), UZV testisa, rezultate svih spermiograma, punkcije, krvnu sliku, hormone... "

    Kad dobiješ protokol (ja ga imam), možeš krenuti u postupak već sljedeći ciklus, samo im javiš da si počela uzimati lijekove. Ti određuješ hoćeš li početi odmah, a ne oni (možeš za 2-3 mjeseca).
    Osmi dan ciklusa uradiš UZV i javiš im rezultat. Na temelju toga se određuje kad je punkcija i kad se moraš pojaviti kod njih.

    Na moje pitanje da li rade MICRO tese,dr.je rekao u mailu da rade,lali sam ponovo pitala cure koje su bile,evo sta je jedna od njih napisala:
    "Što se tiče one micro tese, ja sam na stranici neke druge klinike pročitala da je oko 800 eura. Po cijeni približno odgovara ovome u Pronatalu. U razgovoru je dr. spomenuo uzimanje više uzoraka i dugo pregledavanje pod mikroskopom. To je sigurno to."

    Et,trenutno se vise ne sjecam niti jedne informacije koju bih napisala. trudila sam se da olaksam koliko mogu,da podijelim prikuppljene informacije,meni su bile jako bitne,pogotovo ovo za vizu.

    Ponovo se izvinjjavam curama cije sam dijelove pp upucenih meni objavila ovdje, htjela sam samo pomoci!

  3. #3
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa


    Od 13.08. 2000. godine,ja cekam gar pismo,evo vec mjesec i pol

    ispade da 9 godina cekam gar pismo.
    naravno,pogrijesila sam,umjesto 2000., treba biti 2009. godina!

  4. #4
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Prenosim i podatke koje je skupila nasa draga mummy_s.
    Neki se vjerojatno preklapaju, ali od viska (na jednom mjestu) glava nece zaboljeti

    Citat:
    sanatorium Pronatal
    Na Dlouhé mezi 4 / 12
    Praha 4 – Hodkovičky
    147 00
    tel.:261 711 606
    fax:261 711 585

    e-mail: pronatal@mabox.vol.cz


    www.pronatal.cz

    Korisni linkovi za one koji idu autom ( i ne zaboravite kupiti vinjetu u Češkoj!!!!):
    www.viamichelin.com
    www.mapy. tiscali.cz (plan Praga)

    LIJEČNICI:
    Dr. Mardešić
    Dr. Lazarovska

    KONTAKT OSOBA:
    Danica Vignjević
    tel. 00 420 261 711 606
    mob. 00 420 724 291 087
    e-mail sanatorium.pronatal@seznam.cz


    • u ovoj klinici moguće je liječenje uz donaciju jajne/sjemene stanice i embrija.

    • postupak mpo uz donaciju sperme u RH nije moguće obaviti zbog nedostatka slobodnih doza
    • donacija jajne stanice u RH nije dozvoljena
    • klinika ima pripadajući hotel sa 8 soba. Cijenu možete vidjeti na njihovim web stranicama.
    • zasad još uvijek sami plaćamo sve troškove (lijekove za stimulaciju i postupak na koji se ide), ali radimo i na tome. Pogledajte temu „Naša prava od HZZO-a“

    • svakako skupljajte sve račune jer možete u krajnjem slučaju tražiti povrat poreza


    IVF SJEMENOM DONORA:

    • moguće je dogovoriti prve konzultacije (ali nije obavezno).
    • kontaktirajte Gđu. Vignjevć telefonski ili mailom i objasnite joj što želite, a ona će vam dati daljne upute
    • dogovorite se oko karakteristika donora (boja kose, boja očiju, visina, težina) koje ćete zajedno sa svojim podacima (ime i prezime, datum rođenja, krvna grupa i Rh faktor) mailom poslati Gđi. Vignjević kako bi vas zavela u njihovu bazu podataka i kako bi vam na temelju tih podataka oni odredili adekvatnog donora
    • o donoru nećete ništa doznati. Donor je posve anoniman i nije moguće da će vaše dijete ikad dobiti informacije o svom biološkom ocu
    • protokol za stimulaciju vam mogu poslati oni ili vam ga određuje neki od MPO doktora kod kuće .
    • kada započnete sa stimulacijom javite se Gđi. Vignjević
    • 9. dan stimulacije se OBAVEZNO morate javiti Danici!
    • kada vam Danica javi da uzmete stop-injekciju (obično Ovitrelle) 36 sati poslije je punkcija
    • punkcija se obavlja u općoj anesteziji što zahtjeva dodatne nalaze:

    - KKS, jetrene probe, koagulogram, šuk, kreatinin, urea, Na, K, bilirubin (na jednu uputnicu od liječnika opće prakse)
    - urinokultura (druga uputnica liječnika OP)
    - EKG (treća uputnica liječnika OP)
    - mišljenje anetsteziologa (četvrta u putnica liječnika OP). Anesteziologu donijeti prethodne nalaze
    • osim prethodnih nalaza treba učinit nalaz na zarazne bolesti (HIV, sifilis, hepatitisi)
    • prethodni nalazi su obavezni a sve ostale (brisevi, nalaz hormona...) možete također ponijeti sa sobom
    • praksa u Pronatalu je takva da transferiraju blastociste pa ET planirajte 5.-6. dan nakon punkcije. To će vam biti važno zbog planiranja bolovanja/godišnjeg
    • ukoliko je (nedajbože) neuspješno razmak između postupka je najmanje 6 mjeseci zbog stimulacije.


    INSEMINACIJA SJEMENOM DONORA

    • prethodni postupak osim što ne treba raditi nalaze za anesteziju
    • postupak je kraći po pitanju boravka u Pragu jer idete odmah kući nakon inseminacije. Računajte na minimalno 3 dana bolovanja/godišnjeg




    DONACIJA JAJNE STANICE:

    • potrebni nalazi:
    - krvna grupa i Rh faktor te HIV za oboje
    - samo žena radi briseve i nalaz na spolne bolesti
    • nazovete Danicu i dogovorite se za termin i detalje
    • prije odlaska u Prag ženu priprema njezim ginekolog:
    • točan dan odlaska ćete dogovoriti s Danicom jer to ovisi o donorici obzirom da se ili žena primatlej usklađuje s njom ili će suprug prethodno ostaviti spermu kojom će se JS oploditi pa će se onda raditi trenasfer embrija
    • dakle jajne stanice se ne mogu zamrzavati takva tehnologija još nije u upotrebi
    • ukoliko (nedajbože) bude neuspješno razmak između postupka mora biti najmanje 3 mjeseca

    Samo bi zamolila cure da ne pisete toliko protiv Danice. Mozda zena i nije najbolje organizirna i propusti neke stvari, ne nazove, ne javlja se na telefon, ali ako ste otisle u Prontal znate koliko nas tamo ima dnevno i znate da je tada uz nas koje smo u postupku. Ne bi niti nama bilo drago da cijelo vrijeme odgovara na telefon dok mi ocekujemo da nas usmjerava kuda moramo ici.

    Mislim da zapravo Pronatalu treba jos jedna osoba iz naseg govornog podrucja koja ce se javljati samo na telefon i organizirati dolaske/razgovore s lijecnicima i hotele, a jedna osoba koja ce nas tamo primati i voditi od jednog do drugog mjesta. Ako Pronatalovci ovo citaju, molim razmisliti o prijedlogu.

    Svima puno uspjeha, srece i da sto prije zajedno ostvarimo svoje ciljeve i dodjemo do vellikih beta!

  5. #5
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    mozda sad i nebitna informacija,ali neka se zna: od cijene postupka,koji se kasnije tu odradi,odbija se tih 100e.
    moze se sa tim novcem obici Prag solidno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Curke, kada smo suprug i ja krenuli u potragom za MPO klinikom preko granice preporucena nam je klinika u Brnu (Cz). Na kraju tamo nikada nismo otisli i nemam informacije iz prve ruke, medjutim mozda nekome link dobro dodje: http://www.ivfbrno.cz/eng/index_eng.asp

  7. #7
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,Danicu smo danas zvali,juce smo dobili gar pismo i termin nam je 16.10.! bas sam se iznenadila,bas brzo nam je dala termin....
    :D :D :D :D

  8. #8
    kate32 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    tuzna sretno :D , obavezno nas izvještavaj kako ide ( meni su oni sljedeća stanica, ako prije ne uspije ).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    12

    Početno

    evo još jedne
    ja sam dobila konzulatcije 06.10. tak da ja uskoro putujem.
    javim se poslije sa svojim dojmovima!

  10. #10
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Sa dr.Mardesicem i sestrom Danicom se komunicira na nasem, a inace na engleskom? Moze li se traziti razgovor bas s dr.Mardesicem?Koliko dr.imaju?

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A koliko se čeka na postupak u Češkoj kod dr. Mardešića?

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    I što je to gar pismo?

  13. #13
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa
    cure,Danicu smo danas zvali,juce smo dobili gar pismo i termin nam je 16.10.! bas sam se iznenadila,bas brzo nam je dala termin....
    :D :D :D :D
    super!! :D sretno i nek čim prije krenete u postupak!

  14. #14
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa
    Sa dr.Mardesicem i sestrom Danicom se komunicira na nasem, a inace na engleskom? Moze li se traziti razgovor bas s dr.Mardesicem?Koliko dr.imaju?
    Oboje pricaju na hrvatskom kao i dr Lazarovska. Ostatak osoblja prica ceski ili engleski (ne svi).

    Da, moze se traziti razgovor s dr. Mardesicem.

    Ja znam za 3 doktora: Mardesic, Lazarovska i treci kojem se ne mogu sjetiti prezime, ali su neke cure imale jako pozitivna iskustva s njim. On je Ceh i ne prica hrvatski.

  15. #15
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    A koliko se čeka na postupak u Češkoj kod dr. Mardešića?
    Najbolje da nazoves i pitas jer su iskustva razlicita.

    Gar pismo je garantno pismo koje nekima treba (npr. BH) da bi dobili vizu za ulazak u Cesku.

  16. #16
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    A koliko se čeka na postupak u Češkoj kod dr. Mardešića?
    da,bas su iskustva razlicita.
    evo,komuniciram sa curom koja je termin za konsultacije cekala od kraja juna do kraja septembra.
    znam forumasicu koja je na termin cekala mjesec dana.
    nama su dali za 16 dana.
    ja to vezem za to sto je jesen,pa i guzve manje,nego ljeti.
    a, i cekanje postupka je isto.
    jednom mi je neko,ko je tamo bio,rekao da se ceka 6 mjeseci minimalno.
    cura koja je tamo bila na konsultacijama mi rekla neki dan da su joj oni rekli da moze odmah naredni mjesec u postupak ako zeli.
    ne znam ima li veze to sto neki idu na konsultacije,neki ne. mislim,imaju li kakvu prednost oni sto odu na konsultacije u odnosu na one koji ne odu.

    P.S.je li iko gledao sinoc HRT1,emisija "Paralele"(cini mi se),bila tema MPO u HR ,a gost linkom bio dr Mardesic iz Praga.
    Bas je ciko simpa!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    85

    Početno

    tužna i mima05,cure sretno
    Ja sam u fazi prikupljanja nalaza,ljekova i svega ostalog.Kada vještica dođe krećem sa terapijom.Mene vodi dr Lazarovska i o njoj mogu reći samo lijepe riječi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Drage moje Pražanke da se i ja prijavim u ovu veselu putničku družinu :D
    Ja sam dobila termin za konsultacije 14.10. :D :D :D ,
    a viza će nam biti u petak gotova.
    Termin smo dobili kod dr.Lazarovske, rezervisali smještaj u pronatalu (lično), još samo da odlučimo da li ćemo ići autom ili vozom (iz BiH: Sarajevo-Budimpešta-Prag, ima od Budimpešte 6 vozova dnevno, karta se kupuje tamo na licu mjesta, a para nas dođe skoro isto kao i autom da idemo).

    Joj, jesmo gledali smo dr.Mardešića i učinio nam se skroz simpa. na kraju intervjua smo mu MM i ja samo rekli "See you soon dear dr"
    Tuzna juppii :D za konsultacije i ovdje i sretno sa vizom
    Nini draga, vibrice za nalaziće i papirologiju i svim dugim veliki

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Sretno Prazankama!

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Joj cure, ja sam blizu Maribora i već sem poslala papire tamo, ali mi se tamo tak neide. Već prije su mi sugerirali Mardešiće, ali mislila sam da mogu ja to sve u RH. Naravno sada mi se mićljenje promijenilo. Gledala sam jučer paralele i zagrizla za Češku, jer između ostalog čula sam i da im je postotak uspješnosti 40 %, a iz zamrznutih embrija 20%. Ta brojka mi se i više nego sviđa. Oprostite ako sam dosadna sa pitanjima, ali me stvarno zanima.
    Da li sami birate kojega doktora hoćete ili?
    Da li je onda po takvom postupak u Češkoj jeftiniji nego u Sloveniji?
    Da li i nama iz RH treba viza?
    Da li mogu tražiti povrat sredstava od HZZ, za bilo kaj, lijekove, put...?

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    I da, zaboravila sam pitati, kakvog oblika je bio vaš prvi kontakt, jeste li zvale, pisale poštom, mailom?

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    Da li je onda po takvom postupak u Češkoj jeftiniji nego u Sloveniji?
    Da li i nama iz RH treba viza?
    Da li mogu tražiti povrat sredstava od HZZ, za bilo kaj, lijekove, put...?
    Mislim da je cijena ista - oko 1800 EUR.
    Mislim da viza ne treba.
    Mislim da se ne može tražit povrat sredstava od HZZ, jer kao može se i u RH napravit IVF. Parovi koji su išli na donaciju mislim da nisu uspjeli napraviti ništa, a donacije se ne može napraviti u nas, pa im nisu ništa priznavali...
    Ali, neka se javi netko tko zna točno. Sretno !

  23. #23
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    I da, zaboravila sam pitati, kakvog oblika je bio vaš prvi kontakt, jeste li zvale, pisale poštom, mailom?
    moj prvi kontakt je bio mailom.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A u mailu si poslala nalaze i napisala tvoju povijest bolesti ili samo zamolila.Koliko je trebalo da ti odgovore na mail?

  25. #25
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    par dana treba da odgovore na mail.ja sam kontaktirala dr.Mardesica,ali je on vrlo stur na informacijama za postupak,cijene,nalaze....Danica je tu detalljnija,ali i sporija na odgovaranju.
    napisala sam u prvom mailu sve o sebi,nasoj borbi,dijagnozi,otprilike nalaze i rezultate nalaza(dakle,detaljan mail) i kasnijih 5-6 mailova koje smo nakon toga razmijenili, uglavnom su se svodili na dogovaranje gdje cu slati kopije pasosa,kome,kako daljnja procedura....
    znaci, brzo to ide.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Ne, definitivno neidem u Maribor, moja sljedeća postaja je PRAG!!!

    Čak je i MM prije Maribora htio da tamo idemo, ali ne ja se nisam dala. Drago mi je da ste otvorile ovu temu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    A u mailu si poslala nalaze i napisala tvoju povijest bolesti ili samo zamolila.Koliko je trebalo da ti odgovore na mail?
    Ja sam im poslala mail i prvo mi se javio dr. Mardešić već nakon nekoliko sati. poslala sam mu sve nalaza na mail i dalje dogovarala sa gđom. Danicom. to je bilo u kolovozu, konzulaticje smo dobili 06.10.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    A koliko traje vrijeme od prvih konzultacija do termina za postupak?

    S doktorom se valjda dogovoriš da li hoćeš dugi ili kratki postupak?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    A koliko traje vrijeme od prvih konzultacija do termina za postupak?

    S doktorom se valjda dogovoriš da li hoćeš dugi ili kratki postupak?
    to ne znam, ali budem u utorak oko 10 sati

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    85

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa
    A koliko traje vrijeme od prvih konzultacija do termina za postupak?

    S doktorom se valjda dogovoriš da li hoćeš dugi ili kratki postupak?
    Ja sam bila prošli mjesec na konzultacijama a ovaj već krećem u postupak.Šta se tiče protokola stvar je dogovora(barem sa dr. Lazarovskom)
    Sretno!

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    mima, nini, tuzna i sve ostale koje idete, srezno i dao Bog da dobijete trudničku knjižicu.

  32. #32
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj mima05 prvotno napisa
    to ne znam, ali budem u utorak oko 10 sati
    mima,sretno,cekamo svjeze info!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Vinalina
    Ja sam ih kontaktirala mailom, objasnila situaciju i sve ali mi nikad niko nije odgovorio (više puta sam sve to slala i ništa). Onda sam lično nazvala Danicu i objasniila dijagnozu, ona mi rekla da kopiram pasoše i da joj profaksam, sutra dan kopirala pasoše, (na njima mora biti napisana tvoja adresa i br tel), profaksala i još jednom nazvala za 20 dana da vidim dokle je sve to. Garantno mi stiglo za mjesec dana, a onda je ponovo nazvala i dogovorila konsultacije za otprilike mjesec (jer mi je tako odgovaralo zbog ciklusa).
    Ona mi je odmah rekla da sam kod dr. Lazarovske, ja sam pitala a dr. Mardešić? Ona je rekla da se za njegov termin duže čeka i ja sam pristala jer nisam ništa loše čula za dr. Lazarovsku (a Danica kaže da to može biti samo prvi razgovor i dr se može mijenjati).
    Nisam 100% sigurna ali mislim da iz HR ni netreba viza a tim ni garantno pismo pa je time sva procedura jako olakšana

    Sretno malena

    joooj cure sviđa mi se ova tema baš se lijepo zahuktalo jupiiiiii :D
    vibrice svima

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Zaboravila sam i tebe, sretno nami i hvala na info.
    Ja sad moram piti 28 dana antibiotik, pa lpsc, pa par mjeseci odmora i ja krećem. Jedva čekam. Tu lpsc sam si zakazala kad su naši prestali raditi, tak da si iskoristim vrijeme, a odmah se i pripremim za ivf. A sad me to zaribalo.

  35. #35
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno

    nami a ja sam mislila da sam ja jedina koja ima problem dobiti termin za konzultaciju kod njih. naime ja sam ih kontaktirala - telefonski sredinom 8. mj. i onda mi je danica rekla da im pošaljem mail što sam i učinila, nakon par dana dobila njen odgovor i ja joj otpisala, tražila još neke informacije i napisala da nam da termin za konzultacije. kako 10 dana nisam dobila odgovor ponovo sam poslala isti mail i opet ništa te nakon 8 dana ponovo telefonski dobila danicu koja je rekla da se ne sjeća mog maila što je i meni razumljivi jer ih sigurno puno dobije i rekla mi da joj ponovo pošaljem podatke i da će mi kad dobi sigurno odgovoriti za dan dva i još uvjek ništa. poslala sam mail i iz svoje firme jer sam mislila da možda moj ne šljaka ali opet ništa. dakle ja od sredine 8. mjeseca tražim termin i još ga nisam uspjela dobiti, no sada se više i ne trudim jer prije par dana vadila krv za koagulogram i gen. faktore trombofilije pa sada moram čekati na njih mjesec dana a voljela bi znati ako je tu sve u redu. svim curama želim puno sreće u pragu!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Pozdrav cure!
    I ja sam slala mail u Prag(20.09,), ali nisam još dobila odgovor. Strpit ću se preko vikenda, pa ću onda zvati.
    Zanima me nešto što bi mi mogle odgovoriti cure koje su bile u Pragu zbog donacije JS. Da li se u postupku dobije više zametaka i koliko ih se daje primateljici ili se ET radi samo s jednim zametkom? Pitam to zbog ovog što je navedeno u cjeniku:
    DONACIJA JAJNE STANICE 3800
    (Uključuje eventualni ICSI i kryoprezervaciju preostalih
    embrija
    I da li postupak uključuje ponovni pokušaj u istoj cijeni u slučaju neuspjeha tj.negativne ß ili se sve plaća kao prvi put?
    Uf, nadam se da nisam zakomplicirala pitanje !

  37. #37
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Gricanka strpi se do srijede. Trenutno su svi odsutni (kongres) i vratit ce se u srijedu. Tu informaciju sam cula od cure koja se sprema u Prag.

    U cijenu koja je navedena ukljuceno je vise js, ali tocno koliko ce ih biti ovisi od donatorice. Koliko znam cure su znale dobiti od 5 do 10tak js (ovisi kako ce donatorica reagirati na stimulaciju).

    U cijenu koju platis prvi put je dakle ukljuceno - js+njihova oplodnja+prvi transfer.

    Ako (ne daj Boze) prvi puta ne uspijes kada ides drugi put placas oko 400 E (ne sjecam se vise tocno, ali mislim da je cijena izmedju 400 i 450 E). U tu cijenu je ukljucen ET.

    Obicno vracaju po 2 zametka. Ako netko inzistira vrate i 3, a u tom slucaju se potpisuje izjava da je takvo vracanje na tvoju inicijativu....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Hvala Mia na info! Sad ću ipak lakše čekati odgovor!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    Citiraj gričanka prvotno napisa
    Hvala Mia na info! Sad ću ipak lakše čekati odgovor!
    pretoria

    Pa ova cijena je super
    Mene je kostalo oko 6000 euro agencija sta nade donora 500 onda svi donorkini troskovi i njoj 600 euro na dan vadenja js koliko ih god bilo.
    5 dan je bio samo 1 embrio koji je bio dobar za transfer.Ja sam ovo radila u Johanesburgu JAR.Bila sam na transferu 29.09 i sad cekam
    Ako ne bude uspjesno mislim da moram opet ispcetka sve i ista platit.
    Zato mislim da je Prag jako pooljan ako uracunam i avio karte odavde opet se isplati.
    Samo cu ih u Pragu prije pitat da li mogu koristit moju sestru kao donorku i koja bi onda cijea bila
    Ao je neko isao sa svojom donorkom u Prag molila bi da se javi sa svojim
    iskustvom.
    Zahvalna Pretorija

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    12

    Početno

    evo mene doma. bila sam na konzultacijama u srijedu u 13h.
    u prag smo krenuli u nedjelju i odsjeli u hotelu inos koji je oko 10min od poliklinike (cijena je 39eura noćenje sa doručkom).
    na konzultacijama smo bili kod dr Mardešića koji nam se jako svidio. bili smo kod njega skoro 2 sata, dok nam je pregledao sve nalaze i dobili termin za postupak u siječnju, jer nam jer radi stimulacije 10. mjesec bilo prekasno, 11. on nemože, a 12. su božićni blagdani. tako da samo onda u 1.
    od nalaza smo mu sve imali kaj je bilo potrebano. osim u 1. mjesecu ja moram napraviti još urinokulutru, krvnu sliku i EKG.

  41. #41
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,koliko traje sama priprema za postupak? mjesec? mislim,koliko vremena treba od prve injekcije(negdje je prvo kontraceptivne pilule :? ),pa do punkcije?
    nikad nisam bila u postupku,a citala jesam,ali kako mi nije trebalo...nisam puno ni pamtila(cak je uvijek bilo malo vjerojano da cemo dogurati do postupka uopce)

  42. #42
    nata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Postovi
    123

    Početno

    Cure, zanima me na kojem jeziku komunicirate kad zovete u Prag ili kad šaljete mail?

    Ovo mi sve zvuči jako primamljivo.....

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj nata prvotno napisa
    Cure, zanima me na kojem jeziku komunicirate kad zovete u Prag ili kad šaljete mail?

    Ovo mi sve zvuči jako primamljivo.....
    na hrvatskom, i sa tajnicom Danicom i sa doktorom Maredšićom!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    35

    Početno

    pa mima draga,
    čitavo vrijeme kontam pa gdje si, kako ide sve to kod tebe...
    Drago mi je da si zadovoljna razgovorom i da ti se sviđa Mardešić :D
    Mi krećemo prekosutra na konsultacije aBd i evo hvata me ova putna groznica

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj nami prvotno napisa
    pa mima draga,
    čitavo vrijeme kontam pa gdje si, kako ide sve to kod tebe...
    Drago mi je da si zadovoljna razgovorom i da ti se sviđa Mardešić :D
    Mi krećemo prekosutra na konsultacije aBd i evo hvata me ova putna groznica
    ništa ne brini, put je stvarno dugi ali uz stajanja i kavice brzo prođe.
    onda malo uživaš u Pragu pa na konzultacije.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Cure baš mi je drago kaj se kod bar kod nekoga nešto kreće.

    Jedva čekam vaše postupke i nove informacije. (I svoj prvi put u Prag!) :D

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Evo drage moje,
    Javljam se iz Praga tačnje iz hotela Michael koji je 1,6 km udaljen od Pronatala. Danas smo bili kod urologa, izvadili FSH i dali spermiogram (na naše insistiranje jer se kod nas ne radi iz centrifugata), a sutra u 9:00 koddr. Lazarovske.
    Do sada je sve ok, pacojenata je puno ali su i oni uigrani dobro. Izgleda da ćemo malo produžiti ostanak jer oni predlažu odmah micro TESE što i nije loša ideja.
    Javljam vam se sa novim info dalje
    Vibrajte za naš uspjeh i pronalazak plivača

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    85

    Početno

    nami od srca vam želim dobitne plivače!!
    Sretno
    Mi nažalost moramo odgoditi postupak do daljnjeg.....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    nami :D :D :D , osjećam u zraku pozitivnu vibru! Želim vam puuuuuno puno sreće i dobitnih plivača! Javljaj nam dešavanja, budno pratimo i iščekujemo tvoje info.

  50. #50
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    eevo,pusa od mene iz istog hotela kao i nami,ali jos se nismo srele.

    vidim,oni su kod urologa trenutno,a mi tek na razgovoru sutra,pa nazad u subotu ili petak navece.

Stranica 1 od 30 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •