Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Mačak mi se pop...na vreću za sjedenje - kako otjerati neugodan miris?!

  1. #1
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno Mačak mi se pop...na vreću za sjedenje - kako otjerati neugodan miris?!

    Dakle, kak piše - mačak nam se valjda iz čiste sreće što smo ga ostavili na 2 sata u kući dok nas nije bilo popiškil na vreću za sjedenje.

    Vreća je od umjetne kože i jučer smo je prali 4 puta raznoraznim sredstvima i izvana i iznutra, ali još uvijek smrdi. Sad je na luftanju na terasi, ali mi se čini da to baš i ne bu pomoglo.
    Kaj se da napraviti?

  2. #2
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Smrad od mačje mokraće je nešto najodvratnije što postoji. Moja mačka se meni popišala i na kauč i na krevet...i najučinkovitije rješenje dosad je bila soda bikarbona. Pospeš na to mjesto dosta sode, ostaviš par sati i usisaš. ali ne očekuj čudo jer ja mislim da se to nikad ne može skroz uništiti. Inače, da se pohvalim, moj mačak je popišao i pokenjao dupli madrac a imao je prolivv. Moram li reći di je završio madrac od 2000 kn?

  3. #3
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    mislim da je nama zračenje od par tjedana najbolje pomoglo.

  4. #4
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Mi smo jednog mačora kastrirali, a drugi je tak i tak sam po sebi čudan i miran. Ovom kastriranom pišaka više ne smrdi, ali zato ovom drugom , pogotovo sad u veljači kad su im hormoni najjači- ufffff! No mi ih više ne puštamo u kuću radi bebe. Niš im ane fali vani. Imaju podrum pa se griju tam ili spavaju s cuckom u kućici. Protiv pišanja okolo je jedino pomagao mačji wc. I izgon iz kuće.

  5. #5
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    probaj sa sodom bikarbonom, ali počni i razmišljati o novoj vreći jer se miris mačjeg urina teško miče.

  6. #6
    Gost

    Početno

    Ja sam radila ovako na fiksnim stvarima kao što su fotelja , tepih...Soda bikarbona u kombinaciji sa eteričnim uljem , to se pomješa da se dobije fina pasta i onda se namaže i ostavi bar sat vremena , posisa ,prebriše i to je to .Pošto je riječ o vreći predlažem ti da ju opet staviš u veš mašinu , ako stane a ako ne onda napuni kadu sa vručom vodom dodaj sodu bikarbonu i eterično ulje (miris koji voliš ) i ostavi je nekoliko sati u kadi , ali kad si usput na wc-u vreču malo preroštaj , onako ko naše bake kad su na potoku prale veš , tako da ta voda i mješavina uđu u vreću .
    Eto nadam se da sam pomogla .

  7. #7
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    kbegicsi, mislim da je ovo ok savjet, jer kako je vreća od umjetne kože, mislim da bi soda samo spuznula s nje bez učinka.
    Probat ću, pa javim!
    Hvala svima!
    (a mačak me samo lijepo gleda i čudi se zakaj ja stalno šnjofkam po kući!)

  8. #8
    Gost

    Početno

    Ajde iskreno se nadam da ćeš riješiti problem,i svakako javi .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •