Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: kantarion- ulje gospine trave

  1. #1
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno kantarion- ulje gospine trave

    Nikako mi se ne spava noćas pa sam negdje našla na forumu nešto o tome da je kantarion štetan. Sad to više nemrem naći a volila bih da mi netko napiše malo detaljnije o tome jer ja sam se baš obilno s njim mazala i mislim da je ful dobar. Šogi mi je cijelu trudnoću njime mazala i međicu pa nije popucala nit su je šivali nit ikakvih problema.... A ja fino i po trbuhu da mi koža bude elastična.. Znate li nešto o tome?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    20

    Početno

    Ja samo imam dobra iskustva s uljem od kantariona. Znam da je super za tretiranje rana i ožiljaka na koži , nedavno sam svojoj curici s njim izlječila groznu infekciju na licu ( koju su dermatolozi zvali atopijski dermatitis). I to za dva tjedna, a imala je ranice i svrbež još od kolovoza. Stvarno nikad nisam pročitala da je loše.Samo znam da kod svih biljnih preparata ne treba pretjerivati. Mislim da ti je ono super, a ako imaš sumnje onda se prebaci na bademovo ulje i ono je dobro.

  3. #3
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sa njim imam isto samo pozitivno iskustvo a kad mi je baka slomila kuk sa njim smo joj lijecili dekubitus.

  4. #4
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Jednom sam na TV-u (ne znam u kojoj emisiji vise) cula kako caj kantariona moze izazvati pobacaj.
    E, pa, kako je to bilo davno, a nisam dalje na netu trazila reference, nemojte me drzat za rijec, ali provjerite, ako se radi o trudnoci.
    Za "ne-druga" stanja sam cula i vise od samo pohvala, ne samo za ulje vec i caj (mom tati je kantarionov caj ZAKON ).
    Evo, to su moja rekla-kazala iskustva :namig:

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Svicarska
    Postovi
    235

    Početno

    Ja ovo za pobacaj nisam uopce cula niti znala i pila sam caj od kantariona u trudnoci. Nikakvih posljedica.
    A sa uljem od kantariona sam si izljijecila opekotine 2. i3. stupnja na licu i rukama (bilo je stvarno grozno i jako bolno) od prije godinu i nesto dana. Danas sam bez iti jednog oziljka, zahvaljujuci Bogu i kantarionu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Ulje gospine trave se proizvodi ekstrakcijom u maslinovom ulju i unos veće količine masnoća može izazvati naglo izlučivanje žuči, te dovesti do značajnih tegoba u probavnom traktu, ovisno o stanju organizma, što nije preporučljivo nikome, a posebice ne trudnicama.Istovremeno svojim ljekovitim djelovanjem pomaže kod zacjeljivanja rana na koži, opekotina i hemeroida. Koristi se za smirivanje akutnih i kroničnih upalnih procesa na koži. Potiče stvaranje novih stanica kože i dovodi do njezine regeneracije. Primjenjuje se i za unutarnje organe, jer pospješuje lučenje žuči, oporavlja funkciju jetre i smiruje tegobe "nervoznog želuca".

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da je za vanjsku upotrebu skroz ok.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Ne znam koji koristiš,ali problem je u onom home-made jer se u kućnoj radinosti se drži na suncu barem tako moja baka radi a kao sve skupa ako se zagrijava postaje kancerogeno,kupovni iz ljekarni se radi na drugi način i ženama nakon operacija prsa se preporuča mazanje kantarionovim uljem

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Znam da se kantarionovi preparati (čaj, kapsule za depru) ne smiju piti ako izlaziš na sunce jer mogu izazvati osip (nije alergija nego fototoksičnost). Ne znam da li to vrijedi i za mazanje po koži, ali ja se na moru ne usudim s njim mazati (a dobro bi mi došlo za opekotine) jer sam inače znala imati fotodermatitis.

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    ali problem je u onom home-made jer se u kućnoj radinosti se drži na suncu barem tako moja baka radi a kao sve skupa ako se zagrijava postaje kancerogeno,kupovni iz ljekarni se radi na drugi način i ženama nakon operacija prsa se preporuča mazanje kantarionovim uljem
    Ne bih se s ovim nikako slozila.

    Kanatrionovo ulje je odlicno za vanjsku upotrebu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Poznato je da kantarionovo ulje na suncu postaje toksično za kožu, znači kožu prije sunčanja nikako ne mazati kantarionovim uljem. Na osjetljivoj koži reakcije su vjerojatnije, npr. osipi, crvenila, mrlje i sl. Inače je fenomenalno za kožu, i u svakom drugom slučaju toplo preporučam.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Dijelove tijela mazane kantarionom nikako ne izlagati suncu!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Pošto sam počeo primjenjivati ulje gospine trave na ožiljke na licu,zanima me kako nanositi na lice.

    Da li utrljam s rukama ili namažem vatom?

    Treba li skinuti nakon sat vremena ili se jednostavno ostavi?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    da izbjegneš daljnju infekciju nanosi vatom, i nakon toga ne skidati, jednostavno ostavi.

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ali namazi navecer jer je ulje fototoksicno tj. moze doci do reakcije u kombinaciji sa suncem.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    za nanosenje na lice dobro je napraviti macerat gospine trave u nekom blazem ulju, kao avokado ili jojoba. Meni je maslinovo ulje premasno za lice, ali ja imam masnu kozu.
    Nemojte kupovati u ljekarni to je bezveze jer je vjerojatno preskupo, a napraviti ga nije nikakav problem. Kupite ili naberite i osusite cvijetove gospine trave, usitnite ga pa prelijete uljem po zelji. Ostavite tri do 4 tjedna na tamnom mjestu(znam da su ga u dalmaciji ostavljali na suncu, ali ja ne bi ) procijedite i eto vam kantariona.
    Tako se moze napraviti i macerat nevena koji je isto odlican za kozu. Mislim da je omjer 10 grama cvijeta u 100 ml ulja, ali ako nekog zanima pogledat cu svoj recept pa javim.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala svima na odgovorima, mažem uz pomoć vate.

    Meni je isto inače koža masna.

    Da ovaj u ljekarni koji sam ja kupio je dosta skup -30ml 30kn .

    Našao sam za 40kn 100ml na internetu pa ću vjerojatno to.
    Proizvođać OPG Ćorić (stavio bi link al neznam jel dopušteno)

  18. #18
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Moze li se bebi guza namazati kad jako pocrveni?

  19. #19
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    može. nama je patronažna rekla kad je mo imala osip - jedno presvlačenje kantarion, drugo bepanthen pa tako dok ne prođe

  20. #20
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    i trebalo bi jako brzo proći. ako ne prođe provjri da nisu gljivice

  21. #21
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ma nismo nikada imali problema, ali sad po vrucinama mu se na pregibima pocelo crveniti. Thnx

  22. #22
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Moze li se bebi guza namazati kad jako pocrveni?
    Moze, i ja ga koristim za guzu i pregibe.

  23. #23
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako mi se ne spava noćas pa sam negdje našla na forumu nešto o tome da je kantarion štetan. Sad to više nemrem naći a volila bih da mi netko napiše malo detaljnije o tome jer ja sam se baš obilno s njim mazala i mislim da je ful dobar. Šogi mi je cijelu trudnoću njime mazala i međicu pa nije popucala nit su je šivali nit ikakvih problema.... A ja fino i po trbuhu da mi koža bude elastična.. Znate li nešto o tome?
    ja sam pisala o čaju od kantariona i dobila info od gđe iz Subana da sene smije koristiti tijekom trudnoće i dojenja, znači oralno, čaj....mazati se smije ulje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •