Stranica 39 od 39 PrviPrvi ... 29373839
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,931 od 1931

Tema: Što vas sve muči u trudnoći?

  1. #1901
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma ja sam doslovno prije svakog postupka pravila briseve, osim ovaj put. ne znam kako sam to preskočila. a i papu sam zaboravila (radim papu svake godine u 10. mjesecu). mislim da me šalje na briseve zbog nedavnog smećkastog spotinga, a da je papu dodao kad je čuo da sam je preskočila lani.
    briseve sam 2010. radila 3 puta, svako par mjeseci i stalno su bili ok.
    a budući da sam prije postupka popila turu češnjaka/crnog vina mislim da bi bili ok i da sam ih tada pravila.

  2. #1902
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Evo izborila sam se za ctg iako su me sestre skoro otkantale, no doktor je rekao da okey ako je uzv takav kakav je. Bio je ctg odlučan (taman je mali plesao ko blesav), no i sama si mislim kao što je Lutonjica spomenula, on za 2 sata može biti potpuno drugačiji.

    Kakogod, naručili me ponovo za tjedan dana na ctg i btw, nisu mi radili pregled, što me ugodno iznenadilo

    Pinky meni su radili papu na početku jer nisam bila taman malo više od godinu dana, a bris nedavno su radili zato da mogu usporedit s onim nakon trudnoće (ako sam što dobila u trudnoći, da znaju, isto tako ako je bio čist nalaz prije, a poslije ne - da znaju da sam nešto tijekom poroda pokupila). I eto iako je ovaj na početku bio super, drugi pokazao da sam u međuvremenu pokupila streptokoke (i drago mi je da smo to vidjeli, jer što da nismo i da ih je beba dobila na porodu, a oni to ne skuže na vrijeme?!). Završila sam s terapijom i sutra idem ponovit bris, te se nadam da smo ih poubijali mučenički

  3. #1903
    mayica01 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    196

    Početno

    cure mene trenutno nista ne muci i nek tak ostane sto duze..

  4. #1904

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    i mene trenutno ništa ne muči i neka tako ostane što duže

  5. #1905
    mayica01 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    196

    Početno

    mravak..

  6. #1906

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ja pijem folacin, otkad sam u postupku. ništa drugo pored toga. sad sam 11 plus 4, valjda se uskoro uvode ti prenatali. (btw, kojeg da kupim? kupila sam twinlab, pa sa čitam da je smeće)
    (opet ja..nije da te pratim po forumu al ocito citamo iste teme)...ja nisam redovna pa se uvijek vracam par dana unazad)

    ja sam prestala s folnom i pocela s prenatalom u 12. tjednu..uzimam SOLGAR-ov

  7. #1907
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hvala looli, ipak ću na slijedeći pregled ići u 14. a ne u 12. tjednu, pa ću do tada piti samo folacin (možda povremeno koji prenatal) i nastaviti sa utrogestanima, a tada ću ga sve pitati

  8. #1908
    venera21 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Evo i mene s nekom tupom boli ispod desnog rebra. Sad sam u 33-em tjednu i već par dana zaredom me to boli. A baš tu ispod rebra je bebina glavica, baš onako strši na trbuhu. Sad ne znam jel ju možda moja rebra stišću? Isto visoko nosim.

  9. #1909

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    2

    Početno

    jutro cure...
    evo ja sam nova na forumu iako sam u 25 tjednu ..
    NAime, jucer i koji dan prije imam cudne grceve, ne znam kako to opisati.. Kao da mi je cijeli trbuh u kamenu..osjecam bol kad se saginjem, u lezecem polozaju mi je dobro..desava se iza rucka (naravno da se najedem i vise nego trebam) i traje do kasno navecer..ima li ko savjet????

  10. #1910

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Ripcord drago mi je da je ctg dobar.. . Neka ti do kraja ostane tako..

  11. #1911
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Venera21,već si u 33.tjednu!!!
    Znači,još malo..
    Kao da je bilo jučer kad smo poskakivali radi tebe..
    Do kraja ti želim puno sreće

  12. #1912

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    2

    Početno

    ima li tkooooooooooo...sta da radim??? da cekam pregled sljedeci tjedan??
    p.s. nekad imam osjecaj da mi mali lupa jako nisko, kod zdjelice..znaci li to da je on jako nisko i je li to prenisko za 25 tjedan??

  13. #1913
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    I ja sam nocas skoro odapela od bolova u podrucju jajnika ,tak me bol probudila u 2 sata isla sam na wc jedva sam se uspijela popiskit i onda me prestalo i tak danas ujutro.U 25 tt sam.Ja misla da su neki trudovi jer su bili pravi grcevi.A da nisu to one kontrakcije? Nemam pojima bum vidla nocas kaj bu

  14. #1914
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj ruzica1212 prvotno napisa Vidi poruku
    ima li tkooooooooooo...sta da radim??? da cekam pregled sljedeci tjedan??
    p.s. nekad imam osjecaj da mi mali lupa jako nisko, kod zdjelice..znaci li to da je on jako nisko i je li to prenisko za 25 tjedan??
    Najbolje da se javis ljekaru, mozda su lazni trudovi.Dobices mozada apaurin ili slicno. Naravno ako se ponavlja idi sto prije. Ako ti je stomak kao kamen to mogu biti trudovi. S druge strane ima i to ako se prejedemo pa nam puna crijeva. Tesko da neko moze da ti da bolji savjet od doktora .
    Srecno

  15. #1915
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mene muči nesanica. evo me ovdje u 4 ujutro...

    ruzica, i mene lupa skroz dolje kod stidne kosti, nije da je on nisko, nego su mu noge dole pa me lijepo mlatara. najljepše mi je kad me mlatara po mjehuru, divota jedna

    apaurin je sredstvo za smirenje koje ima moguć štetan utjecaj na bebu u trbuhu. također, ako su kontrakcije prave, apaurin ih neće smiriti, a ako nisu prave, onda što će ti apaurin. ta sredstva za smirenje su jedno vrijeme bila poprilično moderna za davanje trudnicama iz raznoraznih znanstvno nedokazanih razloga, sad su tek malo počeli razmišljati o tome.

    radije popij magnezij, on ublažava kontrakcije bilo koje vrste (samo ga se ne treba piti pred kraj trudnoće, onda ti trebaju kontrakcije, činiš si samo loše sprečavajući ih)

  16. #1916
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Jučer bila na kontroli i veli ginić da je ta bol s desne strane pritisak na jetra, a beba je visoko, okrenuta je glavicom dolje (nadam se da će tako ostati do kraja) - u 31 tt sam. Kontrolna krvna slika ispala ajme - veli doc da sam po razini željeza za transfuziju ipak mi je prepisao tablete željeza, iako me nagovarao da se javim u svoju matičnu OB (u Kninu sam, a ginić soc. u ST) radi toga...
    Slijedeća kontrola za 3 tjedna sa novom krvnom slikom i isto tako trebam napraviti imunizaciju. To sam radila na početku trudnoće i nemam pojma zašto to treba. To su mi vadili kad su određivali krvnu grupu, a kako smo i MM i ja rh pozitivni nemam pojma...

  17. #1917
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Uspjela sam naći na netu da se ova pretraga iliti indirektan combsov test ponavlja kod trudnica koje su rh- čak tri puta, a ponekad i kod rh+ trudnica još jednom osim one pretrage na početku trudnoće do 32 tt

  18. #1918
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Cure,imam pitanjce..
    Nisam puno trudna,9 tjedan.
    Inače nemam nikakvih simptoma-ne povraćam niti nemam mučnine,osim što imam svaki tjedan upalu sinusa-jake bolove glave+gnojni iscjedak direkt u želudac koji me nekada tjera na povraćanje,ali ne uvijek..
    Znači,kao da nisam trudna.
    Jučer sam osjetila kao neke lagane grčeve,povremene,sa lijeve i desne strane,onako kao menstrualni bolovi,ali u valovima,ništa jako,ali za mene zabrinjavajuće-s tim da mi nije "vrijeme"za mengu-kažu mi da je u tom periodu tada to moguće..
    Popila sam Normabel 2 mg i odmah mi je sve bilo puno lakše,jel prestalo je..Evo jutros,za sada,je sve ok..
    Pitam,jel to ok-to lagano kao grčenje-pretpostavljam da se maternica širi ili je to prerano..

  19. #1919
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    mia74, ja isto imam takve grceve, skoro svakodnevno, kao da me bole jajnici..danas 8+3...i ne zabrinjavam se, mislim da je to ok, pogotovo nakon stimulacije....
    Posljednje uređivanje od zedra : 21.01.2011. at 09:46

  20. #1920
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Da..i ja mislim da je to nekako ok..Sad vidim da je među nama razlika tjedan dana..
    Idem sljedeći tjedan na uzv pa ću pod obavezno izrešetat doktora sa pitanjima..
    Sve moje frendice koje su bile trudne su mi rekle da je to sve normalno..al ipak me frka..

  21. #1921
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Mene je u ranoj trudnoci stalno boluckao jajnik na kome je bilo zuto telo. Proslo je samo od sebe nakon nekoliko nedelja.

  22. #1922
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    mene muči nesanica. evo me ovdje u 4 ujutro...

    O Bože, trebali bismo imati chat ovdje, da sam znala da ima još koga mogle smo u 4 malo čavrljat

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ruzica, i mene lupa skroz dolje kod stidne kosti, nije da je on nisko, nego su mu noge dole pa me lijepo mlatara. najljepše mi je kad me mlatara po mjehuru, divota jedna
    E da, kad se sjetim tih mlataranja u mjehur, nimalo mi ne nedostaju Ovih dana je svaki jači pokret kao da mi netko navigira po utrobi, i iskreno, unatoč natpisima u raznim tekstovima, ne mogu vjerovat ni da će mi ti pokreti nedostajati!

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    radije popij magnezij, on ublažava kontrakcije bilo koje vrste (samo ga se ne treba piti pred kraj trudnoće, onda ti trebaju kontrakcije, činiš si samo loše sprečavajući ih)
    Ja i dalje na Donatu, vidiš zaboravila sam da bi ga uskoro možda trebala izbacit s menija

  23. #1923
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i dalje na Donatu, vidiš zaboravila sam da bi ga uskoro možda trebala izbacit s menija
    Ja juce napunila 36tj. i prestala sa uzimanjem Mg-a. Tako mi je rekao dr

  24. #1924
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Ja juce napunila 36tj. i prestala sa uzimanjem Mg-a. Tako mi je rekao dr
    Tebe pratim jer znam da si malo iza mene s terminom (ja sam sad 37+2). A mislim da ću ispit do kraja donate koje imam skladištene i onda bye bye. A taman sam se navukla

  25. #1925
    venera21 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    ruzica, i mene lupa skroz dolje kod stidne kosti, nije da je on nisko, nego su mu noge dole pa me lijepo mlatara. najljepše mi je kad me mlatara po mjehuru, divota jedna

    Potpisujem!

  26. #1926
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Tebe pratim jer znam da si malo iza mene s terminom (ja sam sad 37+2). A mislim da ću ispit do kraja donate koje imam skladištene i onda bye bye. A taman sam se navukla
    Trebalo bi da prekines, jer beba je vec zrela a Mg sprecava kontrakcije koje su sada neophodne da grlic smeksa i skrati se. Ja sam 36+1 i iskreno bilo me malo strah da prestanem da pijem, ipak bih da izguram makar jos sedam dana, ali nadam se da nece to tek tako da krene naglo jer nije ni kad sam ginipral prekinula u 34 nedelje.

  27. #1927

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Meni je danas 16 tj. i jedva čekam da osjetim prve pokrete bebice... i da me lupa i nabija kao vas

    Mia i Zedra ti bolovi u području jajnika su normalni... i ja sam ih imala...

  28. #1928
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Thanx Mravak!
    Što volim kad mi napišete ono što sam mislila..

  29. #1929
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Lady x, evo i tebe pri kraju . A sjecam se kad si otvorila svoje odbrojavanje, pa sve neki problemi i sad vas evo u finalu. Bas mi je drago da je na kraju sve dobro proslo. Jos da ti porod projde kako si zelis i sve super! (malo OT)
    Sto se tice magnezija i donata i ja sam to prestala piti upravo zato da mi ne sprecava kontrakcije (sada sam 36+3). Sada svaki dan osjetim po par pripremnih trudova, ali to tako i mora biti.
    Joooj, bas sam nestrpljiva da upoznam svog drugog sincica!
    Jedva cekam da rodim

  30. #1930
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    joj koliko vas je na korak do poroda!!!

  31. #1931
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Drage cure,
    zakljucavam ovaj topik jer se ovdje nakupilo gomila razlicitih tema i jos jedna tema odlazi u chat.
    Pozivam vas da otvarate nove teme ili koristite vec postojece ovisno o temi koju zelite komentirati, pitati ili nesto trece.

    Hvala na razumijevanju.

Stranica 39 od 39 PrviPrvi ... 29373839

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •