Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 231 od 231

Tema: cijepljenje GRIPA

  1. #201
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    Znači li to da pristaše konvencionalne medicine smiju pisati samo ovdje, a pristaše nekonvencionalne i ovdje i tamo?

    Je li to pravedno?
    Da, upravo je tako. Tamo se ne smije komentirati nego samo podržavati, a ovdje se svaka tema o cijepljenju ili bilo čemu sličnom može zasuti linkovima o reptilima i sličnom. Je li pravedno - nije, ali tako žele vlasnice foruma.

  2. #202
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    dolje vlasnice foruma!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #203
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    imali smo vec raspravu o tim pravilima, bilo nas je dosta sa zamjerkama.

    ali nevermind, nije ovaj forum jednoumlje.
    ima nas razlicitih.
    samo ti trlababalan pisi dalje

  4. #204

  5. #205
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    dolje dnevnik NoveTV!!!!!!!!!

    GoGOOO.... ooodi vriiit

  6. #206
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    trbabalan,danas si cijeli dan dežuran pa ti je dosta gripe?

    Ajde,nazad na temu.Nemoj da provedem sat vremena na kompu kao neki dan kad sam brisala tvoje i Davorovo prepucavanje.
    Ja stvarno nemam ništa protiv konkretnih i realnih informacija,bez onog senzacionalizma sa TV-a i slika ljudi na respiratorima.

  7. #207
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Selim tu da bude preglednije
    Citiraj pulinka prvotno napisa
    Jedan tata,

    retko pišem ovde, što se i da videti, ali sve redovno čitam i ne znam šta bih bez ovog foruma . Bila bih ti jako, jako zahvalna ako bi hteo da mi pomogneš u mojoj nedoumici, možda se negde već i pisalo o tome ali sve sam prečešljala i ne mogu da nađem odgovor. Ovako:

    U mom selu već ima bolesnih od H1N1, i školske dece među njima. Muž je prosvetni radnik, a mi imamo bebicu od 7 meseci. Vakcina stiže tek za mesec dana. Ako se do tad ne razbolimo, evo šta je moj problem-ako dete primi vakcinu, koliko je ono zapravo zaštićeno?
    Kod nas kažu ovako-vreme inkubacije virusa je vrlo kratko, 2 dana, možda nešto duže kod dece. Vreme potrebno da se vakcinom postigne dovoljan imunitet je tri-četiri nedelje, opet nešto duže vremena treba kod dece, a efikasnost takvog imuniteta je 70-90%. Šta uopšte znači "efikasnost 70-90%"?? Još bitnije, šta se dešava u tom vakuum periodu od mesec dana uspostavljanja imuniteta, šta ako dete dođe u dodir sa virusom NAKON vakcinacije, a još nema zaštitu koju stvara vakcina? Može li onda vakcina čak pogoršati simptome gripa :??
    I još nešto-kažu da kod nekih grip može proći u vrlo blagom obliku, sličnom drugim virozama. Šta ako dete preboli takav oblik gripa, a mi ga vakcinišemo ne znajući da je "virozica" zapravo bila grip? Kakva je tada reakcija na vakcinu?
    Eto, imam mnogo dilema, a kao i svako samo bi htela da uradim ono što je najbolje za dete .

  8. #208
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa
    Jedan tata,

    retko pišem ovde, što se i da videti, ali sve redovno čitam i ne znam šta bih bez ovog foruma . Bila bih ti jako, jako zahvalna ako bi hteo da mi pomogneš u mojoj nedoumici, možda se negde već i pisalo o tome ali sve sam prečešljala i ne mogu da nađem odgovor. Ovako:

    U mom selu već ima bolesnih od H1N1, i školske dece među njima. Muž je prosvetni radnik, a mi imamo bebicu od 7 meseci. Vakcina stiže tek za mesec dana. Ako se do tad ne razbolimo, evo šta je moj problem-ako dete primi vakcinu, koliko je ono zapravo zaštićeno?
    Kod nas kažu ovako-vreme inkubacije virusa je vrlo kratko, 2 dana, možda nešto duže kod dece. Vreme potrebno da se vakcinom postigne dovoljan imunitet je tri-četiri nedelje, opet nešto duže vremena treba kod dece, a efikasnost takvog imuniteta je 70-90%. Šta uopšte znači "efikasnost 70-90%"?? Još bitnije, šta se dešava u tom vakuum periodu od mesec dana uspostavljanja imuniteta, šta ako dete dođe u dodir sa virusom NAKON vakcinacije, a još nema zaštitu koju stvara vakcina? Može li onda vakcina čak pogoršati simptome gripa :??
    I još nešto-kažu da kod nekih grip može proći u vrlo blagom obliku, sličnom drugim virozama. Šta ako dete preboli takav oblik gripa, a mi ga vakcinišemo ne znajući da je "virozica" zapravo bila grip? Kakva je tada reakcija na vakcinu?
    Eto, imam mnogo dilema, a kao i svako samo bi htela da uradim ono što je najbolje za dete .

  9. #209
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa
    Jedan tata, puno hvala za pomoć!
    Dakle, pošto kod nas kažu da će deca koja nisu nikad ranije vakcinisana od gripa dobiti vakcinu u dve doze u razmaku od mesec dana, znači da se pun imunitet-i to onaj 70-90postotni-stiče tek nakon druge doze, tj. nakon dva meseca?
    Kad sumiram, ispadne ovako: grip je već tu, vakcina će biti tu za mesec dana, imunitet posle vkc. uspostavljen tek za tri meseca, a vrhunac epidemije prognoziraju za dva meseca. Da li je opravdano reći da je vakcinacija prilično besmislena i zakasnela?

    Sirius, izvinjavam se ako pišem na pogrešnu temu, ja ne vidim ništa preseljeno :?

  10. #210
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Anana1 prvotno napisa
    ja sam jučer zvala našu pedijatricu da je pitam trebamo li se cijepiti pa mi je rekla da ako smo inače zdravi onda ona ne preporuča. kaže da jako dugo radi svoj posao i da iz iskustva zna da cijepivo protiv gripe nije bezazleno i da bi mogli napraviti više štete nego koristi ako se zdravi cijepimo. (i mi i naš Petar)
    preporuča cijepivo za djecu inaće slabog imuniteta i sa bilo kakvim kroničnim bolestima...
    eto. samo informacija iz prve ruke...

  11. #211
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    aha.
    ako cjepivo napravi štetu djetetu koje je inaće bolesno, to nema veze. Pa bolesnu djecu ćemo cijepiti, a zdravu nećemo da ih ne oštetimo cijepljenjem?

    :?

  12. #212
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Citiraj trlababalan prvotno napisa
    aha.
    ako cjepivo napravi štetu djetetu koje je inaće bolesno, to nema veze. Pa bolesnu djecu ćemo cijepiti, a zdravu nećemo da ih ne oštetimo cijepljenjem?

    :?
    Ne, nego verovatno, kao i za većinu lekova se vaga da li je veća korist ili šteta. Za zdravo dete koje će preboleti grip lako veća šteta bi bila da uzme vakcinu i trpoi ev. nuspojave. A za hronično bolesno dete je bolje da istrpi nuspojave vakcine nego da trpi teške posledice gripa.
    Tako je nama objasnila dr.

  13. #213
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To bi bilo na tragu računalnog modela kojim su nedavno pokazali da je selektivno cijepljenje učinkovitije od masovnog. Maaaali problemčić u postavkama računalne simulacije je pretpostavka - da cjepivo ima učinak.

    Cjepiva se tipično pojave u vrijeme kada je epidemija u eksponencijalnom padu i onda mu se pripisuju zasluge koje pripadaju majčici Prirodi.

    OT: GIGO je kratica za garbage in - garbage out, a mislim da fino opisuje "istraživanja" učinkovitosti cjepiva nastala temeljem računalnih modela. Ključna informacija o djelovanju cjepiva je uglavnom sasvim pogrešna.

  14. #214
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ......na brzaka sam preletila sve stranice pa ako sam što propustila-oprostite i molim odgovor: karlo je alergičan na kakao i kikiriki i ima česte napadaje bronhitisa te završavamo na ventolinu..pedica nam preporučuje cijepljenje protiv obične gripe ali neki kažu da a a neki ne...imate li link gdje piše zašto se djeca sa problemima disanja mogu/ne mogu cijepiti? :/

  15. #215
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Pročitaj na Cybermedu forum za pacijente, teme cijepljenje, alergije, astma. Dr. Richter savjetuje cjepljenje i protiv sezonske i "svinjske" pogotovo za djecu.
    Ne smije cijepiti ako je alergičan na jaja!

  16. #216
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kaze jucer neki doktor na vijestima (bilo je kasno, ne znam ni kako se dr. zove ni koji program) da su svi koji ne cijepe djecu protiv svinjske gripe neodgovorni roditelji!

    Zadrzavam pravo mogucnosti pogreske jer, kao sto vec spomenuh, bilo je kasno a ja u polusnu pa sam mozda, al samo mozda krivo cula. Mada, ta me izjava itekako razbudila i trznula.

    Ja malca nisam namjeravala cijepit protiv nijedne gripe, cijepim ga sta moram i to radim nevoljko al eto...
    I sta sad? Sad cu ja bit neodgovorna jer ga ne cijepim protiv svinjske? Ne kuzim! Otkud pravo takvog etiketiranja? To je maltene ucjena jer zna se da nitko ne zeli da ga se smatra losim roditeljem.

  17. #217
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja se bojim više nuspojava cjepiva nego gripe kod mog inaće zdravog djeteta, mi se nećemo cjepiti kakva je zapravo i preporuka velike većine doktora, mislim da je više problem u medijima nego u gripi

  18. #218
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nazalost nisi krivo cula

  19. #219
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Kaze jucer neki doktor na vijestima (bilo je kasno, ne znam ni kako se dr. zove ni koji program) da su svi koji ne cijepe djecu protiv svinjske gripe neodgovorni roditelji!

    .
    Nije to rekao, rekao je roditelji djece sa kroničnim bolestima.

  20. #220
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Jeli epidemija malo opada ili se to meni samo čini?

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Bojim se da ćemo saznati tek u srijedu, jer se brojevi objavljuju tjedno.

    No, ti si u Splitu, zar ne? Mislim da je ravnatelj bolnice (?) u splitu već prošli tjedan rekao da očekuje padanje broja slučajeva, što bi valjda značilo da je dosegnut vrhunac epidemije. WHO kaže da su neke evropske zemlje doživjele vrhunac epidemije, spomenuli su Ukrajinu, a i Srbiju.

  21. #221
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ajme di nas prebacila. Mrzim ovakve teme od stopedesetosam stranica di se davor i MGrubi prepucavaju, di frcaju linkovi na sve strane i di trebam kopati ako me što zanima. Ne znam jel postoji baš pravilo u vezi tema s anketama ali meni paše da se na onoj temi koju sam otvorila i piše o svinjskoj gripi. Samo bez prepucavanja i kilometarskih objašnjenja "stručne" literature s interneta

  22. #222
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    U ovom trenutku imamo tri aktualne teme na zdravlju djece na kojima se piše o svinjskoj gripi.
    Jedna od njih je i tvoja sa anketom,ako se i tamo poćne pisati općenito teško da ćemo se snalaziti.Tema o anketi je pregledna za sad jel smo brisali ili selili postove koji su bili OT.

  23. #223
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Dobro, u pravu si. Sad vidim koliko toga ima. Samo se malo teško snaći

  24. #224
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    U poslednje vreme internet je pun tekstova o pogubnom delovanju Skvalena koji se nalazi u novartisovoj vakcini.
    Evo sto sam pronasla o skvalenu:
    http://www.mrs.hr/index.php?option=c...id=5&Itemid=26

    Ja sam se inace vakcinisala sa Fluval P, madjarskom vakcinom. Imam hronicni bronhitis pa nisam zelela da iskusavam srecu.
    Dete od 15 meseci cu vakcinisati sa Novartisovom posto se Fluval P ne preporucuje pre 3. godine. Kci od 7 godina i muz ce isto Fluval P, samo trazimo nacin da je odvucemo kod doktora jer se prosli put zavukla pod krevet i nismo mogli da je izvucemo

    Ja sam u svojoj odluci o vakcinisanju uzela u obzir da je do sada 56 miliona ljudi sirom sveta vakcinisano i nista spektakularno se nije dogodilo...

  25. #225
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Oko 65 miliona ljudi se cijepilo, prema WHO-ovoj noti od 19.11.

  26. #226
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    to sam imislila da napisem, ali sam obrnula brojeve

  27. #227
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    da, skužila sam naknadno

    Btw. Trininog pitanja o opadanju epidemije, objavljeni su brojevi za prošli tjedan

    Kalendarski tjedan 23. – 29.11.2009.



    U prošlom tjednu (23. – 29. 11. 2009) u Hrvatskoj je zabilježeno novih 11.209 slučajeva gripe. Iako malo manji od prethodnog tjedna (13960) taj broj govori o intenzitetu podjednakom prethodnom tjednu. Bolest je prisutna u svim županijama. Među oboljelima i dalje ima najviše onih u dobi između 5 i 29 godina, s razmjerno najviše zahvaćenom skupinom od 5 – 14 godina. Ukupno je od početka srpnja 2009. kada su u Hrvatskoj zabilježeni prvi slučajevi, do konca prošlog tjedna (29.11.2009) registrirano 37.085 bolesnih od gripe. U istom razdoblju dogodilo se ukupno 19 smrtnih ishoda s potvrđenom infekcijom virusom nove gripe A/H1H1/pdm2009. Umrli su pretežno odrasle dobi u velikoj većini s ozbiljnom kroničnom bolešću u podlozi.



    znači nešto jest manji broj oboljelih, ali ja sam se nadala da je još više opao, posebno zato što sam čitala da se npr. u varaždinskoj županiji prepolovio.

  28. #228
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tko zna, vjerojatno ima krajeva u koje zaraza još nije ni stigla. Nisu baš svi maturanti putovali u Španjolsku

  29. #229

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Upravo na HRT1 počelo "Otvoreno" o pandemijskom cjepivu

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tko zna, vjerojatno ima krajeva u koje zaraza još nije ni stigla. Nisu baš svi maturanti putovali u Španjolsku
    E, da, baš Španjolska....
    Baš su svi po povratku donijeli je iz Španjolske....
    Ko za inat - svi razredi koji bili u Španjolskoj, došli sa sv. gripom!
    Baš peha!
    I slučajnosti!

  31. #231
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Danas sam na Facebooku našla ovaj link, pa kad već ima tema o cijepljenju protiv gripe, stavit ću ovdje. Valjda sam pogodila temu.

    http://burza.com.hr/zivot/korak-do-z...93eedbc086%2C0

    Voljela bih znati što mislite o ovome. Ja se ne cijepim protiv gripe, nisam ni djecu nikada, ali tko želi neka se cijepi, ja sigurno nisam protiv. Apsolutno poštujem svačiji stav, ali volim čitati komentare.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •