Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Bolovi nakon punkcije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno Bolovi nakon punkcije

    Cure pomagajte! Danas sam obavila 7.punkciju dakle već sam iskusnjača po tom pitanju.Situacija je tekla ovako ja sam prije popila 1 normabel i 1 voltaren.Na licu mjesta su me "izmučili " teško dohvatljivi folikuli ali smo uspješno izvukli 10 JS! Sada.o čemu se radi-NIKAD u ovih 5 godina još nisam isprobala ovakvu bol.Čak sam i 2 puta pala u nesvijest tako da se i MM dobro prestrašio.Ne mogu se pomaknuti,boli me cijelo tijelo i kada udahnem kao da mi je "plitak"udah.Pomagajte ako imate koji savjet.Popila sam kasnije i tabletu još.Tlak mi je bio 84/67

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kako piškiš? Jesi proučila tablicu o hiperstimulaciji iz rodine broušure neplodnost, tu gore stickano pod važno? Ja bih se javila dr-u definitivno - ovo onesvješćivanje bi me potjeralo dr-ovima..

  3. #3
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    mala garava ako te puno boli zovi doktora ili prvu pomoč! Tlak koji imaš je dota nizak.
    Gdje si imala punkciju?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Ina,nemam problema sa odlaskom na wc,strašno mi se vrti u glavi ali to prepisujem tlaku.Sada pomalo jenjava bol u preponama-tu i tamo me dobro probode.Ne nalazim to o hiperstimulaciji

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno

    punkcija je bila kod dr.Reša i rekao mi je da danas ležim i odmaram jer da sam dosta "ranjena" kako je on rekao.No,malo me iznenadila ovakva nemoć pošto sam već 6 puta bila i nije mi nikad ovako bilo.Mislim da mi se organizam možda umorio i treba napraviti dužu stanku ako sada ništa ne bude.

  6. #6
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    najbolje je da odeš liječniku - nikad neznaš...
    Spakiraj se i kreni, pa ak nije niš.. .super!

  7. #7
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj mala garava prvotno napisa
    punkcija je bila kod dr.Reša i rekao mi je da danas ležim i odmaram jer da sam dosta "ranjena" kako je on rekao.No,malo me iznenadila ovakva nemoć pošto sam već 6 puta bila i nije mi nikad ovako bilo.Mislim da mi se organizam možda umorio i treba napraviti dužu stanku ako sada ništa ne bude.
    mala garava odmaraj se i leži!

    Neće bit drugog puta, ovaj će bit uspješan!

  8. #8
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    meni je tako bilo na vv-dva puta.A tlak mi je padao od apaurina.Više bez koktelića ili anestezije ne idem "pod iglu".Samo pij puno vode i biti će ok.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno Re: Bolovi nakon punkcije

    Citiraj mala garava prvotno napisa
    Cure pomagajte! Danas sam obavila 7.punkciju dakle već sam iskusnjača po tom pitanju.Situacija je tekla ovako ja sam prije popila 1 normabel i 1 voltaren.Na licu mjesta su me "izmučili " teško dohvatljivi folikuli ali smo uspješno izvukli 10 JS! Sada.o čemu se radi-NIKAD u ovih 5 godina još nisam isprobala ovakvu bol.Čak sam i 2 puta pala u nesvijest tako da se i MM dobro prestrašio.Ne mogu se pomaknuti,boli me cijelo tijelo i kada udahnem kao da mi je "plitak"udah.Pomagajte ako imate koji savjet.Popila sam kasnije i tabletu još.Tlak mi je bio 84/67
    Ajde čekni sljedeći post od fritulice1 i od miss july- one su obje imale tešku punkciju nakon prijašnjih ok punkcija - fritulici su bili isto teško dohvatljivi folikuli (samo 2). Bilo bi bolje definitivno da ipak Reš može ponudit anesteziju, zbog ovakvih slučajeva (pogotovo sad kad se i naš ministar diči malovjerojatnim uključivanjem anesteziologa u sve klinike vezano za novi zakon). Iako, iskustva u MB-u pokazuju da se to ne može uvijek predvidjeti, pa nije mogao ni Reš. Evo tih iskustva - lijepim dolje. Njima je objema prošlo OK na kraju, oporavile su se za par dana, možda ti njihovo iskustvo pomogne ili ih možeš PP-ati ili ti se jave na ovaj topic.

    Evo frituličinog iskustva iz mb-a:

    "6. Obzirom da sam imala samo 2 folikula odlucila sam se na punkciju bez anestezije, a tako su mi i sestre sugerirale (prethodno sam imala samo jednu punkciju kod dr. Tomica i stvarno je bila bezbolna, pa sam rekla, ok, sada imamo samo jedan folikul vise, nema potrebe za anestezijom, a i rekli su mi da ce mi dati nesto protiv bolova, na kraju su zaboravili pa sam to nesto popila netom prije penjanja na stol) E ta punkcija mi je bila nesto najbolnije u zivotu. Jedan je folikul bio na nemogucem mjestu, vaginalni zid mi je bio probadan puno puta, doktor nije mogao dohvatiti folikul i nije odustajao. Da sam imala imalo snage, bila bih ga molila da stane ali nisam mogla nista smisleno reci. Da je jos jednom probio zid - mislim da bih bila skoncala na onom stolu. Ali sad slijedi ono, meni najneshvatljivije: vec tamo krvarim, dobivam ulozak i ceka se da ustanem sa stola (a svi su prisutni i vise nego svjesni da sam totalno izmucena). Jedva hodam, prati me sestra (kad imate punkciju na zivo u MB.jedna sestra dezura ispred sale i prati vas natrag) koja me ne dozivljava. A ja opet ne mogu nista reci, cuvam snagu za doci do one soba-cekaonice s koznim kaucem, samo mi je taj kauc u glavi, noge sve teze ali nekako se uspijevam ne prosuti po plocicama i doci do kauca. E na tom kaucu se narednih 5-6 sati odvijala, za mene prava drama. Nesnosni bolovi, vrucina, treskavica- hladnoca, falilo mi zraka, nesvjestica, mucnina i sve tako ukrug. Ja sam se stvarno bojala hocu li izaci od tamo ziva…Uz mene su bile dvije pacijentice koje su kao i ja imale punkciju na zivo – njima je bilo dobro, one su mi stavljale hladne obloge na celo, otvarale prozore kad je falilo zraka, gurale mi secer u usta da dodem sebi, pokrivale me svojim kaputima dok sam se tresla, zvale sestru kad su mislile da je frka. Sestra je imala valjda drugi zadatak, povremeno me obilazila, provjeravala krvarenje i mijenjala ulozak, doktor me na kratko obisao i vratio se punkcijama (uz anesteziju), u svari sam bila prepustena tim dvjema divnim zenama i bilo me, u svemu tome strah.
    Ostaje pitanje: zasto ja u takvom stanju nisam dobila krevet i infuziju, nesto za bolove, lijecnicki nadzor? Mozda zato sto je bila nedjelja i ostatak bolnice je bio zatvoren, mozda jer su kreveti bili predvideni samo za punktirane zene s anestezijom, mozda jer je bio prisutan samo nuzno potreban personal, a slucaj poput mog se nije ocekivao, mozda jer to nije bilo uracunato u cijenu (uf, ovo mi je jos uvijek tesko pomisliti). Ne znam. Znam samo da sam nakon cca. 6 sati agonije uspjela zagristi komad ananasa (kojeg mi je donio MM kad su ga napokon pronasli, za nesrecu ni njega nije bilo) i osjetila sam priliv energije i ogromnu srecu jer sam skuzila da konacno mogu micati udove i da cu moci napustiti ono mjesto, a i vec se bolnica kljucala, zapravo mi se cinilo da cekaju mene. Tada me dosao pogledati doktor (objasnio mi zasto je punkcija bila tako teska i da cu kroz koji dan bit dobro..). "

    I iskustva miss july iz mb-a:

    "Odlučila sam se da neću ići na anesteziju jer imam tek 4 js no, kasnije sam uvidjela da mi to baš i nije bila dobra odluka. Punkciju je radio prof. Vlaisavljević i bila mi je to najbolja punkcija do sada. Toliko je dobro prošla da smo se još i zezali poslije toga, no problem je nastao pri odlasku do sobe, uhvatila me nesvestica, oblio hladan znoj, mučnina... grozno. Iako sam pročitala fritulicinu ispovjest i žao mi je što je tako prošla, kod mene je bilo upravo suprotno. Svi su se odmah sletili , došao je dr. V, anesteziologinja dvije sestre. Odmah su me stavili na kisik, dali infuziju, koju su 2X promijenili. Naklon pola sata došla sam k sebi i još se uspjela napričati s curama. Tada mi je anesteziloginja savjetovala da ubuduće uzmem anesteziju."

    Te dvije cure sam ti našla da su imale problematičnu punkciju nakon prijašnjih neproblematičnih, možeš im poslat pp-ove (nije se radilo o HS nijednom od ova dva slučaja).

  10. #10
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno

    kad sam ja jednom ležala nakon et u kbc rijeka isto su doveli u sobu jednu curu koja se na izlazu iz bolnice onesvjestila a punktirali su joj samo 1 js u prirodnom ciklusu. oko nje su se sjatile sve sestre i doktori polegli je na krevet i dali joj infuziju. posle je bila ok i ispričala nam je kako joj je to bila 9 punkcija i da nikada nije imala problema ali da su joj proboli nekakvu kapilaru koja obavija jajnik i zbog jačeg krvarenja joj je pao tlak i valjda se zato onesvjestila. nadam se da će kod tebe sve uskoro biti ok i da će ti postupak biti dobitni, njoj je bio.

  11. #11
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Mogu ti reći samo iz vlastitog iskustva da sam se ja na punkciji onesvijestila i tamo na stolcu preležala pola sata ko u nekom šoku, a kada sam sjela u auto i opustila se, sat vremena vožnje od SD do doma sam plakala od bolova i jada (više ni sama ne znam kaj je bolje prevladavalo). Nakon toga uopće nisam mogla ni sjediti ni ležati od bolova u kompletnom donjem dijelu. Onda je došao transfer koji kao da je sve još pogoršao, al nasreću, bio je pozitivan ishod, tako da i danas u petom mjesecu trudnoće još uvijek sam sva u nekim bolovima i hipersenzibilna na sve. T
    Držim fige da su ti ti bolovi dobar znak posljednje tvoje punkcije.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Puno hvala na odgovorima cure! Bolje mi je s tlakom i vrtoglavicom.Probadaju me jajnici ali ništa neizdrživo nije.Najviše me boli nekakav pritisak u plućima,vratu i cijelom grudnom košu.Reš kaže da nije HS nego reakcija organizma.Pijem puno i pišam. Nisam ni sama pametna u takvom sam strahu kada me stisne u najmanju ruku kao da je infarkt :/

  13. #13
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    jbt sad sam se ispripadala!

    ma zasto taj res ne daje anesteziju??????
    platila bi mu koliko god trazi

    imala sam samo 1 punkciju, u cita, pod takvom anestezijom da se ne sjecam ko mi je mudante obukao, ali se sjecam da je bolilo i da sam im govorila da me boli.
    punkciju su proglasili dramaticnom, iako sam imala samo 5 folikula, jer su 3 na lijevoj strani bili toliko visoko da se od njih na kraju odustalo.

    hvala ti boze na anesteziji, jer da nje nije bilo ne znam kako bih to izdrzala....

    sad me je frka NEMILA kako cu u resa preziviti bez nje.... vjerojatno cu muzu ruku iscupat, a vec znam da cu biti u prestrasnoj panici jer vec panicarim a jos nisam ni na konzultacije otisla.

    stvarno, koja mu je to fora - bez anestezije? pitat cu ga mogu li ja donit mix u inekciji iz cita, mm nek me ubode, a on onda nek radi sta god hoce. ako me nema di lec nakon punkcie, mm ce me odnit u auto....

    uffffffffffffffffffffffffffffffffffff

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Te dvije cure sam ti našla da su imale problematičnu punkciju nakon prijašnjih neproblematičnih, možeš im poslat pp-ove (nije se radilo o HS nijednom od ova dva slučaja).
    Kod mene definitivno nije bilo rijeci o hiperstimulaciji.

    Nesvjesticu i (vjerovatno) nizak tlak i kod mene je mozda pogorsala tableta koju sam popila netom prije penjanja na stol (za punkciju). Bolovi poslije su bili nesnosni. Nisam ni ja mogla pomaknuti noge, i najmanji pokret donosio je novu uzasnu bol i poriv za povracanjem, prsni kos i trbuh su me bolili, tresla sam se od hladnoce i preznojavanja istovremeno, gubila svijest pa se vracala i to je tako trajalo cca. 5-6 sati poslije punkcije. Kad sam uspjela pojesti malo ananasa (vitamini) osjetila sam priliv energije i polako sam dolazila sebi. Jos me taj dan bolilo ali najgore je definitivno bilo iza mene. Vec dan poslije je sve bilo lakse, a nekoliko dana poslije nikakvu bol nisam vise osjecala.
    Mala garava, okusaj osnaziti tijelo nekim vitaminima i miruj sve dok ti ne prode bol.
    Jesi dobila neku infuziju, nesto kod dr. Resa? Mozda, ako su bolovi jos uvijek jaki u prsnom kosu, ako je jos prisutna nesvjestica, nizak tlak, mozda ne bi bilo lose da si ipak pod strucnim okom, u bolnici?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Pozdrav cure! Noć je protekla i sada sam već bolje.Probadalo me cijelu noć u prsima i od straha nisam mogla zaspati. Kako je to teško što prolazimo da ponekad više čovjek nije pametan kako postupiti.Danas me još probadaju jajnici ali to je normalno s obzirom na tešku punkciju.Sada odmaram kako bih u utorak bila spremna za tranfer.Držite mi fige!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj mala garava prvotno napisa
    Pozdrav cure! Noć je protekla i sada sam već bolje.Probadalo me cijelu noć u prsima i od straha nisam mogla zaspati. Kako je to teško što prolazimo da ponekad više čovjek nije pametan kako postupiti.Danas me još probadaju jajnici ali to je normalno s obzirom na tešku punkciju.Sada odmaram kako bih u utorak bila spremna za tranfer.Držite mi fige!

    Poz svima

    Mala garava, meni je punkcija bila 20.09, transfer 22.09, al kad san pročitala ovo sve sta si napisala tako je i meni bilo, s tin da san osin bolova, ne od same punkcije, nego prije i posli imala i otezano disanje, pa san na momente mislila da cu se ugusit. Zato je transfer bezbolan, bice ti dobro. Ja jos dva dana dok ne saznan rezultat

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj splicanka prvotno napisa
    Citiraj mala garava prvotno napisa
    Pozdrav cure! Noć je protekla i sada sam već bolje.Probadalo me cijelu noć u prsima i od straha nisam mogla zaspati. Kako je to teško što prolazimo da ponekad više čovjek nije pametan kako postupiti.Danas me još probadaju jajnici ali to je normalno s obzirom na tešku punkciju.Sada odmaram kako bih u utorak bila spremna za tranfer.Držite mi fige!

    Poz svima

    Mala garava, meni je punkcija bila 20.09, transfer 22.09, al kad san pročitala ovo sve sta si napisala tako je i meni bilo, s tin da san osin bolova, ne od same punkcije, nego prije i posli imala i otezano disanje, pa san na momente mislila da cu se ugusit. Zato je transfer bezbolan, bice ti dobro. Ja jos dva dana dok ne saznan rezultat
    I da ne zaboravin, i ja sad bila kod dr. Reša.

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Super da ide na bolje i sretno !

  19. #19
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Super da ti je bolje!
    Samo odmaraj i držimo fige za dalje!

  20. #20
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Dobro da je sve ok, sretno!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    110

    Početno

    mala garava držim fige za utorak!

  22. #22
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    drago mi je da si bolje mala garava, držim sretnice za dalje

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    96

    Početno

    prošle godine se i meni dogodila jedna bolna punkcija,gdje sam se srušila u nesvijest na izlazu iz bolnice,ali mislila sam od bolova,za par dana sam bila dobro ali isto nemoćna i nekako napuhana,do transfera nije došlo jer su stanice bile nezrele,ja sam radila tjedan dana,dok mi se nije počelo sve više vrtit i više nisam hlače mogla zakopčat od napuhanosti,počeli su i bolovi i ujutro se više nisam mogla dignut iz kreveta,kad je hitna došla po mene tlak mi je bio 50/70. nakraju završim na laparaskopiji,puknuo mi je jajnik,tj, ruptura žutog tijela,iskrvarila u trbuh,primila sam tri doze krvi i dva dana ležala u šok sobi, bolje se ići pregledati ako primjetite neke sumnjive simptome,nego da se kasnije sve iskomplicira.

  24. #24
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ajme meni dube bas mi je zao sto ti se sve to dogodilo

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Ajme duba strašno to što ti se dogodilo! Ja sam sutra ujutro na transferu pa će me doktor priije i pogledati. Bolovi se smanjuju ali čudno mi je jer nikad nije ovoliko trajalo.Cijeli trbuh sve do prsa mi je u bolovima slično kao nakon laparoskopije .Malo me to brine do kada će boljeti jer ipak je sutra transfer.Jednostavno nisam imala sreće ovaj put na punkciji.Nadajmo se dobrom ishodu

  26. #26
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Drage moje cure i mala garava

    Tek sada kada čitam vaša iskustva shvatila sam da ni moja punkcija nije bila bajna

    Na stolu me doktor nije puno mrcvario ali imala sam 16 folikula i od toga 11 js. Ja sam toliko bila sretna što ih je dosta dobrih da nisam ni razmišljala o tome koliko mi je loše...

    Još u onoj maloj sobici ležala sam sklupćana i trpila bol, ali najgore je bilo kada sam se ustala.

    MM me nije prepoznao skoro koliko sam se izobličila od bolova...

    Gledam u njega i vidim da mu se usne miču ali ne čujem glasove, čekaonica mi se počela vrtiti, u prisima pritisak i znoj koji me probio u 2 sekunde kroz majicu..

    Legla sam u hodniku na krevet kojeg vidim da na žalost više nema, a meni je život spasio u tom trenutku...

    Cure koje su tada bile sa mnom na punkciji su mi pomagale kao i MM-u koji se uspaničio...

    Doktor je rekao da se obavezno javim ako mi se opet ponovi tako nešto...ali kod kuće je bilo bolje....

    Mislim da je to reakcija organizma i držim svim hrabrim curama fige da im punkcije prođu što bezbolnije i uspješnije....

    Ja samo zahvaliti dragom Bogu da smo trudni pa je to barem za sada iza nas...

  27. #27
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Ne bih da vas isprepadam ali mislim da Res ne radi s anestezijom jer nema anesteziologa sa sobom. Koliko se sjecam, bio je biolog i on u ordinaciji. Ne vjerujem da ce vam dati zeleno svjetlo da sami uzmete anesteziju. Ne znam kako radi kad pacijentica ima vise folikula ali ja nisam vidjela ni a od anesteziologa (meni je (srecom) pobjegla JS u prirodnom, ali je zato MM osjetio cari biopsije bez anestezije (pardon, sa lokalnom, sto znaci injekcija u skrotum i to je to!) a ja sam ga gledala kako se previja po stolu :shock: ). No mozda on ima poseban dogovor kad vidi da pacijentica ima vise folikula.

  28. #28
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj Sanja79 prvotno napisa
    No mozda on ima poseban dogovor kad vidi da pacijentica ima vise folikula.
    Ja sam bila jučer kod njega na punkciji i imala sam poprilično folikula (neznam točno bilo je dosta sitnih) i 14 j.s. i kad sam ga pitala mogu li šta uzeti doma rekao je da sve što ode u krv ode i u jajnu stanicu pa ja od straha nisam ni voltaren popila. Lijevi jajnik nije bolio ali desni ipak je, ali stvarno nije neizdržljivo..ja sam nekako svaki ubod zamislila kao-evo još jedne stanice pa me to utješilo. gore mi je bilo na putu do doma, htjela sam slovenskim cestama uplatit koju kunu pa da poprave one rupetine po cesti

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Sutra sam kod Reša pa će me valjda i pregledati ako mu se požalim na bolove prije ET! Boli me na dodir cijeli trbuh kao veliki muskulfiber.Ne želim više razmišljati ništa i opterećivati se samo živim u nadi kako je ovo bila zadnja punkcija .Cure,ipak mi hrabre žene svašta podnesemo na putu do našeg !

  30. #30
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ja sam isto bila kod Reša na punkciji u četvrtak i rekao mi je da poslije punkcije slobodno popijem protiv bolova što hoću - dapače, rekao je MM da sam "jako ranjena", kad sam pitala može li mi to štetiti rekao je da su sve folikule izvađene iz mene pa da ne može uopće štetiti uzeti tabletu protiv bolova.
    Ja popila 2 ketonala i bilo mi bolje - sada čitam ovdje da postoje neke indikacije da se ketonal ne smije uzimati ako želiš ostati trudna? Valjda mi ne će te 2 tablete upropastiti šanse :/
    Anestezije nije bilo nikakve ali bol se da izdržati, pogotovo kada čuješ kako biolog govori našli smo js!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    24

    Početno

    cure, puno uspjeha svima od srca zelin kod dr. Resa! Sta se bolova tice ja san sican se isla na punkciju sa abnormalnim bolovima, al mi se to jutro, na dan same punkcije bol umanjila, a jedino sta san pila je aspirin, to mi je dr. reka da uziman. Zelin da vam svima prode sta bezbolnije i da se sta prije vratite kuci.

  32. #32
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mala garava, kad si sutra kod Reša? ja sam u 3, oćemo se sresti?

  33. #33
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Citiraj coolerica prvotno napisa
    mogu li šta uzeti doma rekao je da sve što ode u krv ode i u jajnu stanicu pa ja od straha nisam ni voltaren popila.
    A šta onda sa anestezijom spavaju
    Jadne mi, koliko boli i tuge, kad bi barem sve to bilo zagarantirano uspjehom iz prve.
    Sretno!

  34. #34
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    točno sam to i ja pomislila al znaš kako je to. da mi je rekao da lupam glavom o zid i da će to pomoći - ja bi lupala glavom o zid i bila sva sretna.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno

    ipak se radi o blažoj hiperstimulaciji pa kako imamo 4 embrija ,odlučili smo se samo jednog uzeti a ostale 3 ostavljamo ako bude sreće da dođu do blastociste i da ih se zamrzne.Naš embrij je 8-staničan i jako lijep kaže doktor.A sada u Božje ruke....

  36. #36
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    želim ti puno sreće-zar vraćaju pod hiperstimulacijom?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Kako je u pitanju blaga hiperstimulacija(doktor ni najmanje nije djelovao zabrinuto)transfer je učinjen.Rekao je da sa eventualnom trudnoćom simptomi hiperst.se mogu pojačati pa je s toga sugerirao vraćanje jednog zametka.Sada mi držite fige da od ovih ostalih 3 bude nešto za zamrznuti.

  38. #38
    Ti avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Te dvije cure sam ti našla da su imale problematičnu punkciju nakon prijašnjih neproblematičnih, možeš im poslat pp-ove (nije se radilo o HS nijednom od ova dva slučaja).
    Kod mene definitivno nije bilo rijeci o hiperstimulaciji.

    Nesvjesticu i (vjerovatno) nizak tlak i kod mene je mozda pogorsala tableta koju sam popila netom prije penjanja na stol (za punkciju). Bolovi poslije su bili nesnosni. Nisam ni ja mogla pomaknuti noge, i najmanji pokret donosio je novu uzasnu bol i poriv za povracanjem, prsni kos i trbuh su me bolili, tresla sam se od hladnoce i preznojavanja istovremeno, gubila svijest pa se vracala i to je tako trajalo cca. 5-6 sati poslije punkcije. Kad sam uspjela pojesti malo ananasa (vitamini) osjetila sam priliv energije i polako sam dolazila sebi. Jos me taj dan bolilo ali najgore je definitivno bilo iza mene. Vec dan poslije je sve bilo lakse, a nekoliko dana poslije nikakvu bol nisam vise osjecala.
    Mala garava, okusaj osnaziti tijelo nekim vitaminima i miruj sve dok ti ne prode bol.
    Jesi dobila neku infuziju, nesto kod dr. Resa? Mozda, ako su bolovi jos uvijek jaki u prsnom kosu, ako je jos prisutna nesvjestica, nizak tlak, mozda ne bi bilo lose da si ipak pod strucnim okom, u bolnici?

    ajme citam citam citam u iscekivanju prve punkcije i naletim na ovaj tvoj post prvo me nasmijes...ako me nemaju di lec muz ce me prenjet do auta a...a onda sam se rasplakala..ajme sta mi prozivljavamo

  39. #39
    Ti avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    jbt sad sam se ispripadala!

    ma zasto taj res ne daje anesteziju??????
    platila bi mu koliko god trazi

    imala sam samo 1 punkciju, u cita, pod takvom anestezijom da se ne sjecam ko mi je mudante obukao, ali se sjecam da je bolilo i da sam im govorila da me boli.
    punkciju su proglasili dramaticnom, iako sam imala samo 5 folikula, jer su 3 na lijevoj strani bili toliko visoko da se od njih na kraju odustalo.

    hvala ti boze na anesteziji, jer da nje nije bilo ne znam kako bih to izdrzala....

    sad me je frka NEMILA kako cu u resa preziviti bez nje.... vjerojatno cu muzu ruku iscupat, a vec znam da cu biti u prestrasnoj panici jer vec panicarim a jos nisam ni na konzultacije otisla.

    stvarno, koja mu je to fora - bez anestezije? pitat cu ga mogu li ja donit mix u inekciji iz cita, mm nek me ubode, a on onda nek radi sta god hoce. ako me nema di lec nakon punkcie, mm ce me odnit u auto....

    uffffffffffffffffffffffffffffffffffff

    Ovo sam tila komentirat.

    Nadam se da ćete mi oprostiti jer sam se tek uključila u pisanje po forumu pa se ne snalazim bas dobro.

  40. #40
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    sad znas kolika sam trtarosica

  41. #41
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Hy curke!!!
    Danas mi je bila punkcija, nije prva u mom životu, ali nekako mi je sad drugačije to što dok "piškim" ide mi krv, onak svijetla, ali je krv, no na ulošku ona je blago u tragovima.Nekak mi je teško piškiti ( znam da je urinirati na razini, ali to mi tak blesavo, zato koristim ovaj zdravo seljački izraz,nek mi nitko ne zamjeri)....ima li itko ikakav savjet, da li da pijem malo više tekućine ili kaj???? Sestre su mi rekle da se javim samo ako bi došlo do jakog krvarenja, onak izljeva....

  42. #42
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Zaboravih reći da nemam nikakve bolove.....

  43. #43
    kate32 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    šniki i meni je tako bilo nakon ove zadnje punkcije, krvarila sam pomalo par dana pa čak i do transfera, to ti nije ništa, ako nije pravi izljev, meni je bilo za dnevni uložak. Malo se više možda odmaraj i laganini do trasfera.

  44. #44
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    kate32 čestitam na plusiću i držim ti fige za dalje
    Ja sam noć provela u bolnici.ono pišanje krvi ipak nije bilo ok-mala ruptutura mjehura prilikom punkcije-to se zna dogoditi-sad je sve ok, ništa me ne boli, kad sam već bila gore saznala sam da mi je transfer u pon, što je super, koliko znam...mislim nadam se da nije frka ak to napišem, mislim bolje je znati da se tako nekaj može dogoditi i da ne treba paničariti...nije to mala stvar, ali opet sve se da srediti.....i stretna sam da je sve dobro završilo na kraju...

  45. #45
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj kate32 prvotno napisa
    šniki i meni je tako bilo nakon ove zadnje punkcije, krvarila sam pomalo par dana pa čak i do transfera, to ti nije ništa, ako nije pravi izljev, meni je bilo za dnevni uložak. Malo se više možda odmaraj i laganini do trasfera.
    ma ja sam krvarila malo i nakon inseminacije...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •