Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 197 od 197

Tema: "like a bike"

  1. #151

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    nisam stigla iščitati sve al ako možete potvrditi da li sam dobro zaključila :
    "like a bike" (nebitno koja je verzija) za sitne dvogodišnjakinje (dakle, mini verzija) se ne može kupiti u Zagrebu, nego samo u Slo ili preko ove ispred navedene web stranice?
    hvala!

  2. #152
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    pa to nijebaš točno, nešto se može kupiti u RH. Konkretno likeabike se može kupiti. Ovisi što želiš.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    ok, znači nisam dobro iščitala
    zanima me onda gdje se može kupiti MINI like a bike (bilo koje vrste) u Zagrebu (za dijete visine 82cm)?
    Posljednje uređivanje od buba klara : 08.09.2011. at 14:38

  4. #154

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    buba klara vidi ovdje http://www.likeabike.hr/KAKO_KUPITI_LIKEaBIKE.html
    tu možeš naručiti sve modele like-a-bike pa i mini.

  5. #155
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    u alter mama je stigao Puky
    cijena za mini je 580 kn, a za ovaj veći od 90cm 710 kn
    nisam upućena u cijene vani pa me zanima da li su to ok cijene ili se više isplati otići po njega u sloveniju ili gdje ga već ima?

    još me muči koji uzeti mini ili onaj veći: curica će mi uskoro 2 godine i visoka je 89cm
    help, ako imate kakav savjet

  6. #156
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    preporučam mini

    dugo se može voziti
    M. ima 3,5 godine, 105 cm i još uvijek ga vozi ko' šašav
    S time da vozi i bajk normalan bez pomoćnih (zahvaljujući Likeabikeu) ali najviše voli svoj mini jer je jurilica

    dakle, moje osobno iskustvo je da je mini super jer ga dijete može voziti od cca 1,5 godine do sigurno 4,5 godina. isplati se

  7. #157
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    preporučam mini

    dugo se može voziti
    M. ima 3,5 godine, 105 cm i još uvijek ga vozi ko' šašav
    S time da vozi i bajk normalan bez pomoćnih (zahvaljujući Likeabikeu) ali najviše voli svoj mini jer je jurilica

    dakle, moje osobno iskustvo je da je mini super jer ga dijete može voziti od cca 1,5 godine do sigurno 4,5 godina. isplati se
    Mislim da tina pita za Puky. tina, vidi malo poviše mjere Marine unutarnje strane noge, pa vidi kod svojeg djeteta.

  8. #158
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    da, pitam za puky
    vidim da za veći puky minimalna dužina raskoraka mora biti 34 cm

  9. #159
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    moja curka je na granici mini puky i onaj već pa ne znam ni sama

  10. #160
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Najidealnije je manji, pa veči, tako smo mi kupovali, ali je to dupli trošak.
    Ali ako je baš na granici, ja bih radije veči. Trebati će malo duže da se privikne, ali i to brzo prođe.

  11. #161
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    a znate li možda što mi je isplativije uzet ga u slo ili preko alter mame?

  12. #162
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Provjerite da li imaju na zalihi - mislim da jeftinije od 150kn ne moze

    http://online.konzum.hr/categories/5472192/products/60049532

    O
    vaj je kategorije mini jer ima 10'' kotace i dovoljno je lagan da ga dvogodisnje dijete bez problema podigne i vozi...

  13. #163
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    što je najbolje vidjela sam ovaj u konzumu i dvoumila i na kraju ga nisam htjela uzeti jer nije bilo izloženog primjerka pa ga dijete nije moglo probati
    jučer smo probali hoppop-ov, taj je veći model i boji se voziti jer kaže da bi pala, tako da mislim da ćemo ipak uzeti puky mini kako bi se osjećala sigurnije dok se ne uhoda, ali ako kažete da se može na njemu voziti i s 3,5 godine bit će ok

  14. #164
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam taj kettler vidjela uzivo i po meni je sasvim ok kvalitete (na prethodnim stranicama su ga neki isto hvalili).

    Inace, moja ima 2,5 godine i vozi jedan od tih mini biciklica (10'') vec drugu godinu. Trenutno ima ca 95cm i ne bih rekla da joj je premali, niti mislim da ce joj iduce godine biti premali.

  15. #165
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    I jos nesto... dakle, moja je pocela s 1,5 godinu i bila je dosta nesigurna ali se ipak dobro zabavljala. Bas zato sto je bila nesigurna je bilo dobro sto je biciklic tako mali jer se mogla sjesti i punim stopalima biti na podu, u pocetku se je jako oprezno odgurivala, vise u stilu triciklica ili guralice nego bicikla.

    Sad kad je veca joj vise pase da je sjedalo malo vise jer ima puno bolju ravnotezu (dapace - ludira na njemu )

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Provjerite da li imaju na zalihi - mislim da jeftinije od 150kn ne moze

    http://online.konzum.hr/categories/5472192/products/60049532

    O
    vaj je kategorije mini jer ima 10'' kotace i dovoljno je lagan da ga dvogodisnje dijete bez problema podigne i vozi...
    Nas mali ima 21mj i imamo doma taj kettler od kad je imao 19mj, iskreno prvi put nam se cinio da nece dugo prezivjet, ALI kupili smo ga bas jer je 150kn, i mogu reci da malom super ide, odmah je odrzavao ravnotezu, prvi put je bio nesiguran drugi put je vec jurio okolo, iako se volan dosta okrece al nije nam to radilo jos probleme, definitivno za tu cijenu preporucam, imamo i jedan puno skuplji i nema tu neke razlike, eto mogli smo proc i samo s tim kettlerom.

  17. #167
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    i moja je jako oprezna s novim stvarima, zato i mislim da je bolje uzeti manji

  18. #168
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    tina, krivo si shvatila, 34 cm koliko sam ja izmjerila Mari je minimalno za najmanji Puky. Dakle nit ne pomišljaj na veći, pogotovo ak je nesigurna s novim stvarima, baš kao i moja Mara.

    Što se tiče cijene u sloveniji i kod alter mame, mislim da nije neka prevelika razlika, možda 50-ak kn. Vidi na stranicama kakadu.si, ja sam tamo kupila, pa usporedi (morala bi po njega ići, ili kao ja, naći neku dragu osobu koja ti može uplatiti na račun slovenske banke, odnosno bez provizije, pa da ti dostave nekome u Sloveniji). Kad sve uračunaš, i povrat poreza (iako to prvo s kakadu provjeri), vidi što ti je jeftinije.

  19. #169
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    slanje poštom na adresu u slo otpada jer nemam nikoga u sloveniji
    ima li kakadu prodajno mjesto da mogu doći i kupiti pa uštedjeti s povratom poreza ili samo web shop?

  20. #170
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ima, naravno. Ljubljana (možda i još koji grad, vidi na webu). E da, može ti i poslati u bilo koju poštu u Sloveniji, npr. Brežice.

    I svakako mailom prije narudžbe provjeri ima li povrata poreza. Meni je Ksenja onda rekla da je to nešto prekomplicirano, neisplativo, nisam ju baš skužila.

  21. #171
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Tina55, mislim da taj hoppop model nam mogučnost regulacije sjedala i volana.

    Ako je dijete baš na granici izmedju malog i velikog Pukyja onda bi možda došao u obzir FirstBike - nizozemski biciklići, jedni najkvalitetnijih na svijetu! Taj može od cca 2g pa nadalje, veličinom je isti kao Puky veliki samo se može dokupiti jedan dio uz pomoč kojeg sniziš cijeli biciklić da može na njega djete od 2g (i manje). Da ne misliš da pričam gluposti eto jedan filmić o FirstBikeovima (stvarno su neuništljivi ). I napravljen je tako da se volan ne može okrenuti za 360 stupnjeva (isto kao što ima drveni original like a bike) zbog sigurnosti djeteta i manje padova.
    http://www.youtube.com/watch?v=cX-2BegcZoA
    Posljednje uređivanje od In love : 22.09.2011. at 10:11

  22. #172
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moram napisati, svugdje se spominje da je loše okretanje volana za 360 stupnjeva radi padova.
    U ove 2 ili 3 godine koliko moje dijete ima like a bike, a nećak isto tako, nikada ni jedan od njih nije pao radi te mogućnosti okretanja volana.
    To okretanje im je koristilo kad je mali Puky bio premali onda su okrenuli volan naopačke i tako vozili, jer su onda dobili veču razdaljinu za ruke.

    Na Pukyju malom i velikom se može podizati i sjedalo i volan.

    Veliki Puky je sad pomalo premali mojem djetetu (visina 113 cm), mada se na njemu uredno vozi i puuuuno veče dijete.

  23. #173
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Potpis na Anemonu za okretanje guvernala.

  24. #174
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A eto, mi probali jedno i drugo i reći ću ovako:
    Ne smeta to okretanje, dapače i na pravom biciklu se okreče pa se dijete navikne na to.

    Ali naš skoro 4 godišnjak na Pukyju stalno pada, majke mi, svaki dan padne barem jednom (malo je smotan, he he). A na ovom kojem se volan ne okreče ne pada, nije pao ni jednom... Na Pukyju padne kada mu kotač zavozi na malo veči kamenčič pa mu okrene volan, kada zavozi na rub nečega opet mu se okrene...

    A mali (2g) je skroz druga priča, on ne padne nikada a bome se ludira na tome da me je ponekada strah.(ima kettler 10" kojem se volan isto okreče za 360)

    Želim reći, da sve zavisi od djeteta do djeteta. I Puky i Like a bike i FirstBike i Kettler sve su to ok bicikli i svi su sigurni za djecu (ipak su testirani i imaju neke certifikate) i na kraju sve ovisi o nama što tražimo i koliko love smo spremni pljunuti

    Samo je jedno sigurno - mi ne idemo nigdje bez kacige, he he....

  25. #175
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    first bike je stvarno nesalomljiv na ovom filmiću
    nekako mislim da ćemo se odlučiti za Puky mini ipak

  26. #176
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Našla sam jedan test like a bike -ića, pa stavljam link, možda nekome pomogne kod odabira
    http://www.kassensturz.sf.tv/Tests/K...raeder-im-Test

  27. #177
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi smo naručili puky mini, stigao, baš je odličan, ali nažalost još se ne vozimo jer smo oprezni s novim stvarima
    kako su vaša djeca krenula s vožnjom?

  28. #178

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mi imamo like a bike, dobila ga za drugi roćkas, počela ga je "voziti" nakon što je dva mjeseca samo stajao doma. Ta "vožnja" izgleda još dosta nespretno, prvo je trebalo vremena dok je sjela a ne stajala pa gurala, sad sjedi ali je još oprezna i spora. Ima oko 93 cm a model je klasični, mountain...možda joj je još malo visok.

  29. #179
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mojoj je puky mini taman, i sama kaže da je mali baš za nju, sjedi i odguruje se, no dosad se vozila na tomy guralici s 3 kotača koji se ne može nagnuti kao ovaj i čim vidi da se malo naginje silazi dolje

  30. #180
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moju je za voznju motiviralo kad bi ispred nje stao netko (mm, ja, baka...) a drugi bi je bodrio s "gazi mamu/tatu/..."
    Ne znam je li bas pedagoski, ali moju je ideja da nekog od nas pogazi jako motivirala

    E da, i odmah smo vjezbali da sama digne biciklic i sama sjedne na njega, bez pomoci. Tako da bude samostalna.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.10.2011. at 08:17

  31. #181
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Smijem malo podići ovu temu? VJerujem da ima još roditelja koji u ovo vrijeme razmišljaju o nekom bicikliću bez pedala...

    Pročitala sam ranije postove, sad smo u razmišljanjima koji uzeti. Moram priznati da sam bila uvjerena da ćemo kupiti drveni, fenomenalno mi izgledaju, međutim, sad sam, nakon ranijih komentara, poprilično obeshrabrena.

    Puky svi hvalite, razmišljamo ozbiljno o njemu. Visok je 93 cm, znači da bi trebali onaj srednji, ne? S druge strane, šokiralo me da je Kettler u Konzumu, na kraju, pao na 150 kuna u lipnju prošle godine!

    Što mislite o ovogodišnjoj ponudi i cijenama? Imate neki dobar prijedlog?

  32. #182
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    samo se pridružujem preporukama, uzeli smo puky i odličan je

  33. #183
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Vidim da su nam klinci jednako stari i iste visine. Mi smo prije mjesec dana u Konzumu kupili biciklić bez pedala, mislim da je to taj koji spominješ, platili smo ga 250kn. Definitivno bih ti preporučila takav bicikl. Moj mali je inače veliki ziheraš i prvih je dana vozio jako sporo, ali sada je već pravi maher. Okreće se u vožnji, odguruje i diže noge u zrak...

  34. #184
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ne znam što se pričalo o drvenima, ali mi smo prezadovoljni. kupili smo ga u austriji, neuništiv je, nije ni bio nešto skup. stariji ga je vozio dvije sezone i onda odmah prešao na pravi bicikl bez pomoćnih kotača koji je savladao u trenu. sad je manji na drvenom - uglavnom uživancija

  35. #185
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mi smo kupili drveni u Konzumu za 150 kn.
    Starijem smo skinuli pedale s njegovog obicnog bicikla i cisto ok posluzi svrsi.
    On je previsok za obicne guralice, a maxi lajkabajk je punopreskup.

    Sporo i nesigurno je vozio bic sa pomocnima pa smo zakljucili da je bolje za njega da gura bez pedala jer ovako nece do skole nauciti voziti samostalno.

  36. #186
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I mi smo zadovoljni korisnici drvenog.
    Lovre ga je počeo voziti s tri godine, s četiri se prebacio na normalnu biciklu.
    Ana ga upravo isprobava.

  37. #187
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi smo krenuli voziti taj biciklić s 2 godine, isto smo htjeli drveni, ali problem je što su nam svi drveni osim like a bike mini, bili previsoki za tu dob, pa smo uzeli povoljniju verziju metalni puky mini i jako smo zadovoljni
    dok bi na drveni tek došla s nogama do poda i mogla se početi voziti, na ovom se već vozi pola godine

  38. #188
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    a kolika je visina dječice? recimo, taj mini puky i onaj srednji? koji preporučujete za dijete od 93 cm? jel ima negdje gdje se puky u Zgbu može isprobati (jedan i drugi model?

  39. #189
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mi imamo ketler iz konzuma i super mu je.
    S obzirom da spadamo u niže sa 2,5g mu je bio dobar i
    još će dugo jer se sjedalo podešava.
    Jedino što je kod pukija bolje je mekanije sjedalo.
    Jučer sam baš vidjela u Rog-ovom dučanu tri različite vrste,
    Od kojih je jedan drveni i baš je za najmlađe klince, samo
    nisam gledala podešavanje i cijena mu je bila cca 400 kn
    Ostale nisam gledala

  40. #190
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Aiko prvotno napisa Vidi poruku
    a kolika je visina dječice? recimo, taj mini puky i onaj srednji? koji preporučujete za dijete od 93 cm? jel ima negdje gdje se puky u Zgbu može isprobati (jedan i drugi model?
    Izmjeri visinu raskoraka - Puky mini 29cm, Puky veći 34 cm.
    Puky mini imaš u Fun4Mum dućanu u Zg.

  41. #191
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Evo, izmjerila sam na jedvite jade, ne da... 37-38 cm ispadne unutrašnja dužina nogu... znači srednji bi Puki došao u obzir... nadam se da ćemo još u trgovini moći isprobati... a i ja se lomim između Kettlera za 150 i Pukija za 720... koma... žao mi da smo odustali od drvenih, baš su preslatki...

  42. #192
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi na drvenom možemo podešavati visinu sica
    Posljednje uređivanje od ivy : 05.04.2012. at 15:18

  43. #193
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa Vidi poruku
    mi na drvenom možemo podešavati visinu sica
    Također.

  44. #194
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Aiko, sve ti je to isto.

  45. #195
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Aiko, nemoj uzimato mali Kettler, klinac ti je previsok. Neće vam dugo koristiti. Ti miniji su stvarno mali. Uzmi neki veći.

  46. #196
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Da, u pravu si, moram voditi računa o visini. Vidjeli baš za vikend onaj mini Puky, ajme, pa to je toliko malo, to je za sitnu dječicu... Dok ne probamo, ništa od kupovine... otići ćemo do KOnzuma pa vidjeti koliki je taj Kettler, ako je niži, nećemo ga sigurno kupiti, jer bi voljela da izdrži ovo i iduće ljeto...

  47. #197
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    može li pitanje zakaj linkove ne vidim

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •